CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > 2.4GHz > Dlink DWL-900AP+
« 234567891011121314 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
frenki
Newbie

Registrován: 20.03.2003
Příspěvků: 7

Nový firm Příspěvek č. 113 

Na support.dlink.com je nové firmware pro 900+.

Pro B1 - 2.60 a pro C1 3.05.

Zkoušel už někdo 2.60?

Zajímá mě jestli jede 4x na externí anténu nebo musím kvůli této vymoženosti shánět C1

Dík ....

Old Post 17.08.2003 v 18:39
frenki je offline   Click Here to See the Profile for frenki   Find more posts by frenki   Click here to Send frenki a Private Message   Click Here to Email frenki     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vapa
Newbie

Registrován: 15.08.2002
Příspěvků: 23

Router za AP clientem Příspěvek č. 114 

Zdarec,

pouzivam Signamax (neoflashovanej, tj. neni to jeste Dlink900+) jako AP client, kterej visi na XI626 s hostAP. Vse bezi, pro jedno PCcko, pohoda. Dostal sem ted pridelenej rozsah a resim jak s nim nalozit. Tady je co sem do ted zjistil:

1. Signamax v AP client modu se chova jako bridge - IP adresu potrebuje jenom kvuli web managementu

2. Pececka na siti maji v ARP tabulce primo IP adresu APcka

3. Kdyz pustim DHCP na Signamaxu, rozdava to adresy na bezdratu, coz nechci )

A ted k problemu, chci pripojit prekladanou LANku a tak uvazuju pripojit broadband router, treba Edimax 6104 s 1xWAN a 4xLAN. Zapojeni asi takhle:

hostAP/626 <...> AP client/LAN <-x-> WAN/router/LAN <--> PC
10.x.x.1 <...> 10.x.x.x+1/25 <-x-> 10.x.x.x/25/router/10.x.y.y/28 <--> 10.x.y.y+1/28

Spravce AP mi pridelil IP pro gateway, tu teda musim nastavit na Edimaxu/WAN portu rucne nebo si nechat dat MAC adresu do jeho dhcp a pokazde pridelovat, coz muze byt vyhodnejsi pro zmenu treba DNS serveru. Pouziti na WAN portu je dulezite kvuli smerovani prichozich portu z internetu a rozhazovani PATem.

Muze byt namitka, ze sem mel rovnou koupit Compex WP11A+, ale tam zas neni LAN switch, takze cenove by to vyslo stejne. Navic neverim PCMCIA kartam, pekne se hrejou a nesroubovaci konektor asi vydrzi min nez sroubovaci RSMA.

Moje otazka zni, myslite si, ze to bude fungovat? Podle me, by melo a nerad bych mel jeden broadband router jen tak na "sklade".

Predem diky za nazory.

__________________

____
VaPa

Old Post 09.09.2003 v 13:22
vapa je offline   Click Here to See the Profile for vapa   Find more posts by vapa   Click here to Send vapa a Private Message   Click Here to Email vapa     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

2frenki Příspěvek č. 115 

U mne 2.60 na externí anténu nefungoval. Ale jestli to AP už vlastníš, tak odpájej uvnitř tu vnitřní, nastav right a jede to. 4x mod vyžaduje opravdu dobrej signál a tak pokud nejedeš přes pole jako já, tak je to opravdu na krátké spoje.

2vapa
Vše záleží v tomhle případě na schopnostech toho Edimaxe a tak bych řekl, že jsi v blbém threadu. Ale není důvod aby to nefungovalo. Jde jen to routování a co od něj požaduješ. Například DI-614+ je použitelná opravdu jen na routování nějakého komerčního internetu do LANky vzhledem ke svým routovacím (ne)schopnostem a u toho Edimaxu by jsi mohl narazit na stejný problém.

Old Post 09.09.2003 v 19:25
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vapa
Newbie

Registrován: 15.08.2002
Příspěvků: 23

Re: 2frenki Příspěvek č. 116 

__________________

____
VaPa

Old Post 09.09.2003 v 20:17
vapa je offline   Click Here to See the Profile for vapa   Find more posts by vapa   Click here to Send vapa a Private Message   Click Here to Email vapa     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

router Příspěvek č. 117 

2 vapa:

nedavno jsem delal neco podobneho a jako NAT prekladac (tzv. router) vyborne zafungoval Compex NetPassage 15D. Nerikam, ze je nejaky levny, dobry nebo nejlepsi, pouze podavam report, ze funguje zcela bezvadne s DWL900AP+ rev. B1 i C1 v rezimu klient. Zcela jiste by fungoval i DI604, ktery je jeste levnejsi, ale to uz nemohu potvrdit z praxe.

__________________

Michal Klečka

Old Post 09.09.2003 v 20:24
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nickac
Newbie

Registrován: 29.01.2003
Příspěvků: 37

Cyklické odpojování Příspěvek č. 118 

Měl jsem podobný problém s různými kombinacemi hw v konfiguraci APclient--cros--AP. Vždy jsem to měl umístěno v jedné krabici, těsně vedle sebe. Funkční byla až kombinace Compex klient a Zcom1500 jako AP. Ale musel jsem je mít metr od sebe. Buď je to náhoda, ale spíš jsem názoru, že se ruší - zahlcují si vstupy. Podotýkám, že kanály měly bezpečný odstup.
Bohužel se mi stejná konfigurace s novějším Compexem znovu nepodařila. Na jaře je dovezli s vadou fw.

Old Post 26.09.2003 v 02:00
nickac je offline   Click Here to See the Profile for nickac   Find more posts by nickac   Click here to Send nickac a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dulik
Junior Member

Registrován: 21.01.2003
Příspěvků: 269

MAC filtr a Dlink 900 v modu klient Příspěvek č. 119 

Zdar,
jak už jsem tu psal kdysi, mám Dlink 900+ (B1) s fw 2.5 v módu klient, připojuju se tím na AP Linksys BEFW11S4, což je náš městský přístupový bod napojený na bránu do internetu.
Na Dlink mám přes HUB napojenou sí? s několika PC.

AP Linksys má zapnuto filtrování Wireless MAC adres (máme tady piráty, takže přístup do sítě mají jen ti, kterým to povolíme).

Funguje to parádně a bezchyb až na to, že AP Linksys má v tabulce "Wireless MAC filter" pouze 32 položek a my už máme plno, přitom bychom ale potřebovali ještě pár uživatelů přidat.

Problém je v tom, že všechna PC, který jsou připojena přes HUB na Dlink v módu klient, musí být v té tabulce na AP Linksys povolena ! Pokud nejsou, tak se prostě vůbec do sítě nedostanou.

To ovšem neplatí u podobné konfigurace případ: PC se ZCOM 626, které se připojuje na ten stejný AP Linksys. V PC je ještě normální ethernet sí?ovka, která je se ZCOM626 propojená pomocí SW bridge (Win XP i Linux tohle mají zabudované v sobě a funguje to naprosto super, bez viditelného vlivu na výkon počítače i při velkém provozu na síti). Na ethernet sí?ovku je přes HUB připojena sí? s několika PC a teď pozor - všechny tyhle PC se do WiFi sítě dostanou, i když jejich MAC adresy nejsou na AP povoleny. Čím to?
Je to proto, že ten SW bridge v XP nebo linuxu maskuje MAC adesy PC, kterou jsou za ním, nebo snad mají WiFi packety kromě MAC adresy i ethernet MAC adresu?

Každopádně by mi velmi pomohlo, kdyby počítače za DLinkem byly skryty za jedinou (Dlinkovou) WiFi MAC adresu, abych je v té WiFi tabulce na AP nemusel povolovat každý zvláš?. Jak toho dosáhnout? Pomůže FW 2.60? Módu bridge u Dlinku moc nevěřím, nějak se mi ho vůbec nedařilo rozjet.

Old Post 02.10.2003 v 23:15
dulik je offline   Click Here to See the Profile for dulik   Find more posts by dulik   Click here to Send dulik a Private Message   Click Here to Email dulik   Visit dulik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
repy_dedo
Newbie

Registrován: 25.05.2003
Příspěvků: 44

Re: Router za AP clientem Příspěvek č. 120 

Old Post 03.10.2003 v 14:29
repy_dedo je offline   Click Here to See the Profile for repy_dedo   Find more posts by repy_dedo   Click here to Send repy_dedo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mikael2
Newbie

Registrován: 30.06.2003
Příspěvků: 69

Re: Router za AP clientem Příspěvek č. 121 

Old Post 04.10.2003 v 13:35
mikael2 je offline   Click Here to See the Profile for mikael2   Find more posts by mikael2   Click here to Send mikael2 a Private Message   Click Here to Email mikael2     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
monty4479
Member
zastupce cloudu 10.106


Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 352

Re: Zapomeň na to Příspěvek č. 122 

__________________

Když musíš, tak musíš...

Old Post 04.10.2003 v 16:55
monty4479 je offline   Click Here to See the Profile for monty4479   Find more posts by monty4479   Click here to Send monty4479 a Private Message   Click Here to Email monty4479   Visit monty4479's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
minos
Newbie

Registrován: 22.04.2002
Příspěvků: 95

Pozor na Closed MAC policy. Příspěvek č. 123 

Pro znalce to bude jako samozrejost, ale ja jsem na tomto problemu stravil "pekne" 4 vecery. Takze teto prispevek je spise pro ujasneni zacatecnikum.

Chtel jsem pripojit malou sit pres DWL900AP+ rev.C1 v modu klient. Protistranou je nejaky Edimax jako AP, ktery pouziva omezeni pristupu pres MAC adresu. Nakonfiguroval jsem dlink jako klienta, zjistil jeho MAC a pridal do seznamu na AP. Klient se pripojil na AP a ping mezi nimi byl ok. Ping z PC na Dlink chodil taky, ale z PC jsem se uz pres Dlink na AP nedostal. Ctyri dny jsem zkousel vsechno mozne, az jsem nakonec dostal dobrou radu. Povolit ve vzdalenem AP-Edimaxu pristup take z vsech MAC adres pripojenych PC. NEJENOM Dlinku, jak jsem si naivne myslel.

Je to naprosto logicke, DWL900+ NENI router, ale jenom transparentne prenasi pakety z Wifi do Ethernetu. Takze pokud se na ethernet pripoji PC, popripade Switch nebo HUB, tak se kazde PC v teto siti tvari jako samostatny klient k tomu AP.
Pri pripojeni klienta, ktery obsahuje router, nebo samostatneho routeru samozrejme tento problem nenastane. Pouze se do AP jeste prida MAC tohoto routeru a je hotovo.

Old Post 10.10.2003 v 08:44
minos je offline   Click Here to See the Profile for minos   Find more posts by minos   Click here to Send minos a Private Message   Click Here to Email minos   Visit minos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

4 monty4479 Příspěvek č. 124 

Myslím, že hledat určitou konstelaci hvězd aby něco fungovalo, není vhodné pro masové nasazení a proto to ani nedoporučuji. Nemyslím, že zvěsti typu "já to rozchodil, když to a to a stál jsem u toho na levé noze" udělají jinak kvalitnímu výrobku dobré jméno. Použití HUBu sice díky funkci všechno všem částečně řeší problém o kterém se stále bavíme, ale neznamená to, že by to bylo systémové řešení.

Old Post 10.10.2003 v 13:27
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
minos
Newbie

Registrován: 22.04.2002
Příspěvků: 95

Re: 4 monty4479 Příspěvek č. 125 

Old Post 10.10.2003 v 14:05
minos je offline   Click Here to See the Profile for minos   Find more posts by minos   Click here to Send minos a Private Message   Click Here to Email minos   Visit minos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stimpoff
Newbie

Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 92

FW 2.6Build4 Příspěvek č. 126 

Vyzkoušel někdo tento nový FW ?


Stimpoff

Old Post 10.10.2003 v 15:52
Stimpoff je offline   Click Here to See the Profile for Stimpoff   Find more posts by Stimpoff   Click here to Send Stimpoff a Private Message   Click Here to Email Stimpoff     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
majklovec
zastupce cloudu 10.93

Registrován: 18.09.2002
Příspěvků: 481

tu je Příspěvek č. 127 

__________________

Old Post 10.10.2003 v 16:58
majklovec je offline   Click Here to See the Profile for majklovec   Find more posts by majklovec   Click here to Send majklovec a Private Message     Visit majklovec's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

Minos Příspěvek č. 128 

Co blbneš? Copak se s Tebou někdo baví?:-)

Old Post 10.10.2003 v 17:04
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:47.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 234567891011121314 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz