CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Síť > Právě jsem se registroval - co a jak?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Wisdom
Newbie

Registrován: 19.07.2002
Příspěvků: 12

Question Příspěvek č. 1 

Zdravím všechny členy. Právě jsem se zaregistroval a zkoumám o co tu vlastně jde. Z toho co jsem pochopil to vypadá, že j to super projekta rád se do něj aktivně zapojim. Během 1 měsíce bych měl mít k dispozici nějaký ty finance takže v tom by snad neměl bejt problém.Vypadá to taky,že je zapotřebí trocha znalostí z IT, což by pro mě jako správce inf.systémů (i když začínajícího) taktéž neměl bejt problém. Jediný co ale nechápu, co mám teď vlastně udělat, abych mohl dát sbohem dial-upu Co se týče místa připojení, tak momentálně jsem na přechodém bydlišti v Jičínské ul. (metro Flora), a trvalé mám Na bělidle (smíchov u vody). Obě místa píšu proto, že není vyloučený, že o přechodné bydlení přijdu a vrátim se na smíchov, popř. do jiného přechodného bydliště - s tím souvisí otázka: Co v případě,že budu součástí sítě a přestěhuju se jinam? Díky za odpovědi ... P.S. Jakto, že jsem o tomhle projektu ještě neslyšel (a to už nějakej ten pátek internetim)?

Old Post 19.07.2002 v 12:17
Wisdom je offline   Click Here to See the Profile for Wisdom   Find more posts by Wisdom   Click here to Send Wisdom a Private Message   Click Here to Email Wisdom     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wisdom
Newbie

Registrován: 19.07.2002
Příspěvků: 12

Exclamation Dodatek Příspěvek č. 2 

... jak tak dál čtu příspěvky, možná se v tom už začínám trochu orinetovat. Stále se mi ale hlavou honí otázky typu: "odkud se vlastně bere internet a jak se financuje (dočetl jsem se,že čím víc lidí, tím větší rychlost - ale přece čím víc lidí, tím větší zátěž)?" nebo "když tenhle projekt funguje jako sí? PtP, tak co soukromí (data v PC,obsah prohlížených stránek či stažených dat,...)?"

Old Post 19.07.2002 v 14:36
Wisdom je offline   Click Here to See the Profile for Wisdom   Find more posts by Wisdom   Click here to Send Wisdom a Private Message   Click Here to Email Wisdom     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JeffPC
Newbie

Registrován: 15.05.2002
Příspěvků: 17

Odpovedi Příspěvek č. 3 

Tak tady mas par odpovedi:

1) internet se bere od jedincu co maji pripojeni a chteji ho sdilet s ostatnimi cleny

2) je pravda ze ci vic lidi, tim vetsi zatez, ale taky plati ze cim vic lidi, tim vic sdilenych linek (jenom se jedna o to aby to bylo vyvazeny)

3) a soukromi dat....i kdyz je clovek pripojenej na net "normalne," tak je mozny sledovat co dela :-) Data v PC by mela byt v pohode (pokud clovek ma to co ma mit na PC co je pripojeny k netu - tj. firewall, a kdyz tam bezi nejakej server, tak poradne zaheslovanej...) obsah stazenych stranek by se dal odchytit na nejakym routeru :-( proto by bylo nejlepsi pouzivat sifrovany sluzby (napr. HTTPS, POPS, atd.)

Doufam ze to (aspon trochu) pomohlo,
Jeff.

Old Post 19.07.2002 v 16:35
JeffPC je offline   Click Here to See the Profile for JeffPC   Find more posts by JeffPC   Click here to Send JeffPC a Private Message   Click Here to Email JeffPC     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:48.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz