CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Unixové Systémy > leaf.sourceforge.net (MINI DISTRIBUCE PRO CZFREE?)
12345678 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Příspěvek č. 17 

Nez zacnu instalovat, jeste se chci ujistit, ze to dobre chapu.

Na primarni partition (FAT 16, set as active) rozbalim *.zip instalaci stazenou z NETu a tim syslinuxem nastavim MBR. Neco jako DOSovy prikaz SYS?

L.

__________________

Old Post 20.03.2003 v 14:25
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
[rush]
Newbie

Registrován: 26.11.2002
Příspěvků: 34

Příspěvek č. 18 

__________________

.. a nekricte na me, jestli jsem placnul nejakou hloupost..

rush@logic.cz / icq# 10768430

Old Post 20.03.2003 v 14:42
[rush] je offline   Click Here to See the Profile for [rush]   Find more posts by [rush]   Click here to Send [rush] a Private Message   Click Here to Email [rush]   Visit [rush]'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 19 

a taky Syslinux nejde z rescue diskety pod Win98, ze samotnych Win98 jde (aspon mi)

Old Post 20.03.2003 v 14:45
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
covex
Member
zastupce cloudu 10.18


Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 234

Příspěvek č. 20 

Old Post 20.03.2003 v 15:21
covex je offline   Click Here to See the Profile for covex   Find more posts by covex   Click here to Send covex a Private Message     Visit covex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jacob
Newbie

Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 74

Příspěvek č. 21 

Uznavam, ze jsem asi dost hnusnej, ale uz chapete, co se mi na WISPu nelibi?

__________________

War is peace, freedom is slavery, ignorance is strenght

Old Post 20.03.2003 v 20:06
Jacob je offline   Click Here to See the Profile for Jacob   Find more posts by Jacob   Click here to Send Jacob a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 22 

no mi by se WISP mozna libil ... kdyby mi fungoval :(

zkouseli jste WISP nekdo nakonfigurovat tak, aby wifi karta dostala IP pres DHCP? pokud to udelam, tak po rebootu dostanu

configuring fixed wireless interface (vypisou se jeste nejake parm jako interrrupt, spurious)
chvili ceka - potom zkolabuje, jako kdyby nedostal IP od serveru, pritom ve win mi karta signal chytne a IP adresu pres dhcp dostane - je treba nakonfigurovat jeste neco? zkousel jsem zadat kanal na kterem signal je ... porad stejne chovani

pokud tam dam nejakou IP adresu natvrdo, tak to probehne - ale samozrejme ping nejede, asi si tezko muzu vymyslet IP adresu, kdyz ji mam dostat od DHCP ..

dalsi rebus mam se sitovkou:
jaky je rozdli mezi tim, ze pridam lrp na FAT part. a edituji syslinux.cfg
a tim, za pridam *.o soubor do /lib/modules a edituju /etc/modeles?
nebo musim udelat oboji? (coz jsem zkousel a stejne to nepomohlo)

jdou nekde zjistit zavislosti jednotlivych *.o modulu? pridam-li 3c509.o, tak mi karta porad nejede, kdyz zkusim prikaz
insmod /lib/module/3c509.o
(coz zrejme dela wisp)
tak dostanu spoustu chybovych hlasek - je jich tolik, ze mi prebehnout vice nez jednu obrazovku, takze nevim, ktera je prvni

dik

Old Post 21.03.2003 v 09:04
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zdar
Newbie

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 27

Příspěvek č. 23 

Me vcelku WISP funguje, ikdyz nez jsem ho nakonfiguroval... Ted pouzivam jeho posledni betu.

Nekolik tipu:
-je treba editovat etc/modules, kam se pridaji dulezite moduly pro cinnost (u mne hostapd a 8390+ne2k-pci), pak ulozit konfiguraci, aby to pri bootu nacetl

-co se tyka dhcp, tak jsem do IP adress karty napsal dhcp a default gateway&dns nastasvil natvrdo (jsete jsem neprisel na to, jak to udelat automaticky z dhcp)

-u wireless configu jsem nastavil akorad mod (infrastructure - jedu jako klient) a ESS, aby se chytil toho spravneho AP

Nezapomenout ulozit kofiguraci!

Jeste jsem neprisel na to, jak udelat, aby mi spustil po reboot dhcp server - rucne to umim, ale automatika...

JS

Old Post 21.03.2003 v 19:15
zdar je offline   Click Here to See the Profile for zdar   Find more posts by zdar   Click here to Send zdar a Private Message   Click Here to Email zdar     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

WISP provoz Příspěvek č. 24 

Tak jsem prez vikend na WISPu udelal paterni APcko. Jsou v nem tri WiFi XI-626, jedna ad-hoc paterni spoj k dalsimu APcku, jedna Managed jako klient APcka od ktereho se sosa Inet.Posledni je Master jako pripojny bod pro klienty. Vsechno funguje,jak se zda dobre, ale hada se mi preruseni jedny WiFiny s ISA sitovkou. To dneska prestavim a uvidim.

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 24.03.2003 v 08:25
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 25 

Old Post 24.03.2003 v 08:34
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
[rush]
Newbie

Registrován: 26.11.2002
Příspěvků: 34

Příspěvek č. 26 

__________________

.. a nekricte na me, jestli jsem placnul nejakou hloupost..

rush@logic.cz / icq# 10768430

Old Post 24.03.2003 v 08:44
[rush] je offline   Click Here to See the Profile for [rush]   Find more posts by [rush]   Click here to Send [rush] a Private Message   Click Here to Email [rush]   Visit [rush]'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 27 

jo, ten bych podle instalace debianu ocekaval, ale nikde jsem takovy modul (zatim) nenasel.

Old Post 24.03.2003 v 08:48
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
djdodo
CZNET

Registrován: 20.11.2002
Příspěvků: 1344

Prosim o vytvoreni navodu na instalac&#239; pro neznalky Příspěvek č. 28 

Ahoj,stale se v czfree hromadi dotazy v ruznych forech na instalaci mini distribuci pro czfree,proto jsem zridil tohle suple...
Prosim tedy nekoho,kdo jiz odzkousel tuhle mini dostribuci,aby napsal jednoduchy a prehledny navod,ktery by se zverejnil a byl tak napomocny pro neznalky.
Diky moc djdodo

__________________

http://shop.cznet.cz

Old Post 24.03.2003 v 09:11
djdodo je offline   Click Here to See the Profile for djdodo   Find more posts by djdodo   Click here to Send djdodo a Private Message   Click Here to Email djdodo   Visit djdodo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Příspěvek č. 29 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 24.03.2003 v 09:14
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mamash
Newbie

Registrován: 29.06.2002
Příspěvků: 47

FLI4L Příspěvek č. 30 

Old Post 24.03.2003 v 20:17
mamash je offline   Click Here to See the Profile for mamash   Find more posts by mamash   Click here to Send mamash a Private Message     Visit mamash's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
djdodo
CZNET

Registrován: 20.11.2002
Příspěvků: 1344

re Příspěvek č. 31 

a jak to predelas na wifi,treba xi626,kdyz to je na isdn,nebo dsl?

__________________

http://shop.cznet.cz

Old Post 24.03.2003 v 21:15
djdodo je offline   Click Here to See the Profile for djdodo   Find more posts by djdodo   Click here to Send djdodo a Private Message   Click Here to Email djdodo   Visit djdodo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pert
Newbie

Registrován: 18.09.2002
Příspěvků: 49

Wdist - tipy Příspěvek č. 32 

Tuhle distribuci provozuji uz asi dva mesice. Momentalne mi to bezi 36 dnu bez restartu. Jedinej duvod proc jsem ji pouzil je, ze instalace opravdu zabere asi 10 minut pokud vite co delate.



1) silne doporuciji si udelat bootovaci disketu s dosem 6.2. Pokud mate z WinXX tak to nemusi vzdy slapat, protoze si zamika MBR a syslinux nasledne nezapise nic do MBR. Na tuhle disketu jeste nahrajte syslinux.com soubor z nejake distribuce syslinuxu. Doporocuju jednu z poslednich.

2) nabutujte do dosu a zformatujte disk. Staci udelat 22MB partion. Muze by i mensi, ale pak se muzou vyskytnout problemy. Ja mam 25 MB. Tahle partition musi byt activni.

3) prebutujte pocitac. Zkuste lock c: a pak syslinux c:

4) prekopirujte vsechny soubory z distribuce na disk

5) pokud vam po nabutovani nejsou rozpoznany vsechny sitovky, pak vyzkocte do command line a napiste ae /etc/modules. Tady muzete zakomentovat moduly co nebudete potrebovat a odkomentovat, popripade dopsat moduly co budete potrebovat.


configurace je pak jednoducha.

Petr

Old Post 24.03.2003 v 21:54
pert je offline   Click Here to See the Profile for pert   Find more posts by pert   Click here to Send pert a Private Message   Click Here to Email pert     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:52.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz