CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Unixové Systémy > leaf.sourceforge.net (MINI DISTRIBUCE PRO CZFREE?)
1234567891011 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 65 

HTB je snad soucasti instalace WISPu - sice ho nepouzivam (nepotrebuji), ale pri bootovani to tam o nem neco pise

jinak v DHCP se mi zatim nepodarilo nastavit nekterym kompum pevne IP - nemel jsem vcera to srdce rebootovat sousedovi, kdyz cely vecer mastil nejakou on-line hru (a jenom restart dhcpd mi nejak nesel)

Old Post 16.04.2003 v 12:49
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

hostap--czfree-2 pro WISP Příspěvek č. 66 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 17.04.2003 v 11:30
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 67 

hned vecer je zkusim, obcas se mi resetuje karta - poznam to tak, ze se mi rozhodi obrazovka wavemonu (protoze se dole napise hlaska o resetu karty)
Abych si neznicil puvodni: staci tyhle *.o prejmenovat (treba pridat do nazvu hwsoft ) a do etc/modules da cesty na nova jmena (stare zakomentovat) - predpokladam, ze jo ....

Old Post 17.04.2003 v 11:47
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Příspěvek č. 68 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 17.04.2003 v 11:52
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 69 

cili se mi neukaze ze mam aktivni eth0 a netcs0, ale eth0 a wlan0 ok? to fakt neni problem, vecer to zkusim

Old Post 17.04.2003 v 12:25
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jantar.czHQ
Member

Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 377

co z toho je distribuce na jednu disketu Příspěvek č. 70 

__________________

M.M.M.
alias suptrebe

Old Post 17.04.2003 v 20:45
jantar.czHQ je offline   Click Here to See the Profile for jantar.czHQ   Find more posts by jantar.czHQ   Click here to Send jantar.czHQ a Private Message   Click Here to Email jantar.czHQ   Visit jantar.czHQ's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 71 

WISP neni distribuce na 1 disketu, ale na 16/32MB CF, pripadne na male hdd (ja se tesim, az mi hdd umre a budu tam moc dat CF)
ale uz se tady probiralo, ze router jen a pouze s fd neni to nejlepsi, protoze diskety jsou dost choulostive (zvlast, kdyz je router nekde u strechy)
jinak k hostapu se dostanu az o vikendu.

Old Post 17.04.2003 v 20:56
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jantar.czHQ
Member

Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 377

co teda? Příspěvek č. 72 

co je to správný na stažení????

__________________

M.M.M.
alias suptrebe

Old Post 17.04.2003 v 21:01
jantar.czHQ je offline   Click Here to See the Profile for jantar.czHQ   Find more posts by jantar.czHQ   Click here to Send jantar.czHQ a Private Message   Click Here to Email jantar.czHQ   Visit jantar.czHQ's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 73 

Old Post 17.04.2003 v 21:13
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Novic
Newbie

Registrován: 05.03.2003
Příspěvků: 2

Omezeni vykonu karty Příspěvek č. 74 

Porval jsem se s tim a pokrocil od Kernel panic po skoro funkcni stroj.

Potrebuji ted nastavit vykon karty na mene nez to WISP umoznuje (bude tam 24db antena). Nasel jsem jak precist registr 62, jak nastavit registr 62, ale po restartu je vse pri starem. Jak na to??

Naposledy upravil Novic 19.04.2003 v 21:55

Old Post 19.04.2003 v 21:43
Novic je offline   Click Here to See the Profile for Novic   Find more posts by Novic   Click here to Send Novic a Private Message   Click Here to Email Novic     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 75 

tak jsem zkusil nainstalovat ovladace hostap od hwsofta, zatim vsechno jede, jsem zvedavy jesli to nejak omezi pocty resetu karty ...

Old Post 21.04.2003 v 15:36
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 76 

hm, tak karta se mi uz jednou resetovala (asi po 2 hodinach provozu, od te doby dalsi 3h nic)

nicmene inspirovan Novicem jsem taky konecne spocital vysilaci vykon a at pocitam jak pocitam, s 19dB antenou jsem zrejme nad limitem - cili taky musim utlumit vykon na karte ...

Nastavovani registru 62 ale zrejme neprezije reset karty, takze jsem editoval crontab aby cron kazdou hodinu prepsal reg 62(iwpriv) podle tabulky co spocital Deu (nic lepsiho neumim). akorat si jeste jednou budu muset projit jestli jsem pocital spravne, nicmene zkousel jsem to a funguje to, aspon podle cteni registru

(ale porad se mi nedari nastavit dhcpd config tak, aby nektere MACy mely stale IP adresy, zacinam premyslet, jestli to vubec potrebuji ... a asi ne )

Naposledy upravil rojicek 21.04.2003 v 22:06

Old Post 21.04.2003 v 20:37
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 77 

Nevite nekdo kde jsou nastaveny sluzby co nabihaj pri bootu??
Hledal jsem v etc/rc.d/ ale tam nic neni.

Old Post 22.04.2003 v 14:28
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Příspěvek č. 78 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 22.04.2003 v 15:08
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

reset karty Příspěvek č. 79 

Old Post 22.04.2003 v 19:00
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

WISP -> problemy (nejen) s routingem Příspěvek č. 80 

Pratele,

mam v PC WISPa, dve wireless karty a jeden ethernet. WLAN0 je v rezimu MASTER. Ma adresu 10.11.11.1, WLAN1 je v rezimu MANAGED a DHCPckem je ji pridelovana stale stejna adresa 10.1.0.98. ETH0 ma 192.168.1.1. Jako brana je nastavena WLAN1

Dale je pres HUB pripojeno dalsi PC s adresou 192.168.1.2


Situace:

Z routeru se dopingnu na druhe PC a na 10.1.0.127 (asi brana AP, nemam moznost overit). Z druheho PC se dopingnu na router a na 10.1.0.127. Jakykoliv ping na verejne internetove adresy nechodi s hlaskou "destination network uknown" (Pingam pochopitelne adresy, nikoliv DNS jmena, abych eliminoval problemy s DNS). Pritom, pokud nabootuju windows tak se DHCPcko na ono AP bez problemu chyti a internet jede bez JAKEKOLIV KONFIGURACE.

Dotazy:

1. Jak zjistim, jaka

__________________

Old Post 23.04.2003 v 07:56
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:24.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234567891011 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz