CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Žumpa > Velkej experiment aneb "Pater nebo blbej napad"
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Bleader
Newbie

Registrován: 14.07.2002
Příspěvků: 53

Question Příspěvek č. 1 

Protoze je pulka prazdnin v pytli a mam chut udelat tenhle rok neco uzitecnyho napad mne takovej zajimavej napad. V soucasne dobe se mi podarilo rozchodit vlastni BROADBAND sit s nazvem eHAMnet, ktera jede rychlosti 11Mbit (pri vetsim provozu na kanale 5,5 MBit/s) do Pruhonic. V soucasne dobe jsem celkem "svorc" - tedy bez penez, ale stejne bych rad presentoval svuj napad:

V ramci podpory Broadband site CZFREE net v Praze navrhuji vystavbu ojedinele a uplne "pomatene" linky nodu Deu<->Bleader. Tato linka by vedla od Deu ke mne na Prahu 4 - Libus. Moje stanoviste je co se tyce nadmorske vysky 343 m.n.m vyborne, s rozhledem po cele Praze (temer az na par zastinenych objektu). Kdyz jsem se dival na mapku CZFREE.net napadlo mne "uklohnit" takhle silenou linku a u mne nahore udelat "uzivatelsky vstup". V cem by to spocivalo?

1. KROK: Tvorba linky DEU->Bleader
=========================
To by obnaselo poridit dve nejmene 24-28dBi paraboly a 2 PCMCIA karty v kterych bych se odborne porochnil a donutil je chodit s vyssim vysilacim vykonem. Dle mych propozic by linka jako takova DEU->Bleader mela chodit dobre, ale vzhledem k ZATIZENI a K RUSENI BROADBAND pasma v PRAZE by bylo dobre aby se vysilaci vykon zvysil.

2: KROK: Tvorba vsesmeroveho pristupoveho bodu na Praze 4 s vyssim vysilacim vykonem
======================================
Tento bod by spocival ve vystavbe (u mne) jedne vsesmerove anteny pripojene ke karte PCMCIA nebo v nekolika sloucenych sektorovych antenach. Uzivatele z blizkskeho okoli (kterych je radove VELMI MNOHO) by se pak pomoci svych smerovych anten mohli pripojit do CZFREE.

Lokality ktere na mne vidi nemusim vyjmenovavat, obzorove je to cela Praha.

Adresa je Machuldova ulice - panelak - na panelaku stozar.

V cem je problem?
Vystavba takovyhle "opicarny" by prisla na peknejch par penez. V KNOW HOW problem neni - spis je problem v tech penezich ktere v soucasne dobe nemam, v pripade ze neco usetrim jsem ochoten do toho samozdrejme investovat. Chtel bych znat VAS nazor a hlavne nazor DEU nebo K2, ke kterym bych to mel LINKOVE nejbliz.

U mne neni problem, na strese mam pocitadlo. Celej system by se pak dal dynamicky routovat a podobne kejkle. Otazkou ted je jestli to ma smysl nebo jestli to nema smysl, pripadne jestli je nekdo krome mne, Deu nebo K2 ochotnej se na tom pracovne ci financne podilet, protoze ani financne ani vyvojarsky by to nebyla zadna sranda.

Tak do toho FORUM je FOR RUM :-)


Ahoj Vasek - Bleader

__________________

Venca Henzl alias bleader
---
koordinátor AS 10.35.
eHAMnet leader

Old Post 27.07.2002 v 20:57
Bleader je offline   Click Here to See the Profile for Bleader   Find more posts by Bleader   Click here to Send Bleader a Private Message   Click Here to Email Bleader   Visit Bleader's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
saidlm
Junior Member

Registrován: 16.07.2002
Příspěvků: 110

Příspěvek č. 2 

Zdravicko,
zvysovat vykon vysilace ve sdilenem pasmu je dle meho nazdoru pekna "blbost" a to hned minimalne ze dvou duvodu:

1) CTU to zacali merit a pokuta je v soucasne dob 50.000,- Kc. To neni zrovna zanedbatelna castka.

2) Jde o sdilene pasmo a vyrabet v nem timto zpusoben ruseni je nejen bezohledne, ale casem se to obrati i proti projektu czfree. Na pater by to chtelo pouzivat uzce smerove anteny a vice bodu a kratke vzdalenosti.


Martin

Old Post 28.07.2002 v 16:58
saidlm je offline   Click Here to See the Profile for saidlm   Find more posts by saidlm   Click here to Send saidlm a Private Message   Click Here to Email saidlm   Visit saidlm's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dino
Newbie

Registrován: 27.07.2002
Příspěvků: 20

Příspěvek č. 3 

Ahoj,
začátkem srpna budu budovat multipoint bod v obci Ládví-Kamenice okr. Praha východ. Primárně bude určen pro připojení na internet, ale bude tam sw router s FW a rád bych jej připojil do CZfreeNetu. Node v Machuldovy ulici by mi mohl pomoci. Rád bych vědel, kam až vidiíte? Je to výzva udělat spoj na 20 km.
Dino
dino@fun.cz

Old Post 28.07.2002 v 19:23
Dino je offline   Click Here to See the Profile for Dino   Find more posts by Dino   Click here to Send Dino a Private Message   Click Here to Email Dino   Visit Dino's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
StB
Team Leader

Registrován: 05.06.2002
Příspěvků: 221

Dobry!! Příspěvek č. 4 

__________________

StB<Standa@Bobřík>

Old Post 28.07.2002 v 20:46
StB je offline   Click Here to See the Profile for StB   Find more posts by StB   Click here to Send StB a Private Message   Click Here to Email StB   Visit StB's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bleader
Newbie

Registrován: 14.07.2002
Příspěvků: 53

Vykon linky, atp. Příspěvek č. 5 

ad saidlm:
Ano, mas samozdrejme pravdu v tom, ze zvysovani vykonu na linkach CTU neschvaluje. Jsou zde ale dve veci ktere je treba podotknout:
a) Zvyseni vysilaciho vykonu neznamena ze se "zasvini pasmo". Pokud se zvysi vysilaci vykon na dane trase s pouzitim vysoce ziskovych anten, pasmo zustane ciste, ale takto postavena linka je schopna pracovat pri vyssim zatizeni a pri mnohokrat vyssi rychlosti.
b) Pokuta za prekroceni generalni licence, ktera stanovuje provozovani takovychto zarizeni v CR je sice vysoka, ale zustanme v realite. Cesky telekomunikacni urad nic nemeri a i kdyby meril NIC SE ZMERIT NEDA! Sam jsem vlastikem radioamaterske volaci licence, prokazuji znalosti v oboru elmag. sireni a mam s timto bohate zkusenosti. Generalni licence stanovi maximalni povolenou hodnotu vyzareneho vykonu 100 mW EIRP, coz je 100 mW proti IZOTROPNIMU ZARICI. Takto stanovena hodnota povoleneho vykonu je postavena na hlavu, protoze se neda nijak zmerit. Opravdu neda. Da se jen spocitat. Argumenty o mereni do trech smeru jsou naprosto nesmyslne a nepodlozene, tyto zminovane metody CTU pouziva, ale ke smerovemu zamerovani zdroju ELMAG ruseni. Ten kdo tvrdi, ze to zmerit de, nema pravdu za tim si stojim a stat budu - bohuzel mne chce poslouchat malo kdo.

ad Dino) Fotky nejsou potreba. Nekolikrat jsem zde inzeroval, ze mam program na pocitani profilu a linek.

ad Stb) No problem. Mam vlastni server - s PHP taky nejsou problemy. Chce to jen cas a penize.

__________________

Venca Henzl alias bleader
---
koordinátor AS 10.35.
eHAMnet leader

Naposledy upravil Bleader 21.04.2003 v 22:17

Old Post 28.07.2002 v 21:07
Bleader je offline   Click Here to See the Profile for Bleader   Find more posts by Bleader   Click here to Send Bleader a Private Message   Click Here to Email Bleader   Visit Bleader's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krynn
Newbie

Registrován: 12.06.2002
Příspěvků: 59

Příspěvek č. 6 

Old Post 29.07.2002 v 13:10
krynn je offline   Click Here to See the Profile for krynn   Find more posts by krynn   Click here to Send krynn a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mojža
Newbie

Registrován: 30.07.2002
Příspěvků: 5

Kamenice - Ládví Příspěvek č. 7 

Ahoj,
jsem z Kamenice a mám taky zájem na připojení. Náš panelák je v ďolíku, ale z Ládví by se to snad nějak dalo...

__________________

Mojža

Old Post 30.07.2002 v 17:26
Mojža je offline   Click Here to See the Profile for Mojža   Find more posts by Mojža   Click here to Send Mojža a Private Message   Click Here to Email Mojža   Visit Mojža's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dino
Newbie

Registrován: 27.07.2002
Příspěvků: 20

Příspěvek č. 8 

Zdar,
bohužel Ládví je moc nízko resp. výhledu na Prahu brání "Křížka". Musel by se vybudovat příliš vysoký stožár, kterým si majitel nechce hýzdit barák a ještě je to můj dohad, takže nevím jestli by tu fungovalo. V tuto chvíli, alespoň dobuduji připojení na inet.
Dino

Old Post 30.07.2002 v 19:24
Dino je offline   Click Here to See the Profile for Dino   Find more posts by Dino   Click here to Send Dino a Private Message   Click Here to Email Dino   Visit Dino's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mojža
Newbie

Registrován: 30.07.2002
Příspěvků: 5

Dálkové spojení Příspěvek č. 9 

Z vrcholu Křížků je Praha jako na dlani, je videt i směrem na Říčany. Ale je to cca 20 - 25 km. Je technicky možné to překlenout?
Pokud by se to povedlo, věřím, že by se našlo pár lidí, kteří by to dovedli do našeho kamenického údolí (třeba přes Sulice - vzniká tam obrovské sídliště).
Navíc od Křížku by asi nebyl problém se napojit směrem na Velké Popovice.
Pro úplnost souřadnice vrcholu Na Křížkách: WGS84 49st 55' 38'', 14st 34' 13''.
Jaké je potřeba zařízení pro takovou vzdálenost? V radiu ani optice se moc nevyznám.

__________________

Mojža

Old Post 30.07.2002 v 21:15
Mojža je offline   Click Here to See the Profile for Mojža   Find more posts by Mojža   Click here to Send Mojža a Private Message   Click Here to Email Mojža   Visit Mojža's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dino
Newbie

Registrován: 27.07.2002
Příspěvků: 20

Příspěvek č. 10 

Standardní konfigurace, doporučené výrobcem při respektování limitu vyzářeného výkonu 100 mW dle GL 12/R/2000 ČTÚ, umožňují dosáhnout následujících vzdáleností pro jednotlivé modulační rychlosti:
Spojení bod-bod: konfigurace 2x Fixed Turbo 11 Mb karta, pigtail, bleskojistka, 15 m nízkovyzařující kabel, 14 dBi Yagi anténa, 15 dB odstup signál/šum, přímá viditelnost.

1 Mbit 2 Mbit 5,5 Mbit 11 Mbit
6,4 km 4,8 km 3,4 km 2,1 km

Point to Multipoint
Centrální bod: Standardní ORiNOCO karta, pigtail, bleskojistka, 15 m nízkovyzařující kabel,7dBi všesměrová anténa
Vzdálený bod: Fixed Turbo 11 Mb karta, pigtail, bleskojistka, 15 m nízkovyzařující kabel, 14 dBi Yagi anténa, 15 dB odstup signál/šum, přímá viditelnost. Tato teoretická vzdálenost může být snížena vlivem:

1 Mbit 2 Mbit 5,5 Mbit 11 Mbit
3,7 km 2,6 km 1,9 km 1,2 km

- útlumu anténního kabelu
- narušením 1. Fresnelovy zóny pro šíření signálu
- zvýšenou úrovní rušivého pozadí (šumu)

Zdroj Orinoco.CZ
-----------------------------------------------------------------------
Byl by to zajímavý experiment připojit Křížka s Libuší cca 20 kilometrů. Rychlost by nebyla asi vysoká. Podmínkou je ale přímá viditelnost :-(( Takže nám nezbývá nic jiného než se domluvit s majitelem stožárů na Křížkách, pokud chceme vybudovat spoj až do Prahy. Asi by stálo za zeptání, kolik by chtěli zaplatit za naší retranslaci.
Dino

Old Post 31.07.2002 v 06:29
Dino je offline   Click Here to See the Profile for Dino   Find more posts by Dino   Click here to Send Dino a Private Message   Click Here to Email Dino   Visit Dino's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MichalKovacic
Newbie

Registrován: 22.10.2002
Příspěvků: 2

Re: Dálkové spojení Příspěvek č. 11 

__________________

M.

Old Post 22.10.2002 v 11:13
MichalKovacic je offline   Click Here to See the Profile for MichalKovacic   Find more posts by MichalKovacic   Click here to Send MichalKovacic a Private Message   Click Here to Email MichalKovacic     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cijoml
Prudič

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 735

Wink huh Příspěvek č. 12 

Upozornuji, ze GL povoluje provozovat zarizeni pouze schvalena k provozu a zarizeni bez predzesilovacu. To je jeden problem, za ktery CTU muze naparit pokutu.

Pouhym prostym sectenim je jasne, ze 24 db antena prekracuje limity velice vyrazne a to je druhy duvod k udeleni pokuty.

Celkove z toho plyne, ze takoveto spoje nedoporucuju uz vzhledem k reputaci czfree.

Old Post 22.10.2002 v 16:08
cijoml je offline   Click Here to See the Profile for cijoml   Find more posts by cijoml   Click here to Send cijoml a Private Message   Click Here to Email cijoml   Visit cijoml's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fyzik
Team Leader

Registrován: 23.05.2002
Příspěvků: 1102

Re: huh Příspěvek č. 13 

__________________

Old Post 22.10.2002 v 16:12
Fyzik je offline   Click Here to See the Profile for Fyzik   Find more posts by Fyzik   Click here to Send Fyzik a Private Message   Click Here to Email Fyzik   Visit Fyzik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cijoml
Prudič

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 735

Cool Příspěvek č. 14 

Onen pan chtel pouzit paraboly a jeste nezakonne upravit karty, aby vysilaly jeste silneji. Na to jsem narazel. Za to by mu hrozila pokuta ne 50 kKc, ale 100kKc. Pokuty se scitaji

Old Post 22.10.2002 v 16:19
cijoml je offline   Click Here to See the Profile for cijoml   Find more posts by cijoml   Click here to Send cijoml a Private Message   Click Here to Email cijoml   Visit cijoml's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Arcon
Newbie

Registrován: 23.10.2002
Příspěvků: 23

Ládví Příspěvek č. 15 

__________________

Arcon; Go Wireless!

Old Post 21.04.2003 v 21:49
Arcon je offline   Click Here to See the Profile for Arcon   Find more posts by Arcon   Click here to Send Arcon a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:03.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz