CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Klubovna > ADSL jako moznost nakupu konektivity
123
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
palatinus
Junior Member

Registrován: 10.03.2003
Příspěvků: 109

Příspěvek č. 17 

Naposledy upravil palatinus 06.04.2003 v 19:21

Old Post 06.04.2003 v 19:05
palatinus je offline   Click Here to See the Profile for palatinus   Find more posts by palatinus   Click here to Send palatinus a Private Message   Click Here to Email palatinus     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ropacek
Junior Member

Registrován: 15.12.2002
Příspěvků: 134

Příspěvek č. 18 

__________________


--
Ropacek
University of Life :-) , Pilsen

Old Post 06.04.2003 v 19:20
Ropacek je offline   Click Here to See the Profile for Ropacek   Find more posts by Ropacek   Click here to Send Ropacek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 19 

co se tyce moji gateway - tedy nemluvim o ADSL (jsem offtopic)

Je tam nastaveno rate 32 ceil 128, a cely je to ukusovany z linky, ktera ma rate 384 ceil 128.

Takze pri mnozstvi 60 je ten kompresni pomer asi spis 1:6

Z druhy strany si ale pujcuje dalsi 384 kbps linka s pujcovanim do 768 kbps, a ta je krajena na zaruceny 128ky (samozrejme pro min lidi, takze kompresni pomer je srovnatelny)

Vysledek: cely je to krasne "gumovy", a vsichni jsou spokojeny, krome providera - kterej ma tu 768ku porad totalne zaflakanou ;-)

__________________

Naposledy upravil xchaos 06.04.2003 v 22:56

Old Post 06.04.2003 v 21:42
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marek
Newbie

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 8

ADSL a případné dělení konektivity Příspěvek č. 20 

Padlo tady tvrzení, pravdivé, že ADSL nejde rozdělit (IMQ), protože není známo, jaká je rychlost.
Vedl jsem diskuze o ADSL se svým providerem (chtěl jsem snížít bezdrát) a možnost je, a to, že mi to bude rozdělovat on. Ale je tam samozřejmě pořád problém agregace (sdílení) i když prý i agregaci se dají nastavit priority, jako že někomu více a někomu ... méně, ale netahejte ze mě jak, nevím to, možna je to kec, tolik tomuhle ADSL nehovím.
Pro jedince je ADSL asi OKa a jsem zvědav na masivnější nasazení. Pro vlastní sí? radši nějakou garantovanou rychlost a jinou technologii než ADSL v nynejší podobě.

__________________

Marek : SpořilovNet

Old Post 06.04.2003 v 21:45
marek je offline   Click Here to See the Profile for marek   Find more posts by marek   Click here to Send marek a Private Message   Click Here to Email marek   Visit marek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ropacek
Junior Member

Registrován: 15.12.2002
Příspěvků: 134

Re: ADSL a případné dělení konektivity Příspěvek č. 21 

__________________


--
Ropacek
University of Life :-) , Pilsen

Old Post 07.04.2003 v 07:38
Ropacek je offline   Click Here to See the Profile for Ropacek   Find more posts by Ropacek   Click here to Send Ropacek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marek
Newbie

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 8

Re: Re: ADSL a případné dělení konektivity Příspěvek č. 22 

"Snížit bezdrát" se jednalo o cenu, ale spíš o zrychlení linky jak se to vezme.
Nynější ADSL a garantovaný bezdrát se opravdu srovnávat nedají, ale i Trabant je auto ale jezdit s ním denně bych nebral a co teprve "image", že?
Ehm, viděl jsem smlouvu na ADSL připojení kde uváděli agregaci 1:3, čuměl jsem na to jak blázen. Obchodní varianta 256/64.

__________________

Marek : SpořilovNet

Old Post 07.04.2003 v 10:33
marek je offline   Click Here to See the Profile for marek   Find more posts by marek   Click here to Send marek a Private Message   Click Here to Email marek   Visit marek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ropacek
Junior Member

Registrován: 15.12.2002
Příspěvků: 134

Re: Re: Re: ADSL a případné dělení konektivity Příspěvek č. 23 

__________________


--
Ropacek
University of Life :-) , Pilsen

Old Post 07.04.2003 v 10:46
Ropacek je offline   Click Here to See the Profile for Ropacek   Find more posts by Ropacek   Click here to Send Ropacek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Re: Re: Re: ADSL a případné dělení konektivity Příspěvek č. 24 

Old Post 07.04.2003 v 10:48
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ropacek
Junior Member

Registrován: 15.12.2002
Příspěvků: 134

Re: Re: Re: Re: ADSL a případné dělení konektivity Příspěvek č. 25 

__________________


--
Ropacek
University of Life :-) , Pilsen

Old Post 07.04.2003 v 11:19
Ropacek je offline   Click Here to See the Profile for Ropacek   Find more posts by Ropacek   Click here to Send Ropacek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marek
Newbie

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 8

Re: Re: Re: Re: ADSL a případné dělení konektivity Příspěvek č. 26 

__________________

Marek : SpořilovNet

Old Post 07.04.2003 v 11:27
marek je offline   Click Here to See the Profile for marek   Find more posts by marek   Click here to Send marek a Private Message   Click Here to Email marek   Visit marek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kirinovic
Junior Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 292

Agregace ADSL Příspěvek č. 27 

Takze ve skutecnosti je to tak, ze tech 1:50 (1:20)je na priojny bod do IP site z DSLAMU.Cesky Telechrom ma tyto linky min 2Mbit(pro agregaci 1:50).

A vy si myslite, ze obycejny modmem (Dial-up)neni agregovany?????

Martin

Old Post 07.04.2003 v 12:31
kirinovic je offline   Click Here to See the Profile for kirinovic   Find more posts by kirinovic   Click here to Send kirinovic a Private Message   Click Here to Email kirinovic     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ropacek
Junior Member

Registrován: 15.12.2002
Příspěvků: 134

Re: Agregace ADSL Příspěvek č. 28 

__________________


--
Ropacek
University of Life :-) , Pilsen

Old Post 07.04.2003 v 12:51
Ropacek je offline   Click Here to See the Profile for Ropacek   Find more posts by Ropacek   Click here to Send Ropacek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kirinovic
Junior Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 292

Příspěvek č. 29 

Cisco realizujici "modemy" je pak pripojeno primo k pateri poskytovatele. Takze o agregaci rozhodujou jen moznosti te patere..........
no a vo vo vo vo votom to je...nevim o tom, ze by to v tomto miste nekdo neagregoval.Ale treba se pletu.Kazdopadne je tu nekdo kdo to ADSL ve vice lidech opravdu testoval, nebo jenom placame do vody???

martin

Old Post 07.04.2003 v 13:37
kirinovic je offline   Click Here to See the Profile for kirinovic   Find more posts by kirinovic   Click here to Send kirinovic a Private Message   Click Here to Email kirinovic     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

Ceny za konektivitu Příspěvek č. 30 

Jsem z OV, kde teprve začínáme

Do začátku mámje jednoho dost ochotného člověka, co má 256ku a je ochoten to za nějakou částku nasdílet - takže máme na čem začít.

Jinak máme nabídku portové konektivity od GTS za asi 18500 / 2Mbit - což je poměrně solidní

Jde o to, jak to u těchto providerů funguje:
- nemají pevnou cenu, ale nasazujou to podle situace
- Údajně je docela běžné, že když jim tak za rok zaoláš a (trušku) přitlačíš, tak že ti sice cenu nesníží, ale zvednou rychlost. Nemusím mluvit o tom, že GTS je jistou zárukou kvality - teda pokud mám 2Mbit, tak můžu opravdu čekat, že to tak pojede. Pro asi 40 konc. uživatelů to vychází kolem 500 měsíčně s garancí 52kbit - což je až nadhlavu, protože tam nikdy nebudou všichni. NAbídka je to pěkná, problém však je v tom, že ze začátku bude chvíli trvat, než bude těch 40 uživatelů, co když někdo nezaplatí.... je to docela problémové

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 07.04.2003 v 14:37
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marek
Newbie

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 8

Re: Cena za konektivitu Příspěvek č. 31 

Asi by to chtělo nový thread, ale budiž
18500,- za 2Mbit je dle mě super cena.
Chci jen přispět osobní zkušeností provozu sítě při nabírání nových členů.
Nejdříve zjisti, kolik ti je ochoten ochotný člověk nasdílet a za kolik. Dej dohromady X zakládajících členu a rozdělte se o náklady rovným dílem. Já jsem začal, když se mi přihlásil jeden člověk, další byl naštěstí příští měsíc, ale problém je, že já teď platím za dva, abych udržel cenu pod tisíc :( a rychlost konektivity je malá. Rozdávám do schránek letáky v moji lokalitě RD. Lidé (modemisti) by chtěli ceny cca 700,- a to já ještě nemůžu. Teprve nyní se dostávám na vyšší rychlost a nižší cenu A pak jsou lidé neinternetoví a na ty jsem vymyslel taktiku osvěty: sepsal jsem takový článek o výhodách připojení a zase to budu šoupat do schránek. Proto zdůrazňuji vytvořit X zakl. členů na začátku, čím více, tím lépe a nepodcenit propagaci. Nezapomeň na spravedlivé dělení linky, proto je dobré mít nižší, ale garantovanou rychlost, a? se tam nezasekáte. Na 128čce se Vás může vejít v klidu 6, v pohodě 8 a extrém i 17
S platbami zkušenosti jen chabé, je nás moc málo, čili to stíhám osobně. Pokud by někdo nezaplatil, tak po varování je možnost ho odpojit, přeci, nebo omezit...
Jinak hodně zdaru.

__________________

Marek : SpořilovNet

Old Post 07.04.2003 v 15:36
marek je offline   Click Here to See the Profile for marek   Find more posts by marek   Click here to Send marek a Private Message   Click Here to Email marek   Visit marek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stemar
Newbie

Registrován: 25.09.2002
Příspěvků: 70

Ještě agregace Příspěvek č. 32 

__________________

Já sám sobě připadám, že mi je 126 let. Pak sednu k Linuxu a připadá mi že mi je vosum!

Old Post 07.04.2003 v 23:11
stemar je offline   Click Here to See the Profile for stemar   Find more posts by stemar   Click here to Send stemar a Private Message     Visit stemar's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:34.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz