CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Útlum stromů
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

Útlum stromů Příspěvek č. 1 

Potřebuju udělat spoj - na obou stranách budou směrovky, vzdálenost je asi 3.5km - problém je, že v cestě jsou stromy, není jich málo, ale zase ne ani tak moc - je takový spoj reálně možný ?

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 13.04.2003 v 21:40
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gwartass
Senior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 651

Příspěvek č. 2 

To musis vyzkouset - vzit 2 18ti nebo 24dB smerovky a zjistit. Protoze tady muze byt teorie jakakoliv, ale v praxi to je vzdycky uplne jinak..

__________________


vlasaty spravce AP Gwartass, Ostrava - Svinov
********
NH! ..a ve slove "krava" se nad prvnim "a" pise carka!!!

Old Post 14.04.2003 v 13:57
gwartass je offline   Click Here to See the Profile for gwartass   Find more posts by gwartass   Click here to Send gwartass a Private Message     Visit gwartass's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

Zkušenosti Příspěvek č. 3 

Mě ani tak nezajímala teorie jako spíše nějaké zkušenosti z podobné situace - Anténu budu dávat téměř jistě síto 24dB, jako HW se bude testovat na XI626ce, potom tam dám asi HW-AP

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 15.04.2003 v 13:49
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
m0t3jl
Newbie

Registrován: 08.05.2004
Příspěvků: 1

taky resim podobny problem Příspěvek č. 4 

Zdar, resim neco obdobneho ... vzdalenost je taky kolem 3,5km ... ale me vadi ve vyhledu jenom jeden strom ... nevim presne co je to, ale ma to listy ... nemel jsem zatim zadnou moznost zkusit tam eco ... tak by me zajimalo jak jsi dospel daleko ty... dik

Old Post 16.05.2004 v 19:13
m0t3jl je offline   Click Here to See the Profile for m0t3jl   Find more posts by m0t3jl   Click here to Send m0t3jl a Private Message   Click Here to Email m0t3jl     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Red
Former as MikeRoland

Registrován: 17.04.2004
Příspěvků: 584

User is Mapper

Útlum suché taškové střechy Příspěvek č. 5 

Ahoj,

ja mam trochu jinou situaci: Chtel bych se z pudy pripojit na 500m vzdalene AP a jeste k tomu je mezi nami rada (relativne ale ridkych) stromu.

Je tu uskutecnitelne?
Mate nejake napady a zkusenosti?

__________________

Já jsem jenom malej blázen...

-----Ursprüngliche Nachricht-----
Von: Ernst Ingmar Bergman <ingmar.bergman@coopergay.cz>
Gesendet: 16-2, 2:14

Old Post 19.05.2004 v 09:02
Red je offline   Click Here to See the Profile for Red   Find more posts by Red   Click here to Send Red a Private Message   Click Here to Email Red   Visit Red's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ninja
Senior Member

Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 537

Příspěvek č. 6 

jake jsou to stromy? Pokud signal prochazi skrz listy (jehlici) a ne moc huste, je to v pohode. Signal bude trochu litat a v zime pri snehu to buhe horsi, ale s nejakou antenou to pujde.

Old Post 19.05.2004 v 09:30
ninja je offline   Click Here to See the Profile for ninja   Find more posts by ninja   Click here to Send ninja a Private Message   Click Here to Email ninja   Visit ninja's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Red
Former as MikeRoland

Registrován: 17.04.2004
Příspěvků: 584

User is Mapper

Příspěvek č. 7 

__________________

Já jsem jenom malej blázen...

-----Ursprüngliche Nachricht-----
Von: Ernst Ingmar Bergman <ingmar.bergman@coopergay.cz>
Gesendet: 16-2, 2:14

Old Post 19.05.2004 v 10:14
Red je offline   Click Here to See the Profile for Red   Find more posts by Red   Click here to Send Red a Private Message   Click Here to Email Red   Visit Red's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Příspěvek č. 8 

__________________

Naposledy upravil Doc 19.05.2004 v 11:34

Old Post 19.05.2004 v 11:22
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Red
Former as MikeRoland

Registrován: 17.04.2004
Příspěvků: 584

User is Mapper

Příspěvek č. 9 

__________________

Já jsem jenom malej blázen...

-----Ursprüngliche Nachricht-----
Von: Ernst Ingmar Bergman <ingmar.bergman@coopergay.cz>
Gesendet: 16-2, 2:14

Old Post 19.05.2004 v 11:40
Red je offline   Click Here to See the Profile for Red   Find more posts by Red   Click here to Send Red a Private Message   Click Here to Email Red   Visit Red's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Příspěvek č. 10 

__________________

Old Post 19.05.2004 v 11:48
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Red
Former as MikeRoland

Registrován: 17.04.2004
Příspěvků: 584

User is Mapper

Příspěvek č. 11 

__________________

Já jsem jenom malej blázen...

-----Ursprüngliche Nachricht-----
Von: Ernst Ingmar Bergman <ingmar.bergman@coopergay.cz>
Gesendet: 16-2, 2:14

Old Post 19.05.2004 v 12:13
Red je offline   Click Here to See the Profile for Red   Find more posts by Red   Click here to Send Red a Private Message   Click Here to Email Red   Visit Red's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ninja
Senior Member

Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 537

Příspěvek č. 12 

Nechci ti spatne poradit, ale 24dBi sito IMHO strechu i stromy na pul kilometru bez problemu prostrely.

Old Post 19.05.2004 v 17:12
ninja je offline   Click Here to See the Profile for ninja   Find more posts by ninja   Click here to Send ninja a Private Message   Click Here to Email ninja   Visit ninja's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Red
Former as MikeRoland

Registrován: 17.04.2004
Příspěvků: 584

User is Mapper

Příspěvek č. 13 

__________________

Já jsem jenom malej blázen...

-----Ursprüngliche Nachricht-----
Von: Ernst Ingmar Bergman <ingmar.bergman@coopergay.cz>
Gesendet: 16-2, 2:14

Old Post 19.05.2004 v 18:28
Red je offline   Click Here to See the Profile for Red   Find more posts by Red   Click here to Send Red a Private Message   Click Here to Email Red   Visit Red's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vic
Junior Member

Registrován: 29.04.2003
Příspěvků: 123

Příspěvek č. 14 

Ja te naopak asi zklamu. Stromy jsou pekne svintstvo. Jak zaprsi, je zle.
Pokud skrz ne nevidis, bude potreba motorova pila. Pokud to nepujde, tak to ani nezkousej stavet, protoze to je ztraceny cas.

Ono to sice vetsinou pojede, ale rozhodne ne na 100%. A jak to neni 100%, tak to je zle, i kdyz ti to ted mozna tak neprijde.

Pokud cely den prsi a ten spoj nepojede, tak te asi dotycny nebude mit moc rad :(

Zivot me uz naucil ... :) Nevidis = nejedes!

Old Post 20.05.2004 v 19:31
Vic je offline   Click Here to See the Profile for Vic   Find more posts by Vic   Click here to Send Vic a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Red
Former as MikeRoland

Registrován: 17.04.2004
Příspěvků: 584

User is Mapper

Příspěvek č. 15 

__________________

Já jsem jenom malej blázen...

-----Ursprüngliche Nachricht-----
Von: Ernst Ingmar Bergman <ingmar.bergman@coopergay.cz>
Gesendet: 16-2, 2:14

Old Post 20.05.2004 v 21:13
Red je offline   Click Here to See the Profile for Red   Find more posts by Red   Click here to Send Red a Private Message   Click Here to Email Red   Visit Red's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
brody55
Newbie

Registrován: 10.02.2004
Příspěvků: 6

Příspěvek č. 16 

provozuju bezdrátový bridge ( Dlink 900+), na jedné straně směrová flat 7,5 a na druhé síto 14 dB, vzdálenost 400 m a zhruba uprostřed bříza. Pokud je sucho a mírný vánek - ztrátovost asi 10 procent, pokud mrholí nebo prší ztráty asi 25 procent. Stromům zdar.

Old Post 21.05.2004 v 17:52
brody55 je offline   Click Here to See the Profile for brody55   Find more posts by brody55   Click here to Send brody55 a Private Message   Click Here to Email brody55     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:29.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz