CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Síť > IP rozsahy regionů - celá ČR
123456789101112 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
monty4479
Member
zastupce cloudu 10.106

IP pro Kutnou Horu Příspěvek č. 81 

Dnes jsem dosáhl přidělení IP rozsahu pro Kutnou Horu, respektive okres Kutná Hora (díky n.e.o.c.z.). Pokud budou chtít další města a obce z okresu své czfree IP, rád je přidělím.

Rozsah pro okres Kutná Hora je 10.106.0.0/16

Old Post 27.05.2003 v 12:02
monty4479 je offline   Click Here to See the Profile for monty4479   Find more posts by monty4479   Click here to Send monty4479 a Private Message   Click Here to Email monty4479   Visit monty4479's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Team Member: MOD

Příspěvek č. 82 

quote:
Originally posted by n.e.o.c.z
To XChaos: Ono to není o tom přepisování či nepřepisování ipček, ale je to o tom, že se jedná o oblasti, kteří nemají určeného správce adresního rozsahu (ASN). poku by se tu našli lidi, kteří to budou ochotni dělat a mají pro to potřebné znalosti, tak by tím třeba deuovy odpadl hlavní problém. protože pak už jednotliví správci ASN přidělují adresní rozsahy samy.
Z hlediska přidělování adres dle ASN mě napadá jediný problém: ip adresy jsou rozdělovány na základě nějakých parametrů. co když ale budou mít některé body, které jsou z části nějakého ASN, vpnku do CZF a přitom nebude Hlavní bod tuto vpnku do CZF Mít?

Žádný "hlavní bod" neexistuje. Základní problém je přidělení adresních rozsahů, jakmile jednou budou přiděleny, mohou mezi sebou regiony (AS) peerovat bez toho, aby to "hlavní bod" jakkoliv zajímalo. Každý AS se může spojit přímo s jiným AS aniž by to řešil s jakýmkoliv dalším AS.

brevnov.czf | BGP ASN #64611 | mapper+moderátor | iGW Prometheus (služba) | Prometheus QoS (GPL projekt) | www.arachne.cz | www.spoje.net
Tento text (bez citací) je k dispozici pod Creative Commons License nebo GNU Free Documentation License - cokoliv se vám hodí víc.
Bagr - poslední argument internetových providerů | www.teckacz.cz (e-zine pro power-lamy aneb hnutí za sex na oběžné dráze :-)

Old Post 27.05.2003 v 18:10
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dzus
Member

IP adresy pro oblast Strasnice, Malesice a Zahradni mesto Příspěvek č. 83 

Zdravim,
byla nam od fyzika pridelena cast rozsahu 10.24.0.0/16 [AS64524], takze pokud by nekdo potreboval IP adresy pro Strasnice, Malesice nebo Zahradni mesto muze kontaktovat primo me nebo Keisse.

Kontakty:
Dzus - dzus@post.cz[/email]
Keiss - [email]czfree@japod.cz

Dzus - Spojovaci.Net (Strasnice)

Old Post 27.05.2003 v 19:06
Dzus je offline   Click Here to See the Profile for Dzus   Find more posts by Dzus   Click here to Send Dzus a Private Message   Click Here to Email Dzus   Visit Dzus's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Příspěvek č. 84 

Tak v tom případě jsem dost mimo.
Můžeš mi to vysvětlit trochu obšírněji?
Z mého pohledu tu existuje AS
Já z tohoto rozsahu přiděluji adresy pro ostatní oblasti které pod mne spadají (mluvíme v příkladech prosím).
Pokud si někdo udělá tunel do pražské části CZF, ale já tam připojen nejsem, tak jak se to routuje?
Když se připojím do pražského czf já, (a jsem AS, tak jak to bude s těmi oblastmi, kterým jsem přidělil adresní prostor, ale nejsem s nimi spojený?
Jestli je moje otázka zmatená, tak se omlouvám, ale jestli dobře chápu problematiku routování, tak ve chvíli kdy jsem AS, tak komunikuji s CZF pomocí BGP. v tu chvíli všechny pakety, které jsou směrovány do mého (ASN) adresního prostoru, prochází přes mou bránu i když nejsem s danou sítí fyzicky spojený.

Doufám, že je můj dotaz už pochopitelnější.

quote:
Originally posted by xchaos

Žádný "hlavní bod" neexistuje. Základní problém je přidělení adresních rozsahů, jakmile jednou budou přiděleny, mohou mezi sebou regiony (AS) peerovat bez toho, aby to "hlavní bod" jakkoliv zajímalo. Každý AS se může spojit přímo s jiným AS aniž by to řešil s jakýmkoliv dalším AS.

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|

Old Post 27.05.2003 v 21:18
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Příspěvek č. 85 

quote:
Originally posted by n.e.o.c.z
Tak v tom případě jsem dost mimo.
Můžeš mi to vysvětlit trochu obšírněji?
Z mého pohledu tu existuje AS
Já z tohoto rozsahu přiděluji adresy pro ostatní oblasti které pod mne spadají (mluvíme v příkladech prosím).
Pokud si někdo udělá tunel do pražské části CZF, ale já tam připojen nejsem, tak jak se to routuje?
Když se připojím do pražského czf já, (a jsem AS, tak jak to bude s těmi oblastmi, kterým jsem přidělil adresní prostor, ale nejsem s nimi spojený?
Jestli je moje otázka zmatená, tak se omlouvám, ale jestli dobře chápu problematiku routování, tak ve chvíli kdy jsem AS, tak komunikuji s CZF pomocí BGP. v tu chvíli všechny pakety, které jsou směrovány do mého (ASN) adresního prostoru, prochází přes mou bránu i když nejsem s danou sítí fyzicky spojený.

Doufám, že je můj dotaz už pochopitelnější.

Zdravicko. Pokud nebudeme rigidni a pripustime bordel, pak klidne muzes do zbytku CZF dostavat Tvuj prefix jakymkoliv smerovacim protokolem (vcetne statickeho smerovani).

Pokud bordel nepripustime, pak pokud si bude chtit nekdo ze Tveho ASu ustanovit propojeni se zbytkem CZF, bude muset samozrejme na svem (nejlepe hranicnim) smerovaci bezet BGP (s identifikatorem tveho ASu) a propagovat sve prefixy pres nej.

Podotykam, ze BGP smerovacu muze byt v ASu libovolne mnozstvi.
Podotykam dale, ze BGP muze propagovat jakkoliv dlouhy prefix. Takze napriklad misto jednoho /16, muzes propagovat dva /17 nebo 256 /24 :-)

Old Post 28.05.2003 v 00:04
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Příspěvek č. 86 

Super, díky za odpověď. To je přesně to co jsem potřeboval vědět.
Teď je směrována otázka na "neexistující vedení CZF":
Připustíme bordel, nebo se bude tato problematika řešit nějakými standartními postupy, případně se vymyslí další "CZF RFC"?

quote:
Originally posted by oook

Zdravicko. Pokud nebudeme rigidni a pripustime bordel, pak klidne muzes do zbytku CZF dostavat Tvuj prefix jakymkoliv smerovacim protokolem (vcetne statickeho smerovani).

Pokud bordel nepripustime, pak pokud si bude chtit nekdo ze Tveho ASu ustanovit propojeni se zbytkem CZF, bude muset samozrejme na svem (nejlepe hranicnim) smerovaci bezet BGP (s identifikatorem tveho ASu) a propagovat sve prefixy pres nej.

Podotykam, ze BGP smerovacu muze byt v ASu libovolne mnozstvi.
Podotykam dale, ze BGP muze propagovat jakkoliv dlouhy prefix. Takze napriklad misto jednoho /16, muzes propagovat dva /17 nebo 256 /24 :-)

Old Post 28.05.2003 v 01:11
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
habik
Junior Member

sumperk Příspěvek č. 87 

Jaky IP mi pridelite pro sumperk? :-)

Old Post 28.05.2003 v 18:00
habik je offline   Click Here to See the Profile for habik   Find more posts by habik   Click here to Send habik a Private Message   Click Here to Email habik   Visit habik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Re: sumperk Příspěvek č. 88 

Tímhle způsobem můžeš žádat půl kila masa v řeznictví, ale ne o ipčka.
koukni se, jestli není v tvé lokalitě nějaká sí?, případně jestli tam už nějaká sí? neběží, případně kolik vás je.

quote:
Originally posted by habik
Jaky IP mi pridelite pro sumperk? :-)

Old Post 28.05.2003 v 20:24
n.e.o.c.z
Senior Member

Adresní rozsahy pro valašsko a okolí. Příspěvek č. 89 

[AS65144]
Zlin, Vsetin, Valasske Mezirici - okresy (n.e.o.c.z) 10.144.0.0/16

[AS65145]
Novy Jicin, Koprivnice, Frydek Mistek - okresy (n.e.o.c.z) 10.145.0.0/16

Old Post 30.05.2003 v 15:36
xchaos
Samozvany gubernator

Re: >>Xchaos - Cloud 10.20.0.0/16 Příspěvek č. 90 

quote:
Originally posted by java
Je sice přiděleno řádově 20 adres, ale jsme zatím schopni rychle přeadresovat. Pokud dostaneme jiný B-čkový rozsah, není co řešit, 10.20.0.0/16 může být pak rezervován pro Rakovník.
Domluvíš s Netdejvem změnu cloudu ? Nebo jseš schopen to udělat sám ?
Změna ale spěchá, musela by být do pondělí...

Nejsem to schopen udělat, ale mělo by se to přečíslovat co nejrychleji. Wiracom je určitě rozsáhlejší, než tvoje sí?, a je to přitom neziskovka, takže pro zapojení do CZFree ideální subjekt.

Jedno z možností když neseženeš Dejva je, že by si kontaktoval Rakovník, a že by jste se domluvili na rozdělení rozsahu na dvě sítě 10.20.0.0/17 a 10.20.128.0/17, vznikly by dva samostatné AS. Do budoucna by to mohlo být inspirativní pro další cloudy, které se dostanou do problémů.

Např. já už předem předpokládám rozpad "mého" cloudu na víc AS, a rozděluji adresy tak, aby pak šlo do CZFree tabulky distribuovat např. čtyři /18 sítě - pokud se to ukáže jako praktické, což je docela dobře možné.

brevnov.czf | BGP ASN #64611 | mapper+moderátor | iGW Prometheus (služba) | Prometheus QoS (GPL projekt) | www.arachne.cz | www.spoje.net
Tento text (bez citací) je k dispozici pod Creative Commons License nebo GNU Free Documentation License - cokoliv se vám hodí víc.
Bagr - poslední argument internetových providerů | www.teckacz.cz (e-zine pro power-lamy aneb hnutí za sex na oběžné dráze :-)

Old Post 31.05.2003 v 13:06
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

NCX Příspěvek č. 91 

Přesunul jsem z tohoto tématu značnou část příspěvků do nového threadu NCX -
Neutral CZFree eXchange. Měla by se tam přesunout diskuze týkající se peeringu jednotlivých iGW v CZFree.Net IPspace.

Nový thread: http://www.czfree.net/forum/showthr...p?threadid=4406

Naopak tento původní thread který právě čtete, je určen pouze k diskuzi o IP rozsazích jednotlivých regionů. Je dost důležitý, protože se zde jako na jediném místě objevují konkrétní IP rozsahy, které skutečně umožní celorepublikovou integraci CZFree.

Naposledy upravil xchaos 31.05.2003 v 15:38

Old Post 31.05.2003 v 14:26
n.e.o.c.z
Senior Member

Exclamation Adresní rozsahy pro Jablonecko a Valašsko, Kopr. Příspěvek č. 92 

Zdravím,
Timto žádám všechny zájemce o přidelění adresního rozsahu, aby používaly pro žádosti můj PM případně ripeczf@wifinet.org.
Pro žádosti o přidělení adresního rozsahu používejte prosím normální RIPE formuláře. Omlouvám se všem, že pro žádosti není hotové www rozhraní, doufám, že to se mi podaří do 14 dnů napravit.

Old Post 31.05.2003 v 23:36
sunies
Newbie

IP pro Plzeň a přilehlé okolí Příspěvek č. 93 

Jenom by mě zajímalo jestli někdo neví jestli už nejsou přiděleny nějaké IP rozsahy pro Plzeň a jestli jo, tak kdo je ma nastarosti.

Old Post 02.06.2003 v 17:59
sunies je offline   Click Here to See the Profile for sunies   Find more posts by sunies   Click here to Send sunies a Private Message   Click Here to Email sunies     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bublos
Junior Member

Re: IP pro Plzeň a přilehlé okolí Příspěvek č. 94 

quote:
Originally posted by sunies
Jenom by mě zajímalo jestli někdo neví jestli už nejsou přiděleny nějaké IP rozsahy pro Plzeň a jestli jo, tak kdo je ma nastarosti.

IP pro Plzen mam na starosti ja.
Jen cekam, az mi pride oficialni stanovisko. Zatim mi bylo receno
10.123.x.x

Jakmile pride oficialni stanovisko zacne masova zmena IP adres v plzni. Je nas tu docela dost.

Lubos
SURFNET - Plzen (CZFree.Net)
info@surf-net.org
www.surf-net.org
tel.: 777801959

Old Post 02.06.2003 v 22:44
bublos je offline   Click Here to See the Profile for bublos   Find more posts by bublos   Click here to Send bublos a Private Message   Click Here to Email bublos     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zdenek_dc
Member
zastupce cloudu 10.193.64

Příspěvek č. 95 

jezismarja tys to vubec nepochopil, 10.123.... ti nikdo nepridelil, to je jen takovy tip, jedno z moznych reseni, proste kdyz jsem ti to psal, tak proto, ze 1 a 2 a 3 se rychle pise. stejne tak 789 nebo cokoliv jinyho.

takze si oficialne pozadej.

Zdenek

Zdenek Stepanek

Radni CZFree - http://wiki.czfree.net/wiki/Rada_CZFree.Net, CZFree.NET Varnsdorf, www.gavanet.czf (.org)

Old Post 03.06.2003 v 16:42
zdenek_dc je offline   Click Here to See the Profile for zdenek_dc   Find more posts by zdenek_dc   Click here to Send zdenek_dc a Private Message   Click Here to Email zdenek_dc   Visit zdenek_dc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bublos
Junior Member

Příspěvek č. 96 

quote:
Originally posted by zdenek_dc
jezismarja tys to vubec nepochopil, 10.123.... ti nikdo nepridelil, to je jen takovy tip, jedno z moznych reseni, proste kdyz jsem ti to psal, tak proto, ze 1 a 2 a 3 se rychle pise. stejne tak 789 nebo cokoliv jinyho.

takze si oficialne pozadej.

Zdenek

oficielne zadam, jak PM tak emailem tak SMS, ale nikdo se neozejva.

Lubos

Old Post 04.06.2003 v 01:43
bublos je offline   Click Here to See the Profile for bublos   Find more posts by bublos   Click here to Send bublos a Private Message   Click Here to Email bublos     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 04:43.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123456789101112 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás