CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Olomouc > Olomouc
12345678910 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
ivomir
Newbie

Registrován: 21.09.2002
Příspěvků: 30

Příspěvek č. 49 

hola hej, tady chcípl pes? není tu nikdo kdo by v Olmiku testoval zatím klidně pro zábavu? Pořád nabízím lokalitu Neředín.

Old Post 28.09.2002 v 01:56
ivomir je offline   Click Here to See the Profile for ivomir   Find more posts by ivomir   Click here to Send ivomir a Private Message   Click Here to Email ivomir   Visit ivomir's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
douby
Moderator
zastupce cloudu 10.132


Registrován: 10.08.2002
Příspěvků: 638

News Příspěvek č. 50 

Takže testy HW jsou domluveny na pondeli. ZKusim kontaktovat Portera ze bych tam dojel se svym notebookem. Ovsem vam podam podrobnou zpravu v sekci HW. Mrknete se na olomouc.czfree.net je tam zatim prvni alfa verze stranek. Zdar

Old Post 28.09.2002 v 13:04
douby je offline   Click Here to See the Profile for douby   Find more posts by douby   Click here to Send douby a Private Message   Click Here to Email douby   Visit douby's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ivomir
Newbie

Registrován: 21.09.2002
Příspěvků: 30

Příspěvek č. 51 

1) na sv.kopecku uz sou dve anteny? jaky? smerovka a vsesmerovka? a server uz bezi?

2) uz je tam i pritahnutej inet?

3) jak je to tam se vzdalenosti do centra? meriliste to uz? jakej je dosah apod.? casem asi planujete udelat nejakej AP v centru ne?

4) chtel bych poradit pak s tim HW a hlavne antenou a cenama, ty sem na strance zatim nenasel.

5) da se na tech Signamaxech regulovat vykon?

6) je super ze uz se zacina neco dit

Old Post 28.09.2002 v 13:41
ivomir je offline   Click Here to See the Profile for ivomir   Find more posts by ivomir   Click here to Send ivomir a Private Message   Click Here to Email ivomir   Visit ivomir's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
douby
Moderator
zastupce cloudu 10.132


Registrován: 10.08.2002
Příspěvků: 638

Post web Příspěvek č. 52 

shit! no ty informace na olomouc.czfree.net berte jako smyslene. Zatim Porter to tam byl omrknout s dalekohledem, ale byla zatim mlha. HW vcetne anten bude az v pondeli u portera!!!

Old Post 28.09.2002 v 14:06
douby je offline   Click Here to See the Profile for douby   Find more posts by douby   Click here to Send douby a Private Message   Click Here to Email douby   Visit douby's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ivomir
Newbie

Registrován: 21.09.2002
Příspěvků: 30

Příspěvek č. 53 

hehe, parada.

nedame nekdy slezinu v hospode nejaky? rad bych aby mi nekdo poradil jakej HW hlavne co se tyka anteny.

Old Post 28.09.2002 v 14:09
ivomir je offline   Click Here to See the Profile for ivomir   Find more posts by ivomir   Click here to Send ivomir a Private Message   Click Here to Email ivomir   Visit ivomir's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
douby
Moderator
zastupce cloudu 10.132


Registrován: 10.08.2002
Příspěvků: 638

Re: ceny Příspěvek č. 54 

Old Post 28.09.2002 v 14:17
douby je offline   Click Here to See the Profile for douby   Find more posts by douby   Click here to Send douby a Private Message   Click Here to Email douby   Visit douby's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Cyberx
Newbie

Registrován: 16.08.2002
Příspěvků: 42

Příspěvek č. 55 

Koukam,ze mame pondeli, tak se Douby pochlub,jak vse dopadlo?

__________________

Hlavně, že se kouří z hlavně, aneb situace je vážná, nikoliv kritická.

Old Post 30.09.2002 v 11:48
Cyberx je offline   Click Here to See the Profile for Cyberx   Find more posts by Cyberx   Click here to Send Cyberx a Private Message   Click Here to Email Cyberx     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ivomir
Newbie

Registrován: 21.09.2002
Příspěvků: 30

Příspěvek č. 56 

jojo, taky by mne zajimalo....

Old Post 30.09.2002 v 12:03
ivomir je offline   Click Here to See the Profile for ivomir   Find more posts by ivomir   Click here to Send ivomir a Private Message   Click Here to Email ivomir   Visit ivomir's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
douby
Moderator
zastupce cloudu 10.132


Registrován: 10.08.2002
Příspěvků: 638

Post Příspěvek č. 57 

Cekam az se mi ozve Porter. Ten ma zarizeni doma. bavil jsem se s clovekem, kterej d otoho hodne vidi. Mluvil jsem s nim o zakonech. No je to docela svinarna. brzo se bude muset uskutecnit sraz, kde se objdena HW a prodiskutuje se vsechno potrebny.

Old Post 30.09.2002 v 12:48
douby je offline   Click Here to See the Profile for douby   Find more posts by douby   Click here to Send douby a Private Message   Click Here to Email douby   Visit douby's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pepíno
Newbie

Registrován: 30.09.2002
Příspěvků: 2

Question Příspěvek č. 58 

Mohu se optat, kolik je potenciálních účastníků olomoucké bezdrátové sítě? A prosím jakým způsobem je plánováno její rozběhnutí ( pokud možno trošku podrobněji )? Děkuji za odpověď

__________________

Pepíno

Old Post 30.09.2002 v 16:00
Pepíno je offline   Click Here to See the Profile for Pepíno   Find more posts by Pepíno   Click here to Send Pepíno a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
douby
Moderator
zastupce cloudu 10.132


Registrován: 10.08.2002
Příspěvků: 638

Arrow Příspěvek č. 59 

Old Post 30.09.2002 v 17:03
douby je offline   Click Here to See the Profile for douby   Find more posts by douby   Click here to Send douby a Private Message   Click Here to Email douby   Visit douby's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pepíno
Newbie

Registrován: 30.09.2002
Příspěvků: 2

Unhappy Příspěvek č. 60 

Dobrý den, nechci být protivný, ale na zmiňované stránce jsem všechny očekávané informace nenalezl :-( .
Nalezl jsem tam počet členů + 1 ( To jako já :-) ), ale chyběl mi tam provider ( neboli přístupový bod do internetu ). Plánované náklady na zprovoznění, očekávané náklady na provoz, ceny balíčků ( hlavně označení použitelného HW - Je mi jasné, že je potřena karta typu ORINOKO, převodníky na PCI nebo ISA slot, pigtaily, dráty, předpě?ové části a hlavně anténa, ale není nikde uvedeno jaké :-( se plánují použít a hlavně se mi líbila ta cena - těšil jsem se)

__________________

Pepíno

Old Post 30.09.2002 v 18:11
Pepíno je offline   Click Here to See the Profile for Pepíno   Find more posts by Pepíno   Click here to Send Pepíno a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
douby
Moderator
zastupce cloudu 10.132


Registrován: 10.08.2002
Příspěvků: 638

Příspěvek č. 61 

Velice se ti omlouvám, ty stránky vznikají na 2 počálech(můj notebook a norm. comp), asi sem tam hodil ještě starou verzi.

1) Provider - ten se projednává - buď to bude TransGasNET, nebo Aliatel.

2)Nahlas svou polohu, rád tě tam přidám.

3) Cena zařízení je od 2990,- až po 12000,-. Záleží na tobě jaké si vybereš. Rozhodují také různé faktory - tvoje poloha, stroj co máš doma(Notebook, DeskTop)...

Old Post 30.09.2002 v 18:17
douby je offline   Click Here to See the Profile for douby   Find more posts by douby   Click here to Send douby a Private Message   Click Here to Email douby   Visit douby's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
douby
Moderator
zastupce cloudu 10.132


Registrován: 10.08.2002
Příspěvků: 638

Příspěvek č. 62 

Dejme tomu, že budeš mít přímou viditelnost na kopeček, což je základ úspěchu. Bezplatně ti proměříme jestli tam máš náš signál, jestli jo tak si vezmeš Zcomax PACK, který obsahuje:
- PCI kartu Zcom XI-626 s chipsetem PRISM 2,5 (2600,-)
- pigtail (490,-)
- kabel MH100(cca 10m - útlum 2,5dB) (800,-)
- anténu 24dBi - ISM24 (2600,-)
--------------------------
zaplatíš 6490,- + 200,- za poštovné(HW je posílán z prahy).

No potom HW namontuješ nebo ti s tím někdo pomůže.... To už nechám na tobě. Mi tě potom připojíme. Každej měsíc se rozpočítaj náklady mezi členy. Takže v tom bude zahrnuta platba za inet a něco na provoz sítě....

Old Post 30.09.2002 v 18:24
douby je offline   Click Here to See the Profile for douby   Find more posts by douby   Click here to Send douby a Private Message   Click Here to Email douby   Visit douby's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
douby
Moderator
zastupce cloudu 10.132


Registrován: 10.08.2002
Příspěvků: 638

Unhappy Příspěvek č. 63 

musím vás zklamat, ale dodávka HW se nějak opozdila. Takže nezbývá než čekat a čekat. :( jinak si už připravte peněženky, protože jakmile se to rozjede, začneme prověřovat signály ve vašich lokalitách. Pokud tam bude signál tak máte vyhráno!!!

Old Post 01.10.2002 v 08:56
douby je offline   Click Here to See the Profile for douby   Find more posts by douby   Click here to Send douby a Private Message   Click Here to Email douby   Visit douby's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
douby
Moderator
zastupce cloudu 10.132


Registrován: 10.08.2002
Příspěvků: 638

Příspěvek č. 64 

Tady zdechl pes???
Hej lidi, kde je to puvodni nadseni na budovani infrastructury?
Aktualne:
Proter mel autonehodu, ale snad jeste zije (nechci to nijak zlehcovat).
Budeme muset nainstalovat linux na nejaky kompy(budouci routery a servery), takze pokud mate doma nekdo nejaky stary zelezo(autor tim mysli starsi HW) tak dejte vedet.
Hodi se kazda ruka. Nebudeme prece kupovat veci co se daj splasit...
Dale mam kontakt na cloveka ktery by nam predelal stare anteny z MMDS(byvala kabelovka) na pasmo 2,4GHz. Bere si 300,- za antenu. Dalsi borec co znam by to mozna udelal levnejs. Takze pokud doma mate anteny z mmds napiste to sem.
Musime sporit kde se da aby z toho vylezli slusne naklady na 1. cleny.
Clenove co se pripoji pozdej na tom budou financne lip - nebudou muset davat tolik na rozvoj site, ale uklidnim vas - vy za to casem dostanete jiste vyhody(nejaky ten mesic zdarma atd.... atd....).
No ja myslim ze to vypada dost nadejne.
Nase vize je asi takova:
Vybudujem 3 AP:
sv. kopecek - hl. pripojny bod
tabulak - tam bude konektivita do netu
centrum - pro ty co jsou ze silne zaruseneho mesta.

Problemem ovsem zustava silna zarusenost. Nesmime nikoho rusit(napr. kom. providera). Potom bychom se dostali do pekne louze - pokuta az 20.000,-. Proto budou vsechny spoje navrhovany tak aby splnovali vsechna ustanoveni CTU.
Ufff, doufam ze jsem rekl vse co jsem chtel rict .
Tak se zatim mejte a pamatujte na me s tim HW a antenama....

Moc dik Douby

Old Post 23.10.2002 v 19:24
douby je offline   Click Here to See the Profile for douby   Find more posts by douby   Click here to Send douby a Private Message   Click Here to Email douby   Visit douby's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:28.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678910 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz