CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Klubovna > Sraz lidí z okolí hadofky
12345
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
stepik
Junior Member

Sraz lidí z okolí hadofky Příspěvek č. 1 

Zdravíčko..

Tak, ap hadofka je under construction. Kdo teda na nás vidí, a chce se připojit? Tak todle by se mělo pořešit na schůzce.
Program: pořeší se technické vybavení typy anten, a tak...

schůzka teda bude 11.1.2003 od 20:00 v jednom klubu, několikrát to tam už bylo.

Je to v praze 7 Sochařská ulice Je to takovej neoznačenej podnik, je to po pravý straně, když jdete od hlavní ulice.. V okně je pokus o umění nebo umění... Dveře jsou peosklený... Je to tedy uplně při zemi.... Je to asi za 3. vchodem... Normálně vemte za dveře a sejděte schody a u baru (pokud mě nepoznáte) se ptejte na štěpíka....Přijďte v hojném počtu:-))) jo a dostanete se tam tramvají na letenské náměstí (je to názef stanice)

*kolektiv ap hadofka*
darkone@fear.cz[/email] +420604935089
[email]stepik@n.cz +420605295930

účast prosím hlaste někomu majlem..

Naposledy upravil stepik 19.02.2003 v 23:27

Old Post 22.12.2002 v 19:57
stepik je offline   Click Here to See the Profile for stepik   Find more posts by stepik   Click here to Send stepik a Private Message   Click Here to Email stepik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Team Member: MOD

Příspěvek č. 2 

to je ode mne kousek tady na praze 7 kdybys chtel nejaky technicky blbiny muzu pomoct a vzit treba i mapy s vrstevnicema, jediny musis mi predem v lednu poslat PMko abych na to nezapomnel hned ted na to zapomenu.

------------------------------------------
"WARNING: Do not look into laser with remaining eye"

Old Post 23.12.2002 v 02:49
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stepik
Junior Member

Příspěvek č. 3 

sqelí, mapy z vrstevnicema jsou cool. Jeden typ od nás umí dělat 3d mapy na základě vrstevnic:-)))) Technické zázemí? co takhle laptop z fotkama okolí hadofky (až budou k dispozici, snad budou na sraz) a nějakýma aktuálníma ceníkama wifi? ....

Rozhodně přijď..

Old Post 30.12.2002 v 13:34
stepik je offline   Click Here to See the Profile for stepik   Find more posts by stepik   Click here to Send stepik a Private Message   Click Here to Email stepik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Team Member: MOD

Příspěvek č. 4 

quote:
Originally posted by stepik
sqelí, mapy z vrstevnicema jsou cool. Jeden typ od nás umí dělat 3d mapy na základě vrstevnic:-)))) Technické zázemí? co takhle laptop z fotkama okolí hadofky (až budou k dispozici, snad budou na sraz) a nějakýma aktuálníma ceníkama wifi? ....

Rozhodně přijď..

Jo dase to delal jsem toi na prumce udelas trojuhelnikovou sit a zaneses tam ty vrstevnice, vzniknou body a udelas z toho mesh...

Jo technicke zazemi je ok, ale fakt na to zapomenu, zkusim si to dat do padu

------------------------------------------
"WARNING: Do not look into laser with remaining eye"

Old Post 01.01.2003 v 15:26
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Liquid
SPAMMER

Question Už zase? Příspěvek č. 5 

Zdar. Chvilku jsem tohle vypustil z hlavy a koukám je to stále stejné.
To už máte zase nové nápady jak to rozjet? Máte někoho nového v tom věžáku kdo to zařízení tam bude mít? Nebo ste dohodnutý s majitelem domu to dát do krabice na střechu?

Hmm.. povídejte přehánějte. Zajímá mě to.

Old Post 07.01.2003 v 15:14
Liquid je offline   Click Here to See the Profile for Liquid   Find more posts by Liquid   Click here to Send Liquid a Private Message   Click Here to Email Liquid   Visit Liquid's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
looh
Newbie

Příspěvek č. 6 

Na Hadofku vidim. Na sraz snad prijdu, vemu fotky. Zatim jsem se nemoh rozhodnout jestli do toho mam jit, protoze bych musel mit moc drahou antenu a jeste k tomu na strese. Ale na hadofku vidim z vokna v pokoji, a navic je to pul km.

Old Post 07.01.2003 v 17:28
looh je offline   Click Here to See the Profile for looh   Find more posts by looh   Click here to Send looh a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Liquid
SPAMMER

Talking Příjdu Příspěvek č. 7 

Toho 11.1. příjdu. Aspon si poslechnu jak jste pokročili v plánování a jak se to pohnulo.

Kdo se plazí, nespadne!

Old Post 07.01.2003 v 19:32
Liquid je offline   Click Here to See the Profile for Liquid   Find more posts by Liquid   Click here to Send Liquid a Private Message   Click Here to Email Liquid   Visit Liquid's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stepik
Junior Member

Příspěvek č. 8 

zdravíčko... Tak todle je report ze scúze: Je až s podivem, že někteří lidé dokážou přijít hodinu a půl po začátku... To je jedno, jen s tim skuste něco udělat. Sešlo se asi 5 lidí.. Hadovka bude připojená během měsíce-tak do 15.2., ale nepojede na ní žádný hw pro připojení. Tzn: hadofka zatím pojede jen jako re-translační bod na bod evropská 60. Avšak lidé z okolí hadovky se domluví na profinancování a dalším postupu ohledně zprovoznění plného AP. Oproti mě známým zkutečnostem včera na schůzce, se vyskytla odchylka: na hadofky lze umístit jen jednu 180deg antenu směrem horoměřická. Ve směru kula?ák antenu není kam umístit. Střechu má pronajatou oskar nebo jinej debil:-)) Todle se ale popřípadě dá vyřešit umístěním nějaké sektorovky na bod evropská 60 směrem ořechovka a tak... Hadovka bude napojená přes bohnický bod JH-JH, ještě teď to domluvim... Internet: my si to pořešíme, až to bude fachat. nojo, tak zdra..
štěpík...

Old Post 12.01.2003 v 12:58
[Y2k]Trinit][
Junior Member

Příspěvek č. 9 

quote:
zdravíčko... Tak todle je report ze scúze: Je až s podivem, že někteří lidé dokážou přijít hodinu a půl po začátku... To je jedno, jen s tim skuste něco udělat. Sešlo se asi 5 lidí.. Hadovka bude připojená během měsíce-tak do 15.2., ale nepojede na ní žádný hw pro připojení. Tzn: hadofka zatím pojede jen jako re-translační bod na bod evropská 60. Avšak lidé z okolí hadovky se domluví na profinancování a dalším postupu ohledně zprovoznění plného AP. Oproti mě známým zkutečnostem včera na schůzce, se vyskytla odchylka: na hadofky lze umístit jen jednu 180deg antenu směrem horoměřická. Ve směru kula?ák antenu není kam umístit. Střechu má pronajatou oskar nebo jinej debil:-)) Todle se ale popřípadě dá vyřešit umístěním nějaké sektorovky na bod evropská 60 směrem ořechovka a tak... Hadovka bude napojená přes bohnický bod JH-JH, ještě teď to domluvim... Internet: my si to pořešíme, až to bude fachat. nojo, tak zdra..
štěpík...

hmmm to je dost skoda, ze to nejde dat na strechu :-( doufal jsem, ze by se poresila nejaka vsesmerova antena. Smerova antena smerem Horomericka nepujde vubec chytit ze Stresovic :-(
Orechovka a prevazna cast Stresovic se bude muset pripojit asi bud pres Evropskou 60 nebo uplne jine APcko :-/ neco by snad melo zacit fungovat primo na Orechovce.....

Old Post 14.01.2003 v 19:01
[Y2k]Trinit][ je offline   Click Here to See the Profile for [Y2k]Trinit][   Find more posts by [Y2k]Trinit][   Click here to Send [Y2k]Trinit][ a Private Message   Click Here to Email [Y2k]Trinit][     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stepik
Junior Member

Příspěvek č. 10 

na e 60 mam naprojektovanou 180 s pohledem na střešovice (ořechovku a tak, ....)

Old Post 14.01.2003 v 19:12
[Y2k]Trinit][
Junior Member

Příspěvek č. 11 

quote:
na e 60 mam naprojektovanou 180 s pohledem na střešovice (ořechovku a tak, ....)

To je squely , na node Hadofka stejne muze byt napojeno jen urcite mnozstvi lidi a node Evropska je dobry reseni. Jeste by to chtelo nejakou dobrou konektivu na net. Dost dobry by bylo se napojit na chaose -arachne. Nevim, ale jak realne by bylo dopravit signal od nej pres kopec (bud pres Marka-Stresovice anebo node Octarna..??), samozrejme pokud bude dobry spoj do bohnic, nejni co resit :-). Jo jinak uz mi jede wifi a zkousel jsem co chytnu v okoli....vse jsem chytal v dost dobry qualite -myslim si, ze Stresovice/Hanspaulka jsou geograficky idealni pro wifi :-)

Old Post 14.01.2003 v 20:13
[Y2k]Trinit][ je offline   Click Here to See the Profile for [Y2k]Trinit][   Find more posts by [Y2k]Trinit][   Click here to Send [Y2k]Trinit][ a Private Message   Click Here to Email [Y2k]Trinit][     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ninja
Senior Member

Thumbs up Hadfka - update Příspěvek č. 12 

na schuzce jsme se take domluvili, ze zatim v tandemu flp a ja koupime kartu, antenu a kabely na zbudovani.

Flp jiz objednal 10 karet (Alphawave p24 - viz inzerat od Deua ve foru Bazzar) a ja jsme dneska koupil u I4 180 stupnovou sektorovou antenu (zisk 10 dB).

nasmerovani: Antena bude smerovat na Petriny, vodorovne s Evropskou, umistena tak, aby zabyrala jak Hanspaulku tak Orechovku. To bude mozna problem, pac by bylo dobre zabrat jak treba node "Karlos-Orechovka", tak "Hanspaulka-01". Ale muzeme spolehat odrazy a tak.

Dalsi mozne reseni do budoucna je dat dve 180-ky kolmo na Evropskou, s tim ze smer jiho zapad bude castecne stinen vlastnim barakem.

financovani: zatim jsem se blize nedomluvili, ale asi kazdy dalsi pripojivsi neco malo zaplati jako podil za nakup vybaveni.

rozhodne ale dejte vedet jak jste daleko se stavbou Vasich vlastnich bodu, nejlepe zmenou barvy na mape, nebo pripadne i tady.

Old Post 14.01.2003 v 21:03
ninja je offline   Click Here to See the Profile for ninja   Find more posts by ninja   Click here to Send ninja a Private Message   Click Here to Email ninja   Visit ninja's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stepik
Junior Member

Příspěvek č. 13 

to jsem rád, že se to takhle rozjelo. Je to fpoho. V první fázi se vybuduje uplink do bohmic, a v druhý fázi bezprostředně za prcvní uplink na arachne labs (Xchaos) a konektivita se může brát od xchaose, nebo z bohnic, to je potom jen na tom, jak se dohodnem. Kdyby někdo přispěl 2500,- korunami, nebo jednou sí?ovkou, buu mu velmi vděčný, použije se na uplink na břevnov. Uplinkem na břevnov se uzavře docela velkej kruh: bohnice<>deu<>břevnov<>dejvice<>bohnice (nebo tak nějak) je to tudíž docela významnej spoj. NA bohnice se použije nejspíš 24dBi síto od xchaose. s JH jsem domluvenej, na dejvice (z bohnic) míří také 24dBi síto. My tady na hadofce (na e 60 respektive) budeme brát konektivitu od chaose,.

Takže se máme na co těšit, výstavba je teď omezená prakticky jen nákupem těch sí?ovek....

štěpík-hadoffka.

Old Post 14.01.2003 v 21:13
Liquid
SPAMMER

Příspěvek č. 14 

Xchaos ma bod kde? Jakou ma konektivitu? Od Deu, nebo jinou?

Ad Bohnice: Brani konektivity z Bohnic bych neviděl příliš reálně. Ty jsou napojený na konektivitu Deu. A pochybuju že když si každej objednáme 256, 512 kbps linky, ze to vsechno projde tim spojem Bohnice - Deu.

quote:
to jsem rád, že se to takhle rozjelo. Je to fpoho. V první fázi se vybuduje uplink do bohmic, a v druhý fázi bezprostředně za prcvní uplink na arachne labs (Xchaos) a konektivita se může brát od xchaose, nebo z bohnic, to je potom jen na tom, jak se dohodnem. Kdyby někdo přispěl 2500,- korunami, nebo jednou sí?ovkou, buu mu velmi vděčný, použije se na uplink na břevnov. Uplinkem na břevnov se uzavře docela velkej kruh: bohnice<>deu<>břevnov<>dejvice<>bohnice (nebo tak nějak) je to tudíž docela významnej spoj. NA bohnice se použije nejspíš 24dBi síto od xchaose. s JH jsem domluvenej, na dejvice (z bohnic) míří také 24dBi síto. My tady na hadofce (na e 60 respektive) budeme brát konektivitu od chaose,.

Takže se máme na co těšit, výstavba je teď omezená prakticky jen nákupem těch sí?ovek....

štěpík-hadoffka.

Kdo se plazí, nespadne!

Old Post 14.01.2003 v 21:56
[Y2k]Trinit][
Junior Member

Příspěvek č. 15 

quote:

štěpík-hadoffka.

bohnice<>deu<>břevnov<>dejvice<>bohnice ...tohle by bylo fakt dost COOL. Je skoda, ze v porovnani s Brevnovem tady zatim tak zachcavame, ale docela dobre se to rozjizdi. A hlavne geograficky by s propojenima nemel byt moc velky problem -myslim hlavne lidi z Orechovky/Hanspaulky, kteri vetsinou koukaji na vysoky barak Hadofky zezhora a nic ve vyhledu nebrani. Nevim kolik lidi odsud bude mit zajem o pripojeni pres hadofku/evropskou, ale kdyz kazdy z nas da treba litr, tak by to mohlo klapnout, ne? Stepiku mate node pusteny? jaky mate SSID?? tohle jsem chytnul vcera a predevcirem :
SSID: CZFree.Net2, jn@wos.cz, Akademie Orinoko, dibore-pe,NR1121,NR1121S, thereisnospoon, Wireless
a tam, kde nebyl uveden SSID tak aspon MAC: 00022d6610ae, 00022d509350, 00022d0dfead

je neco z toho Hadofka??Co je CZFree.Net2??

Old Post 14.01.2003 v 22:12
stepik
Junior Member

Příspěvek č. 16 

Liquid> to mě je pak jedno od koho si koupíš konektivitu. Klidně se slož na něco vlastního na hadofce.

[Y2k]Trinit][ > nevim, cos to chytnul. hAdofka ještě nejede. Ale pojede brzo. možnás chytnul bohnice, nevim. Jo bude to dost cool, protože my ten spoj REALIZUJEM:-)))

dobrou:-))

Old Post 14.01.2003 v 22:26
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:21.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás