CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Internet > Rucne obnoveno - nevim nazev
« 9101112131415161718192021 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
majklovec
zastupce cloudu 10.93

Registrován: 18.09.2002
Příspěvků: 481

Příspěvek č. 225 

No tak to je fajn, blahopřeju.

Ale rozděl se s námi.

Old Post 08.11.2002 v 23:59
majklovec je offline   Click Here to See the Profile for majklovec   Find more posts by majklovec   Click here to Send majklovec a Private Message     Visit majklovec's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fyzik
Team Leader

Registrován: 23.05.2002
Příspěvků: 1102

konkretni otazka ohledne HTB Příspěvek č. 226 

Zdravim

chtel jsem se zeptat, treba uz to nekdo resil a nemusim experimentovat. Mam-li linku, jejiz kapacita kolisa, jde nejak nastavit QoS, aniz bych uriz veskerou konektivitu nad kapacitu zakladni rodicovske tridy?

__________________

Old Post 09.11.2002 v 01:46
Fyzik je offline   Click Here to See the Profile for Fyzik   Find more posts by Fyzik   Click here to Send Fyzik a Private Message   Click Here to Email Fyzik   Visit Fyzik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fyzik
Team Leader

Registrován: 23.05.2002
Příspěvků: 1102

konkretni otazka ohledne HTB Příspěvek č. 227 

Zdravim

chtel jsem se zeptat, treba uz to nekdo resil a nemusim experimentovat.
Mam-li linku, jejiz kapacita kolisa - typicka situace v CZF. Jde nejak nastavit QoS, aniz bych uriz veskerou konektivitu nad kapacitu zakladni rodicovske tridy (ZRT)?

Jestli to chapu dobre, tak pokud nastavim kapacitu ZRT nad skutecnou rychlost media, qosovani se zblazni.

__________________

Old Post 09.11.2002 v 01:48
Fyzik je offline   Click Here to See the Profile for Fyzik   Find more posts by Fyzik   Click here to Send Fyzik a Private Message   Click Here to Email Fyzik   Visit Fyzik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cijoml
Prudič

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 735

Talking kolisava linka Příspěvek č. 228 

u htb neni problem. nastavis maximum, kolik ma ta linka nejvic, potom kdyz poklesne, tak se to zmensene pasmo stale deli v pomeru podilu listu.

Old Post 09.11.2002 v 08:03
cijoml je offline   Click Here to See the Profile for cijoml   Find more posts by cijoml   Click here to Send cijoml a Private Message   Click Here to Email cijoml   Visit cijoml's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rakerihoo
Newbie

Registrován: 31.07.2002
Příspěvků: 50

HTB Příspěvek č. 229 

Tak to podle me neni.
Kdyby to platilo, tak by:
Priklad>
Bridge je nastavena na max. kapacitu 1MBit
Klient A i B maji nastaveno 32Kbit min, 850Kbit max, tedy HTB je bude delit rovnym dilem.

Klient A zacne sosat rychlosti 500Kbit z nejakyho serveru, vic ne protoze vic mu ten server neda. (nevyuzije tedy celou kapacitu linky)

Klient B zacne sosat rychlosti 128KBit z nejakyho serveru, vic ne protoze vic mu ten server neda.

Pak by to dopadlo tak, ze by oba skoncili na 128Kbitu.
Proc:
HTB by si reklo, aha, takze jeden jede 500KBit, druhej 128KBit, takze to nam klesla rychlost linky na 500+128=628 a prerozdelil by pasmo. Pro A by dal 314, pro B taky. Jenze, B porad jede svych 128KBit. Zase by doslo k prepoctu kapacity linky, prerozdeleni, atd. atd.

__________________

RaK

Old Post 09.11.2002 v 09:32
Rakerihoo je offline   Click Here to See the Profile for Rakerihoo   Find more posts by Rakerihoo   Click here to Send Rakerihoo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rakerihoo
Newbie

Registrován: 31.07.2002
Příspěvků: 50

Exclamation bacha !!! Příspěvek č. 230 

Jeste takovy postreh, na ktery bych rad upozornil.
Mozna se milim a cele to souvisi s necim uplne jinym, ale:
Sosal jsem od Fyzika RH8.0 a protoze to trva straasne dlouho, hral jsem si pri tom na bridgi s QoS, coz znamena furt mazat nastaveni a zavedeni novych. 3x jsem sosnul disk 2 a 3x spatne. Dnes rano uz mi to bylo podezrely, tak jsem se na QoS vy... a hle, proslo to na poprve. Nestalo se mi to poprve. Dobre si pamatuju (to jsme mel jeste 64KBit od TELE) jak jsem po trech dnech konecne sosnul AnarchyOnline a opet jsem si pri tom hral s QoS a opet spatne stazeno.

__________________

RaK

Old Post 09.11.2002 v 09:43
Rakerihoo je offline   Click Here to See the Profile for Rakerihoo   Find more posts by Rakerihoo   Click here to Send Rakerihoo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

Re: bacha !!! Příspěvek č. 231 

Old Post 09.11.2002 v 21:02
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

Re: HTB Příspěvek č. 232 

Old Post 09.11.2002 v 21:05
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
festr
Newbie

Registrován: 12.10.2002
Příspěvků: 24

Příspěvek č. 233 

zkouseli ste nekdo htb+red? mate nekdo nejaky zkusenosti s omezovanim pres vice interfacu? zkousel jsem to s imq ale pak jsem nejak nemel cas to poradne testovat..

Old Post 18.12.2002 v 23:32
festr je offline   Click Here to See the Profile for festr   Find more posts by festr   Click here to Send festr a Private Message   Click Here to Email festr   Visit festr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kuty
Junior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 122

Příspěvek č. 234 

Pokud to dobre chapu, tak veskere tohle frontovani, at uz pomoci HTB nebo CBQ se dela na vystupu z rozhrani. Logicky vzato to ani jinak byt nemuze, protoze proste (primo) neovlivnim, kolik dat mi posle jiny pocitac. Muzu se tak maximalne rozhodnout, ze neco zahodim.

Predstavme tuto situaci: mam branu, na kterou je pripojena moje sit a ktera ma omezenou lajnu do inetu. Podle vyse uvedeneho me vychazi, ze pomoci HTB/CBQ dokazu omezit upstream uzivatelu do inetu, ale downstream nikoli. Kdyz totiz jeden uzivatel posle nejaky pozadavek na server ven a ten mu pak zacne posilat mnozstvi dat, tenka linka inet<->brana se zahlti. Na brane sice muzu nastavit, ze z brany k uzivateli pustim jenom cast, nicmene problem zahlceni linky to nevyresi.

Coz by bylo dost spatne a tak doufam ze se pletu. Napada me treba, ze kdyz ma brana zahodi paket, posle zpet informaci o zahozeni a ten co ho poslal zpomali. Nemam o tomto presne informace, spis si to jen tak predstavuju, jak by to mohlo byt.

Mato v tomhle nekdo jasno?

Old Post 26.12.2002 v 14:10
kuty je offline   Click Here to See the Profile for kuty   Find more posts by kuty   Click here to Send kuty a Private Message   Click Here to Email kuty     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
element
Junior Member

Registrován: 19.09.2002
Příspěvků: 215

Příspěvek č. 235 

Tam přece taky záleží na tom kdy pošle ACK na packet co přišel, takže pokud zpomalíš příjem packetů tak tím se zpomalí i odesílání ACK a tím pádem ten odesilatel zpomalí taky. Nejsem teda expert takže možná plácám taky....

__________________

rušivý Element (v pásmu 2.4GHz)

Old Post 26.12.2002 v 15:22
element je offline   Click Here to See the Profile for element   Find more posts by element   Click here to Send element a Private Message   Click Here to Email element   Visit element's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
festr
Newbie

Registrován: 12.10.2002
Příspěvků: 24

Příspěvek č. 236 

omezovani lze udelat v pohode.
Lze definovat minimum a maxium na ip adresu, navic lze vytvorit tridy, ktere si mezi sebou nevyuzitou kapacitu puci. Dobry start je htb.init (sourceforge) provoz lze omezit tam i zpet

Old Post 26.12.2002 v 17:24
festr je offline   Click Here to See the Profile for festr   Find more posts by festr   Click here to Send festr a Private Message   Click Here to Email festr   Visit festr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kuty
Junior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 122

Příspěvek č. 237 

Dik za postrehy.

Uz jsem se posunul trochu dal, zacal jsem studovat ten skript co tu byl vystaveny, mam stazeny htb.init i htb manual, takze to snad nejak
dam dohromady.

Nejdriv ale musim vyzjistit, proc mi padaji iptables, kdyz dostanou parametr -t mangle (nezavisle na dalsich parametrech, pada to stejne s -F i -L). Hlasi to:

iptables: libiptc/libip4tc.c:384: do_check: Assertion `h->info.valid_hooks == (1 << 0 | 1 << 3)' failed.

Protoze bez oznacovani paketu to asi nepujde, jdu zkusit stahnout nejakou novejsi verzi iptables a doufam ze to pomoze.

Old Post 26.12.2002 v 18:44
kuty je offline   Click Here to See the Profile for kuty   Find more posts by kuty   Click here to Send kuty a Private Message   Click Here to Email kuty     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

Příspěvek č. 238 

__________________

------------------------------------------
"WARNING: Do not look into laser with remaining eye"

Old Post 26.12.2002 v 18:57
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Areis
Newbie

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 11

Příspěvek č. 239 

Zdravím! Určitě jsem tu informaci v threadu přehlédl, ale chci se zeptat, zda-li omezování funguje pro up/downstream odděleně. Tedy pokud bude mít klient garantovaných (64kbit) 64up, 64down může teoreticky využít celkem 128kbit. Nebo je to jinak? Není v těchto případech řešením IMQ?

Osobně potřebuji klientům nabídnout 64kbit a pokud jim jede 32up/32down a nemají třídu, která si může vypůjčit od parent, měl by to být jejich strop. Stačí k tomuto pouze HTB, bez IMQ?


Dík za nfo

Old Post 20.01.2003 v 12:58
Areis je offline   Click Here to See the Profile for Areis   Find more posts by Areis   Click here to Send Areis a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cijoml
Prudič

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 735

Příspěvek č. 240 

na omezovani upstream (aby byl presne jak nastavis), potrebujes, aby tvuj provider tuto funkci nabizel...jinak to vetsinou nechodi...

__________________

I am the Linux/UNIX user only!!! It is because of Linux/UNIX is like teepee. No Windows, no Gates, Apache inside!!!

Old Post 20.01.2003 v 14:14
cijoml je offline   Click Here to See the Profile for cijoml   Find more posts by cijoml   Click here to Send cijoml a Private Message   Click Here to Email cijoml   Visit cijoml's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:26.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 9101112131415161718192021 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz