CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Yagi uz si nevim rady !
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
k.kral
Newbie

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 35

Yagi uz si nevim rady ! Příspěvek č. 1 

Old Post 01.06.2003 v 23:07
k.kral je offline   Click Here to See the Profile for k.kral   Find more posts by k.kral   Click here to Send k.kral a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
-=RYS=-
Senior Member

Registrován: 24.01.2003
Příspěvků: 2424

Re: Yagi uz si nevim rady ! Příspěvek č. 2 

Old Post 02.06.2003 v 11:10
-=RYS=- je offline   Click Here to See the Profile for -=RYS=-   Find more posts by -=RYS=-   Click here to Send -=RYS=- a Private Message     Visit -=RYS=-'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Slim
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 181

Yagimax Příspěvek č. 3 

A kdo řekne kde sehnat program Yagimax 6.0 ? A? hledám jak hledám , nejmladší verzi jsem našel 3.11 a oficiální stránky tohoto programu jsem nenašel vůbec žádné.

Old Post 02.06.2003 v 12:04
Slim je offline   Click Here to See the Profile for Slim   Find more posts by Slim   Click here to Send Slim a Private Message   Click Here to Email Slim     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
-=RYS=-
Senior Member

Registrován: 24.01.2003
Příspěvků: 2424

Re: Yagimax Příspěvek č. 4 

Old Post 02.06.2003 v 12:50
-=RYS=- je offline   Click Here to See the Profile for -=RYS=-   Find more posts by -=RYS=-   Click here to Send -=RYS=- a Private Message     Visit -=RYS=-'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
k.kral
Newbie

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 35

Příspěvek č. 5 

Antenu jsem proveril programem Yagimax (verzi nevim) a program mi potvrdil teoreticke predpoklady, ale realne antena nefunguje , zkusim jako napajec pouzit medenou tyc misto mosazne trubicky, nic jineho me nenapada !

Old Post 02.06.2003 v 13:31
k.kral je offline   Click Here to See the Profile for k.kral   Find more posts by k.kral   Click here to Send k.kral a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlada-strizkov
Team Leader

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 359

Team Member: MOD

Příspěvek č. 6 

Trubicka misto tycky by vadit nemela, desetinkove odchylky v rozmerech a poloze prvku taky ne.

Hledal bych problem v pripojeni napajece na dipol, v tom transformacnim clenu apod. Prinejmensim tam asi chybi symetrizace, ale ani to nemuze zpusobit totalni selhani anteny, ktere popisujes. Nejsou moc dlouhy ty vyvody co jsou kolmo pripojeny na dipol?

O yaginach toho moc nevim, ale co jsem videl, tak napajeny dipol se dela obvykle s gamma prizpusobenim nebo se pouziva skladany dipol se symetrizaci a transformaci. Nevim jestli tahle konstrukce neni trochu moc zjednodusena. (To provedeni transformacniho vedeni dle puvodniho navodu se mi taky moc nelibi, pripada mi ze stredni vodice jsou spojeny zbytecne daleko od konce tech koaxu.)

Jen pro ilustraci, jednou jsme se Simou provizorne pripojili panelovy Nko na koax tak, ze stred byl pripojenej na stred konektoru a stineni vedlo ve dvou skroucenych pramenech obloukem k dvema pajecim ockum pritazenym na protilehlych stranach plaste toho konektoru, kazdy ten pramen mohl mit tak 2cm. Bylo nam jasny, ze to neni koser, ale necekali jsme ze antena bude uplne mrtva, odhaduju ztratu na 5-10 dB. Holt jsme na 2,4 GHz...

Pokud to nebude v tomhle, tak jeste snad ta nosna tyc - vzhledem k vlnovy delce ma dost velkej prumer a muzou mit vliv jeji dielektricke vlastnosti. Ale ze by to tu antenu uplne zabilo bych necekal.

Jestli mas digifotak tak tu napajeci oblast zkus treba vyfotit (v detailu) a posli to sem. Treba nekoho neco napadne.

Mas moznost zkusit jak se chova na protilehlych koncich pasma (1. a 13. kanal?)

Naposledy upravil vlada-strizkov 02.06.2003 v 15:47

Old Post 02.06.2003 v 15:42
vlada-strizkov je offline   Click Here to See the Profile for vlada-strizkov   Find more posts by vlada-strizkov   Click here to Send vlada-strizkov a Private Message   Click Here to Email vlada-strizkov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yupee
Member

Registrován: 15.11.2002
Příspěvků: 454

Příspěvek č. 7 

__________________

NOT connected node SklenikNET

Old Post 02.06.2003 v 19:59
yupee je offline   Click Here to See the Profile for yupee   Find more posts by yupee   Click here to Send yupee a Private Message   Click Here to Email yupee   Visit yupee's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:12.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz