CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > DWL-900AP+ problem
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Radius
Newbie

Registrován: 07.06.2003
Příspěvků: 52

Question DWL-900AP+ problem Příspěvek č. 1 

zdravim vsechny!
teprve se v oblasti wifi rozkoukavam, ale zkusenosti z oblasti mikrovlne techniky a pc-siti mam.
vymenym obchodem jsem ziskal orinoco pcmcia silver, a 2 dwl-900ap+ bridge, ty v plastovem sedivem casu.

muj problem:
dlink bridge DWL-900AP+ jsou hw A1, fw vubec nevim, protoze se se mnou nechteji ani jeden nejak rozumne bavit. oba se chovaji uplne stejne.
Jsou to AP z vanconetu. manager sw primo z webu dlinku v tabulce vypise jejich ssid, a nejakou verzi 2.1. menit parametry je nemozne.cokoliv zadam, se neulozi. original ip 192.168.0.50 pro management pres web nefunguje, ping je negativni.

z dlink.com jsem stahnul sw manager pro tyto zarizeni.
sw pri spusteni najde pres ethernet AP, a ohlasi nerozpoznatelny fw. odklepnu upgrade fw, vyberu jeden z mnoha verzi z ruznych webu stazenych fw, zadam admin+pass, a po 5sek to nahlasi ze upgrade je failed. napise to tedy i ip kam se to snazilo posilat. v mem pripade je to 10.200.20.222 a druhy 192.168.0.51. ping ani na jedno ip nefunguje. zkouseno pres HUB i primo pres cross-utp cable. uplne stejna situace. systemy w98se a xp. linux klienta domam nemam, a v praci na to nemam cas.
nejhorsi je, ze to jako AP asi funguje.
oba kdyz pripojim na HUB ktery mam za routerem/firewallem, tak z notebooka ve kterym mam orinoco silver , se do sveta dostanu.pravda- spojeni se rozpada ruzne po 5-20min(na obou AP), nevim proc. signal je ok, prenos max pro orinoco-11mbit.
ruseni doma v ISM nemam zadne. (mereno spektrakem pro TV a down-konverorem).

co me nejvic sere (sri za ten vyraz):
ze nemuzu provadet zadne nastaveni na tech dlink AP.
chci si je nastavit jako mosty a postavit linku z prahy domu na web. ale jakykoliv postup pro connect havaruje.
delam neco spatne?
jaky sw mam pouzit ma upgrade fw? jaky fw? kde to stahnout?
hesla do AP mam.
nemohly byt AP spatne upgradovany? a ted jsou na 1/2 death?
uz fakt nevim jak na ne.

diky vsem za nejake ideas.

Radius

Old Post 07.06.2003 v 11:35
Radius je offline   Click Here to See the Profile for Radius   Find more posts by Radius   Click here to Send Radius a Private Message   Click Here to Email Radius   Visit Radius's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

A reset? Příspěvek č. 2 

Reset přes teb čudlík (vlastně dirku) jsi zkoušel?

Pro upgrade je potřeba zadat adresu ze stejněho rozsahu jako má AP a teprve potom to tam nacpat tou utilitou (pokud tedy nefunguje ta web správa).

Old Post 08.06.2003 v 00:17
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Radius
Newbie

Registrován: 07.06.2003
Příspěvků: 52

Příspěvek č. 3 

....no to je prave to co nechapu:
podle manualu z dlinku se factory values provede 'za ziva' podrzenim resetu po dobu 10sek.
obycejny reset staci jen kratce.
jenomze i pres veskere sachy s resetovanim tam stale zustavaji puvodni IP (asi, protoze uplne factory je podle manualu 192.168.0.50).

obe se chovaji furt stejne: jako AP funguji, ale nemuzu je za zadnou cenu nijak managovat. ani pres web primo, ani pres utilitu.
ping nefunguje, a pres utlitu to dlink najde, ale zahlasi 'unrecognized firmware' a chce upgradovat. uprade zhavaruje. kduz ho stronuju, tak nemuzu ani pres utlitu nic menit.
je to jako zacarovanu kruh.
neni tam nekde nejaka finta? jiny sw? nebo neco delam fatalne blbe?

Radius

Old Post 08.06.2003 v 01:48
Radius je offline   Click Here to See the Profile for Radius   Find more posts by Radius   Click here to Send Radius a Private Message   Click Here to Email Radius   Visit Radius's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

Utilita Příspěvek č. 4 

Jak jsem psal. Zkusil jsi na počítači zadat nějakou IP ze stejného rozsahu jako má to AP a teprve následně udělat ten upgrade přes utilitu? Bez té IP v počítači to proběhne ani na zdravém AP. Pokud by Ti to šlo, tak doporučuji použít 2.5 utilitu a fw, pokud ne tak jedině otevřít a mrknout, jestli tam není eeprom v patici a tu případně vyndat a odnést někam na programátor s fw na disketě. V Praze to před povodněma dělali třeba v GM (jednou jsem tam nesl BIOS).

Old Post 08.06.2003 v 09:53
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Radius
Newbie

Registrován: 07.06.2003
Příspěvků: 52

Příspěvek č. 5 

...uz to mam. byla kousla komponenta mezi konzoli a zidli.

skolacka chyba: C sit nebyla stejneho rozsahu, takze to nemohlo ani na tom HUBu pinkat.
tnx fer ideas.

kdyz se to zkonektilo pres web, tak jsem to upgradoval uplne bez problemu. jedine co jsem pak musel udelat bylo odinstalovat puvodni manager v 2.56, a dat tam novejsi z dlink.com 2.57, protoze jinak se to v ty utilite neda managovat.

ted je to zatim ok. pokracovani zitra. ted si du uzivat adrenalin na padaku.

dik!
Radius

Old Post 08.06.2003 v 12:01
Radius je offline   Click Here to See the Profile for Radius   Find more posts by Radius   Click here to Send Radius a Private Message   Click Here to Email Radius   Visit Radius's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

2.57 Příspěvek č. 6 

Pozor, poslední FW, který alespoň na DLinkách, co tu máme, uměl přepínání antén (naprosto nezbytné pro použití s externí anténou) byl 2.5. Ten zatím používáme.

Old Post 08.06.2003 v 19:07
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Radius
Newbie

Registrován: 07.06.2003
Příspěvků: 52

Příspěvek č. 7 

no to ma i ta 2.57.
da se nastavit prace jen s jednou antenou- leva/prava nbo diverzita, coz je aut. prepinani mezi nimi.
to sw prepinani mezi ant1/ant2 je dobry.
hlavne na pokusy pri vice ant.systemech.
je poreba akorat udelat dalsi ant konektor. puvodni kabliky je dobry vyndat a zkratit.

lezeni po strechach ale musim na 3 tydny vynechat, pac sem se pri pristani trochu neplanovane rozplacnul.

Old Post 09.06.2003 v 08:54
Radius je offline   Click Here to See the Profile for Radius   Find more posts by Radius   Click here to Send Radius a Private Message   Click Here to Email Radius   Visit Radius's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

Bohužel Příspěvek č. 8 

Ano přepínání ve fw 2.52-57 zůstalo, jen jsem ho bohužel nikdy neviděl fungovat. Poslední fw kde nastavení mělo provozní dopad byl 2.51. Bohužel.

Old Post 09.06.2003 v 19:37
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Radius
Newbie

Registrován: 07.06.2003
Příspěvků: 52

Příspěvek č. 9 

aha!...jdu to vyzkouset....to je zajimavy bug....


no, tak jsem proved nasledujici pokus- odpajel koax vestavene anteny-podle manualu to ma byt LEFT antena, a vystup jsem nahradil 2x 100R v smd (50R jsem primov smd nemel).
signal byl stale stejny- v diversity modu - mereno na notesu na orinoco silver, v nejakem sw primo z orinoca.-na 15m v byte cca -75dbm +-3.
ruzne jsem pak prepinal dalkove vystupy, a i resetoval AP, ale vysledek zadny- signal se zkorsil po prvnim prepnuti na zablokovany vystup na -90dbm, a tam zustal az do pripojeni te vestavene ant.
nechapu proc. nove fw tedy asi nejak pouzivaji obe. budto to prepinani skutecne nefunguje, nebo je za tim neco mazanejsiho...

vi nekdo co presne?

PS: rozebiral nekdo uz tu pcmcia kartu co je v dwl-900ap+ ?
resp, jak se do toho vubec leze, aniz bych to nejak fatalbne dodrbal?

Naposledy upravil Radius 09.06.2003 v 20:58

Old Post 09.06.2003 v 19:45
Radius je offline   Click Here to See the Profile for Radius   Find more posts by Radius   Click here to Send Radius a Private Message   Click Here to Email Radius   Visit Radius's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

Podle mého laického názoru Příspěvek č. 10 

Jede to dle mého stále v diverzity módu, což při příjmu nedělá problém, ale z nějakého nelogického důvodu to vysílá buď jen do té interní, nebo, což taky není moc logické, do obou a značná část signálu tedy skončí na té interní ant.

Old Post 10.06.2003 v 19:03
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
www
Newbie

Registrován: 11.06.2003
Příspěvků: 1

DWL900AP+ Příspěvek č. 11 

pokial sa xces dostat na tento ap cez webrozhranie tak musis mat svoju siet nastavenu v rovnakom rozsahu ako dane AP

t.j ak maAP IP adresu 192.168.0.50

tak aby si sa nan dokazal pripojit musis mat IP tvojho PC

napr xxx.xxx.0.x

potom by ti to malo na 100% fungovat

Old Post 11.06.2003 v 12:53
www je offline   Click Here to See the Profile for www   Find more posts by www   Click here to Send www a Private Message   Click Here to Email www   Visit www's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Radius
Newbie

Registrován: 07.06.2003
Příspěvků: 52

Příspěvek č. 12 

......@ www, jo to jsem potom uz take zjistil..

@ Jetson.....je to nejaky chaoticky.
lze dlink podflashovat na nizsi verzi?

Old Post 11.06.2003 v 22:17
Radius je offline   Click Here to See the Profile for Radius   Find more posts by Radius   Click here to Send Radius a Private Message   Click Here to Email Radius   Visit Radius's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LiBiK
Newbie

Registrován: 06.03.2003
Příspěvků: 13

jasne ze jde :D Příspěvek č. 13 

flashnout na nizsi verzi samozrejme jde, jinak bychom byli asi pekne vsichniv haji, ja osobne mam s temi novymi firmwary stejne zkusenosti, u me se to tvarilo ze to pri jakemkoliv nastaveni anteny pouziva POUZE vnitrni (tedy left) antenku, je to skoda, je tam docela dost uzitecnych modifikaci, ted jedu taky na 2.5 a jeden AP v modu klient s verzi 2.3, vsechno revize B1. asi hned jak budu mit doma mikropajku tak ty koaxy vevnitr prehodim nebo udelam vyvod pro 2. antenku. mod 4X je na rychlosti docela poznat, chce to ale perfektni kvalitu signalu. Skoda ze neni mozne pomoci (zatim jsem na to nikde nenarazil) DWL 900AP+ v klient modu, merit kvalitu prijimaneho signalu, notas se kartou nemam a kamosovu sitovku s mym kompem se mi na strechu taky tahat nechce, psal jsem i na D-link support centrum v GB ale neracili se mi zatim ozvat, jsem zvedavy. treba daji nejakou utilitku do noveho firmware, nebylo by na skodu kdyby se pri SITE SURVEY ukazala i kvalita spojeni. Pokud nekdo vi neco vic poslucham.

Old Post 12.06.2003 v 02:10
LiBiK je offline   Click Here to See the Profile for LiBiK   Find more posts by LiBiK   Click here to Send LiBiK a Private Message   Click Here to Email LiBiK     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:25.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz