CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Vím že to sem nepatří ale pomúýe mi nekdo prosím
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
A152
Senior Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 599

Vím že to sem nepatří ale pomúýe mi nekdo prosím Příspěvek č. 1 

Udělali jsme si mensí připojení a to toto:

Já mám doma 2 počítače jeden je připojen na ADSL modem přes sítovku a v něm máme ješte další sítovku a wifi sítovku.
Ta další sitovka jde mne do pocitace pres kroucený kabela a ta wifi je vyvedena na externí anténu a potom kamošovi vzdálenému asi 800 m. Na všech compech jsou xp a potřebovali jsme to propojit tak aby se kamos mohl napichnout na moji adsl linku a makat na netu tak jsme v xp použily vytvoreni domaci site ale nejak nam to nemaka proste nemuzeme tu sit vytvorit pocitac na kterem je ten modem tak ten nemuze najit muj pocitac a kamosuv ale ja ho ze sveho pocitace muzu najít.kdyz použijem ping tak:
Příkaz PING na 192.168.9.2 s délkou 32 bajtů:

Odpověď od 192.168.9.2: bajty=32 čas < 1ms TTL=128
Odpověď od 192.168.9.2: bajty=32 čas < 1ms TTL=128
Odpověď od 192.168.9.2: bajty=32 čas < 1ms TTL=128
Odpověď od 192.168.9.2: bajty=32 čas < 1ms TTL=128

Statistika ping pro 192.168.9.2:
Pakety: Odeslané = 4, Přijaté = 4, Ztracené = 0 (ztráta 0%),
Přibližná doba do přijetí odezvy v milisekundách:
Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Průměr = 0ms

ví někdo v čem jej problém nebo jak by se to dalo udělat jinak to pripojení mezi kámosem a tym pocitacem kde je adsl modem je peer to peer

vsem moc dekuji za rady a napady

Old Post 09.06.2003 v 16:10
A152 je offline   Click Here to See the Profile for A152   Find more posts by A152   Click here to Send A152 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jimmy sublime
Member

Registrován: 28.05.2003
Příspěvků: 308

Příspěvek č. 2 

Pokud mas v jednom kompu 2 sitovky (wi-fi a eternet), tak musis mit pro kazdou z nich zvlastni podsit, jinak jedna z nich nepujde pouzivat. Nech na jedne sitovce IP 192.168.9.xxx a na druhou nastav neco jineho, treba 192.168.10.xxx. Nezapomen tuto jinou podsit nastavit i na druhem pocitaci.
Pokud by jsi chtel , aby kamarad videl i tvuj druhy pocitac, pak pravdepodobne budes muset v pocitaci, kde je wi-fi i eternet, vytvorit bridge. Proste v sitovych spojenich zvolis sitova spojeni, ktere chces spoji, a pomoci prave klavesy na mysi zvolis "vytvorit most". Pak by melo vsechno jet jak ma.

Old Post 10.06.2003 v 09:26
jimmy sublime je offline   Click Here to See the Profile for jimmy sublime   Find more posts by jimmy sublime   Click here to Send jimmy sublime a Private Message   Click Here to Email jimmy sublime   Visit jimmy sublime's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
perplextor
Newbie

Registrován: 19.01.2003
Příspěvků: 41

Příspěvek č. 3 

Old Post 11.06.2003 v 21:06
perplextor je offline   Click Here to See the Profile for perplextor   Find more posts by perplextor   Click here to Send perplextor a Private Message   Click Here to Email perplextor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:38.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz