CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Unixové Systémy > Jaky Linux pro LAMU
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
hanysek
Newbie

Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 61

download ? Příspěvek č. 17 

ze by linux.cz ??

__________________

______________
:.:> HaNySeK <:.:

Old Post 11.06.2003 v 22:02
hanysek je offline   Click Here to See the Profile for hanysek   Find more posts by hanysek   Click here to Send hanysek a Private Message   Click Here to Email hanysek   Visit hanysek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nerocz
Newbie

Registrován: 10.02.2003
Příspěvků: 41

Příspěvek č. 18 

linux.cz , tak jednoduche ze by to clovek nezkusil

Old Post 11.06.2003 v 22:08
nerocz je offline   Click Here to See the Profile for nerocz   Find more posts by nerocz   Click here to Send nerocz a Private Message   Click Here to Email nerocz     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zdenek_dc
Member
zastupce cloudu 10.193.64


Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 733

Příspěvek č. 19 

Zdravim

Na router doporucuju slackware. Prisel mi stokrat jednodussi a rychlejsi nez RH se kterym jsem se trapil tak dlouho, az sel pryc. Neni pravda ze je jen pro experty.

Na workstejsn bud mandrake nebo debian. Ostatne ani ten suse neni sptanej, ale RH bych se vyhnul.

Zdenek

__________________

Old Post 11.06.2003 v 22:38
zdenek_dc je offline   Click Here to See the Profile for zdenek_dc   Find more posts by zdenek_dc   Click here to Send zdenek_dc a Private Message   Click Here to Email zdenek_dc   Visit zdenek_dc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blue4
Junior Member

Registrován: 01.10.2002
Příspěvků: 159

Příspěvek č. 20 

koukni na debian.org tam bude urcite odkaz na nejakej ceskej mirror, to samy redhat

__________________

Old Post 12.06.2003 v 06:22
blue4 je offline   Click Here to See the Profile for blue4   Find more posts by blue4   Click here to Send blue4 a Private Message   Click Here to Email blue4   Visit blue4's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
woody
Member

Registrován: 25.09.2002
Příspěvků: 448

Příspěvek č. 21 

Old Post 12.06.2003 v 07:32
woody je offline   Click Here to See the Profile for woody   Find more posts by woody   Click here to Send woody a Private Message     Visit woody's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zdenek_dc
Member
zastupce cloudu 10.193.64


Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 733

Příspěvek č. 22 

nehodlam rozpoutavat flamewar, ale fakt by me zajimalo co to prijde na slacku zprasenyho? praveze je vsechno na svym miste, cokoliv hledam, vzdycky to najdu tak nejak intuitivne, coz jsem o RH rict nemohl ani nahodou.

Je mozne (=byl jsem o to pozadan) ze bych udelal workshop v jeleni v FCCA. Jedno ze mnou navrzenych temat je instalace slacku na router pro domaci sit, takze jste zvani, pokud se to uskutecni.

Zdenek

__________________

Old Post 12.06.2003 v 22:38
zdenek_dc je offline   Click Here to See the Profile for zdenek_dc   Find more posts by zdenek_dc   Click here to Send zdenek_dc a Private Message   Click Here to Email zdenek_dc   Visit zdenek_dc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 23 

No, pomalu se nam to tu staci do klasicke bitky... ;-).

Zabyval jsem RedHatem - zacal me stvat,
zabyval jsem se SuSE linuxem - zacal mi nevyhovovat,
ted se zabyvam vlastni minidistribuci - a stve me taky ;-).
Akorat v tom poslednim pripade vim, na koho se mohu rozcilovat ;-)).

Hezky patek a vikend plny
kvalitniho spojeni preje

OldFrog.

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 12.06.2003 v 23:07
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blue4
Junior Member

Registrován: 01.10.2002
Příspěvků: 159

Příspěvek č. 24 

__________________

Old Post 13.06.2003 v 06:40
blue4 je offline   Click Here to See the Profile for blue4   Find more posts by blue4   Click here to Send blue4 a Private Message   Click Here to Email blue4   Visit blue4's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
woody
Member

Registrován: 25.09.2002
Příspěvků: 448

Příspěvek č. 25 

Old Post 13.06.2003 v 12:51
woody je offline   Click Here to See the Profile for woody   Find more posts by woody   Click here to Send woody a Private Message     Visit woody's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bodyn
Newbie

Registrován: 08.03.2003
Příspěvků: 98

Příspěvek č. 26 

Old Post 13.06.2003 v 15:04
bodyn je offline   Click Here to See the Profile for bodyn   Find more posts by bodyn   Click here to Send bodyn a Private Message   Click Here to Email bodyn     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 27 

bodyn:
souhlas, na router se idelane hodi jednoduchy rc skript.
Taky to pouzivam. Jina je situace na serveru, kde bezi treba
desitky sluzeb, ale na router/firewall je jednoduchost zadouci.

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 13.06.2003 v 17:48
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zdenek_dc
Member
zastupce cloudu 10.193.64


Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 733

Příspěvek č. 28 

kazdemu dle jeho gusta

praveze ty nadherne a prehledne zpracovane .rc skripty jsou ta nejlepsi vec co ve slacku je. je to fakt nadhera. a abys mel moznost volby, SysV tam je taky, ale moc se to nepouziva, proc taky. ale muzes kdyz chces.

Zdenek

__________________

Old Post 13.06.2003 v 18:53
zdenek_dc je offline   Click Here to See the Profile for zdenek_dc   Find more posts by zdenek_dc   Click here to Send zdenek_dc a Private Message   Click Here to Email zdenek_dc   Visit zdenek_dc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

moje troška do mlýna Příspěvek č. 29 

Takže já to vidím takhle:

na server/router:

Debian - tady není co řešit. Bezpečnost, spolehlivost, snadné (případně automatické) updaty, snadná instalace, maximální kontrola. Okamžitý přehled o tom, co je nebo není nainstalováno a jaké jsou závislosti mezi balíčky.

Slackware - používal jsem dřív. RC skripty jsou jasné a přehledné, dobře se to konfiguruje. Ovšem peklo nastává ve chvíli, kdy potřebujete do instalace něco přidat (třeba server na streamování audia). Pak strávíte hodiny nad louskáním seznamu všech balíčků a hledáním všech závislostí a závislostí těch závislostí. V debianu stačí na totéž jeden apt-get, který pořeší všechno sám.

Na desktop (úplný začátečník odkojený windowsama):

Mandrake 9.x - je to hezký, instalátor to má jednodušší jak wokna, všechno (většinou) funguje (3D akcelerace, zvukovka, USB, tiskárna..).

RedHat, SuSe - IMHO totéž v bledě modrém, ale MDK mi přijde celkově sympatičtější.

Na desktop (pokročilý user):

Gentoo - dokonalé, boží, aktuální, vychytané, co dodat

Old Post 14.06.2003 v 12:49
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:22.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz