CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 4 > Krč - směr Budějovická a Kačerov (AP Arnarfjall)
« 10111213141516171819202122 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Unkn0wn
Newbie

Registrován: 14.06.2003
Příspěvků: 27

Příspěvek č. 241 

Old Post 09.09.2003 v 10:56
Unkn0wn je offline   Click Here to See the Profile for Unkn0wn   Find more posts by Unkn0wn   Click here to Send Unkn0wn a Private Message   Click Here to Email Unkn0wn     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Unkn0wn
Newbie

Registrován: 14.06.2003
Příspěvků: 27

Příspěvek č. 242 

Pokusim se v tom vyvinout nejakou aktivitu. Mam v planu zajit za majitelem toho arealu zalesi a optat se na moznost umisteni anteny na strachu. To uz by bylo o necem jinem s pripadnou moznosti vybudovani AP. Pripominam, ze se jedna o
Node ID: 4353
Name: Unkn0wn-Pod Visnovkou


Petr

Old Post 09.09.2003 v 11:56
Unkn0wn je offline   Click Here to See the Profile for Unkn0wn   Find more posts by Unkn0wn   Click here to Send Unkn0wn a Private Message   Click Here to Email Unkn0wn     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
naughty boy
Junior Member

Registrován: 30.07.2003
Příspěvků: 174

signal Příspěvek č. 243 

To: unkn0wn
A jak a na cem jsi to zkousel merit? Arnarfjall ma pry vertikalni polarizaci cili vetsinu beznych anten je treba otocit o 90 stupnu. Taky mi chvili trvalo, nez jsem to nameril

Old Post 09.09.2003 v 14:07
naughty boy je offline   Click Here to See the Profile for naughty boy   Find more posts by naughty boy   Click here to Send naughty boy a Private Message   Click Here to Email naughty boy     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Digletton
Junior Member

Registrován: 21.05.2003
Příspěvků: 274

To medlis >> Příspěvek č. 244 

Old Post 09.09.2003 v 15:17
Digletton je offline   Click Here to See the Profile for Digletton   Find more posts by Digletton   Click here to Send Digletton a Private Message     Visit Digletton's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Unkn0wn
Newbie

Registrován: 14.06.2003
Příspěvků: 27

Příspěvek č. 245 

Aha. No to by bylo dobry vedet predtim, nez zacnu neco na te strese delat. Protoze postup zadost o umisteni anteny na strechu ( coz je samo o sobe otres s vedouci arealu ), testovaci provoz ( kdy me mozna chytnete ) a velke finale, kdy me do CZF nepripojite mi nepripada moc prakticky. Cili nez neco budu delat rad bych znal vase stanovisko, zda ( pokud se to nekdy povede ) me pripojite do CZF...

Diky

Petr

Old Post 09.09.2003 v 15:48
Unkn0wn je offline   Click Here to See the Profile for Unkn0wn   Find more posts by Unkn0wn   Click here to Send Unkn0wn a Private Message   Click Here to Email Unkn0wn     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Old Post 09.09.2003 15:49
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 246 
Unkn0wn
Newbie

Registrován: 14.06.2003
Příspěvků: 27

Re: signal Příspěvek č. 247 

Old Post 09.09.2003 v 15:50
Unkn0wn je offline   Click Here to See the Profile for Unkn0wn   Find more posts by Unkn0wn   Click here to Send Unkn0wn a Private Message   Click Here to Email Unkn0wn     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wanthalf
Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 316

Příspěvek č. 248 

Ad Unknown: tech hacku je tu vic - na fotce mozna jsi, ale antena je o par metru vyse a dokonce i nepatrne vice vzadu (na komine), takze uz muzou stinit sousedni domy ci stromy. Navic se jedna o plechovku, ktera sice neni valne smerova, ale 180 a vice stupnu teda taky ne. A polarizace: Nejsou nahodou vsesmerovky taky nejak zavisly na polarizaci? Mozna jak ktery?

Ad FTP: neco jsem tam instaloval, staci to nakonfigurovat a spustit.

Ad scan: scanovat z AP? Proc ne, provoz AP se prerusi jen na chvili. Je tam kismet, ale jeste porad jsem nezjistil, proc to neukazuje silu signalu jednotlivych AP - ta se da zmerit jen primou asociaci s AP. Netusite nekdo (lada?), co s tim?

Wanthalf

Old Post 09.09.2003 v 15:58
wanthalf je offline   Click Here to See the Profile for wanthalf   Find more posts by wanthalf   Click here to Send wanthalf a Private Message     Visit wanthalf's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medlis
Junior Member

Registrován: 01.10.2002
Příspěvků: 117

Re: To medlis >> Příspěvek č. 249 

__________________

Lidstvo se zmítá v nejistotě... jen my alkoholici víme po čem blbnem

Naposledy upravil medlis 09.09.2003 v 17:22

Old Post 09.09.2003 v 17:03
medlis je offline   Click Here to See the Profile for medlis   Find more posts by medlis   Click here to Send medlis a Private Message   Click Here to Email medlis   Visit medlis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Unkn0wn
Newbie

Registrován: 14.06.2003
Příspěvků: 27

Příspěvek č. 250 

medlisi moc dekuju, zvednul jsi mi naladu a povzbudil do dalsiho boje...

Budu informovat jak se neco zacne dit.

Old Post 09.09.2003 v 19:00
Unkn0wn je offline   Click Here to See the Profile for Unkn0wn   Find more posts by Unkn0wn   Click here to Send Unkn0wn a Private Message   Click Here to Email Unkn0wn     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
=PJ= Azzie
Pekelník

Registrován: 16.06.2003
Příspěvků: 1941

Příspěvek č. 251 

__________________

OUT OF SERVICE

Old Post 09.09.2003 v 19:08
=PJ= Azzie je offline   Click Here to See the Profile for =PJ= Azzie   Find more posts by =PJ= Azzie   Click here to Send =PJ= Azzie a Private Message   Click Here to Email =PJ= Azzie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medlis
Junior Member

Registrován: 01.10.2002
Příspěvků: 117

Příspěvek č. 252 

__________________

Lidstvo se zmítá v nejistotě... jen my alkoholici víme po čem blbnem

Old Post 09.09.2003 v 19:57
medlis je offline   Click Here to See the Profile for medlis   Find more posts by medlis   Click here to Send medlis a Private Message   Click Here to Email medlis   Visit medlis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
naughty boy
Junior Member

Registrován: 30.07.2003
Příspěvků: 174

vstupni podminky Příspěvek č. 253 

Tak koukam, ze uz nejsem sam, kdo by to rad vedel.

Je videt, ze mate poustu prace, ale asi by opravdu nebylo na skodu aby jste si stanovili nejake podminky pro prijem novych clenu.

a, vstupni poplatek
b, nejale doporucene HW a treba i SW vybaveni
c, predpokladane projekty a zmeny ve financovani
d, jake sluzby vlastne nabizite?

A co treba nekdo kdo bude chtit pripojit nejak k Inetu? Co treba nekdo kdo je ochten platit cca nejakych 500,-/mes za to, ze bude mit nejakou konektivitu ven a nejake spec. investice pr. do novych anten, vetsich disku, lepsich kabelu atd. na AP ho nezajimaji.

Abych se vam aspon trochu priblizil, tak ja jsem konretni typ cloveka, co obcas potrebuje Inet (nic zavratneho, ale duleziteho) o CZfree jsem poprve slysel cca pred asi 3/4 rokem, ale vzhledem k to ze jsem nikde nenasel zadne rozumne informace, abych si mohl udelat nejaky obrazek o cele veci, me donutilo tento problem odlozit. Doma telekomi kabel nemam a jeho zavedeni stalo 3000,- (myslim, ze aktualni cena je 1500,-) a osobne jsem poznal jak funguji. "Chcete linku? Zadnej problem zaplatte a mozna, ze za nejakych 6-12 mes. ji dostanete." Navic jejich garantovana rychlost je 9,6 - 14,4 s comz se muzou jit pri nejlevnejsim poplatku cca 400,- bodnout. ADSL je pro me nevyhodne (nechci utracet 1000,-/mes za nejakou deg. linku a jeste platit najem za modem).
Vzhledem k tomu, ze jsem stoura, tak jsem stoural a stoural a opet na Zive narazil na nejaky clanek o CZFree. Precetl jsem a zjistil, ze za tu dobu se to poradne rozrostlo a nabralo poradne otacky (stejne jako nase firma, kterou pak uz nido nestacil uridit ) Pripadalo mi perfektni, ze k tomu abych pokecal s kamosem, poslal mu nejaka data, spolecne pracoval na projektu a pak si zaparil i nejakou gamesu, staci jen zainvestovat do karty a anteny a trada......za preneseny KB ani koruna a jdete se vsichni ostatni poskytovatele (hlavne ty Telecome) bodnout.
Princip je opravdu hrozne jednoduchej. Spojit z mista A do B pres C a spojit se mue i D. Vybudovat takovou infrastukturu neni fyzicky zas tak slozite, ale co dal? No muze se udeat ftp server a muzem si sdilet data, muzem si udelt TS server, nejaky Intranet a buh vi co jeste a tim zacinji prvni body na hore. Co budu mit k dispozici kdyz se k vam pripojim? A dal to pokracuje...
Chapu, ze ten, kdo se podilel na stavbe AP mel financni vydaje, musel koupit nejake to zelezo a ze neni zadna charita. Myslim, ze v majlu jsem mel, ze pokud chci pripojit, tak dam cca 1000,- a ja chci vedet, co za to budu mit? Budu muset koupit kartu, kabel a udelat antenu. Na to abych to chodil na strechu jen tak pucovat antenu a radovat se z toho jak se blejska a nic vic?
Nabidnul jsem tady, ze muzu poskytnout lepsi kropac na AP. Pokud si pamatuju, tak mate nejakou k6-2 a par giga HDD, ale nikdo nic nechtel. Ted v posledni dobe se bavite o rozchozeni ftp a o investici do HDD, tak mi to tak pripada pri nejmensim neorganizovane.

Old Post 09.09.2003 v 20:45
naughty boy je offline   Click Here to See the Profile for naughty boy   Find more posts by naughty boy   Click here to Send naughty boy a Private Message   Click Here to Email naughty boy     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medlis
Junior Member

Registrován: 01.10.2002
Příspěvků: 117

Re: vstupni podminky Příspěvek č. 254 

No, vidim, ze jsi se nejak rozepsal. Kdybys prisel na sraz, tak byses to vsechno dozvedel. Kdyz to hodne zkratim, tak pripojenim k nam ziskas i pripojeni do czf a to je vlastne cele. Veskere dalsi featury jsou otazkou toho co si kdo zaridi nebo nezaridi. Vlastni net nemame, snad casem. Muzes vyuzit nekterou z bran. Dalsi info najdes ve starsich prispevcich. Otazka proc chceme porizovat dalsi kabely a anteny atd. ma jednoduchou odpoved. Chceme byt sit a ne pyramida, ktera se zhrouti vypadkem jedine linky. Soucasny stav ji bohuzel napadne pripomina.

P.

__________________

Lidstvo se zmítá v nejistotě... jen my alkoholici víme po čem blbnem

Old Post 09.09.2003 v 21:03
medlis je offline   Click Here to See the Profile for medlis   Find more posts by medlis   Click here to Send medlis a Private Message   Click Here to Email medlis   Visit medlis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
naughty boy
Junior Member

Registrován: 30.07.2003
Příspěvků: 174

pripoj Příspěvek č. 255 

Old Post 09.09.2003 v 21:37
naughty boy je offline   Click Here to See the Profile for naughty boy   Find more posts by naughty boy   Click here to Send naughty boy a Private Message   Click Here to Email naughty boy     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Old Post 09.09.2003 21:50
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 256 
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:10.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 10111213141516171819202122 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz