CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 4 > Krč - směr Budějovická a Kačerov (AP Arnarfjall)
« 3456789101112131415 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Příspěvek č. 129 

Jen bych udělal alli drobnou korekci, ta karta není od Stay d, ale od ZPNet komunity, díky za pochopení.

BTW: jojo ty thumbnaily jsou svině, nevim jak se to chová, jednou je to udělá a příště zase ne. :(

Old Post 24.07.2003 v 00:13
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wanthalf
Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 316

Re: Alli Příspěvek č. 130 

Vyhled mas paradni!

Muzes zkusit tu antenu z pivnich tacku, ale ovsem bez konvertoru! Nejsi prvni, kdo ji ma, ale o praktickych zkusenostech v provozu jsem zatim nikde neslysel.

Na 19m kabelu je uz lepsi pouzit silny kabel s nizkym utlumem (treba H1000, ale zase se spatne pri tehle tloustce (min 1cm prumer) protahuje zdmi, nemluve o konektorech (1,9mm prumer)!) a maly pigtailek jako redukci. Bleskojistka neni nezbytne nutna, pokud mas antenu aspon trochu schovanou aspon pod rimsou, a ne uplne na vrchu strechy a pokud nehonis kabel moc do vysky.

Old Post 24.07.2003 v 03:48
wanthalf je offline   Click Here to See the Profile for wanthalf   Find more posts by wanthalf   Click here to Send wanthalf a Private Message     Visit wanthalf's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Koblizek
Newbie

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 28

Příspěvek č. 131 

Ahoj kluci !!

Mam maly dotaz.

Vcera jsem si koupil antenu ISM 19, nainstaloval kabel, provrtal diru barakem (30 cm), zapojil a uz to funguje !!!!!
Tak jsem to testoval asi do 4:00, vsechno fungovalo OK, ale dobcas to jakoby vytuhlo a zasae se to vzpamatovalo, kdyz jsem daval rescan v nastaveni karty a pak to zase fungovalo. No a nakonec jsem si flasnul bios v karte XI 626. Tusim ze to byl bios 1.1.1.1 a 1.7.0.4. No a potomjsem to vyrestatoval a nejak mi prestal fungovat internet a i nejake to ftp co jsem zkousel nejak taky nejelo.
Ale AP jsem normalne videl. Tak se chci zeptat, jestli AP bezi porad stejne. Zadne jine nastaveni jsem nemenil, tak jestli je chyba u me nebo kde, az to dneska budu nastavovat.
Poradte mi prosim !!

Diky Koblizek

__________________

Koblizek

Old Post 24.07.2003 v 08:27
Koblizek je offline   Click Here to See the Profile for Koblizek   Find more posts by Koblizek   Click here to Send Koblizek a Private Message   Click Here to Email Koblizek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alli
Newbie

Registrován: 06.10.2002
Příspěvků: 49

Re: Re: Alli Příspěvek č. 132 

Old Post 24.07.2003 v 09:21
alli je offline   Click Here to See the Profile for alli   Find more posts by alli   Click here to Send alli a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Koblizek
Newbie

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 28

BLESKOJISTKA Příspěvek č. 133 

Ahoj Alli,

jestli budes potrebovat bleskojistku, tak jednu doma mam. Ja ji kupoval v te dobe i s kartou a ted ji nepotrebuju, protoze jsem antenu pridelal na okno v prvnim patre a ne na strechu. Tak jestli by jsi ji chtel tak ji mam doma.

Ahoj Koblizek

__________________

Koblizek

Old Post 24.07.2003 v 09:34
Koblizek je offline   Click Here to See the Profile for Koblizek   Find more posts by Koblizek   Click here to Send Koblizek a Private Message   Click Here to Email Koblizek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alli
Newbie

Registrován: 06.10.2002
Příspěvků: 49

pivni antena Příspěvek č. 134



Jo tak se mi podarilo rozdelat tu pivni antenu.

Na detailu je videt konektor - predpokladam, ze to je standardni.

Na tom stitku se pise LNBY LF 150 to 350 MHz, 46 dB Gain, VDC +16 - +24

Predpokladam, ze to napajeni po koaxu, ktere se driv pouzivalo potreba nebude, kdyz odmontuji ten downkonvertor - Je to tak?

Dalsi fotka je na vnitrek, kdyz se mi podarilo odstranit rozzvejkany srouby.

Sipka ukazuje, kde je konektor, a jak je to k nemu pridelany.

Je to teda pouzitelny?

2 Koblizek: domluvime se po mobilu.

Old Post 24.07.2003 v 10:35
alli je offline Click Here to See the Profile for alli Click here to Send alli a Private Message Find more posts by alli Upravit/Smazat Příspěvek Odpovědět s Citací
wanthalf
Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 316

Příspěvek č. 135 

Old Post 24.07.2003 v 12:13
wanthalf je offline   Click Here to See the Profile for wanthalf   Find more posts by wanthalf   Click here to Send wanthalf a Private Message     Visit wanthalf's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

Re: Re: Re: Alli Příspěvek č. 136 

__________________

------------------------------------------
"WARNING: Do not look into laser with remaining eye"

Old Post 24.07.2003 v 16:11
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Koblizek
Newbie

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 28

Uz mi ta karta zase funguje Příspěvek č. 137 

Ahoj kluci

Ad vsichni

Uz jsem vyresil problem s moji kartou XI-626. Chyba byla v tom jak jsem prepaloval BIOS v karte. Puvodne jsem mel verzi 1.3.0.9 tusim a ja ji flasnul na 1.7.0.4 no a pak nastaly ty problemy, kdy se karta sice hlasila a tvarila se ze funguej, ale tracert ani ping a neslo. Tak jsem vcera tam vypalil nizsi verzi 1.5.0.6 a s tou uz to opet jede. Nevim ktery BIOS je posledni a fungujici, ale ted to jede. Takze jestli budete flashovat BIOS tak pozor, ono to jde zase vratit, takze se vlastne nic nedeje.

A pak mam jeste jeden dotaz ohledne sily sstability signalu.

Pouzivam Windows a v nastaveni WIFI karty ve WLanTools mi to ukazuje silu a kvalitu signalu tak 40-50%. Identifikuje mi to AP Arnalfjall, ale obcas to ztrati signal a vse musim opravit tim, ze zmacknu tlacitko RESCANN a zase to jede. Tak se chci zeptat cim to muze byt, no spis jestli se da nejak nastavit aby se to udelalo ten rescann nejak automaticky abych nemusel se porad koukad do Netstumbleru, ze to ztratilo signal. Nebo pripadne jesli to neni ovladacema te karty (mysli verzi). Ja jsem nasel jenom jednu verzi ovladacu na i4.

Mozna se ptam hloupe, ale jak to mam vyresil ?? Poradte prosim.

Ad ALLI

Domluvil jsi se Ladou Myslikem ohledne kabelu ??

__________________

Koblizek

Old Post 25.07.2003 v 11:12
Koblizek je offline   Click Here to See the Profile for Koblizek   Find more posts by Koblizek   Click here to Send Koblizek a Private Message   Click Here to Email Koblizek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wanthalf
Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 316

Příspěvek č. 138 

Old Post 25.07.2003 v 18:46
wanthalf je offline   Click Here to See the Profile for wanthalf   Find more posts by wanthalf   Click here to Send wanthalf a Private Message     Visit wanthalf's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wanthalf
Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 316

Novinky Příspěvek č. 139 

Opet neco noveho na AP:

- krome monitoru signalu take monitor provozu AP (nejzajimavejsi jsou asi grafy vytizeni wifi spojeni)
- ChangeLog se zmenami na serveru (a jednoduche README pro pripadne spoluadminy)
- dokumentace k Linuxu (howtos, mini-howtos, posledni vydani ceskeho prekladu linuxoveho dokumentacniho projektu) a k PHP 4.3.2; budou asi nasledovat dalsi... je zajem o neco extra?
- pristup k zdrojovym souborum distribuce Gentoo Linux (portage distfiles) - samozrejme nikoliv kompletnim, mame jen 10GB disk ;-)

Bohuzel, zatim nefunguje NTP synchronizace casu (server ne, klient ano) a taky mi nejde rsync Gentoo Linuxu - databaze balicku.

Wanthalf

Old Post 27.07.2003 v 03:06
wanthalf je offline   Click Here to See the Profile for wanthalf   Find more posts by wanthalf   Click here to Send wanthalf a Private Message     Visit wanthalf's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medlis
Junior Member

Registrován: 01.10.2002
Příspěvků: 117

Schuze II Příspěvek č. 140 

Ahoj, taxem zpatky z dovolene.
Uz je po pulnoci, takze to zkratim. Zitra, vlastne dneska ma byt ta schuze ale nikde nevidim kde a v kolik. Navrhuju v 19:00 na zastavce busu pred AP (skouknuti anten) a potom odchod do nejake hospody. Po mem prijezdu vse funguje jak ma, nahradni net chodi rychlosti dvojite ISDNky... nemuzu si stezovat. Byly udajne nejake vypadky...? Stranka je super, je na ni vse potrebne, bezva jsou grafy a monitor sily signalu (neslo by to logovat?)

Doufam ze se vecer vsichni uvidime.
P.

PS. Kdo jeste neplatil a hodla se pripojovat, at sebou vezme nejaky peniz, ja s allim se uz tesime ))

Old Post 27.07.2003 v 23:34
medlis je offline   Click Here to See the Profile for medlis   Find more posts by medlis   Click here to Send medlis a Private Message   Click Here to Email medlis   Visit medlis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Koblizek
Newbie

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 28

Schuze II Příspěvek č. 141 

Ahoj vsichni,

V 19:00 pred AP je dobre. Ja tam budu.

Ahoj Koblizek

__________________

Koblizek

Old Post 28.07.2003 v 08:01
Koblizek je offline   Click Here to See the Profile for Koblizek   Find more posts by Koblizek   Click here to Send Koblizek a Private Message   Click Here to Email Koblizek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alli
Newbie

Registrován: 06.10.2002
Příspěvků: 49

meeting 2 Příspěvek č. 142 

OK, sice jsem puvodne pocital s 2000, ale 1900 je taky OK. Jaka to je zastavka? (pojedu busem z Budejovicke, nebo Kacerova).

Jo a mate nekdo standardni N konektor - muzete ho prinest? Vezmu s sebou kus te anteny na prozkoumani. - vysledek se bude pak hodit vic lidem.

Old Post 28.07.2003 v 10:53
alli je offline   Click Here to See the Profile for alli   Find more posts by alli   Click here to Send alli a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wanthalf
Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 316

Příspěvek č. 143 

Ahoj,
nerucim za to, ze do 19h dorazim. Kdyztak zamirte do hospody na Zalesi, nebo mi poslete SMS, kde jste (porad nemam kredit, sorry).

Jinak, AP uz se jednou restartovalo samo (vcera, nechapu jakto) a jednou vytuhlo uplne (dneska asi 7:30). Az tady nebudu (od zitrejsiho rana), bude to asi problem...

Wanthalf

Old Post 28.07.2003 v 13:36
wanthalf je offline   Click Here to See the Profile for wanthalf   Find more posts by wanthalf   Click here to Send wanthalf a Private Message     Visit wanthalf's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medlis
Junior Member

Registrován: 01.10.2002
Příspěvků: 117

Příspěvek č. 144 

ok, problemy probereme na schuzi a jinak zastavka se jmenuje nevim jak ale je to u toho ustavu s opustenejma detma nebo co to tam je. Zkratka podjedete jizni spojku, zatocite se doleva a jste tam

P.

Old Post 28.07.2003 v 14:17
medlis je offline   Click Here to See the Profile for medlis   Find more posts by medlis   Click here to Send medlis a Private Message   Click Here to Email medlis   Visit medlis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:41.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 3456789101112131415 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz