CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ostrava > diskuze o DNS v Ostrave
1234
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
mgolem
Junior Member

Registrován: 09.02.2003
Příspěvků: 219

diskuze o DNS v Ostrave Příspěvek č. 1 

Rad bych nakousl na verejnou diskuzi (nebo jako informaci) tvar vnitrnich domenovych jmen v Ostrave. Zatim uvazujeme zaregistrovat v Praze domeny:
1) ova.czf
2) ostrava.czf
jmenne servery pro tyto domeny si zde budem delat sami.
zda se vam to prehnane mnoho, malo, mate namitky, dotazy?

Old Post 14.07.2003 v 03:46
mgolem je offline   Click Here to See the Profile for mgolem   Find more posts by mgolem   Click here to Send mgolem a Private Message   Click Here to Email mgolem     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

DNS Příspěvek č. 2 

Já myslím že to stačí, používal bych spíše to ova (v reverzních záznamech), ostrava bych měl jako zálohu nebo pro nějaké zvláštní účely a registroval bych žadateli vždy obě. Do doménových jmen bych už nestrkal lokality (zabreh, poruba...) protože si mylím, že by byly zbytečně komplikovné.

Já osobně bych taky nakousnul diskuzi VEŘEJNÉ domény. Uvažuje se o tom, že se pokusíme zaregistrovat ostrava.czfree.net nebo ova.czfree.net, jenže není dobré se na Prahu nijak vázat (a taky maily / adresy by byly příliš dlouhé). Proto si myslím, že by bylo lepší registrovat název "ovfree.net" nebo něco podobného.

Každý uživatel sítě by měl potom nárok si registrovat jméno a tím by získal:
lokální adresy jméno.ova.czf a název.ostrava.czf
veřejnou adresu jméno.czfree.net
mailové adresy jméno@ova.czf, jméno@ostrava.czf a jméno@ovfree.net
Mailboxy by asi byly na některém centrálním serveru, uživatel by měl možnost si je delegovat na svůj server a používat libovolné množství adres (neco.jméno@ova.czf....)

co vy na to? možná jsem to docela zamotal

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 14.07.2003 v 07:04
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Re: diskuze o DNS v Ostrave Příspěvek č. 3 

Old Post 14.07.2003 v 10:56
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xlibor
Member

Registrován: 17.02.2003
Příspěvků: 324

Příspěvek č. 4 

Old Post 14.07.2003 v 12:38
xlibor je offline   Click Here to See the Profile for xlibor   Find more posts by xlibor   Click here to Send xlibor a Private Message   Click Here to Email xlibor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mgolem
Junior Member

Registrován: 09.02.2003
Příspěvků: 219

2: oook Příspěvek č. 5 

Old Post 14.07.2003 v 13:09
mgolem je offline   Click Here to See the Profile for mgolem   Find more posts by mgolem   Click here to Send mgolem a Private Message   Click Here to Email mgolem     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Re: 2: oook Příspěvek č. 6 

Old Post 14.07.2003 v 13:45
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
peak
Junior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 218

Příspěvek č. 7 

Old Post 14.07.2003 v 15:12
peak je offline   Click Here to See the Profile for peak   Find more posts by peak   Click here to Send peak a Private Message   Click Here to Email peak   Visit peak's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

.cz Příspěvek č. 8 

já se přikláním jak jsem psal k .net nebo .org - .cz si myslím že nepotřebujeme protože je zbytečně drahé !

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 14.07.2003 v 20:03
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
peak
Junior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 218

Re: .cz Příspěvek č. 9 

tenhle argumet se neda prebit, tak potom radeji net.

Old Post 14.07.2003 v 21:18
peak je offline   Click Here to See the Profile for peak   Find more posts by peak   Click here to Send peak a Private Message   Click Here to Email peak   Visit peak's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shake
Moderator

Registrován: 02.01.2003
Příspěvků: 1018

Team Member: MOD

Příspěvek č. 10 

Jo taky jsem pro ovfree nebo ovafree .net
Co se tyce toho vnitrniho .czf, tak je mi to celkem jedno .. Ale prazaci v tom nemaji zadnou politiku a rozdavaj jak jsem si vsiml normalne neco.czf . Pritom neni zadna .praha.czf nebo se pletu?
Fakt ale je, ze tohle je asi uplne fuk, protoze si stejne kazdy nastavi search domain treba ostrava.czf a bude pouzivat jen meno kompu
A rychle kvalitni linky, aby se vyplatilo tahat filmy z prahy, se v tomto stoleti nak neobavam

Old Post 16.07.2003 v 09:36
Shake je offline   Click Here to See the Profile for Shake   Find more posts by Shake   Click here to Send Shake a Private Message   Click Here to Email Shake     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xlibor
Member

Registrován: 17.02.2003
Příspěvků: 324

autoritativni DNS pro OV czfree Příspěvek č. 11 

Nechci otevrit zas nejaky flame, ale bylo by vhodne otevrit otazku DNS.
Co vim, tak v OV czfree bezi 2 DNS a to ova.czf (bezi nekde v porubske casti) a ovfree.net (bezi u me) a pouziva ji cela jizni vetev (snad)...byl bych tedy rad kdyby se mi ozvali vsichni spravci DNS v ov czfree, kteri maji zajem o vzajemny transport zaznamu.

Old Post 28.10.2003 v 10:50
xlibor je offline   Click Here to See the Profile for xlibor   Find more posts by xlibor   Click here to Send xlibor a Private Message   Click Here to Email xlibor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shake
Moderator

Registrován: 02.01.2003
Příspěvků: 1018

Team Member: MOD

Příspěvek č. 12 

Cau,

no ovfree.net by se mel pouzivat na vnejsi zdroje, tedy neco pristupne zvenku ..
Predstavoval bych si, ze kdyz budu mit verejnou ip, tak ze zvenku si necham namapovat
shake.ovfree.net a zevnitr shake.ova.czf .
Takze si myslim, ze jsou to zcela rozdilne veci a mely by tady fungovat vedle sebe.
Ono taky by bylo zbytecne mit dve domeny na jednu vec ..
Z toho vyplyva, ze zaznamy ovfree.net musi byt dostupne z inetu a tudiz je zbytecne je tahat ne?
Zatimco ova.czf by mela byt dostupna na co nejvetsim poctu nameserveru, vzhledem k moznosti vypadku atd.
Tady je popis aktualniho stavu:
root, tedy .czf ma zatim jen: 10.154.48.48
autoritativni pro ova.czf: 10.152.17.130
.152.10.in-addr.arpa:10.152.17.130
.153.10.in-addr.arpa:10.152.17.130
.154.10.in-addr.arpa:10.154.48.48
.155.10.in-addr.arpa:10.152.17.130

Old Post 28.10.2003 v 13:21
Shake je offline   Click Here to See the Profile for Shake   Find more posts by Shake   Click here to Send Shake a Private Message   Click Here to Email Shake     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xlibor
Member

Registrován: 17.02.2003
Příspěvků: 324

Příspěvek č. 13 

zdravim,
tak takovou predstavu mam i ja, zona ovfree.net spravuje vnejsi zdroje, bohuzel je tam jedna takova chybka a to jabber.ovfree.net, ktery v podstate ukazuje na vnitrni masinu. Ostatni subdomeny, krom subdomen nesouvisici s czfree, iceman.ovfree.net a rsaf.ovfree.net jsou dostupne pouze ze si te 10.0.0.0/8.

Reverzni zaznamy z predesle tabulky jsem zavedl do DNS...bohuzel adresa 10.152.17.130 odmita poskytnou info reverznich zonach. Kdyz tak mi posli seznam zon, ktere by bylo vhodne tranferovat.

Old Post 28.10.2003 v 20:51
xlibor je offline   Click Here to See the Profile for xlibor   Find more posts by xlibor   Click here to Send xlibor a Private Message   Click Here to Email xlibor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shake
Moderator

Registrován: 02.01.2003
Příspěvků: 1018

Team Member: MOD

Příspěvek č. 14 

Cau,

psal jsem pmka at posles IP odkud chces pristupovat ..
Je tam v logu spousta deny, takze pocitam, ze to ip bude to prave, takze to povolim ..

Old Post 28.10.2003 v 21:04
Shake je offline   Click Here to See the Profile for Shake   Find more posts by Shake   Click here to Send Shake a Private Message   Click Here to Email Shake     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mgolem
Junior Member

Registrován: 09.02.2003
Příspěvků: 219

Příspěvek č. 15 

asi si to zopakuju pro sebe. Domena ovfree.net je zavedena v celosvetovem DNS a tedy preklada verejne IP adresy ( tedy nezacinajici 10.* ). Domena ova.czf je vnitrni czfree a obsahuje tedy prave zaznamy o adresach 10.*.
A ted tedy jaky je pozadavek? povolit stahovani zony na zatim neznamou masinu? jaka je jeji vnitrni IP?

Old Post 28.10.2003 v 21:10
mgolem je offline   Click Here to See the Profile for mgolem   Find more posts by mgolem   Click here to Send mgolem a Private Message   Click Here to Email mgolem     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xlibor
Member

Registrován: 17.02.2003
Příspěvků: 324

Příspěvek č. 16 

ach jo...tak ja to vysvetlim polopate...

1) je mi jasne ze ovfree.net je deklarovana celosvetove....a tudiz by se tam menely objevovat zaznamy vnitrni adresace ... nejaky ten patek uz o tom vim,( nicmene diky za pouceni)

2) DNS ovfree.net spravuje pouze domenu ovfree.net a jeji subdomeny a ova.czf je vnitrni domena (nevyskytuje se ve svete) tudis ji nemuze znat ani DNS ovfree.net. Aby ji znalo, musi nektera z DNS, ktera spravuje ova.czf poskytnout transport zon...tedy predpokladam ze to bude masina 10.152.17.130 a abych to mohl udelat. musim mit nejaky seznam zon, ktere mi ta ova.czf DNS poskytne

3) Ja nevim, ale je tomu nejaky tyden co jsem tu psal seznam zdroju na AP xlibor a tam bylo jasne napsano, ze vnitrni IP DNS ovfree.net je 10.154.49.18, povolte tedy tuto IP v allow-transfer u zon ktere chcete portovat, a dejet mi pak vedet, spolu se seznamem povolenych zon

Old Post 28.10.2003 v 23:13
xlibor je offline   Click Here to See the Profile for xlibor   Find more posts by xlibor   Click here to Send xlibor a Private Message   Click Here to Email xlibor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:37.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz