CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ostrava > Jaký HW doporučit?
123456
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Slim
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 181

to Kamilek Příspěvek č. 17 

Old Post 03.10.2003 v 14:57
Slim je offline   Click Here to See the Profile for Slim   Find more posts by Slim   Click here to Send Slim a Private Message   Click Here to Email Slim     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kamilek
Junior Member

Registrován: 09.09.2003
Příspěvků: 145

Gwap - 300 Příspěvek č. 18 

vzhledem k dost vysokym cenam XI - 626 jsem se dival po nejake mozne nahrade a na i4shopu jsem nasel AP GWAP-300, ktere stoji 3000 Kc s DPH i s pigtailem. Pisou tam, ze se to da pouzit i v rezimu klient. Je pro mne vyhodne i proto, ze bych ho mohl dat jak chci daleko od PC a spojit to pres UTP. Nemate nekdo nejake zkusenosti o tomto zarizeni? Jestli se s tim da v pohode pripojit na jine AP kdyz to bude v rezimu klient .... Taky jestli nejsou nejake problemy pokud bych to chtel pouzit casem i jako AP. Zkousel jsem si projit forum,ale nic jsem nenasel.

Kamil.

Old Post 09.10.2003 v 14:33
kamilek je offline   Click Here to See the Profile for kamilek   Find more posts by kamilek   Click here to Send kamilek a Private Message   Click Here to Email kamilek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kamilek
Junior Member

Registrován: 09.09.2003
Příspěvků: 145

chyba Příspěvek č. 19 

sakrys chtel jsem to dat do sekce Jake HW doprucit a spletl jsem se. Mohli byste to nekdo presunout pokud muzete?

Dik.

Old Post 09.10.2003 v 14:35
kamilek je offline   Click Here to See the Profile for kamilek   Find more posts by kamilek   Click here to Send kamilek a Private Message   Click Here to Email kamilek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kamilek
Junior Member

Registrován: 09.09.2003
Příspěvků: 145

jake hw ap? Příspěvek č. 20 

AHoj, tak dalsi debilni dotaz ode mne:
od kompu to mam k oknu, kde asi bude antena, tak 15-20 m. Bude stacit 20 m kabelu (prip. jakeho) + xi 626? Nebo to uz nic nechytne a bude lepsi tam dat hw ap (za rozumnou cenu) a pak UTP? Po dlouhem hledani nejakeho AP (bylo by jako klient, co takhle GW AP 300), ktere by bylo kompatibilni s vice jinymi AP jsem dospel k zaveru, ze vlastne nevim jake koupit. Napadla me taky moznost udelatka na I4 oznacovaneho jako XSU 20 (nejaka antena + USB karta v krabici), ale USB muze mit zase asi jen 5 m kabel.
Poradite nekdo? Uvital bych uz konkretni typy.

Kamil.

Old Post 04.11.2003 v 14:07
kamilek je offline   Click Here to See the Profile for kamilek   Find more posts by kamilek   Click here to Send kamilek a Private Message   Click Here to Email kamilek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chelaton
Newbie

Registrován: 04.03.2003
Příspěvků: 46

Minishrnutí Příspěvek č. 21 

Zdravím všechny čtoucí
pokusím se tu teď shrnout co jsem vyšňupal o výběru zařízení použitelné pro czfree. Je to pro úplné laiky jako já byl před měsícem ) (moc se toho nezměnilo)

Snad se nepletu ..... neukamenujte mě )

Pokud se někdo rozhodne stavět PŘÍPOJNÝ BOD měl by počítat se stavbou minimálně jedné linky někam do sítě tzn dvě wifi zažízení.

1. Asi nejlepší řešení pro toto je PC(zaplé non-stop) + nějaké XI-626(jedna použita pro přípojný bod, zbylé pro linky) viz bod. Filo.
Takže příklad : seženu šunku pc200 + 2x XI-626 na linuxu.

2. Další řešení nad kterým přemýšlím a mám chu? ho uskutečnit je použití dvou HW AP např. dlink 900ap+ spojených switchem bez nutnosti spuštěného PC.
Takhle to funguje jednomu týpkuvi v praze (AP pegas) se kterým si teď píšu a sháním o této možnosti ještě více informací.

Pokud chci být KLIENT tak nějaká karta pci. mělo by to být jedno.
tady jsem mimo. můžeš se připojovat HWAP, PCI kartou PCMCIA kartou v notebooku, USB adapterem. je toho spousta. záleží na kompatibilitě k AP které běží ve tvé blízkosti.

Nenapsal jsem nic nového, ale vyskytnou se jedinci kterým to snad pomůže se alespoň trochu zorientovat. A vůbec ... opakování matka moudrosti )

mějte se a hodně zdaru v laborování
de chelaton

Old Post 04.11.2003 v 15:29
Chelaton je offline   Click Here to See the Profile for Chelaton   Find more posts by Chelaton   Click here to Send Chelaton a Private Message   Click Here to Email Chelaton     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gugo
Member

Registrován: 08.01.2003
Příspěvků: 329

Příspěvek č. 22 

ad 2 ti nebude fungovat

MUSIS to ROUTOVAT pokud je to SWITCH s ROUTEREM tak je to OK... ale jen dve hola AP mezi SWITCHEM

presne AP v modu AP< ->SWITCH<->AP v modu klient jen v ramci jednoho IP rozsahu a podsite ale i tak nevim nevim ....
¨
(kdyztakl dej odkaz na vlakno kde to ten typus popisuje)

__________________

°°°°°°° Free neznamená zadarmo °°°°°°°

Old Post 04.11.2003 v 15:52
gugo je offline   Click Here to See the Profile for gugo   Find more posts by gugo   Click here to Send gugo a Private Message     Visit gugo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
martin.ufo
Newbie

Registrován: 22.09.2003
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 23 

Old Post 04.11.2003 v 17:55
martin.ufo je offline   Click Here to See the Profile for martin.ufo   Find more posts by martin.ufo   Click here to Send martin.ufo a Private Message   Click Here to Email martin.ufo   Visit martin.ufo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gugo
Member

Registrován: 08.01.2003
Příspěvků: 329

Příspěvek č. 24 

__________________

°°°°°°° Free neznamená zadarmo °°°°°°°

Old Post 04.11.2003 v 19:04
gugo je offline   Click Here to See the Profile for gugo   Find more posts by gugo   Click here to Send gugo a Private Message     Visit gugo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kamilek
Junior Member

Registrován: 09.09.2003
Příspěvků: 145

prehled AP a klientu Příspěvek č. 25 

Zdravim vsechny, behem posledniho tydne jsem prosel skoro cele forum a narazil jsem na jednu vec. Vubec nikde neni nejak prehledne receno jake AP ma jake vlastnosti (prip. klientska karta). Clovek prochazenim for ztrati strasnou spoustu casu a stejne vetsinu casu cte blaboly, ktere ho nezajimaji. Myslim, ze by nebylo na skodu vytvorit nejaky aktualizovany seznam zarizeni vcetne jejich vlastnosti. Myslim, ze by to uvitala spousta lidi. Navrhuji zhruba takovouto strukturu:
typ AP (klienta), rezimy, regulace vykonu (v rezimu klient a AP), vykon, no a pak by tam asi melo byt jestli to podporuje NAT,vice MAC adres za sebou, ... jeste mozna orientacni cena. Klidne bych se do toho vrhnul, ale ma to jeden hacek: nemam o tom vubec prehled. Chce to spojit sily a dat sve zkusenosti dohromady.

Co vy na to?

Pokud uz nekde nejaky prehled je, sem s nim :-) .

Old Post 30.01.2004 v 08:36
kamilek je offline   Click Here to See the Profile for kamilek   Find more posts by kamilek   Click here to Send kamilek a Private Message   Click Here to Email kamilek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shake
Moderator

Registrován: 02.01.2003
Příspěvků: 1018

Team Member: MOD

Příspěvek č. 26 

Udelej prvni verzi a my te zacnem bombardovat poznamkama

Old Post 30.01.2004 v 08:49
Shake je offline   Click Here to See the Profile for Shake   Find more posts by Shake   Click here to Send Shake a Private Message   Click Here to Email Shake     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kamilek
Junior Member

Registrován: 09.09.2003
Příspěvků: 145

prvni verze Příspěvek č. 27 

No abych to rekl na rovinu, tak v me prvni verzi by byla akorat karta XI 626 :-).
No ale na strukturu te tabulky by to mohlo stacit.

Old Post 30.01.2004 v 10:01
kamilek je offline   Click Here to See the Profile for kamilek   Find more posts by kamilek   Click here to Send kamilek a Private Message   Click Here to Email kamilek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gugo
Member

Registrován: 08.01.2003
Příspěvků: 329

Příspěvek č. 28 

__________________

°°°°°°° Free neznamená zadarmo °°°°°°°

Old Post 30.01.2004 v 11:35
gugo je offline   Click Here to See the Profile for gugo   Find more posts by gugo   Click here to Send gugo a Private Message     Visit gugo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dracula
Senior Member

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 514

a-14 Příspěvek č. 29 

__________________

********************
dracula(opicak)napivu.com
www.napivu.com

Old Post 30.01.2004 v 13:47
dracula je offline   Click Here to See the Profile for dracula   Find more posts by dracula   Click here to Send dracula a Private Message     Visit dracula's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petr.radegast
Junior Member

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 170

Alsak Příspěvek č. 30 

Na Alsaku jsou dve hwap Ovislink WL 1100 AP, pokud se nemylim. Jedno prijima signal z AP Tony, predava ho do druheho hwap (mod repeater? sam nevim, delal to MichalK) a druhe hwap je v modu AP a vysila signal ven. Pokud se nemylim, tak za prvnim hwap je switch a do nej je zapojeno i to druhe hwap a dva klienti na UTP. Pres wifi jsou pripojeni dalsi tri klienti. Druid mne mozna opravi. Ale pokud vim, nejsou s tim zadne problemy.

Mi se dostalo do ruky jeste hwap Ovislink WL 1120 AP a je to sikovne hwap pro klienty. Regulaci vykonu ma tristupnovou, ale aspon neco. Jede dobre i v rezimu AP. Je levne (MOC 2990kc) a jako bonus ma dva vystupy RJ45, takovy maly switchik... A oba tyto Ovislinky jedou proti A-14 v pohode.

__________________

http://www.poruba.net
ICQ# 78348625

Naposledy upravil petr.radegast 31.01.2004 v 00:20

Old Post 31.01.2004 v 00:14
petr.radegast je offline   Click Here to See the Profile for petr.radegast   Find more posts by petr.radegast   Click here to Send petr.radegast a Private Message   Click Here to Email petr.radegast   Visit petr.radegast's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gugo
Member

Registrován: 08.01.2003
Příspěvků: 329

Příspěvek č. 31 

Ten OvisLink je mym dalsim tipem na porizeni HW.

__________________

°°°°°°° Free neznamená zadarmo °°°°°°°

Old Post 31.01.2004 v 08:57
gugo je offline   Click Here to See the Profile for gugo   Find more posts by gugo   Click here to Send gugo a Private Message     Visit gugo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The Druid
Newbie

Registrován: 10.11.2003
Příspěvků: 72

Re: Alsak Příspěvek č. 32 

__________________

$whoami
nobody

Old Post 31.01.2004 v 09:33
The Druid je offline   Click Here to See the Profile for The Druid   Find more posts by The Druid   Click here to Send The Druid a Private Message   Click Here to Email The Druid   Visit The Druid's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:06.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123456  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz