CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > wireless router s interni podporou 802.1x
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
_honzab_
Newbie

Registrován: 09.12.2002
Příspěvků: 1

wireless router s interni podporou 802.1x Příspěvek č. 1 

ahoj,
shanim wireless routeru s interni podporou radius server a EAP-TLS, nebo TTLS (myslim aby uzivatelske ucty byly zalozeny lokalne v AP)

dik Honza

Old Post 08.03.2003 v 17:15
_honzab_ je offline   Click Here to See the Profile for _honzab_   Find more posts by _honzab_   Click here to Send _honzab_ a Private Message   Click Here to Email _honzab_     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kyncl
Newbie

Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 51

dwl-900+ Příspěvek č. 2 

dwl-900+ od dlinku umí s radiusem spolupracovat, zkoušel jsem to docela to funguje, zkoušku jsem dělal s freeradius serverem, byla to trochu kovbojka a black magic to rozchodit a nakonec se podarilo.


Honza

__________________

Honza Kynčl

Old Post 09.03.2003 v 12:13
kyncl je offline   Click Here to See the Profile for kyncl   Find more posts by kyncl   Click here to Send kyncl a Private Message     Visit kyncl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Re: wireless router s interni podporou 802.1x Příspěvek č. 3 

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 08.07.2003 v 03:22
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kyncl
Newbie

Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 51

dlink 900+ že neumí 802.1x ????? Příspěvek č. 4 

Co tady plácáš za blbosti, že Dlink Dwl-900+ neumí 802.1x,
měl jsem to rozchozený, ale přiznám se že jsem se muse vrátit k firmaware 2.3 kvůli jinejm věcem.



Honza

__________________

Honza Kynčl

Old Post 08.07.2003 v 07:14
kyncl je offline   Click Here to See the Profile for kyncl   Find more posts by kyncl   Click here to Send kyncl a Private Message     Visit kyncl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kyncl
Newbie

Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 51

802.1x Příspěvek č. 5 

Jasně Dlink 900+ k tomu aby podporoval 802.1x musí mít na síti nainstalovanej Radius server, nikdo nemuze chtit aby v tak malej skatuly bylo jeste tohle.


Honza

__________________

Honza Kynčl

Old Post 08.07.2003 v 07:19
kyncl je offline   Click Here to See the Profile for kyncl   Find more posts by kyncl   Click here to Send kyncl a Private Message     Visit kyncl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Re: 802.1x Příspěvek č. 6 

Máš pravdu podle emulátoru to umí. Jenže podle emulátoru umí i HW B1 4x mode. ale to co jsem tu měl na stole minulý týden to neumělo. Další prasárnou u tohoto produktu je omezování výkonu. Co krabička to jiný maximální výkon (19 a 17 dBi).
Další věc: D-link je nějaký bullshit který je ve skutečnosti pcmcia kartou v plastové krabičce (ekvivalent compexu).
No já to po takhle malé krabičce chcu. a tu co tu mám to umí.
Jestli ten člověk hledá cenově dostupné řešení, doporučuji XI-1500V nebo XI-1510V

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 08.07.2003 v 10:57
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

4 n.e.o.c.z Příspěvek č. 7 

Nemáš to moc odzkoušené. Většina HW AP je konstrukčně stejná (tedy PCMCIA karta). Co jiný maximální výkon to jiný FW. Tedy ne krabička, ale DLink buď změnil maximálku (jde to dolu s novějším fw), nebo upřesnil údaj. A B1 4x mode umí, bohužel zatím není fw, který by uměl 4x mod a zároveň správně externí anténu. Pokud 4x mod nenabízí (fw 2.52 a víc), tak klientíš na zařízení bez tohoto módu (nebo s disable 4x módem).

Old Post 08.07.2003 v 21:17
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Re: 4 n.e.o.c.z Příspěvek č. 8 

ale houby, ohledně konstrukce apček se hádat nebudu. jenže d-link je prostě bullshit.
to co říkáš o hw revizích a verzích fw je sice krásné ale, ten firmware byl na obou zařízeních stejný, hrdwarová revize taky.
nemluvím o tom, že i kdy se to pyšní 22x modem, tak ty dvě devítistovky ho proti sobě použít neumí, to samé se 4x modem.
a to už nemluvím o tom, že pokud proti sobě ty d-linky komunikovali tak jeli ješgě horší rychlostí než proti jinénu hw ap.
jenom by mě zajímalo kdo koho kopíruje jestli linksys D-linka nebo naopak. ovládaní obou technologií je shodné.
Pro mě jsou d-linky nepoužitelné a předražené křápy. Díky tomu že musíš u něj zadávat mac adresu (apčka) v režimu klient nebo bridge je to na howno a nepoužitelné. pokud někdo totiž změní apčko z důvodu že se mu podělal hardware, tak jsem v kýblu.

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 09.07.2003 v 00:30
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

O tom ani potom Příspěvek č. 9 

Že jsou DLinky křápy s mnoha vadami na kráse, se rozhodně nehodlám přít. S tím se dá souhlasit.
ALE. S tou rychlostí nemáš tak úplně pravdu. Já je jedu na 5 km a jedou 850kB/s, což žádné klasické 11Mbps zařízení neudělá. Navíc ten mód 4x to dostává až nad 1MBps (ne že by ty označení a násobky by? vzdáleně připomínaly realitu, ale opravdu procpeš DLinkem až 2x tolik co 11Mbps konkurencí). Jenže to je dokud nebude firmware který umí 4x a externí anténu současně tak na 100m s přímou viditelností a to už je právě ta kvalita DLinku. To že v módu klient nepoužívá wds je další vada na kráse a tak za něj prdnout switch a víc zařízení je sázka do loterie a i když to někomu šlape (pravděpodobně díky používání DHCP které udrží arp tabulky naživu) tak je to stále sázka do loterie a nestandartní nasazení. Atd....

K tomu výkonu. Tady si musím stát na svém. Není to prostě o AP a i kdyby každé svítilo se stejnými parametry jinak (což je velice pravděpodobné), tak to zobrazení bude vždy stejné v závislosti na nahraném FW (tedy do 2.50 až 19dB a od 2.51 až 17dB).

Old Post 10.07.2003 v 06:18
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 10 

No po testování jsem dospěl k názoru že radius server v soubě obsahuje pouze Allied Telesyn AT-WL2411.
pak existuje poměrně slušná řada hw apček, který mají podporu pro autentizaci přes externí radius server.

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 24.07.2003 v 15:16
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:12.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz