CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > kolísá signál s XI626
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
KUBA
Junior Member

Registrován: 13.06.2002
Příspěvků: 164

kolísá signál s XI626 Příspěvek č. 1 

Mám kartu XI-626. Chtěli jsme zkoušet signál a přenos. AP bylo Compex WP11A+ v klasickém AP režimu. Zkoušeli jsme umístění AP na zahradě, pak i jenom v pokoji, kdy byla vzdálenost karta - AP jen pár metrů, ale mám pořád stejný problém. Kamarád s notebookem (wifi čipset Agere) má pořád plný signál bez problémů. Já mam signál strašně rozházený, chvíly 100%, padne to na 10%, pak zase 90%. Tohle to děla rychle, takže site survey vypadá jako spektrální analyzér winampu. Přenos mezi mnou a kámošovým notebookem pak jel sotva 20kB/s. Ovladače jsem zkoušel z CD od karty i stažené z netu a pořád stejný. Systém jsem zkoušel Win2k SP3 CZ a WinXP SP1 CZ, žádná změna. Máte někdo nějaké podezření??

PS: zkoušel jsem anténku dodanou ke kartě, pak ještě plechovku a quad a stejně žádná změna...

__________________

Old Post 27.07.2003 v 07:58
KUBA je offline   Click Here to See the Profile for KUBA   Find more posts by KUBA   Click here to Send KUBA a Private Message   Click Here to Email KUBA     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pacaj2am
Newbie

Registrován: 11.12.2002
Příspěvků: 45

Příspěvek č. 2 

to vypada, ze je problem v pigtailu nebo konektorech nebo antene... Mozna jeste kabel... zkusil bych predelat konektory...

Old Post 27.07.2003 v 21:59
pacaj2am je offline   Click Here to See the Profile for pacaj2am   Find more posts by pacaj2am   Click here to Send pacaj2am a Private Message   Click Here to Email pacaj2am   Visit pacaj2am's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KUBA
Junior Member

Registrován: 13.06.2002
Příspěvků: 164

Příspěvek č. 3 

Zkoušel jsem dvě externí antény (quad a plechovku), jeden kabel, dva pigtaily a pak na vzdálenost asi 5m i jenom pouze anténku dodávanou ke kartě a stejně signál kolísá.

Včera večer jsem zkoušel kartu ještě v jiném počítačí a problém přetrvává, takže to vypadá na reklamaci .

__________________

Old Post 28.07.2003 v 06:44
KUBA je offline   Click Here to See the Profile for KUBA   Find more posts by KUBA   Click here to Send KUBA a Private Message   Click Here to Email KUBA     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
diablo666
Junior Member

Registrován: 21.02.2003
Příspěvků: 106

Příspěvek č. 4 

No a jakou máš verzi firmare? Nepomohlo by flashnout novou verzi firmware?

Old Post 28.07.2003 v 07:10
diablo666 je offline   Click Here to See the Profile for diablo666   Find more posts by diablo666   Click here to Send diablo666 a Private Message   Click Here to Email diablo666   Visit diablo666's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Honzo
Newbie

Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 10

Zadnej problem Příspěvek č. 5 

Ja mam taky tu kartu normalne v routeru pod linuxem antena je udelana z plechovky od parku vzdalenost od vsesmerovky je cca 250m a stahuju rychlosti az cca 520Kb/s signal sice kolisa, ale jede to v pohode. Na kartu si opravdu nestezuju.

__________________

Honzo

Old Post 28.07.2003 v 12:22
Honzo je offline   Click Here to See the Profile for Honzo   Find more posts by Honzo   Click here to Send Honzo a Private Message   Click Here to Email Honzo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KUBA
Junior Member

Registrován: 13.06.2002
Příspěvků: 164

Příspěvek č. 6 

Hmm, jinej fw jsem uz po dohode se Smile Inside (od nej je karta, a nechtel jsem prijit o zaruku) taky zkousel a porad to stejny. Bohuzel to bude asi vadnej kus karty, takze bude potreba reklamovat.

2Honzo: no me by nevadilo, ze kolisa signal, ale ze to na vzdalenost 10m jede sotva 20KB/s, to uz mi celkem vadi...

__________________

Old Post 28.07.2003 v 18:10
KUBA je offline   Click Here to See the Profile for KUBA   Find more posts by KUBA   Click here to Send KUBA a Private Message   Click Here to Email KUBA     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:40.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz