CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Diskuze ke zprovozněným AP > Node Poruba.vsb-nk
123
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
VojBarZ
Newbie

Registrován: 25.02.2003
Příspěvků: 90

Příspěvek č. 17 

Old Post 05.08.2003 v 21:12
VojBarZ je offline   Click Here to See the Profile for VojBarZ   Find more posts by VojBarZ   Click here to Send VojBarZ a Private Message   Click Here to Email VojBarZ   Visit VojBarZ's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xlibor
Member

Registrován: 17.02.2003
Příspěvků: 324

Příspěvek č. 18 

No kdyz neni, no tak neni ... uz se tesim az to na me vyblafne "Error, some other host already uses address 10.152.16.xx"

Old Post 05.08.2003 v 22:46
xlibor je offline   Click Here to See the Profile for xlibor   Find more posts by xlibor   Click here to Send xlibor a Private Message   Click Here to Email xlibor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gwartass
Senior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 651

Příspěvek č. 19 

Mam pocit, ze nevybafne - mam zkusenost, ze tohleto se na WiFi alespon v linuxu nedetekuje. Parkrat jsem jel se stejnou IP adresou, jako mel nekdo jiny a vzdycky ten posledni "prepsal" ARP tabulku na brane a prijimal data, dokud mu ji ten druhy neupdatoval na sebe...
Browsit se takhle da pekne, ale na delsi ftp prenosy to neni..

__________________


vlasaty spravce AP Gwartass, Ostrava - Svinov
********
NH! ..a ve slove "krava" se nad prvnim "a" pise carka!!!

Old Post 06.08.2003 v 09:39
gwartass je offline   Click Here to See the Profile for gwartass   Find more posts by gwartass   Click here to Send gwartass a Private Message     Visit gwartass's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mojmasek
Newbie

Registrován: 01.08.2003
Příspěvků: 3

zacatecnicke problemy s pripojenim Příspěvek č. 20 

Zdravim Ostravaky

Nedavno jsem si poridil WiFi USB adapter SMC2662, ktery ma jet na 11Mbps.

Tak jsem zkusil chytit signal z meho bytu a uz minuly patek se mi tam objevilo ESSID "CZFree.NET.Poruba.vsb01"

Nevim do jake miry se tomu da verit, ale nejaky "WLAN Monitor Utility", dodavany primo z driverem ke karte do Windows hlasil:
BSSID: (krasne si to naslo, ted to nemam po ruce, ale myslim bylo tam 2x BD a na konci 69)
Signal Strength: v prumeru 45%, nejvyse 52%
Link Quality: tak 60- 90%

Jinak se mi tam obcas michaji i jina BSSID ale bez ESSID a Signal Strength je vetsinou N/A ci max. tak 15%

V pondeli jsem si nastavil IP kolem 10.152.16.52, NETMASK 255.0.0.0, GW 10.152.16.1 a na chvili se mi dokonce podarilo pripojit na ftp 10.152.16.5 (priznavam pomoci Windows Commanderu), pak jsem zkusil prekopirovat nejaky kratsi mpg.
Prenosova rychlost byla ve dost spatna (Tot. Commader hlasil tak kolem 3KB/s). Pak to uprostred prenosu stuhlo a od te doby jsem jiz neziskal zadnou odezvu ani z ftp ani ping, at jsem nastavoval TCP/IP, jak jsem chtel!

Nakonec to mam nastaveno takto:
Win2k:
IP: 10.152.16.18
NETMASK: 255.255.255.224
GW: 10.152.16.1

v Linuxu navic slo nastavit (ve Win2k jsem to nenasel)
NETWORK: 10.152.16.0
BROADCAST: 10.152.16.31

1.Je takove nastaveni v poradku?

2.Myslim si, ze se mam problemy s odezvou kombinaci zdalenosti od AP (kolem 900m primou viditelnosti) a pouzite interni antenky.
Kapl jsem na to, nebo je to nekde jinde? Jestli jo, bude mi stacit plechovka? Nebo da se tento problem vyresit nejak jinak?

Dal se to tyka Linuxu. Takze to asi bude na nejaky jiny thread.
Driver jsem jaksi rozjel, muzu nastavovat ruzne zasadni parametry pomoci iwconfig, napr. ESSID, CHANNEL a pod. (ale ne AP), muzu se pingnout na 10.152.16.18,
ale neslo ani najit zadny AP - iwconfig hlasilo Signal Level bylo vetsinou 0, max.15 -
Proste je tam tam nekde zakopany pes. Kdyby nekdo vedel, budu tez rad za kazdou radu.

Old Post 06.08.2003 v 11:10
mojmasek je offline   Click Here to See the Profile for mojmasek   Find more posts by mojmasek   Click here to Send mojmasek a Private Message   Click Here to Email mojmasek   Visit mojmasek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
michaelth
Junior Member

Registrován: 19.12.2002
Příspěvků: 221

WinCmd Příspěvek č. 21 

Old Post 06.08.2003 v 12:36
michaelth je offline   Click Here to See the Profile for michaelth   Find more posts by michaelth   Click here to Send michaelth a Private Message   Click Here to Email michaelth   Visit michaelth's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gwartass
Senior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 651

Příspěvek č. 22 

2mojmasek: Pokud pouzijes plechovku, melo by byt spojeni dobre.

__________________


vlasaty spravce AP Gwartass, Ostrava - Svinov
********
NH! ..a ve slove "krava" se nad prvnim "a" pise carka!!!

Old Post 06.08.2003 v 12:48
gwartass je offline   Click Here to See the Profile for gwartass   Find more posts by gwartass   Click here to Send gwartass a Private Message     Visit gwartass's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xlibor
Member

Registrován: 17.02.2003
Příspěvků: 324

Příspěvek č. 23 

Naposledy upravil xlibor 06.08.2003 v 15:00

Old Post 06.08.2003 v 14:50
xlibor je offline   Click Here to See the Profile for xlibor   Find more posts by xlibor   Click here to Send xlibor a Private Message   Click Here to Email xlibor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shake
Moderator

Registrován: 02.01.2003
Příspěvků: 1018

Team Member: MOD

Příspěvek č. 24 

AP Tony je momentalne u me doma, takze nic ted urcite nerusi. Co se tyce prenosovek ze vsesmerovych ap, tak pokud z toho vytahneme neco okolo 1mbit tak budeme radi. Napriklad pokud tahate z toho 10.152.16.5 tak je to ode me jako klienta, takze vlastne 2 jedeme pres jedno AP ...
Ted jeste ja nemam uplne nejlepsi link, takze to berte taky s rezervou ..
Ale jak rikam, v praktickych podminkach, pokud bude mit vetsina doma 256kbit-1mbit v zavislosti na aktualnim zatizeni ap a vubec cele site, tak pak si myslim muzeme obliznout vsech 10.
Problem kdyz pristupujete na NK muze byt take teltech, ktery fikane dvema kanaly zabral cele pasmo (3 a 11), takze na kanale 1 se s nima castecne rusime, i kdyz oni tam jedou horizontalni polarizaci a my momentalne vertikalni i tak pokud nemate smerovou antenu schytate pekne ruseni. Ja jsem kvuli tomu na svem ap musel menit antenu, protoze mene smerova me delala 70% packet loss (jedu na NK tesne kolem budovy A), ted s novou mam packet loss pod 4%.
Coz me pripomina, ze uz funguje name server na 10.152.16.2, domena je ova.czf
Pokud bude mit nekdo zajem zaregistrovat neco tak se obratte na me, ale fakt ted jen jednotlive veci, jiste brzy rsaf pripravi sikovny tool na automaticke registrovani primo z webu.
Routovani snad sprovoznime behem zitrka, takze bude mozne se podivat i nekam jinam, nez jen behat dokola na pateri (kam, prekvapeni na zitra ..)

To mojmasek: prosim plechovka by mozna stacila, ale budes chytat ruseni ode vsad .. A zejmena podivej se na to jak je poruba huste pokryta. Podle me kvalitni smerova antena neni tak spatna investice vzhledem ke kvalite pripojeni, kterou zarucuje..
Cim min plechovek v Porube bude, tim lip nam to vsem pojede. A to je i apel na vetsinu quadu apod. pouzivanych na klienty.

A jinak zkousejte cile at vychytame mouchy..

Old Post 06.08.2003 v 23:34
Shake je offline   Click Here to See the Profile for Shake   Find more posts by Shake   Click here to Send Shake a Private Message   Click Here to Email Shake     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shake
Moderator

Registrován: 02.01.2003
Příspěvků: 1018

Team Member: MOD

Příspěvek č. 25 

Old Post 07.08.2003 v 15:19
Shake je offline   Click Here to See the Profile for Shake   Find more posts by Shake   Click here to Send Shake a Private Message   Click Here to Email Shake     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shake
Moderator

Registrován: 02.01.2003
Příspěvků: 1018

Team Member: MOD

Příspěvek č. 26 

Dneska byl smerovym spojem z Poruby pripojen bod two v Marianskych horach. Brzy vyzkousime spojeni na Draculu .. nez se vyresi Dr. Maly bylo by to nouzove reseni a v budoucnosti pekny backup.
Jinak routovani uz funguje, takze kdyz se pripojite na vsb je mozne, ze uz se dostanete ledaskam:
10.152.16.5 ja domu, nahozene ftp
10.152.16.2 moje ap, DNS server
10.152.16.1 gateway Poruba
10.152.17.2 bod Two Marianske hory
10.153.16.1 gateway Centrum
10.153.16.2 bod Lukasw

Old Post 07.08.2003 v 22:14
Shake je offline   Click Here to See the Profile for Shake   Find more posts by Shake   Click here to Send Shake a Private Message   Click Here to Email Shake     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xlibor
Member

Registrován: 17.02.2003
Příspěvků: 324

Příspěvek č. 27 

do soustroji xlibor-iceman-filo to jen tak rychle asi nepujde, pokud se vubec pocita, mas recht, jsou to rebelanti...hihi

Old Post 08.08.2003 v 06:45
xlibor je offline   Click Here to See the Profile for xlibor   Find more posts by xlibor   Click here to Send xlibor a Private Message   Click Here to Email xlibor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Slim
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 181

2 Xlibor Příspěvek č. 28 

Tak teď jsem to moc nepochopil, komu probůh odpovídáš a kdo to má ten recht ? A už vůbec nechápu proč by spojení na Icemana nebo FILO nemělo být rychle a nemělo by se s ním počítat ? V poslední době mi ty tvoje pindy končící hihi připadají pouze jako, že jediný účel který sledují je rozeštvávat. :(

Old Post 08.08.2003 v 07:19
Slim je offline   Click Here to See the Profile for Slim   Find more posts by Slim   Click here to Send Slim a Private Message   Click Here to Email Slim     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xlibor
Member

Registrován: 17.02.2003
Příspěvků: 324

Příspěvek č. 29 

Tim projevuju naladu priblizne temer poloviny czfree...jen jedine ja mam tu odvahu rict to verejne a shake to moc dobre vi proc, ale jinak tohle sem nepatri a tim teda koncim.

Old Post 08.08.2003 v 07:30
xlibor je offline   Click Here to See the Profile for xlibor   Find more posts by xlibor   Click here to Send xlibor a Private Message   Click Here to Email xlibor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Slim
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 181

Xlibore Příspěvek č. 30 

Ty to víš, shake to ví, ale ostatním neinformovaným smysl uniká. řekni tedy tady v čem je problém, dotyční se k to mu vyjádří a vše pak bude jasnější. A já pak možná tvé narážky pochopím a dám ti třeba i zapravdu. Největší problém je v tom, že každý s každým hovoří po ICQ a sděluje co říkal ten a ten a časem je z toho dokonalý informační šum. Když pak hovořím osobně s dotčenými, tak zjiš?uju, že vše je úplně jinak. Podle mně jde všem o jednu společnou věc. Nejlepší by bylo scházet se všichni častěji osobně na schůzkách a předešlo by se spoustě nedorozumění.

Nyní dotaz pro všechny: Neuzrál už konečně čas udělat další setkání a tam to vše probrat a dohodnout se na dalším společném řešení tak aby sí? v co nejkratší době fungovala ?

Old Post 08.08.2003 v 07:47
Slim je offline   Click Here to See the Profile for Slim   Find more posts by Slim   Click here to Send Slim a Private Message   Click Here to Email Slim     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xlibor
Member

Registrován: 17.02.2003
Příspěvků: 324

Příspěvek č. 31 

ok..nechme tedy toho...a uvedu to na pravou miru...
... nez zacnete sachovat s kanalama v Porube par informaci pro vas:

seznam AP Teltech (zatim jen Poruba):

VSB poruba bud. A:
00:02:2D:8C:40:09 - 11. kanal - sektor smer. Pustkovec
00:02:2D:A4:87:19 - 3. kanal - vsesmer

Francouzka1:
00:02:2D:12:72:CF - 11. kanal - vsesmer
00:03:2F:11:77:91 - 6.kanal - smerovka, smer Hlucin

Bulharska:
00:02:2D:40:87:09 - 1. kanal, ESSID: b-link - smer ul. U Oblouku

Doufam ze jsem na nic nezapomnel.

Snad jenom kdyby nekoho zajimalo odkud to vim, tak jen, ze Netopyra uz pres pulrok adminuju.

Naposledy upravil xlibor 08.08.2003 v 09:39

Old Post 08.08.2003 v 09:00
xlibor je offline   Click Here to See the Profile for xlibor   Find more posts by xlibor   Click here to Send xlibor a Private Message   Click Here to Email xlibor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cz_iceman
Junior Member

Registrován: 18.04.2003
Příspěvků: 171

Příspěvek č. 32 

Old Post 08.08.2003 v 09:50
cz_iceman je offline   Click Here to See the Profile for cz_iceman   Find more posts by cz_iceman   Click here to Send cz_iceman a Private Message   Click Here to Email cz_iceman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:01.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz