CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Cirkulátory
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Hashi
Newbie

Registrován: 16.07.2003
Příspěvků: 51

Cirkulátory Příspěvek č. 1 

Zdravim,
v posledni dobe se hodne hovorilo o cirkulatorech (coz, jestli to
dobre chapu jsou utlumove prvky, ktere tlumi pouze smerem
z anteny).
Muzete mi, prosim, nekdo poradit, kde a za kolik bych je mohl poridit?
Diky,
Hashi.

Old Post 05.08.2003 v 08:35
Hashi je offline   Click Here to See the Profile for Hashi   Find more posts by Hashi   Click here to Send Hashi a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xws
Newbie

Registrován: 23.08.2002
Příspěvků: 21

Cirkulátory Příspěvek č. 2 

Old Post 07.08.2003 v 11:57
xws je offline   Click Here to See the Profile for xws   Find more posts by xws   Click here to Send xws a Private Message   Click Here to Email xws   Visit xws's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 3 

přesně tak, cirkulátor tlumí pouze jedním směrem.
Používají se hlavně tam, kde jsou užity hw apčka nebo wifi zařízení, které neumí tlumit výkon samo o sobě.

v současné době jsou v nabídce u GESu, ale stojí kolem pěti tisíc, pak tu =Rys= dával kontakt na jednu firmu, cena je baj očko stejná.
Momentálně probíhá výroba těchto cirkulátorů a cena by měla být kolem 2500. bez daně.
Výše ceny se odvíjí od toho, kolik jich koupíš najednou, nebo máš v plánou koupit. abych se dostal na tuhle cenu, tak jsem musel objednat 100 kapslí, dělají se pouzdra na tyto kapsle a odlaďují se útlumy. k dispozici budou koncem měsíce srpna.

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 07.08.2003 v 22:45
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hashi
Newbie

Registrován: 16.07.2003
Příspěvků: 51

Příspěvek č. 4 

Old Post 08.08.2003 v 05:54
Hashi je offline   Click Here to See the Profile for Hashi   Find more posts by Hashi   Click here to Send Hashi a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inzenyr
Senior Member

Registrován: 21.06.2002
Příspěvků: 620

Příspěvek č. 5 

__________________

32kBit linka mi staci, pokud nemusim stahovat 95% textu, ktery ma nulovou informacni hodnotu.

Naposledy upravil inzenyr 08.08.2003 v 09:23

Old Post 08.08.2003 v 09:14
inzenyr je offline   Click Here to See the Profile for inzenyr   Find more posts by inzenyr   Click here to Send inzenyr a Private Message     Visit inzenyr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 6 

Napsal jsi to hezky, leč jsem to nepochopil. respektive jsem to pochopil natolik že říkáš že cirkulátor neutlumuje. Hádat se s tebou o tom nebudu, protože až tak tomu jakým způsobem se cirkulátory vyrábí a pracují nerozumím.
Osobně budu mít koncem srpna k dispozici cirkulátory které mi utlumí maximální vyzařovaný výkon na požadovanou hodnotu.
Pokud jsem mluvil s firmou která tyto věci páchá tak mi říkali že to je v podstatě isolátor.
Ještě jinak: Jak to funguje mě fakt nezajímá, mě zajímá pouze to, že to funguje a funguje to tak abych nedostal od ČTÚ pokutu.
Cena za ten cirkulátor, který mám na mysli já (tedy včetně útlumové části) je 2500 kč bez daně (do 16 dB). Útlum je možný až 30dB tuším, pak ta sranda ale stojí asi 5000.

Z technického hlediska to má vypadat tak že se jedná o feritovou kapsli která je velká 7x7 mm. na ní jsou tři výstupy, na dva se pájí konektory na třetí má pájet nějaký odpor nebo kus drátu, délkou tohoto drátu se řídí velikost útlumu. to je všechno co jsem se k tomu dozvěděl a co jsem vědět chtěl. Jenom ještě poznamenám že tyto cirkulátory s tímto provedením ČTÚ uznává. nemám co řešit.
když se tu najdou lidi, kteří se na ty kapsle složí (protože ty jsou nejdražší) tak by cena za kapsli měla klesnout někam k devíti stovkám (při odběru 250 kousků). zhruba 4 stovky stojí pouzdro na kapsli včetně konektorů a tři kila se platí za práci, protože se jedná o mikropájení pod kamerou.


jinak zde přepisuji majla co jsem dostal od jedné firmy:
-------------------------------------------------------------------------------
Dobrý den

Dle Vašeho požadavku Vám nabízíme:
CI-023027-CS 1-4ks 284,00 EUR/ks plus uzahraniční dopravné 100 EUR
5-9ks 274,00 EUR/ks
10-24ks 230,00 EUR/ks
25ks 196,00 EUR/ks
Dodací termín: 5 týdnů
Platba v Kč dle aktuálního kursu, procleno, EXW Č.Budějovice.
------------------------------------------------------------------------------
to je jednza z firem co prodává už hotové cirkulátory.

pak je ještě dělá Alcatel.

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 08.08.2003 v 09:31
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inzenyr
Senior Member

Registrován: 21.06.2002
Příspěvků: 620

Příspěvek č. 7 

__________________

32kBit linka mi staci, pokud nemusim stahovat 95% textu, ktery ma nulovou informacni hodnotu.

Naposledy upravil inzenyr 08.08.2003 v 10:00

Old Post 08.08.2003 v 09:53
inzenyr je offline   Click Here to See the Profile for inzenyr   Find more posts by inzenyr   Click here to Send inzenyr a Private Message     Visit inzenyr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 8 

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 08.08.2003 v 10:01
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inzenyr
Senior Member

Registrován: 21.06.2002
Příspěvků: 620

Příspěvek č. 9 

__________________

32kBit linka mi staci, pokud nemusim stahovat 95% textu, ktery ma nulovou informacni hodnotu.

Naposledy upravil inzenyr 08.08.2003 v 14:38

Old Post 08.08.2003 v 10:39
inzenyr je offline   Click Here to See the Profile for inzenyr   Find more posts by inzenyr   Click here to Send inzenyr a Private Message     Visit inzenyr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 10 

Nic, peču na to, na tohle už nemám nervy.

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 08.08.2003 v 11:15
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dfrach
Newbie

Registrován: 13.12.2002
Příspěvků: 17

Příspěvek č. 11 

zdar inzenyre; prosim te, neber nektere reakce osobne; lide jsou ruzni; kazdy nema to stesti vyrust v homogenni osobnost; jinak diky za nejake konecne rozumne vysvetleni cirkulatoru

Old Post 08.08.2003 v 13:00
dfrach je offline   Click Here to See the Profile for dfrach   Find more posts by dfrach   Click here to Send dfrach a Private Message   Click Here to Email dfrach     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inzenyr
Senior Member

Registrován: 21.06.2002
Příspěvků: 620

Příspěvek č. 12 

__________________

32kBit linka mi staci, pokud nemusim stahovat 95% textu, ktery ma nulovou informacni hodnotu.

Old Post 08.08.2003 v 13:38
inzenyr je offline   Click Here to See the Profile for inzenyr   Find more posts by inzenyr   Click here to Send inzenyr a Private Message     Visit inzenyr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fen
Junior Member

Registrován: 03.02.2003
Příspěvků: 234

ANO je to ON Příspěvek č. 13 

Díky inženýrskej, encyklopedicky jasné, stručné a výstižné. Pokud budou všechny příspěvky ve foru takovéhle, spousta rádoby moudrejch ztratí NERVY. Dík

Old Post 08.08.2003 v 13:48
fen je offline   Click Here to See the Profile for fen   Find more posts by fen   Click here to Send fen a Private Message   Click Here to Email fen     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hashi
Newbie

Registrován: 16.07.2003
Příspěvků: 51

No flame,pls. Příspěvek č. 14 

Inzenyre, diky za poucny info, myslim, ze mi dost pomohlo.
Ted budu hledat firmu, která směrové odbočnice umí.

neo ma mozna svuj kus pravdy v tom, ze treba ta jim zminena firma vyrabi cirkulatory s již zabudovanym utlumovym clenem.
To bude nejspis vedet ta firma.

Jestli to tak je, potom by asi bylo jedno, do ceho se tech cca 2,5kKc vrazi.

Este jednou dik, a jestli budete jeste nekdo mit nejaky upresneni,
rad si jej prectu.
H.

Old Post 08.08.2003 v 13:52
Hashi je offline   Click Here to See the Profile for Hashi   Find more posts by Hashi   Click here to Send Hashi a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inzenyr
Senior Member

Registrován: 21.06.2002
Příspěvků: 620

Re: No flame,pls. Příspěvek č. 15 

__________________

32kBit linka mi staci, pokud nemusim stahovat 95% textu, ktery ma nulovou informacni hodnotu.

Naposledy upravil inzenyr 08.08.2003 v 14:33

Old Post 08.08.2003 v 14:28
inzenyr je offline   Click Here to See the Profile for inzenyr   Find more posts by inzenyr   Click here to Send inzenyr a Private Message     Visit inzenyr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hashi
Newbie

Registrován: 16.07.2003
Příspěvků: 51

Re: Re: No flame,pls. Příspěvek č. 16 

Old Post 08.08.2003 v 16:39
Hashi je offline   Click Here to See the Profile for Hashi   Find more posts by Hashi   Click here to Send Hashi a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:23.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz