CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Xi-626 pod Win2K
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
spec-cz
Newbie

Registrován: 13.05.2003
Příspěvků: 52

Xi-626 pod Win2K Příspěvek č. 1 

Zajímá mě, jak se ostatním lidem chová Z-Com Xi626 pod Windows 2000Proff. CZ SP3/4.
Mám totiž problém - netstumbler ani WLAN utilities nenajdou AP, který je ode mne 300m vzdušnou čarou (mám anténu MMDS-vrták,upravenou). Ovladače jsou nainstalované v pořádku a zkoušel jsem ty co jsou dodávané na CD, i stažené z I4 apod..
Karta se nainstaluje, objeví se ikona sítě s tím, že byl kabel odpojen. NetStumbler nenajde ani ň, a WLAN utilities jen scannují a taky nic...
Karta po nabootování Windows pokud je nastaven Infrastructure i Ad-Hoc mod bliká. Pokud se nastaví PseudoAD-Hoc, tak svítí a objeví se připojení k síti.
Karta je 100% v pořádku, zkoušel jsem ji u kámoše pod Linuxem a no problem.
Rád bych fungoval pod Win2k, protože mi vyhovují a potřebuji poradit jak to rozchodit. V podrobnostech k ovladači jsem zkoušel zadávat i jiné hodnoty a nic..., pořád stejný problém.
Karta se takto chovala s původním firmware i s firmware 1.1.1/1.5.6 -1.7.4
Žádný konflikt HW není, IRQ má samostatné. Hrál jsem si i v nastavení biosu s PCI delayed transaction apod...

Prosím ozvěte se všichni, kterým funguje tato karta pod Win2K, díky moc. Ještě pro upřesnění, jedná se o Taiwanskou variantu Xi-626.

Old Post 06.08.2003 v 13:55
spec-cz je offline   Click Here to See the Profile for spec-cz   Find more posts by spec-cz   Click here to Send spec-cz a Private Message   Click Here to Email spec-cz   Visit spec-cz's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Plnt
HonzaK

Registrován: 04.06.2002
Příspěvků: 804

Team Member: MOD

Příspěvek č. 2 

Mas zakazane, aby wokna samy hledaly bezdratove site v properties WiFi karty?

Honza

Old Post 06.08.2003 v 15:16
Plnt je offline   Click Here to See the Profile for Plnt   Find more posts by Plnt   Click here to Send Plnt a Private Message   Click Here to Email Plnt   Visit Plnt's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spec-cz
Newbie

Registrován: 13.05.2003
Příspěvků: 52

Příspěvek č. 3 

Old Post 06.08.2003 v 15:44
spec-cz je offline   Click Here to See the Profile for spec-cz   Find more posts by spec-cz   Click here to Send spec-cz a Private Message   Click Here to Email spec-cz   Visit spec-cz's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
plysak
Junior Member

Registrován: 20.08.2002
Příspěvků: 152

Příspěvek č. 4 

Obecne:

-karta v Managed alias Infrastructure modu blika dokud nenajde a nezinicializuje se s k nejakemu AP.
-karta v modu Master alias AP blika furt
-mod Ad-Hoc ci Pseudo Ad-Hoc je uplne na hovno..

dale bych se podival jak moc dobre mas udelanou kabelaz, vetsinou tam se skryva spousta chyb..


Plysak

__________________

Old Post 06.08.2003 v 16:16
plysak je offline   Click Here to See the Profile for plysak   Find more posts by plysak   Click here to Send plysak a Private Message   Click Here to Email plysak   Visit plysak's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
diablo666
Junior Member

Registrován: 21.02.2003
Příspěvků: 106

Příspěvek č. 5 

A najdeš pomocí Netstumbleru vůbec nějaké AP? A ještě zkontroluj nastavení polarizace u antény, na vrtáku to bývá zezadu napsáno. Pokud si nejsi jistý, tak s ní zkus otočit o 90°kolem vlastní osy.

Old Post 07.08.2003 v 15:23
diablo666 je offline   Click Here to See the Profile for diablo666   Find more posts by diablo666   Click here to Send diablo666 a Private Message   Click Here to Email diablo666   Visit diablo666's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spec-cz
Newbie

Registrován: 13.05.2003
Příspěvků: 52

Příspěvek č. 6 

Old Post 12.08.2003 v 10:52
spec-cz je offline   Click Here to See the Profile for spec-cz   Find more posts by spec-cz   Click here to Send spec-cz a Private Message   Click Here to Email spec-cz   Visit spec-cz's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sascha
Newbie

Registrován: 14.09.2002
Příspěvků: 25

XI-626 W2K SP3 CZ Příspěvek č. 7 

Zdarec

Tak na SP3 pod Win2K CZ mi to zatim slape naprosto bez problemu ...
Dneska tam zkusim dat SP4 a uvidime co mi z toho zbude :-)
Pak dám vědět jak sem dopadl....

Tak SP4 CZ je nainstalovanej a karta funguje v pohode ...
Rekl bych, ze to spis bude spatny nastaveni na ty karte, asi.

__________________

Sascha

Naposledy upravil Sascha 12.08.2003 v 19:23

Old Post 12.08.2003 v 16:14
Sascha je offline   Click Here to See the Profile for Sascha   Find more posts by Sascha   Click here to Send Sascha a Private Message   Click Here to Email Sascha   Visit Sascha's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mody
Newbie

Registrován: 11.02.2003
Příspěvků: 43

Příspěvek č. 8 

Mně zase netstumbler vidí druhý PC na který se chci ad-hoc připojit, ale přesto se na něj nepřipojím. Někdy teda jo, ale jen na pár vteřin a pak se to rozpadne a už to nejede vůbec. Přitom ze stejnýho místa jedu s notebookem + XI-325kou a jen malou anténkou v pohodě. Už jsem zkoušel různý firmware, drivery, antény, ale nic. Karta je v pořádku, prostě jenom nejede v tom jednom PC. :-(

__________________


Mody

Old Post 12.08.2003 v 20:35
Mody je offline   Click Here to See the Profile for Mody   Find more posts by Mody   Click here to Send Mody a Private Message   Click Here to Email Mody     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Laci
Newbie

Registrován: 09.05.2003
Příspěvků: 10

Příspěvek č. 9 

Mam podobne problemy s XI-626 pod W2k(SP3) aj pod WXP. Niekedy ked zapnem PC (asi 3-4 x z 10) karta sa nenaasociuje na AP (asi 350m, priama viditelnost 17dB sito) a LED stale blika. Dosiel som na to, ze vtedy treba vypnut PC (vytiahnut zo zasuvky) a pockat chvilku, potom zapojit a rychlo zapnut. Vo vacsine pripadov XI-626 uz nabehne v poriadku, ale niekedy treba ten postup opakovat. Uz sa chystam na Linux router, ale buhuzial v Linuxe som lama :(

Old Post 13.08.2003 v 17:15
Laci je offline   Click Here to See the Profile for Laci   Find more posts by Laci   Click here to Send Laci a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jfkalfa
Junior Member

Registrován: 14.11.2002
Příspěvků: 297

Příspěvek č. 10 

mam taky 626 pod w2k a sp3 a funguje bez problemu na QDI kinetiz 7B v2 kt133 (ne A) s tbirdem 800@972. fungovalo mi to uplne OK (dokud bezelo AP ke kerymu sem se pripojoval:( ) normalne sem nasel AP, asociaoval se k nemu a ulozil konfiguraci, proste zadnej problem pri dalsim restartu.

Old Post 13.08.2003 v 21:26
jfkalfa je offline   Click Here to See the Profile for jfkalfa   Find more posts by jfkalfa   Click here to Send jfkalfa a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Burža
Newbie

Registrován: 16.12.2002
Příspěvků: 70

Něco extra Příspěvek č. 11 

Když už jsme u těch problémů XI626ky pod winama 2000, tak moje karta dělá následující neplechu: pokaždé po nastartování PC má maximální propustnost kolem 150 kbit/s, ale stací otevrit wireless lan adapter a v konfiguraci kliknout na apply(znovu se pripojí na AP) a jede to normálně cca 2,5 Mbit/s :-) Trochu to otravuje, ale už jsem sio na to zvykl....

Old Post 14.08.2003 v 21:18
Burža je offline   Click Here to See the Profile for Burža   Find more posts by Burža   Click here to Send Burža a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JaK
Newbie

Registrován: 17.07.2002
Příspěvků: 49

Question Re: Něco extra Příspěvek č. 12 

__________________

Jan Kalina, Praha 6

Old Post 18.08.2003 v 08:44
JaK je offline   Click Here to See the Profile for JaK   Find more posts by JaK   Click here to Send JaK a Private Message     Visit JaK's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sascha
Newbie

Registrován: 14.09.2002
Příspěvků: 25

Příspěvek č. 13 

Zdravim :-)

Co takhle vyzkoušet ruzne verze Firmwaru a ovladacu pro tuto katru.... ?? Muj kompl sem uz nekolikrat preinstalovaval a pokazdy se mi tam podarilo dat trosku jinou verzi ovladace pro tuhle kartu.... Verzi firmware tam mam tu posledni 1.5.6 ci nejak tak abych zase moc nekecal ;-) ale videl jsem uz asi tri ruzne ovladace pro woknosi 2000 i XP. tim by se to pak mohlo spravit.
Popripade primo v nastaveni sitovych pripojeni se podivat na danou sitovou kartu a zkontrolovat jeji nasatveni ruco a ne pomoci wlan monitoru. Nastaveni co je na karte ma myslim vyssi prioritu nez nastaveni z WLan monitoru.

__________________

Sascha

Old Post 19.08.2003 v 13:30
Sascha je offline   Click Here to See the Profile for Sascha   Find more posts by Sascha   Click here to Send Sascha a Private Message   Click Here to Email Sascha   Visit Sascha's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Burža
Newbie

Registrován: 16.12.2002
Příspěvků: 70

Příspěvek č. 14 

Neco na tom bude, zacalo to blbnout az od te chvile, kdy jsem zkousel nejake nove ovladace od intersilu. Bohuzel i kdyz jsem se vratil ke starym tato vlastnost zustala:-( Preinstalovavat okna kvuli tomu neminim.... Nastaveni karty v ovladacich mam spravne, tim to neni. Je uplne jedno zda wlanutility spustim po startu nebo ne.

Old Post 19.08.2003 v 16:13
Burža je offline   Click Here to See the Profile for Burža   Find more posts by Burža   Click here to Send Burža a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JaK
Newbie

Registrován: 17.07.2002
Příspěvků: 49

firmware Příspěvek č. 15 

Jak muzu upgradovat firmvare sve 626 ve windows? Vsude tu nachazim soubory s novym firmaver (btw jaky je nejnovejsi?) ale nikde postup upgrade. Dik za rady

__________________

Jan Kalina, Praha 6

Old Post 19.08.2003 v 16:46
JaK je offline   Click Here to See the Profile for JaK   Find more posts by JaK   Click here to Send JaK a Private Message     Visit JaK's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BMunihb
Newbie

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 45

Thumbs down trápení Příspěvek č. 16 

Mám server pro sí? s Win 2000Server. Pokud jsem se nepokoušel o propojení s netem pomocí WiFi, tak spokojenost. V momentě, kdy jsem vložil Xi626 a začal se pokoušet o spojení s nějakým(vlastním, bydlím 300m od kanceláří) AP, dojde k dokonalému rozboření všech sí?ových propojení a server kolabuje. Bonbónkem byl pokus o odinstalování Wlanu, Winky to už nerozchodily a musel jsem reinstalovat. Přece nebudu kvůli Xi626 dávat vedle ještě jedno PC s linuxem jako router? Poraďte mně někdo, děkuji. Proti Xi 626 nic nemám, pod Linuxem mně jinak běhají v pohodě i při těchto pařácích...

Old Post 19.08.2003 v 20:41
BMunihb je offline   Click Here to See the Profile for BMunihb   Find more posts by BMunihb   Click here to Send BMunihb a Private Message   Click Here to Email BMunihb   Visit BMunihb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:10.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz