CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > qosení (HTB, CBQ, IMQ)
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

qosení (HTB, CBQ, IMQ) Příspěvek č. 1 

zdravím, mám problém s qosením linky je tu někdo ochoten mi s tím poradit/pomoci? Pokud použiji HTB nebo CBQ omezování rychlostí mi vůbec nefunguje. používám debian s kernelem 2.4.21. případnému obětavci pomoc vrátím i s úroky

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 19.08.2003 v 20:04
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 2 

questions
a) je podpora QoS v jadre?
b) script, kterym to nastavujes...

Old Post 22.08.2003 v 10:21
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dodo
Senior Member

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 704

Příspěvek č. 3 

Old Post 22.08.2003 v 10:27
dodo je offline   Click Here to See the Profile for dodo   Find more posts by dodo   Click here to Send dodo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 4 

jo, na tohle jsem se koukal, jenze to je poouze castecne reseni. bohuzel tam potrebuju docpat imq a za boha se mi ho nedari prikompilovat do jadra.
jinak jsem zkousel pouzit HTB, ale to nejak nejede (HTB.init)

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 22.08.2003 v 11:02
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 5 

zaklad je:
podpora htb v jadre -> u mandrake 9.1 uz to tam je, jinak
se to musi dondat.
patchly tccko.
iptables

pres tc vytvoris classy, jak by jsi si to predstavoval.
markovat muzes bud pres tccko, ale pouze v pripade ze tam neni nat.
jinak pres iptables a markovat v mange postroutingu pro prichozi data pripadne preroutingu pro odchozi.

peknej navod na zaklad ma devik -> ten co udelal htb.

Jinak peknej ukazkovej script pro pochopeni - xchaos.

Bacha na jednu vec!!!

Pokud je nat, tak se musi dat po vytvoreni rule pro markovani jeste povolit packety pro ten rule -> tj. treba iptable... -t mangle -A POSTROUTING -d xxx.xxx.xxx.xxx -j ACCEPT jinak to nefunguje(i kdyz pakety normalne lezou, ale nemarkujou se). S timhle jsem se pral asi mesic nez jsem na to prisel, nadaval skucel a proklinal htb. Jinak Xchaos to ve scriptu ma, ale ja to prehlid.

Old Post 22.08.2003 v 12:56
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 6 

mam debiana, posledni verzi ale unstable, jadro je prelozene od macrose s touhle podporou.
ale nejak to nefakci. vzhledem k tomu ze jsem jeste mluvil s devikem tak mi doporucil pro to co chcu abych tam dorval imq, to je to co mi nejde. potrebuju totiz pujcovat nevyuzite pasmo i pro ostatni sitove karty. bohuzel mam dost komplikovane deleni rychlosti, ale bohuzel to lepe vymyslet neslo.

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 22.08.2003 v 15:07
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dzus
Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 387

Příspěvek č. 7 

IMQ jsem do jadra 2.4.21 bez problemu nacpal, take je potreba patchnout iptables.
Jaky s tim mas konkretne problem? Tvuj popis je ponekud strucny

__________________

Dzus - Spojovaci.Net (Strasnice)

Old Post 22.08.2003 v 16:19
Dzus je offline   Click Here to See the Profile for Dzus   Find more posts by Dzus   Click here to Send Dzus a Private Message   Click Here to Email Dzus   Visit Dzus's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 8 

právě s iptables. nebyl jsem schopen najít patch a zdrojáky. mám verzi 1.2.8. jestli to jde zkuste mi někdo prosím napsat návod tzv. pro blbé. moje politika přidělování je následující:
mám několik různých rychlostí a minimálních rychlostí (CIR), říkejme tomu agregace, cir a agregace je v podstatě to samé z konečného pohledu.
agregace jsou následující: 1:8, 1:4:, 1:2, 1:1
u některých agregací se nevyskytují určité rychlosti, protože by to nebylo použitelné.
máte někdo nějaký nápad?
mám jedno řešení, le potřebuju tam nějakým způsobem docpat ještě kontrolu mac adres.
v /etc/hosts vypadají řádky následovně:
ipčko FDQDN CN #MAC typ_sluzby rychlost status

pak je skript, ktery si vytahne informace o jednotlivych ipadresach a podle toho vytvori tridy a seskupuje tz lidi.

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 22.08.2003 v 20:41
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dzus
Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 387

Příspěvek č. 9 

__________________

Dzus - Spojovaci.Net (Strasnice)

Old Post 22.08.2003 v 23:00
Dzus je offline   Click Here to See the Profile for Dzus   Find more posts by Dzus   Click here to Send Dzus a Private Message   Click Here to Email Dzus   Visit Dzus's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 10 

teorie je vymyslena, jenom to uvest v praxi.
jinak s tim patchem to zkusim.
diky za radu.
ohledne overovani mac adres, myslim ze tam to narazi na problem kvuli imq. podle toho co jsem pochopil tak se vsechny pakety markuji pres iptables. po omarkovani jsou z vlastniho ethernet rozhrani predane do imq, kde se nasledne provadi nejake brikule pres HTB.
pruser je, ze s tcckem vubec neumim, takze bych jenom potreboval poradit jak to tam docpat a updatovat zaznamy.

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 22.08.2003 v 23:22
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dzus
Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 387

Příspěvek č. 11 

__________________

Dzus - Spojovaci.Net (Strasnice)

Old Post 23.08.2003 v 00:14
Dzus je offline   Click Here to See the Profile for Dzus   Find more posts by Dzus   Click here to Send Dzus a Private Message   Click Here to Email Dzus   Visit Dzus's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 12 

A ted jsem to uplne nepobral s tim imq, ty jako budes shapovat co???? Predpokladam ze traffic na net, teda spis z internetu. A i kdyz to otom jdena vic rozhrani, tak nepotrebuju imq protoze shapujun jenom na tom rozhrani co je net.. ne??
Alespon tak to delam ja.

Old Post 23.08.2003 v 09:01
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dzus
Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 387

Příspěvek č. 13 

__________________

Dzus - Spojovaci.Net (Strasnice)

Old Post 23.08.2003 v 10:02
Dzus je offline   Click Here to See the Profile for Dzus   Find more posts by Dzus   Click here to Send Dzus a Private Message   Click Here to Email Dzus   Visit Dzus's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 14 

Jo, jasne.... mas pravdu... ja vul.... ja jsem totiz myslel jenom na tens vuj pripad jak to mam udelany a vubec mi nedoslo jak to bylo mysleny puvodne.... sorry za blbost....

Old Post 23.08.2003 v 12:42
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fyzik
Team Leader

Registrován: 23.05.2002
Příspěvků: 1102

Příspěvek č. 15 

__________________

Old Post 23.08.2003 v 13:28
Fyzik je offline   Click Here to See the Profile for Fyzik   Find more posts by Fyzik   Click here to Send Fyzik a Private Message   Click Here to Email Fyzik   Visit Fyzik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 16 

nebudu se s fyzikem prit, jenom se ridim informacemi co jsem dostal od devika. jde o to, ze mam nekolik rozhrani ve stroji: a to konkretne 4. z toho je jeden pro pristup do netu, a zbytek jde do me site. potrebuju take zajistit pujcovani nevyuziteho pasma mezi jednotlivymi rozhranimi. podle devika to jinak nez pres imq nejde.
daleko komplikovanejsi situace nastane ve chvili, kdy budu mit zalohove spoje jak na vlastni siti tak i do internetu.
jeste jedna vec: pres tenhle router se bude spojovat veskery trafic nejen do netu, ale i do ostatnich lokalit (ze zlina do vsetina a valmezu, spoje se momentalne stavi a planuji). takze to je narocne na vykon jak prase. casem to bude stejne resit cisco, ale bohuzel nemam zbytecneho dalsiho pulmelouna na to cisco.

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Naposledy upravil n.e.o.c.z 23.08.2003 v 13:51

Old Post 23.08.2003 v 13:45
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:48.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz