CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 6 > Suchdol
12345678 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
krakonos
Junior Member

Registrován: 20.08.2002
Příspěvků: 109

Talking CZU Příspěvek č. 17 

Je to dobre, ze vas pribyva a pokud se vam podari zprovoznit nejaky AP - doporucuji vest knihu provozu, protoze si vrabci spitaj ze CZU bude v lete budovat svou WLAN a v pripade, ze by jste se rusili, tak CTU bude rozhodovat a snizeni vykonu podle toho kdo byl driv - ptal jsem se kluku z CZU i na pripadny propojeni do CZF.netu a nejak je to netrapi:(
Pa Krakonos

__________________

Kladno to je to mesto! www.klfree.net

Old Post 26.10.2002 v 01:32
krakonos je offline   Click Here to See the Profile for krakonos   Find more posts by krakonos   Click here to Send krakonos a Private Message   Click Here to Email krakonos   Visit krakonos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lunix
Junior Member

Registrován: 26.10.2002
Příspěvků: 216

suchdol - AP Příspěvek č. 18 

cau, bydlim na vyhledech v panelaku (nod na mape lunix, ul. k horomericum) a ze strechy mam naprosto optimalni vyhled, myslim ze na me minimalne z noveho suchdola a vyhled musi videt kazdy. jen u nas v baraku by se chtelo pripojit 5-7 lidi, navic by slo k prilehlym panelakum natahnout sit kabelem (vykopat vykop a polozit kabel, v ceste neni nic, co by tomu mohlo vadit), takze by se naklady na HW mohly rozdelit mezi celkem slusne mnozstvi lidi. co nejdriv si pujcim klice od strechy a udelam nejake fotky. ted uz jen aby se povedlo do bohnic natahnout optiku a z bohnic na suchdol nejakou slusnou konektivitu.

Old Post 26.10.2002 v 13:14
lunix je offline   Click Here to See the Profile for lunix   Find more posts by lunix   Click here to Send lunix a Private Message   Click Here to Email lunix     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Schrankee
Newbie

Registrován: 23.10.2002
Příspěvků: 9

Exclamation Příspěvek č. 19 

to Minos: Dival jsem se na ty obrazky, co mas na webu, se zakreslenim smeru na JH. Nevim, nevim..rekl bych, ze na te fotce jsi to neurcil spravne, s tim co mas na mape to nesedi. Takze je otazka, jestli treba nemiris spatnym smerem..?

Schrankee

Old Post 29.10.2002 v 07:28
Schrankee je offline   Click Here to See the Profile for Schrankee   Find more posts by Schrankee   Click here to Send Schrankee a Private Message   Click Here to Email Schrankee     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
minos
Newbie

Registrován: 22.04.2002
Příspěvků: 95

Příspěvek č. 20 

Problem je samozrejme v tom, ze na fotkach od JH neni primo videt muj barak, protoze je mimo fotku. Ale sedi to naprosto presne. V cem vidis problem? Pro mne je podstatne, anteny JH jsou z meho pohledu presne pred hotelem SOL (ci jak se too jmenuje), zkratka tim nejvyssim barakem se spoustou anten v Bohnicich . Takze na nej jsem nasmeroval osu anteny (30H/30V), takze je to dobre zcela urcite. O vikendu jsem v dobe, kdyz JH testoval konektivitu nebyl bohuzel doma, takze testy s lepsi antenou u JH bohuzel jeste nemam, ale doufam, ze se to vylepsi.


Sqele, ze na Vyhledech je dalsi zajemce, protoze se urcite lepe rozdeli naklady na budovani infrastruktury u JH.

Old Post 29.10.2002 v 08:02
minos je offline   Click Here to See the Profile for minos   Find more posts by minos   Click here to Send minos a Private Message   Click Here to Email minos   Visit minos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Honzo
Newbie

Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 10

Srazek Příspěvek č. 21 

Ahojky tak sem se od Lunixe dozvedel o tomhle projektu. Moc mi toho jasny neni takze nakej ten srazek by to fakt chtelo . Rad se pridam a podporim to.
Zatim bye

__________________

Honzo

Old Post 30.10.2002 v 09:50
Honzo je offline   Click Here to See the Profile for Honzo   Find more posts by Honzo   Click here to Send Honzo a Private Message   Click Here to Email Honzo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jh
Newbie

Registrován: 12.06.2002
Příspěvků: 58

Sraz Příspěvek č. 22 

Sraz
Abych vysel vstric tem, kteri maji zajem plnit funkci spojovacich nodu Oblast Praha 8, 7, 6, Roztoky, Klecany apod. a jeste mne nekontakovali, tak usporadam pristim tyden v nedeli od 14:00 (3.11.2002) sraz techto zajemcu.

Bude urcen pouze pro pozvane osoby, ktere budou vytvaret verejnou infrastrukturu czfree v techto oblastech v uzke koordinaci s centrem czfree. (to nevylucuje moznost vytvaret dalsi pripojne body individualne)

Misto konani a pozvanku zaslu kazdemu, kdo projevil nebo jeste projevi zajem a soucasne prokaze svoji dosavadni aktivitu. (napr. ma vlastni AP, anteny a pod, ktere da k dispozici, zajisti vhodny prostor pro umisteni anteny a HW, poskytne prostredky pro nakup hw nebo bude mecenasem vyvoje technologii pro CZFree. A hlavne ma cas i ochotu venovat se nezistne rozvoji czfree)

Uzaverka bude ve ctvrtek vecer, v patek dopoledne budou rozeslany informace o miste konani (zavisi na poctu pozvanych) a priblizny program setkani.

Kdo ma zajem o pozvani, necht mi posle sve kontaktni informace. tj. Jmeno, Prijmeni, NICK, telefon a email. na jarda@mudrc.net. a do Subjektu uvede "CZFREE UZEL"



Pro lokalni aktivity czfree mam vyhrazene nedele. Tzn. ze tuto nedeli mam domluveny sraz s nekolika aktivnimi lidmi, kteri pro sve (a nenjen sve) pripojeni uz neco delaji.
(tzn. definitivne se rozhodli, eventuelne zajistuji HW a nyni se voli optimalni zpusob pripojeni).

Zaroven chci tuto nedeli definitivne na nejblizsich 6-12 mesicu rozhodnout o vhodnych nodech, ktere budou zajistovat signal czfree pro lokalni pokryti (Bohnice,Cimice, Roztoky, Suchdol a dalsi.)a pro ktere budu schopen zajistit jak signal, tak i technickou pomoc s pripojenim.

Kazdy ma moznost mne kontaktovat. V pripade zajmu o setkani (v nedeli) mi zavolejte nebo napiste na jarda@mudrc.net . Telefon nechci zverejnovat na inetu, takze, kdo posle svuj telefon me, tomu poslu ja ten svuj.



Old Post 30.10.2002 v 23:32
jh je offline   Click Here to See the Profile for jh   Find more posts by jh   Click here to Send jh a Private Message   Click Here to Email jh     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
minos
Newbie

Registrován: 22.04.2002
Příspěvků: 95

Re: suchdol - AP Příspěvek č. 23 

Old Post 31.10.2002 v 14:03
minos je offline   Click Here to See the Profile for minos   Find more posts by minos   Click here to Send minos a Private Message   Click Here to Email minos   Visit minos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Schrankee
Newbie

Registrován: 23.10.2002
Příspěvků: 9

Re: Re: suchdol - AP Příspěvek č. 24 

Old Post 31.10.2002 v 14:41
Schrankee je offline   Click Here to See the Profile for Schrankee   Find more posts by Schrankee   Click here to Send Schrankee a Private Message   Click Here to Email Schrankee     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
minos
Newbie

Registrován: 22.04.2002
Příspěvků: 95

Příspěvek č. 25 

Samozrejme, pokud mas chut a dobry vyhled na zbytek Suchdola, tak proc ne. Fressnelova zona z meho smeru k JH je narusena vedenim VN, takze pokud to od Tebe je lepsi, tak fajn. Muzeme zkusit vsechny varianty a pak vybereme to nejlepsi. Mas nejaky HW na testy?

Old Post 31.10.2002 v 15:16
minos je offline   Click Here to See the Profile for minos   Find more posts by minos   Click here to Send minos a Private Message   Click Here to Email minos   Visit minos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lunix
Junior Member

Registrován: 26.10.2002
Příspěvků: 216

Příspěvek č. 26 

v nedeli prijdu na sraz, tak to domluvime s JH.
u nas me napada jedinej problem - nevim jak blizko k antenam se mi podari umistit router. podorobnosti do nedele snad zjistim.
jinak mam dalsiho zajemce pobliz minose (na me nevidi), dalsiho kousek od skoly a jsem schopnej sehnat jeste mnohem vic lidi, ktery by do toho byli ochotny jit.
vysoky napeti mi ve vyhledu na bohnice nebrani.
s hw by nemel byt problem, nejake pentium doma vyhrabu, horsi to bude akorat s diskem. (honzo by moch vypujcity na neurcito i lepsi masinu, kdyby bylo potreba, nebo se na neco slusnejsiho slozime)

Old Post 31.10.2002 v 17:44
lunix je offline   Click Here to See the Profile for lunix   Find more posts by lunix   Click here to Send lunix a Private Message   Click Here to Email lunix     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
minos
Newbie

Registrován: 22.04.2002
Příspěvků: 95

Příspěvek č. 27 

Mel jsem spis na mysli WiFi, abychom zkusili spojeni. Muzes mi PMkem poslat adresy dalsich zajemcu, pokud je nechces pridat rovnou do mapy. Delam si vlastni lokalni mapku.

Old Post 01.11.2002 v 09:18
minos je offline   Click Here to See the Profile for minos   Find more posts by minos   Click here to Send minos a Private Message   Click Here to Email minos   Visit minos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
morfeus
Newbie

Registrován: 04.11.2002
Příspěvků: 5

AP pro suchdol Příspěvek č. 28 

Jsem asi nejbizsi suchdolskej k JH 2191m (o 177m bliz nez havran). Mam i lepsi vyhled pres draty vysokyho napeti, nez havran. Ale havran vidi lepsejc do suchdola.

Mozna by to slo z JH na mne (point morfeus) a pres havrana pro zbytek suchdola.

Jeste budu muset upresnit jak moc mi stinej draty. Nakej komp pro router bych moch klidne dat hned pod strechu, tam je mista dost.

Old Post 04.11.2002 v 13:35
morfeus je offline   Click Here to See the Profile for morfeus   Find more posts by morfeus   Click here to Send morfeus a Private Message   Click Here to Email morfeus     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Schrankee
Newbie

Registrován: 23.10.2002
Příspěvků: 9

Re: AP pro suchdol Příspěvek č. 29 

Old Post 04.11.2002 v 13:48
Schrankee je offline   Click Here to See the Profile for Schrankee   Find more posts by Schrankee   Click here to Send Schrankee a Private Message   Click Here to Email Schrankee     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
morfeus
Newbie

Registrován: 04.11.2002
Příspěvků: 5

Re: Re: AP pro suchdol Příspěvek č. 30 

Old Post 04.11.2002 v 13:51
morfeus je offline   Click Here to See the Profile for morfeus   Find more posts by morfeus   Click here to Send morfeus a Private Message   Click Here to Email morfeus     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
minos
Newbie

Registrován: 22.04.2002
Příspěvků: 95

Příspěvek č. 31 

Jednou z mych priorit je i pokryti casti udoli Stareho Suchdola, do ktereho vidim, stejne tak k lunixovi.
Kolik udelame AP a kde budou umisteny jsme zatim nedoresili, nejprve se musime uspesne pripojit k JH. Na vcerejsim setkani s JH jsme s lunixem probirali moznosti otestovani. Bude potreba sehnat nejake AP a antenu k JH se kterou bychom to vyzkouseli, protoze moznosti JH jsou omezene a nasledne budeme resit vlastni AP.

Old Post 04.11.2002 v 13:57
minos je offline   Click Here to See the Profile for minos   Find more posts by minos   Click here to Send minos a Private Message   Click Here to Email minos   Visit minos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
morfeus
Newbie

Registrován: 04.11.2002
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 32 

Old Post 04.11.2002 v 14:15
morfeus je offline   Click Here to See the Profile for morfeus   Find more posts by morfeus   Click here to Send morfeus a Private Message   Click Here to Email morfeus     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:34.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz