CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Orinoco se radiove vidi ale ping nejede
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Příspěvek č. 17 

Do urcite miry mas pravdu, ale
1/ Musim pouzit orinoco kvuli citlivosti - od AP ISP jsem 15 km !!!! a tro jeste s jednim prevadecem (kopec)
navic v horach a tak zkur---- podminky pripojeni co mam ted - ADSL nebude nikdy, kabelovka cha cha cha... a modem je pro me nahovno (pardon) protoze je potrebuji odeslat denne treba 40x pripojit, odelsat mail, pouzit dalkovou spravu atd.., tedy treba jen na 5 minut ale 5x do hodiny, ne tech 40mailu naraz a radit do fronty to take nekdy nejde - musi to jit treba hned. Proste poteebuji trvale pripojeni byt i s malou rychlosti - osobne me staci 33k
2/ XI626 - ano o tom jsem uvazoval, bohuzel tam kde orinoco prepina z 2 Mbit na 1 Mbit uz si 626 ani neskrtne (vyzkouseno !)

3/ Ano, Win neco stoji, ale - tech hodin a dnu co jsem se s tim uz natrapil bych mel ty Win zaplcene, protoze to delam ve sve firme, stoji me to muj cas a tim i moje penize. Navic - PCI redukce na starem kompu stejne nejded - PCI 2.2 ze. Takze jsem stejne musel dat jiny comp, na tom ale zase v pohode pojedou Win, notabene ta samba muze jet i na mem starem P120 jak jela doposud. Mel jsem takovou predstavu - muj poskytovatel me poskytne 256ku za dobrou cenu (aby ne, delam mu velke odbery na HW a pripojil nektere moje velke zakazniky), na kopci je baracek, tam si dam prevadec a obyvatelum tohoto baracku poskytnu cast kapacity sve linky (jo, linku si musim udelat sam, poskytoval konektivity me ji neudela nebo draho, protoze se mu to tam proste nevyplati), protoze kapacity je hodne, zasitujeme se do male sousedske site, nejsem skrblik , kdyz mam konektivitu, rozdelim se, nepotrebuji ji tolik. Ale - s ISA redukci jsem NIKDY NIKDY NIKDY problem nemel od 386ky nahoru ! ale bohuzel ISA se jiz nedela. Takze jenom ta zasr.... PCI. No at ziji standardy.
Diky jeste jednou za pomoc.

Old Post 05.09.2003 v 09:31
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Příspěvek č. 18 

HEJ HOLA - uz to JEDE.
Udelal jsem dve veci - vyhodil jsem PCI grafiku, dal jsem tam starou ISA kartu (na server to staci) a pak jsem se jal zkouset jedno IRQ po druhem - NIC. Od kamarada jsem si pujcil starou WaveLan Orinoco Bronze a znovu projel IRQ - od 3 nahoru - a ejhle - IRQ 5 a jede to !!!!!!!!!!!!!!!!
Takze nakonec pouziju tu bronze kartu.

Takze za posledni tyden jsem se naucil nekolik desitek Linuxovych prikazu, nekolikrat zkompilovaj jadro a nad problemem stravil nekolik desitek hodin. Vam vsem dekuji

A jeste jeden dotaz - na jedno misto bych dal celkem rad (kvuli spotrebe a bezobsluznemu provozu HW AP. Poradte znacku, musi to jet proti Orinocu bronze.

Asi takto :
Muj server s Orinoco-bronze --- smerova parabola ----- HWAP ---- smerova parabola na AP ISP. Na HW AP jeste vsesmerovka pro pro mistni pokryti a vystup ethernet pro 1 PC. Dela se neco takoveho ? Cena tak do 10kkc

Old Post 05.09.2003 v 18:21
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 19 

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 05.09.2003 v 18:21
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 20 

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 05.09.2003 v 18:23
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 21 

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 05.09.2003 v 20:40
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Příspěvek č. 22 

2oldfrog:
jo, jo, je to tak, hlavne klid, ale po nekolika desitkach hodin to uz nekdy nejde, mel jsem dat dotaz sem do fora hned a byl by klid

2n.e.o..c.z
Ma nektery z nich ethernet vystup a daji se pripojit dve anteny ? Jak je to se spolehlivosti ? Nerad bych obden otravoval toho nestastnika co jsem ho premluvil aby si svuj barak znetvoril parabolou kvuli resetu APcka. Dik

jsem rad ze me Linux nezklamal, jiz me jede vse co jsem chtel, zitra jdeme budovat stozar.

Old Post 05.09.2003 v 20:52
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 23 

Pokud vim tak to vystup na dve anteny nema, ale druhou otazkou je, k cemu potrebujes vystup na dve anteny? jestli chces ozvi se mi pres icq, poresime technicke detaily takhle.
Ethernetovy vystup to ma. Ja osobne AP600 nepouzivam protoze to je jednoslotove apcko, spis preferu ap-2000, to jsou dve apcka v jednom s vystupem na ethernet.
jinak AP-600 je odlehcena verze AP-2000. navic je pouze polovicni velikosti. diky tomu ze to je pouze jednoslotove. zatim ta AP-2000 prezila vsechno. pokud dojde k nejakem pruseru, tak se to apcko zresetuje samo. navic to prinejhorsim muzes doplnit takovou malou svinuchou krabicou, pres kterou to muzes resetovat pomoci GSM mobilu (SMSKy).

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 05.09.2003 v 21:08
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Příspěvek č. 24 

2n.e.o.c.z
nemam tu icq, takze smula, jedine mobil (na me 602 500 812). potrebuju velkou smerovou antenu na AP ISP, ta vzdalenost je velka a malou vsesmerovku na lokalni pokryti a na tu se pripojim i ja, jsem totiz dost nevyhodne umisten.
Mozna se to da i jinak, ale nechci uz moc experimentovat, zima na krku a casu malo.

Old Post 05.09.2003 v 21:14
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 25 

v pmku najdete na me telefon, tak jestli mate zajem tak mi zavolejte.

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 05.09.2003 v 21:19
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Příspěvek č. 26 

Vcera jsme spolu mluvili pozde v noci ohledne tech HW AP, nakonec se asi rozhodnu prozatim pro AP600 a anteny pres rozbocovac (kvuli cene) a az podle zajmu bych tam dal neco lepsiho, protoze jsem dneska obesel nekolik desitek lidi a zajem nic moc, max. tak net zadarmo a nejlip 256ku pro sebe. Pokud by se to rozjelo, dal bych tu 600ku jinam a na tento bod dal tu 2000.
Vim ze je to trochu blby, ale vzhledem k tomu ze to cele budu calovat z vlastni kapsy, nerad bych aby to byla investice za 50 000tis. Ono 15000AP+karty+anteny+stozar+koax+PCatd... bude celkem dost a ja nemam jenom tuto aktivitu. Pokud je to uplne naprd, tak asi radeji pockam, dam na Vas nazor, zatim jsem kde jsem poteboval pouzil PC, ale myslim si ze HWAP bude z dlouhodobeho hlediska spolehlivejsi reseni.
Mam jeste k dispozici nekolik parabol 120cm od sat TV, zkusim k nim navrhnout ozarovac a pouzil bych je kdyby byl signal moc slaby.
Dik za informace
Radek_B

Old Post 06.09.2003 v 20:38
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 27 

jj. tohle reseni je take v pohode. pokud se tam nebude valit vic jak jeden megabit, tak s tim problemy nebudou.
jak jsme se vcera domlouvali: pouzijte tedy ten rozbocovac, jednu tyhanackou devadesatku, a vsesmerku. tu vsesmerovku si ale dejte tak aby nedoslo k interferencim, z toho duvodu snad bude lepsi misto te vsesmerovky a uplne idealni bude napr. otocit ten spoj na vaseho providera do horizontalni polarizace a vsesmerovku/sektorovku dat do vertikalni polarizace. staci pouzit pouze jednu bleskojistku, kterou date na vystup z toho apcka.
ten rozbocovac bude mit dost velky utlum, takze se snazte pouzit jine typy kabelu, napr. AIRCOM+. ty maji utlum 19dB/100m. konektory pouzijte taky ty kvalitni, Na ten smerovy spoj bude kazda desetina utlumu znat. protoze anteny mate tak to bude vyzadovat investici kolem 20 kkc. pokud mate dobre vztahy s tyhanem tak se s nimi domluvte a vemte od nich i cirkulatory, uz by je snad meli mit hotove. pripadne vam je budu moct po 15. zari prodat tez. S tim nezajmem lidi me to opravdu mrzi, bohuzel se tu projevila ceska povaha... :(

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 06.09.2003 v 21:37
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:24.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz