CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ústředna > Navod na Vsesmerovku aspon 9dB
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
ender
Junior Member

Registrován: 01.09.2002
Příspěvků: 102

Navod na Vsesmerovku aspon 9dB Příspěvek č. 1 

Shanim navod na vsesmerovku se ziskem cca 9-11dB...

Old Post 04.09.2003 v 11:11
ender je offline   Click Here to See the Profile for ender   Find more posts by ender   Click here to Send ender a Private Message   Click Here to Email ender     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nickac
Newbie

Registrován: 29.01.2003
Příspěvků: 37

slotová všesměrovka Příspěvek č. 2 

Maximálně se mi osvědčuje "slotovka", čili vlnovodná rezonanční anténa. Ve verzi 8 slotů má dávat 12-14 dB. Dle praxe bych tomu věřil, pozor na výkon!
Důležitý fakt: má horizontální polarizaci!!!

Návody Trevor Marshall, myslím i Šimandl - materiál z sádrokarton. profilů 40x100 v PVC 110mm trubce. Vyhledávat dle klíčových slov např.: Waveguide, sloted antenna, sterbina

Na přesnost výroby, není nijak choulostivá, pokud se nejede v okrajovém kanálu, je rezonance dál od kraje štěrbin a jejich přesná délka ani tvar není kritický. Jen je dobré mít správnou délku "píš?aly". Nejlépe spočítat na konkrétní kanál. Zkušební anténa spočítaná na jeden kanál, fungovala slušně i s kruhovými sloty prům. 12mm (! - snadná výroba),později jsem je trochu dopiloval do hranata 14x12. Posun rezonance při zdvihu 22kHz (pro jeden kanál) a délce "píš?aly" 5 lambda je cca 13mm

Pošlu výpočet, který produkuje i výkres, pokud mi napíšeš email. Pozor, upravoval jsem vykreslení jen pro osmislot, pro jiný počet už nevim, zda jsem zadal odpovídající vzorce.

Old Post 26.09.2003 v 01:02
nickac je offline   Click Here to See the Profile for nickac   Find more posts by nickac   Click here to Send nickac a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fush3r
Newbie

Registrován: 10.09.2003
Příspěvků: 13

vsesmerovka Příspěvek č. 3 

__________________

--------------------------------------------
=US= wireless network =usti.wz.cz=
ICQ 166066386
--------------------------------------------

Old Post 10.10.2003 v 06:34
fush3r je offline   Click Here to See the Profile for fush3r   Find more posts by fush3r   Click here to Send fush3r a Private Message   Click Here to Email fush3r     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vic
Junior Member

Registrován: 29.04.2003
Příspěvků: 123

Příspěvek č. 4 

Old Post 10.10.2003 v 08:17
Vic je offline   Click Here to See the Profile for Vic   Find more posts by Vic   Click here to Send Vic a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fush3r
Newbie

Registrován: 10.09.2003
Příspěvků: 13

soustruh Příspěvek č. 5 

no jo no - tak u nas bude strasit.
taky mam pristup k dilne a nejakej vercajk mam i doma, ale jestli si s tim budu hrat X hodin a nakonec to nebude uplne košér, tak to je lepší si tu antenu radsi koupit. No napred to zkusim jen s odizolovanym H1000.

THX

__________________

--------------------------------------------
=US= wireless network =usti.wz.cz=
ICQ 166066386
--------------------------------------------

Old Post 10.10.2003 v 10:47
fush3r je offline   Click Here to See the Profile for fush3r   Find more posts by fush3r   Click here to Send fush3r a Private Message   Click Here to Email fush3r     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fush3r
Newbie

Registrován: 10.09.2003
Příspěvků: 13

matroš Příspěvek č. 6 

jo - pocitam ste to tocili z cerne nebo nerez tazenky?

__________________

--------------------------------------------
=US= wireless network =usti.wz.cz=
ICQ 166066386
--------------------------------------------

Old Post 10.10.2003 v 10:51
fush3r je offline   Click Here to See the Profile for fush3r   Find more posts by fush3r   Click here to Send fush3r a Private Message   Click Here to Email fush3r     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bratrk
Junior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 141

Příspěvek č. 7 

Tu trubicku maji v kazdym OBI asi za 80kc. Je mosazna a ten H1000 do ni de uplne skvele. Navod podle ktereho jsem ji delal je v zipu na bratrk.webpark.cz
Necekejte vsak zadne zazraky zisk se 6-ti (osmi) prvky je tak 6-7 db. Vyzarovaci diagrm ma minima v rovine kolme na rovinu (dvou os) spajenych trubicek.
Montaz anteny se mi osvedcila vzhuru nohama, vsem klientum hendka stoupnul signal.
Antenu jsem po trimesicnim provozu prehodnotil jako putovni, kdo zaklada AP ji odemne dostane, a pakji posle dal az se sezenou penize na nejakou poradnou 9-10db antenu profi.

To uz je lepsi ta sektorova slotovka. pokud ji ale udelate se sloty na obe strany tak taky bude mit minima....

Old Post 11.10.2003 v 00:42
bratrk je offline   Click Here to See the Profile for bratrk   Find more posts by bratrk   Click here to Send bratrk a Private Message   Click Here to Email bratrk   Visit bratrk's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fush3r
Newbie

Registrován: 10.09.2003
Příspěvků: 13

Příspěvek č. 8 

ja si stim hral pulku soboty, udelal jsem 18 segmentu, ale ta verze bez trubicky. proste jen to pajis na to stineni a stoji za pekny hov** pac to nedrzi poradne u sebe, je to krehke a dokazu si predstavit, ze nez bych to nekde namotoval, tak se mi prerusi kontakt. takze asi koupime tu origos. uz jsme to s klukama resili. zkusime usetrit na smerovych a udelame quadroquady....
to by me zajimalo, jak to simandlovi drzelo pohromade.

__________________

--------------------------------------------
=US= wireless network =usti.wz.cz=
ICQ 166066386
--------------------------------------------

Old Post 13.10.2003 v 05:53
fush3r je offline   Click Here to See the Profile for fush3r   Find more posts by fush3r   Click here to Send fush3r a Private Message   Click Here to Email fush3r     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ghoust
Junior Member

Registrován: 07.03.2003
Příspěvků: 187

Příspěvek č. 9 

co treba to dat do vodovodni plastove trubky ?

Old Post 13.10.2003 v 13:31
ghoust je offline   Click Here to See the Profile for ghoust   Find more posts by ghoust   Click here to Send ghoust a Private Message   Click Here to Email ghoust   Visit ghoust's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fush3r
Newbie

Registrován: 10.09.2003
Příspěvků: 13

Příspěvek č. 10 

eee to je jasny, ale v te trubce se ti to rozpadne pri prudkem skubnuti treba. napadlo me to prilepit izolackou ke kusu tenkeho dreva. Jenom na experimenty. Tu vsesmerovku stejne kupujeme a jestli nepojedou dobre biquady tak i smerovky. ....

__________________

--------------------------------------------
=US= wireless network =usti.wz.cz=
ICQ 166066386
--------------------------------------------

Old Post 13.10.2003 v 16:23
fush3r je offline   Click Here to See the Profile for fush3r   Find more posts by fush3r   Click here to Send fush3r a Private Message   Click Here to Email fush3r     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bratrk
Junior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 141

rozpadnuti Příspěvek č. 11 

Kdyz jsem ji spajel z trubicek, tak jsem ji vrazil do vodovodni trubky. S rozpadavanim jsem nikdy problem nemel, spis naopak, kdyz jsem ji chtel prodlouzit tak jsem ji nemohl rozebrat :-)

Old Post 13.10.2003 v 16:49
bratrk je offline   Click Here to See the Profile for bratrk   Find more posts by bratrk   Click here to Send bratrk a Private Message   Click Here to Email bratrk   Visit bratrk's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:47.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz