CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > USR808054 - Turbo AP & Router - prvni postrehy
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
MiroslavPragl
Newbie

Registrován: 15.06.2003
Příspěvků: 22

USR808054 - Turbo AP & Router - prvni postrehy Příspěvek č. 1 

Old Post 20.09.2003 v 20:02
MiroslavPragl je offline   Click Here to See the Profile for MiroslavPragl   Find more posts by MiroslavPragl   Click here to Send MiroslavPragl a Private Message     Visit MiroslavPragl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phiL
Junior Member

Registrován: 21.10.2002
Příspěvků: 120

802.11g Příspěvek č. 2 

Ahoj. Diky moc za postrehy. Kazda zkusenost s Gckem je zatim draha :-))

Chtel bych se zeptat. Budu budovat AP a uvazuju o potrebe vytvorit dedikovanej spoj na AP, kam bude vse pripojeno (tam kam jsem pripojen ted jako client).

Zvazuju ted, jestli nezusit tenhle paterni spoj vybudovat prave na Gcku, aby to lip unesl. Bohuzel zatim nejsou moc zadny reference, jak to vse beha. Ten spoj by byl cca 1km v ne uplne nezarusenem prostoru (dejvice).

Myslis, ze by to mohlo behat dobre? Jaky asi tak rychlosti by se dalo pri dedikovanym spoji (tedy jestli tomu dobre rozumim v rezimu point to point) dosahnout? A jak je to se stabilitou?

Zaroven jsem se chtel zeptat, kdyz je karta zaroven kompatibilni s Bckem, jak to beha v praxi? nejaky zkusenosti?

Old Post 09.10.2003 v 23:09
phiL je offline   Click Here to See the Profile for phiL   Find more posts by phiL   Click here to Send phiL a Private Message   Click Here to Email phiL   Visit phiL's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Johnny
Newbie

Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 53

Příspěvek č. 3 

Dnes jsem si toto AP pořídil. Nahrál do něj nějnovější firmware a zatím mám zkušenost, že se každých 10-100 minut samovolně restartuje, což mě celkem štve.

Máte někdo podobnou zkušenost?

Děkuji.

Old Post 02.02.2005 v 19:17
Johnny je offline   Click Here to See the Profile for Johnny   Find more posts by Johnny   Click here to Send Johnny a Private Message   Click Here to Email Johnny     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Alien_II
Newbie

Registrován: 04.08.2004
Příspěvků: 7

Příspěvek č. 4 

Old Post 05.02.2005 v 15:17
Alien_II je offline   Click Here to See the Profile for Alien_II   Find more posts by Alien_II   Click here to Send Alien_II a Private Message   Click Here to Email Alien_II     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Johnny
Newbie

Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 53

Příspěvek č. 5 

No po nekolika dnech vim naprosto presne kdy se restartuje.

Restartuje se pri pouziti FW 1.64b a to pokud je pripojen pocitac bezdratove a pouzije Skype (po nekolika minutach hovoru se provede restart routeru) a nebo Jabber (kolem 15-30 minut behu programu se provede restart).

Pri pouziti starsiho FW 1.21h se toto nedeje, bohuzel ma vsak tato verze chybicku, napriklad v nastaveni WEP, takze toto zabezpeceni nelze pouzivat.

Nasel jsem na Internetu i nejake doporuceni pro nastaveni, ale zadne z nich nepomohlo.

Old Post 05.02.2005 v 15:55
Johnny je offline   Click Here to See the Profile for Johnny   Find more posts by Johnny   Click here to Send Johnny a Private Message   Click Here to Email Johnny     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Johnny
Newbie

Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 53

Příspěvek č. 6 

Ještě k modelu 8054:

Při následném Googlování jsem nalezl doporučení na firmware 1.57. Tváří se stabilně a lze nastavit i tolik potřebné šifrování WEP. Při prvním pokusu o odeslání doplnění tohoto spotu jsem však narazil na jiný problém. Tento firmware neumožňuje u webových formulářů POST ani GET dat o velikosti větších než asi 1 kB. Takže nejenom, že jsem nemohl odeslat jakýkoliv delší příspěvek přes webový formulář, ani poslat přes FTP malý (6 kB) HTML dokument na zákaznický server, dokonce jsem ani nemohl změnit firmware :-( .

Nakonec pomohl Google a změna MTU na hodnotu 1400. Takže mám funkční firmware, ale pro změnu musím na každém počítači, který chci připojit změnit nastavení MTU.

Old Post 17.02.2005 v 11:53
Johnny je offline   Click Here to See the Profile for Johnny   Find more posts by Johnny   Click here to Send Johnny a Private Message   Click Here to Email Johnny     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:16.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz