CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Střední Čechy > Neratovice
123456
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
dannyy
Newbie

Registrován: 05.12.2002
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 33 

Je uz v Neratovicich nekdo kdo provozuje czfreenet nebo jste prvni ? Co rikate predvanocni "besidce" ve skleniku v tydnu od 16 do 20.12.2002 chtel bych se na par veci zeptat a dame veci do pohybu.

Old Post 10.12.2002 v 22:29
dannyy je offline   Click Here to See the Profile for dannyy   Find more posts by dannyy   Click here to Send dannyy a Private Message   Click Here to Email dannyy   Visit dannyy's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kamik
Newbie

Registrován: 12.09.2002
Příspěvků: 62

User is Mapper

Příspěvek č. 34 

o nikom nevim, navrhuju čtvrtek 19. odpoledne cca 18:00

Old Post 11.12.2002 v 06:55
kamik je offline   Click Here to See the Profile for kamik   Find more posts by kamik   Click here to Send kamik a Private Message   Click Here to Email kamik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dannyy
Newbie

Registrován: 05.12.2002
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 35 

uff to nestiham, dlouho delam, muzu tak v 19:00, pokud muzes tak domluveno, jak te poznam ?, predpokladam ze Dworkin se dostavi taky , tak kdopak se prida...

Old Post 11.12.2002 v 13:41
dannyy je offline   Click Here to See the Profile for dannyy   Find more posts by dannyy   Click here to Send dannyy a Private Message   Click Here to Email dannyy   Visit dannyy's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kamik
Newbie

Registrován: 12.09.2002
Příspěvků: 62

User is Mapper

Příspěvek č. 36 

OK ja s tim budu pocitat Dworkin jeste nevim....

Old Post 11.12.2002 v 13:55
kamik je offline   Click Here to See the Profile for kamik   Find more posts by kamik   Click here to Send kamik a Private Message   Click Here to Email kamik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dannyy
Newbie

Registrován: 05.12.2002
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 37 

pocitam dneska v sedm s tim sklenikem, jak te poznam ?, ja mam kratky vlasy, v uchu nausnici a hnedou kozenou bundu

Old Post 19.12.2002 v 15:44
dannyy je offline   Click Here to See the Profile for dannyy   Find more posts by dannyy   Click here to Send dannyy a Private Message   Click Here to Email dannyy   Visit dannyy's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kamik
Newbie

Registrován: 12.09.2002
Příspěvků: 62

User is Mapper

Příspěvek č. 38 

Naposledy upravil kamik 21.01.2003 v 17:09

Old Post 19.12.2002 v 16:30
kamik je offline   Click Here to See the Profile for kamik   Find more posts by kamik   Click here to Send kamik a Private Message   Click Here to Email kamik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pes
Newbie

Registrován: 16.08.2002
Příspěvků: 23

Wink :) Příspěvek č. 39 

pochlubte se pak kdyztak vysledkem - me to opet nevyjde ;(

danny> a kde ty bydlis.. v Byskovicich uz asi ne, kdyz jsi byl nekolikrat viden nastupovat na Kojeticke....

Naposledy upravil pes 19.12.2002 v 17:25

Old Post 19.12.2002 v 17:08
pes je offline   Click Here to See the Profile for pes   Find more posts by pes   Click here to Send pes a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kamik
Newbie

Registrován: 12.09.2002
Příspěvků: 62

User is Mapper

INFO o pokracovani projektu Příspěvek č. 40 

Takže po nějaké době tu jsou zase nějaké novinky a poznatky z našeho snažení.
V současné době máme k dispozici 3 karty 2xNetgear MA401 a jednu Z-COM XI-626 dvě homemade antény tzv. plechovky (Jameson a párky) a jedno APcko NETGEAR. Na jedné ze sí?ovek Netgear jsem udělal úpravičku pro připojení externí antény nacpal jí so svého Linuxu a rozchodil. Celé jsme to pak s Dworkinem nainstalovali u mě doma na půdu a vytáhli kabel s anténou na střechu. U Dworkina je další linux a již funkční připojení k internetu. Problém je tam ale s přístupem na střechu a tak to má zatím v kuchyni a vystavuje to za oknem nebo z okna. Bohužel ani v nejmenším se nám zatím nepodařilo spojit. Další Netgearu jsem neupravoval a máme jí v Notebooku. Jeden večer jsem s ním cestoval mezi těmi dvěma nody a měřil, kam až lze z kterého najít signál. No muj jsem naposledy chytil na rohu u LŠU (naproti videopůjčovně). Pak jsem zalez mezi lípy a už nic (zastínily mě ty baráky). Na Dworkinově straně je situace o něco horší, signál jsme sice chytli někde na rohu u prvního baráku, kterej stíní přímou viditelnost, ale pak už ani ?uk (docela sranda sedět s notebookem v parku a konfigurovat AP :-)).
Dnes jsem mluvil v buse s Honzou z Líbeznic, který už nějakou tu dobu provozuje svůj node a vyplynulo z toho, že to bude určitě barákama okolo Dworkina a že budem muset s anténou výš nebo hodit ještě někam jinam (nejlíp na panelák) AP a připojovat se přes něj.
Tedy stručně jsme na nejlepší cestě aby nám to začalo chodit. Také jsem prolezl net a našel spoustu verzí a návodů na domácí stavbu antén pro 2.4 pásmo, budem tedy testovat ještě různé antény.

Takže to je k aktuální situaci asi vše, kdo by mohl přispět svou špetkou do mlýna a ne jenom psát do fóra tak a? neváhá a kontaktuje mě nebo Dworkina.

PS: Danny zatím bydlí na Kojetický, ale bude se stěhovat do Byškovic.....

Kamik

Old Post 16.01.2003 v 10:29
kamik je offline   Click Here to See the Profile for kamik   Find more posts by kamik   Click here to Send kamik a Private Message   Click Here to Email kamik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kamik
Newbie

Registrován: 12.09.2002
Příspěvků: 62

User is Mapper

První funkční link Příspěvek č. 41 

Old Post 18.02.2003 v 19:13
kamik je offline   Click Here to See the Profile for kamik   Find more posts by kamik   Click here to Send kamik a Private Message   Click Here to Email kamik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psanda
Member
zastupce cloudu 10.64


Registrován: 03.04.2003
Příspěvků: 303

User is Mapper

Neratovice Příspěvek č. 42 

ahoj přečetl jsem si co se tu vše v Nera. dělo a zajímá mě jak to pokročilo jaký je aktuální stav sítě já jsem Na Výsluní a mám tu v testování AP ... v přípravě je link na Benešovku ...

Old Post 03.04.2003 v 19:11
psanda je offline   Click Here to See the Profile for psanda   Find more posts by psanda   Click here to Send psanda a Private Message   Click Here to Email psanda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kamik
Newbie

Registrován: 12.09.2002
Příspěvků: 62

User is Mapper

Aktuální stav Příspěvek č. 43 

Takže zase tu máme nějaké novinky. Vypadá to, že jsme s Dworkinem nezůstali ve snaze vybudovat v Neratovicích broadbandovou sí? osamoceni a začínají se oběvovat další pokryté lokality, které je třeba pospojovat. My v současné době provozujeme 2 AP, ke kterým je možno se připojovat. Jedno je naproti 2. poště a druhé u kina (zatím se sektorovou anténou směrem na zimní stadion). Máme link mezi oběma AP a je připojen jeden node v paneláku u stadionu.
Teď čekáme na již skoro měsíc slibovanou dodávku karet XI-626 a jakmile přijdou, budeme sí?ovat dále směrem k Vojtěchu a do Lobkovic. Budu prověřovat možnost vybudování AP v paneláku nad jednotou, odkud by konečně měl být zajištěn výhled na sídliště. V jednání je experiment se spojem do Mělníka a pokud to půjde propojíme se také se sítí v Líbeznicích.

Old Post 03.04.2003 v 19:37
kamik je offline   Click Here to See the Profile for kamik   Find more posts by kamik   Click here to Send kamik a Private Message   Click Here to Email kamik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psanda
Member
zastupce cloudu 10.64


Registrován: 03.04.2003
Příspěvků: 303

User is Mapper

Smile fajn začíná se něco dít !!! Příspěvek č. 44 

Na Výsluní jsou dvě AP čka zatím nepropojeno ... ale časem by se dalo, jen to domluvit (kámoš naproti mně vidí na obě sítě) další člověk se chystá na benešovce a taky na paneláku u stadionu ( nad Lift servisem ) já na něj vidím ze střechy ve spodních Neratovicích naproti hotelu Martínek (mám tam dílnu tak tam chci taky dát AP ...

Old Post 03.04.2003 v 20:05
psanda je offline   Click Here to See the Profile for psanda   Find more posts by psanda   Click here to Send psanda a Private Message   Click Here to Email psanda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kamik
Newbie

Registrován: 12.09.2002
Příspěvků: 62

User is Mapper

AP Martinek Příspěvek č. 45 

V 8mém patře u Martínka máme připojeného jednoho člověka a bude se tahat TPcko do prvniho patra ke kámošovi a ještě k jednomu, takže by to neměl být problém ho připojit, taky tam chci udělat AP, zjistuju moznost dostat se na strechu k BSce, mam znamy u Ceskyho mobilu a Dworkin ma nekoho u Tmobilu, takze jestli ta BSka patri jednomu z tehle dvou operatoru mohlo by se povist se tam dostat.

Old Post 03.04.2003 v 22:21
kamik je offline   Click Here to See the Profile for kamik   Find more posts by kamik   Click here to Send kamik a Private Message   Click Here to Email kamik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psanda
Member
zastupce cloudu 10.64


Registrován: 03.04.2003
Příspěvků: 303

User is Mapper

novinky Příspěvek č. 46 

V Mlékojedech mám dalšího zájemce a Na Výsluní se objevil další AP nevým kdo a co to je - ssid:Benq

Old Post 10.04.2003 v 19:04
psanda je offline   Click Here to See the Profile for psanda   Find more posts by psanda   Click here to Send psanda a Private Message   Click Here to Email psanda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kamik
Newbie

Registrován: 12.09.2002
Příspěvků: 62

User is Mapper

Sraz Příspěvek č. 47 

Old Post 11.04.2003 v 09:17
kamik je offline   Click Here to See the Profile for kamik   Find more posts by kamik   Click here to Send kamik a Private Message   Click Here to Email kamik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psanda
Member
zastupce cloudu 10.64


Registrován: 03.04.2003
Příspěvků: 303

User is Mapper

skleník Příspěvek č. 48 

budu tam

Old Post 11.04.2003 v 09:23
psanda je offline   Click Here to See the Profile for psanda   Find more posts by psanda   Click here to Send psanda a Private Message   Click Here to Email psanda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:45.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123456  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz