CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Síť > Moje negativni zkusenost s CZFree - Kauza Radotin, MiPal x SIMNET
« 9101112131415161718192021 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
MiPal.cz
Junior Member

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 161

Příspěvek č. 225 

__________________

MiPal

Old Post 21.02.2004 v 19:02
MiPal.cz je offline   Click Here to See the Profile for MiPal.cz   Find more posts by MiPal.cz   Click here to Send MiPal.cz a Private Message   Click Here to Email MiPal.cz   Visit MiPal.cz's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chalucha
Newbie

Registrován: 18.09.2002
Příspěvků: 59

Příspěvek č. 226 

Prosim tiskoveho mluvciho SimNetu - Dea o odpovedi na vyse uvedene otazky, predevsim ohledne udajneho propojovani SimNetu s ostatnimi NEZAVYSLIMI sitemi.

Diky

Moc rad bych vedel s jakymi

Old Post 21.02.2004 v 19:06
chalucha je offline   Click Here to See the Profile for chalucha   Find more posts by chalucha   Click here to Send chalucha a Private Message   Click Here to Email chalucha     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fyzik
Team Leader

Registrován: 23.05.2002
Příspěvků: 1102

Příspěvek č. 227 

__________________

Old Post 21.02.2004 v 19:24
Fyzik je offline   Click Here to See the Profile for Fyzik   Find more posts by Fyzik   Click here to Send Fyzik a Private Message   Click Here to Email Fyzik   Visit Fyzik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xpj
Newbie

Registrován: 19.09.2002
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 228 

Old Post 21.02.2004 v 20:02
xpj je offline   Click Here to See the Profile for xpj   Find more posts by xpj   Click here to Send xpj a Private Message     Visit xpj's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 229 

Osobně se domnívám, že adresní prostor měl být alokován přísně regionálně, a že situace, kdy se dva cloudy na značné části území překrývají je krajně neš?astná.

Např. existuje řada případů, kdy uvnitř jednoho OSPF cloudu (který konzistentně BGP peeruje s okolím) š?astně působí třeba dvě různé internetové brány, vše se řeší source routingem a dohodou, a administrátoři routerů si uvědomují, že fungující nezarušené spoje a konzistentní OSPF vůbec nezávisí na tom, kdo od koho kupuje Internet.

Jsme v situaci, kdy vysloveně maloměstská tahanice v lokalitě s asi 5000 obyvateli vrhá špatné světlo na celé CZFree; přitom existují regiony, kde žije třeba 100 000 obyvatel, internet tam prodává kdekdo, a (asi právě proto) tam žádné takové venkovské problémy nevznikají - maximálně se na hranicích "sfér vlivu" trochu hádáme kde kdo s kým a jak se propojí a kdo to zaplatí... ale rozhodně ne tímhle stylem.

Asi je to i tím, že už ve chvíli kdy jsem dal na střechu první anténu se tam dalo s anténou nachytat pěkných pár desítek sítí, zezadu mě rušil breezenet mého vlastního povidera - a tak jsem nikdy nedostal pocit, že to pásmo je moje a jenom moje, a že ho musím zuby nechty ubránit jen pro sebe...

__________________

Old Post 21.02.2004 v 21:57
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lexa
Newbie

Registrován: 18.11.2002
Příspěvků: 15

AP v Lipencich Příspěvek č. 230 

__________________

Lexa

Old Post 21.02.2004 v 22:24
Lexa je offline   Click Here to See the Profile for Lexa   Find more posts by Lexa   Click here to Send Lexa a Private Message   Click Here to Email Lexa     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sparhawk
Newbie

Registrován: 18.11.2002
Příspěvků: 1

Neco pro osvezeni pameti Příspěvek č. 231 

Old Post 21.02.2004 v 22:30
Sparhawk je offline   Click Here to See the Profile for Sparhawk   Find more posts by Sparhawk   Click here to Send Sparhawk a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MiPal.cz
Junior Member

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 161

Neco pro osvezeni pameti II. Příspěvek č. 232 

__________________

MiPal

Naposledy upravil MiPal.cz 21.02.2004 v 23:06

Old Post 21.02.2004 v 22:46
MiPal.cz je offline   Click Here to See the Profile for MiPal.cz   Find more posts by MiPal.cz   Click here to Send MiPal.cz a Private Message   Click Here to Email MiPal.cz   Visit MiPal.cz's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chalucha
Newbie

Registrován: 18.09.2002
Příspěvků: 59

Re: Re: Re: Re: Re: Moje zkušenost se SouthPrague.Net Příspěvek č. 233 

Old Post 21.02.2004 v 22:57
chalucha je offline   Click Here to See the Profile for chalucha   Find more posts by chalucha   Click here to Send chalucha a Private Message   Click Here to Email chalucha     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chris
Newbie

Registrován: 11.07.2002
Příspěvků: 83

2 Dea & 2 all Příspěvek č. 234 

Jsem rád, že jsi zabrousil do historie, protože bez znalosti vývoje ne nezúčastněným lidem opravdu může zdát celá kausa Simnetu nepochopitelná. Taky je dobře, že se konečně vypere špinavé prádlo, situace je na to zralá už docela dlouho.

<cite>
Tento příspěvek otevřeně reflektuje mou osobní zkušenost a vztah k lidem a síti v této oblasti, a je tak reakcí na úvodní téma, které pobouřilo mnoho členů sítě. Rád bych všem osobně zůčastněným připoměl trochu z minulosti a všem ostatním co čtou toto téma osvětlil svůj pohled na to, co se vlastně stalo.

Příběh začíná dva roky zpátky. Sí? v té době nebyla velká, takže jsme jezdili od čtvrtě k čtvrti vybaveni anténami a plánovali a měřili místa, kde povedou páteřní trasy CZFree.Net. Jako jedni z nejvzdálenějšího místa mě kontaktovali Chris a další ze Zbraslavi, kteří se chtěli propojit s centrem sítě. Rád jsem pomohl a věnoval čas osobním setkáním a výjezdům na Zbraslav, jsem ze zdejší oblasti (narodil jsem se v Černošicích a vyrostl v Kosoři) a chtěl jsem, aby místní komunita rostla a připojila i mé známé okolo. Na Zbraslavi jsem potkal hodně dobrých lidí, byli správně zapáleni a chtěli začít stavět sí?, ovšem chyběla praktická zkušenost, takže jsem rád předal své znalosti a pomohl s výběrem a nákupem HW na jejich první AP, staré dobré Orinoco 200 - jen tak pro zajímavost, v té době ještě nebyla doba Prism2.5 a Orinoca byla první nasazená HW AP na CZFree.Net, další z té doby nedávno dosloužilo na Újezdě . Komunita na Zbraslavi se začala rozrůstat a postupem času jsme postoupili s plány na propojení do centra sítě.
</cite>

Tak až sem to beru, tohle je jeden z důležitých důvodů, proč jsem se k celé kause nechtěl vyjadřovat, ušli jsme společně kus cesty.

<cite>
V té době jsme udělali obchod s TransGasNetem a získali tak za dobrých podmínek tolik potřebnou konektivitu pro velkou část dynamicky roustoucí sítě v centru. Lidé potřebovali připojení k internetu, bylo naší povinností toto pro ně zařídit a nastartovat tak do dnešního dne neustále zrychlující se rozvoj sítě.
</cite>

Ano, tehdy - září 2002 - bylo opravdu potřeba, aby se začala kupovat konektivita hromadně, těžit z výhod economy of scale. Protože všichni budovali sí? ve svém volném čase, tak se nikomu do jednání a práce spojení s propojením s ISP nechtělo, a všem fakt dohody s TransGasNetem udělal velikou radost. Z čeho ovšem měli všichni s kým jsem v té době mluvil(schůzka v Bohnicích kupříkladu) nedobrý pocit bylo, že nebyly zvěřejněny nákupní ceny. Tehdy jsi oznámil, že je to super speciální dohoda, že si TransGasNet chce propojit přes czfree své pracovníky v terénu, že nechce aby konkurence věděla jak levně(nedefinováno) to(nedefinované množství) prodává do czfree. Všichni to brali jako dočasné řešení, hlavně už aby něco bylo, už tehdy se mluvilo o více point of presence odkud se to bude odebírat, bylo jasné (tehdy ano :-)) že to nelze brát z jednoho místá, začínal se diskutovat systém, jak budou jednotlivé komunity sdružovat svoji poptávku po konektivitě, aby měli při jednání s ISP o cenách silnou pozici. Eh, kdeže loňské sněhy jsou že.

<cite>
Komunita Zbraslavi tento problém řešila též, stávající sdílené připojení jim již nestačilo a tak jsme společně naplánovali propojení na bodě Ant. Slovo dalo slovo a společnými silami a financemi jsme vystavili bod Ant a pustili na Zbraslav novou žílu rychlého internetu za podílnou cenu mých nákladů u TransGasNetu, zároveň s páteřní sítí CZFree.Net.
</cite>

Poněkud přesněji: V té době - řijen/listopad 2002 - jsme měli vyřešeno internetové připojení, ale neměli jsme a chtěli se připojit do vznikající czfree sítě, a široko daleko nebyl jedinný bod. Nejbližší bod byl bod Anděl.
Takže jsme stáli před problémem zda vložit peníze do lokální internetové gateway a nemít ještě mnoho měsíců spojení do czf, nebo vložit nezměrné množství práce, usilí a velké množství peněz do vytvoření páteře našimi silami až do centra Prahy. Máme od začátku zásadu neziskovosti a komunitní sítě.
Když se navíc ukázalo, že by byla možnost použít tuto páteř i pro posílení internetové konektivity do .cz domény, bylo rozhodnuto,zvolili jsme páteř do města, pro komunitní sí? která se neorientuje na přeprodávání internetu to byla přirozená volba. Sice v tu dobu lidi trochu brblali, ze není jasný jak to s tou konektivitou v centru bude, že vlastně není jasné kolik za kolik, ale nakonec převládlo všeobecné nadšení. No a pak jsme budovali a budovali. Když jsme s tebou diskutovali o možnostech, kde zakončit tuto páteř, chtěl jsi, aby končila na na místě dnešního node Ant, protože jsi říkal, že víš jak se tam dostat zadem podél svahu z nodu Anděl Ronjou.

<cite>
Vše fungovalo dobře, až do chvíle kdy přišla zpráva o konfliktu naší sí?e se sítí jednoho lokálního providera, který působí právě v oblasti Zbraslavi, Radotína, Černošic a dále proti toku Berounky. Problém byl v bodě Ant, provider zřejmě cítil konkureční ohrožení od potenciálního rušení svých spojů, a tak nás bez upozornění podle udal na ČTÚ a následovalo první měření spojů CZFree.Net.
Zrovna byly novinkou XI-626 a regulace výkonu v hostap, na Antovi jsme tedy měli paraboly a XI-626. Osobně jsem si vzal první měření po technické stránce na starost, jako jediný jsem měl v té době potřebné informace a šlo o pověst CZFree.Net, takže bylo nanejvýš nutné potvrdit naše právo na vysílání na bodě Ant. Měření v sestavě ČTÚ vs já, Ant, Chris, Kněža a tuším Imperator jsme absolvovali úspěšně, a dalo základ mé všeobecné metodice nastavení výkonu Prism2.5, která dodnes slouží všem jako návod pro legální provoz těchto karet v pásmu 2.4Ghz.
</cite>
leden/unor 2003 Takže opět: tak až sem to beru, tohle je jeden z důležitých důvodů, proč jsem se k celé kause nechtěl vyjadřovat, ušli jsme společně kus cesty. Btw, od pulky ledna si platíme 5Mbps jen do .cz domény, je to sice více než co dokáže udělat wifi spoj Ant-TGnet, ale vždy? tam bude už brzy Ronja, Deu sice říká že to zafinancuje sám, ale proč něco nepřispět na rozvoj, vždy? to bude sloužit všem. Taky je to moc internetu, chceme udržet poměr alespoň 50% kapacity linky pro start-end czf only nekomerční traffic, ale opět, bude tam už brzo Ronja, ta je full duplex, pohoda. U Anta bezi nas router ducky, obcas se potvora kousne, asi by to chtelo resetaror nebo rychlejsi zelezo, karty asi nestihaji(z dnesniho pohledu: hostap, firmware karet:-)).

<cite>
Výsledkem měření byla též osobní dohoda providera o rozdělení pásma v dané oblasti, rozřízli jsme jej po těžkých jednáních férově půl na půl, aby obě strany mohly dále bez problémů fungovat vedle sebe. Bylo to velké vítězství nás všech, CZFree.Net vyhrála nad podlým jednáním čistě komerčně motivovaného ISP.
</cite>
leden/unor 2003
Houbeles osobní, na node Ant je písemná závazná dohoda o nerušení kde stranami jsme my a onen ISP. Ještě se někdo diví, že jsme nasraný když tam někdo bez předchozí konzultace, bez dohody, dokonce bez jakéhokoli upozornění nasměruje nebo mění? Hadejte koho asi tak bude a právem opruzovat poškozený ISP? Ehamnet? Simnet?...
Ale zvykejte si, takovýchto momentů přijde více.

<cite>
Čas šel dál, zhruba před rokem mě požádala známá Simona z Radotína o připojení, myšlenka CZFree se jí líbila a chtěla zřídit AP pro potřebu lidí i menších firem v Radotíně. Zkoušela testovat připojení k Mipalovi, odmítl ji však z nějakého důvodu připojit, takže jsem se rozhodl pomoci s realizací a domluvil realizaci AP a propojení přes komunitu eHAMnet, která se právě spojila jako druhý páteřní link s bodem Ant. Zároveň jsem rozjednal s Chrisem propojení těchto sítí, vše se vyvíjelo dobře.
</cite>
Tak, tak, bod zlomu. Období - únor-březen 2003 - Váhám jak tohle nazvat, nejvýstižnější by asi bylo kecy. Nebo snad radeji mlha. Zveřejnění cen konektivity TransGasNetu se nekoná, sdružování nákupu konektivity pro komunity se nekoná, místo toho jsou ceny pro jednotlivce, vypadá to skoro jako kdyby Deu dělal přeprodejce ISPcku. Ta ronja tam taky furt není. A pry nebude, pry jako Alphawave, pry jako profi, jenže ono to snad nebude GPL, a hlavně to furt není. No ale zase jestli se to bude vyrábět hromadně tak by to mělo být hodně levné, hodilo by se to na spoustu míst, spoje mezi našimi apcky už nestíhají. Taky budem muset brzo vybudovat druhou pater, chceme se propojit s modranskymi, kteří nejsou spojeni do czf, aby mohli využít naši páteř, ale protože mame sit v cele oblasti Zbraslav, Radotín, Černošice, cca 80 domácností, a vyladěněné linky (protože zde jsme na pásmu jedinní) tak pro Modřany zbývá dost málo, můžem pro ně vyhradit tak asi 1Mbps. Zapla?pambu že oni nepořebují internet, toho mají v okolí nadbytek. Domluvili jsme s Deem ze k Antovi prijde 2 comp, aby se snížila zátěž duckyho, přecijen je to páteř a musí být superstable. Taky kvuli ty Rojne co tam přijde. Deu nabidl ze ma zrovna volný železo, že ho tam da. Router freenorth.

Období duben-červen 2003
No parada, on opravdu Deu hodla přeprodávat internetovou konektivitu jako businnes. Dobra schyza. Měl by nosit nějaky 2 čepice, aby člověk věděl s kterým Deu zrovna jedná. Rojna ani Alphwave nikde, Prosakují podivné zvěsti o tom, že jsou v czf týpci co si koupí třeba 512 a přeprodávaj to s overbookingem a rejžujou na tom. To si fakt tyhle tvorove myslej ze je někdo tak blbej aby jim udrzovat ve svém volnem case cestu aby na ni mohli vydelavat a ještě jim bude platit elektrinu? Deu říká že by chtěl výhledově připojit na Anta další segment někam nad Modřany, nedává to moc smysl, Modřany jsou domluvený, místa nad Modřany blíže k centru mají spoustu možností jak se do czf propojit, a linka atn-tgnet už o moc víc neunese, ale říká že tam bude Ronja než by se to začalo realizovat, takže no problém.

<cite>
Bodem zlomu a počátkem prvního flameware ve fóru byl okamžik, kdy o sobě Simona dala v Radotíně vědět formou letáků. Místní v čele s Mipalem se zřejmě cítili ohroženi před novou formou internetové komerce, se kterou do té doby usilovně bojovali v podobě malých ISP, a bez přechozího upozornění ošklivě napadli jak Simonu, tak mě. Bodem sporu byla zejména ona linka na Antovi kde vše začalo a nyní napájela obě strany, stal jsem se terčem kritiky z preferování komerce nad CZFree, kradení konektivity z cizí linky apod. - docela mě to šokovalo, když jsem viděl tu nekonečnou nenávist co se objevila od lidí, se kterými jsem předtím neměl problém.
</cite>
cerven 2003 A je vymalováno.
Po 10 dnech divného chování paterní linky do czf se z fora! se nahodou dozvídáme, že aniž by kdokoli cokoli oznámil, tak z node ant vede linka kamsi na ehamnet. V rozhovoru s Deem se dozvídám, že „ho na Kosoři ofuckovali“ že „vybuduje spoj do Radotína, respektive na Kosoř“. Když se ho ptám k čemu že by jako byl když ho chce krmit z ehamnetu, který se krmi z anta, na kterym furt není ronja, tak mi kreslí plány hromadného nasazení Crusadera a v oblasti TransgasNet, Andel, Braník. Tohle už beru s rezervou, takže jediný co mi dává smysl je mít tu linku jako backup naší páteře, jenže ta jí nepotřebuje, je superstable, a pak snad cesta do části czf, jenže ehamnet není nikam jinam připojen a jsou i logičtější spojení vedoucí přes Modřany.

<cite>
V tomto bodě bych rád přiznal svou osobní chybu, na bod Ant jsem (tak jako asi všude jinde, a proklínám se za to) slíbil zavedení optiky a nahrazení tak zastaralé linky na TransGasNet, která už nedostačovala potřebě komunity na Zbraslavi, ovšem technologie se na to zatím bohužel nedostalo, tak jako i na všech ostatních místech. Je to má chyba, a zhruba rok již každý den s ostatními pracujeme na jejím konečném odstraněním v podobě Crusadera pro CZFree, ale to je jiná kapitola.
Komunita Zbraslavi už měla dostatek členů a financí, takže našla nový zdroj internetu a rozhodla se osamostatnit, což je logické a tento krok naprosto schvaluji, nemohl jsem jim stejně v té době nabídnout více.
</cite>
No a pak tu už máme najednou SimNet, Deu v rozhovoru s Mipalem pronáší památnou větu: „Radotín je můj“, v rozhovoru se mnou na přímou otázku konečně řekne: ja: jako co buduješ tenhle spoj, pro czfree nebo jako komerční? Deu: jako komerční. Ale bude to rozvedený jen optikou, do těch fabrik směrem ku Praze a k Simoně, nasadím tady tyhle malý crusadery co teď tady testuju (onen jediný optolink co tam dodnes je).
Dochází k velmi půvabné situaci, kdy mi volá Deu a tvrdí do telefonu že v Radotíně nic nědělá, nebuduje a já přítom koukám na 4 minuty strarý fotky na našem fóru, kde Deu stojí na střeše domu v Radotíně a zuřivě kyne pucflekům, aby zaměřílí pořádně tu anténu na ehamnet.
Tohle byla vstupní situace pro první jednání o tolerování Simnet rušení našich apček.
Zbytek je v příspěvcích v tomto threadu.

<cite>
Spor na fóru však hořel, svolal jsem proto setkání, kterého se účastnili všichni z Radotína, Zbraslavi a též zástupci ostatních cloudů, aby mohli posoudit stav věci. Doufal jsem v jednoduché vyřešení problému a otevřený přístup, jde nám koneckonců o stejnou věc, ovšem hned se ukázalo, že jednání nebude jednoduché, Simona sotva uhájila dohodu o třech vybraných kanálech, argumenty Radotína byly MY jsme tu byli první, máme právo vysílat, zabíráme všechny kanály apod., spíš mě to připomělo jednání s oním ISP tenkrát po Antovi než jednání dvou skupin lidí, kterým jde o společnou věc. Každopádně dohodlo se co dohodlo a Simona to drží, ale jednání s odstupem času rozhodně nevedlo k prohloubení spolupráce, i když se o to Simona velmi snažila, no aspoň uklidnilo horké hlavy.
</cite>

Tohle už raději komentovat nebudu, myslím že z ostatních přízpěvků je to dost jasný:
Jako důsledek jednání jsme udělali několik věcí:
a) podívali se na nabídku internetové konektivity od Dea ne jako na nabídku kterou máme podporovat protože je „přeci czf“, ale jako na standartdní nabídku od ISP. Vyšlo že konektivita do ..cz domény by byla přijatelně drahá kdyby byla k odebrání přímo uprostřed cloudu. Konektivita do zahraníčí je drahá. Takže jsme si zvolili poněkud většího a poněkud levnějšího ISP.
b) Vyhradili jsme pátěřní linku terminovanou u Anta na czf only provoz. Tak jak jsme to chtěli už dávno, kdyby byla Ronja u Anta a druhá páteřní linka.
c) Nastavili na našich apčkách essid SouthPrague.Net, aby bylo jasné, kdo je neziskové občasnké sdružení s demokratickou možností se podílet na rozhodování, s plným přístupem do účetníctví, s rovností práv a povinností všech členů a kdo ne.

Názor si udělejte sami, píšu to sem hlavně proto, že tyto informace(nebo jestli někdo chce, tak tento pohled na věc považuji za nezbytný pro pochopení vývoje a stavu celé kausy.

Old Post 21.02.2004 v 23:14
Chris je offline   Click Here to See the Profile for Chris   Find more posts by Chris   Click here to Send Chris a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je treba otevrit stare rany Příspěvek č. 235 

__________________

Old Post 21.02.2004 v 23:46
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Re: 2 Dea & 2 all Příspěvek č. 236 

__________________

Old Post 21.02.2004 v 23:51
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MiPal.cz
Junior Member

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 161

Re: Re: 2 Dea & 2 all Příspěvek č. 237 

__________________

MiPal

Old Post 22.02.2004 v 07:16
MiPal.cz je offline   Click Here to See the Profile for MiPal.cz   Find more posts by MiPal.cz   Click here to Send MiPal.cz a Private Message   Click Here to Email MiPal.cz   Visit MiPal.cz's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Re: Re: 2 Dea & 2 all Příspěvek č. 238 

Old Post 22.02.2004 v 07:30
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.treutner
Newbie

Registrován: 21.02.2004
Příspěvků: 2

Re: Re: 2 Dea & 2 all Příspěvek č. 239 

Old Post 22.02.2004 v 07:54
p.treutner je offline   Click Here to See the Profile for p.treutner   Find more posts by p.treutner   Click here to Send p.treutner a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 240 

Old Post 22.02.2004 v 08:04
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:04.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 9101112131415161718192021 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz