CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Olomouc > NODe JardaK
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
JardaK
Newbie

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 93

NODe JardaK Příspěvek č. 1 

Naposledy upravil JardaK 14.10.2003 v 00:41

Old Post 14.10.2003 v 00:11
JardaK je offline   Click Here to See the Profile for JardaK   Find more posts by JardaK   Click here to Send JardaK a Private Message     Visit JardaK's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JardaK
Newbie

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 93

Problemy se siti Příspěvek č. 2 

Posledni dobou se mi na vnitrni siti (eth1) stava, ze nemuzu souvisle prenest vetsi blok dat. Prenos se zadrhava pri velikosti souvisleho bloku vetsiho nez asi 200-500kB. Podezdrival jsem lecos, od chybky HW, spatnou konfiguraci nebo i hackera radiciho na NODu. Dnes rano jsem zavadu lokalizoval. Svuj domaci PC jsem pripojil primo na kroucenou dvoulinku a ejhle, vse bezi jak ma! Na HUBu dochazi ke ztratam paketu. (HUB ma ztratu paketu jaksi v popisu prace, ale ne v takove mire a ne kdyz na nem bezi pouze jeden uzivatel). Pomoc je pomerne jednoducha - po vyplate koupit SWITCH.
Tiliko mi slibil pujceni sveho domaciho HUBu (SWITCHe)

Naposledy upravil JardaK 08.01.2004 v 11:06

Old Post 07.01.2004 v 07:15
JardaK je offline   Click Here to See the Profile for JardaK   Find more posts by JardaK   Click here to Send JardaK a Private Message     Visit JardaK's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JardaK
Newbie

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 93

Nova Antena u Milarb Příspěvek č. 3 

Dnes jsme s MilarB vymenili u nej na strese Doubyho antenu za jeho vlastni. Zajimave je ze s novou mene ziskovou (puvodne California 24dB ted 21dB) je sila signalu i kvalita linky podstatne lepsi. Vysvetluji si to tim ze na N-konektoru anteny ktery jsem po upadnuti provizorne pridratoval, vznikaly primo obludne ztraty (9-10dB).

Hlavnim ukolem na zitrek je odstraneni vypadků na lince JardaK-P.M.
Ruseni prichazi z Tabulaku (puvodne jsem jej registroval hlavne vecer, pri minulem mereni zahadne zaniklo, ted jej mam cely den-alespon pujde snadnej zamerit, na kanalu 2 mam diky nemu chybovost 10-15%). Vypada ze je to nejaky hodne vykony Breezenet.
Zacinam uvazovat o pratelske komunikaci s CTU.

Naposledy upravil JardaK 17.01.2004 v 17:44

Old Post 17.01.2004 v 17:39
JardaK je offline   Click Here to See the Profile for JardaK   Find more posts by JardaK   Click here to Send JardaK a Private Message     Visit JardaK's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tiliko
Junior Member

Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 215

Příspěvek č. 4 

__________________

Zřizovatel a provozovatel přípojných bodů P.M., Geo Olomouc.

Old Post 05.04.2004 v 13:52
tiliko je offline   Click Here to See the Profile for tiliko   Find more posts by tiliko   Click here to Send tiliko a Private Message   Click Here to Email tiliko   Visit tiliko's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shamil
Newbie

Registrován: 16.01.2004
Příspěvků: 6

add rušení Příspěvek č. 5 

S rušením to bude stále horší.
Osobně registruju v Olomouci dva freenety a je tu spousta firem. Možná by se měla vytvořit nějaká architektura bezdrátové sítě, která by byla pro všechny závazná. Protože jinak v tom chaosu nebude fungovat nikdo. Máme sice k dispozici 10 - 12 kanálů, ale v reálu jsou použitelné 3, souběžně. Je sice pravda milé, že v Olomouci se dá kdekoliv připojit zadarmo k netu, ale ...

Navrhuju používat max 2 wifi sí?ovky v APčku. 1. Na propojení jednotlivých uzlů a 2. na obsluhu klientů. Klienti by byli obslouženi všesměrovkou a propojení uzlů by se realizovalo úzce směrovýma anténama.

Old Post 06.04.2004 v 11:36
Shamil je offline   Click Here to See the Profile for Shamil   Find more posts by Shamil   Click here to Send Shamil a Private Message   Click Here to Email Shamil   Visit Shamil's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JardaK
Newbie

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 93

Kdyz dve WiFi nestaci .. :-) Příspěvek č. 6 

Nemyslim si, ze je rozumne omezit pocet WiFi na NODu pouze na dve. Sit muze byt robustni pouze tehdy, kdyz je NOD napojen alespon na dalsi dva sousedni.
Varianty jsou:

1- 3x WiFi - vsesmer + 2x smer - maximalne efektivni predavani tranzitnich dat, pri pouziti kvalitnich anten se temer vzdy da s okolnim rusenim vyrovnat. (na nej je citliva pouze vsesmerovka/ sektorovka)

2- 2xWiFi - vsesmer + 1x smer/sektor - take lze - ruseni ma vetsi vliv, hur se hleda optimalni kanal, dochazi ke sdileni druhe karty - tranzit bezi mensi rychlosti.

3- 2x WiFi - vsesmer + splitter+2(a vice) smer/sektor - drazsi reseni, mensi dosah smerovek (u dvou stejnych je citlivost o -3dB mensi), mensi efektivita pri tranzitnim provozu.

4- 1x WiFi - vsesmer/sektor - vysoka pravdepodobnost ruseni - vzhledem k jedne antene problem se ztratou veskereho spojeni pri vypadku WiFi. Vysoka mira sdileni pasma...

5- 1xWiFi vsesmer (dalsi WiFi jako zaloha)+ pro spojeni s nejblizsimi NODy Ronja (Crusader, Destro). Idealni reseni - mozne problemy pri nepriznivem pocasi - jenom ji konecne postavit/koupit - TOTO je mnou favorizovane reseni do budoucna.

Existuji samozdrejme i dalsi varianty ...

Old Post 06.04.2004 v 15:56
JardaK je offline   Click Here to See the Profile for JardaK   Find more posts by JardaK   Click here to Send JardaK a Private Message     Visit JardaK's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shamil
Newbie

Registrován: 16.01.2004
Příspěvků: 6

rušení Příspěvek č. 7 

především musíš přihlédnout k tomu, aby správa byla co nejjednodušší a užitek co nejlepší. tři sí?ovky znamenají tři adresy,které nesmí kolidovat s ostatníma. Myslím, že lepší je stanovit adresu sítě pateřní a adresu pro uživatelskou část a pak už stačí jen doplňovat uzly jak budou přicházet zájemci.

Old Post 06.04.2004 v 16:46
Shamil je offline   Click Here to See the Profile for Shamil   Find more posts by Shamil   Click here to Send Shamil a Private Message   Click Here to Email Shamil   Visit Shamil's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JardaK
Newbie

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 93

IP adresace neni vubec problem Příspěvek č. 8 

Prekryvani adres by nemelo hrozit. Kazdy NOD FreeNetu na pozadani dostane svuj vlastni adresni rozsah od mistniho koordinatora (Yanek - Lipnik). Je na uvazeni spravce nodu jak si svuj adresni rozsah prerozdeli - ja nemel zatim zadny problem. Pro pripadne dalsi smerova spojeni (Ronja) je Yanek pripraven pridelit dalsi IP adresy. NODy se diky protokolu OSPF vidi, a jsou schopny automaticky a inteligentne reagovat na problemy presmerovanim datovych toku (proto je dobre mit propojeni na alespon dva dalsi). V nasi siti jde hlavne o propojeni lidi, ktery si vzajemne a svobodne poskytuji sluzby ktere povazuji za vhodne, Internetovou GW (muze jich byt soucasne i vice) beru pouze jako jednu z moznych sluzeb.

-----------
Vlastni adresu potrebujes pouze u karet ktere bezi v modu MASTER a pro kartu mistni site. WiFi karta ktera bezi v rezimu MANAGED proti jinemu NODu (Master) dostane IP adresu z rozsahu NODu na ktery se pripojila.

Naposledy upravil JardaK 07.04.2004 v 18:07

Old Post 07.04.2004 v 17:26
JardaK je offline   Click Here to See the Profile for JardaK   Find more posts by JardaK   Click here to Send JardaK a Private Message     Visit JardaK's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JardaK
Newbie

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 93

Příspěvek č. 9 

Omlouvam se vsem. kterym jsem zatim neodpovedel na mail. V praci jsem nemel na odpovedi cas. Momentalne resim dost akutni problemy tykajici se fungovani meho NODu JardaK a take problemy nasi site. Odpovim v nejblizsi mozne dobe.

Old Post 09.04.2004 v 13:47
JardaK je offline   Click Here to See the Profile for JardaK   Find more posts by JardaK   Click here to Send JardaK a Private Message     Visit JardaK's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JardaK
Newbie

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 93

Prvni resetaror - neuspech Příspěvek č. 10 

Prvni resetator se mi po pripojeni na nove pripravovany PC NODu JardaK doslova upekl. Nekde se stala chybka.

Old Post 14.04.2004 v 20:31
JardaK je offline   Click Here to See the Profile for JardaK   Find more posts by JardaK   Click here to Send JardaK a Private Message     Visit JardaK's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MiraCT
Junior Member

Registrován: 01.11.2002
Příspěvků: 276

Příspěvek č. 11 

to bude asi v napajeni +/- nebo 5V/12V popripade nejakej cinovej mustek.

Old Post 14.04.2004 v 20:36
MiraCT je offline   Click Here to See the Profile for MiraCT   Find more posts by MiraCT   Click here to Send MiraCT a Private Message   Click Here to Email MiraCT   Visit MiraCT's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JardaK
Newbie

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 93

RESETATOR OK Příspěvek č. 12 

Old Post 15.04.2004 v 00:53
JardaK je offline   Click Here to See the Profile for JardaK   Find more posts by JardaK   Click here to Send JardaK a Private Message     Visit JardaK's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JardaK
Newbie

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 93

Propojeni s NODy PM a GEO - zkusenosti Příspěvek č. 13 

Jeste kratce zhodnotim kvalitu sveho pripojeni na oba sousedni nody. Nedavno jsem mel velke problemy s rusenim prichazenicim z Tabulaku (PM). Po radikalnim rezu, vymene anteny za kvalitnejsi a zmene polarizace, drzi spoj JardaK-PM jako prilepeny (trvale 11Mb, temer bez vypadku paketu). To vse samozdrejme pri dodrzeni GL c.12 ČTU.
Dalsi NOD GEO se pripojuje na moji vsesmerovku. Dosud jsem uplne nepochopil jak to muze fungovat (vsesmerovka - plotostriznova antena na vice jak 2km, pres strom, prijem v jine rovine nez vysila vsesmerovka - urcite cast signalu prichazi odrazem), ale nicmene ma ode me stabilnich 11Mb. Tady je jeste na hodnoceni dlouhodobe stability brzo, uvidim co se signalem udela listi stromu.
Nod GEO a PM jsou vzdusnou carou vzdaleny nejakych 400m, paradoxne se vzajemne primo nevidi a jejich propojeni zajistuje muj NOD JardaK. .
Co je veliky problem je vsak stabilita NODu JardaK, v poslednich dnech se mi stava ze behem dne i nekolikrat zkolabuje. Co nejdrive budu menit PC za vykonejsi, snad se tim problem vyresi.

Naposledy upravil JardaK 15.04.2004 v 01:26

Old Post 15.04.2004 v 01:21
JardaK je offline   Click Here to See the Profile for JardaK   Find more posts by JardaK   Click here to Send JardaK a Private Message     Visit JardaK's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tiliko
Old Post 16.04.2004 14:10
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 14 
douby
Moderator
zastupce cloudu 10.132


Registrován: 10.08.2002
Příspěvků: 638

Příspěvek č. 15 

ahoj jardo,
nemas vice hotovych tistaku na watchdog??
jinak:
- dnes prijede mickey pujcit si 2 sita
- provider mi pridelil nove verejne IP takze si hraju a hraju a hraju(vsecky sluzby musim precislovat...)
- protoze jsem menil cast sve anteny(zaric) tak jsem pisel o svuj UPTIME :(, protoze jsem radeji vypl NODe beeeee

---- doplněno

Mickey si s sebu vzal NTB a tak jsme se připojili z ulice...hawai(čti pohoda)...zjistilo se že můj uzel funguje

Naposledy upravil douby 17.04.2004 v 10:01

Old Post 17.04.2004 v 09:01
douby je offline   Click Here to See the Profile for douby   Find more posts by douby   Click here to Send douby a Private Message   Click Here to Email douby   Visit douby's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tiliko
Old Post 17.04.2004 17:10
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 16 
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:49.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz