CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > Retranslace
123
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
PetrMegac
Newbie

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 77

Příspěvek č. 1 

Ahoj lidičky, mám takový problém. Právě s několika lidmi testujeme Avaye (máme zapůjčeno od prodejce), přiznám se zkoušíme i 24db anténama a prozatím bez problému. Ale potřebuji poradit. Zhlediska pokrytí a viditelnosti budeme nuceni instalovat nějaké zařízení (to právě nevím jaké), které by bylo samostatně na střeše, bez připojeného počítače jako AP a jako AP by byla jedna ze stanic. Existuje něco takového samostatného a je toto vůbec možné. Děkuji za radu.

Old Post 13.09.2002 v 12:28
PetrMegac je offline   Click Here to See the Profile for PetrMegac   Find more posts by PetrMegac   Click here to Send PetrMegac a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alp
Junior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 153

Příspěvek č. 2 

Cauky.
Mozne to je, ale Avaya to ve sve zakladni konfiguraci neumi (umi to az ty drazsi APecka=naprosto neefektivni).

Predpokladam ze z toho AP co bude zaroven jedna ze stanic potrebujes sirit signal dal a z toho druheho AP co bude samostatne na strese taky.
Tak aby nemusel byt na te strese pocitac se mi jevi nejjednodussi nasledujici reseni (a hlavne nejlevnejsi).

- na ten konec co bude i klientem dat jakekoliv AP
- na tu strechu dat take jakekoliv AP a to propojit pomoci klasickeho ethernet kabelu s ethernet klientem toho prvniho AP.

Takze asi takhle: xClient <---> AP1(<...>direct client) <--->Ethernet Convertor<...>APStrecha<--->xClient

xClient - libovolne klientu
<---> wireless connect
<...> ethernet connect

Ten Ethernet convertor jsem zatim videl jen jeden a to WET11 od linksyse (mel by stat cca kolem 6ti tisic). Hlavne pozor, klasicky ethernet convertor od Orinoco/Avaya NEJDE pouzit, jelikoz umi fungovat jen s jednou mac adresou na ethernet strane, coz je nepouzitelne. Ten od linksyse by toto omezeni mit nemel, ale prvni kousek do CR dovezou v pondeli 16teho, takze se to musi odzkouset ....
Navic ten od orinoco jede max na 2mbit.

Old Post 13.09.2002 v 12:48
alp je offline   Click Here to See the Profile for alp   Find more posts by alp   Click here to Send alp a Private Message     Visit alp's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PetrMegac
Newbie

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 77

Příspěvek č. 3 

Chápu co myslíš, ale asi jsem se špatně vyjádřil. To výchzí AP (1) napojíme na internet, bude tam servr, pohoda. Ale to retranslační AP (2) bude na střeše nejvyššího domu v okolí asi 2km od AP (1), teda nebude na tom samém domě kde to výchozí AP (1). Nebude tam PC, prostě nic a z něho vykryju min 5km okolí. Tohle bych potřeboval. Snad jsem to už podal lépe.

Old Post 13.09.2002 v 13:04
PetrMegac je offline   Click Here to See the Profile for PetrMegac   Find more posts by PetrMegac   Click here to Send PetrMegac a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alp
Junior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 153

Příspěvek č. 4 

no ja jsem to i takhle pochopil. A ta odpoved byla na to takhle postavena. Ze to AP2 bude pres ethernet convertor klientem (pres bezdrat) toho AP1.

Old Post 16.09.2002 v 07:02
alp je offline   Click Here to See the Profile for alp   Find more posts by alp   Click here to Send alp a Private Message     Visit alp's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PetrMegac
Newbie

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 77

Příspěvek č. 5 

Jo, díky, podíval jsem se přímo na stránku linksyse a stáhl jsem si pdf k tomu bridži, ale pořád se tam píše o připojení k pevné síti. Tak nevím, zdy by to bylo schopno pracovat úplně samostatně. Prvotní konfigurace by musela být při připojení k počítači a pak snad přes www adresu, ale z toho moc chytrý nejsem. Připojit externí anténu to umí. Pokud by skutečně tohle samostatné zařízení stačilo jako AP, bylo by to super.

Old Post 16.09.2002 v 09:19
PetrMegac je offline   Click Here to See the Profile for PetrMegac   Find more posts by PetrMegac   Click here to Send PetrMegac a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alp
Junior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 153

Příspěvek č. 6 

Linksys umi fungovat tak ze proti sobe postavis dve APecka, prepnes je do rezimu bridge a pak frcis. Je to vlastne PtP spoj. V tuhle chvili se ale pro okoli linksys nechova jako AP. Tzn. nejde se k nim zadnym jinym zpusobem pripojit, umi si povidat jen spolu.

Dalsi zpusob co linksys umi, tak je multibridge. Porad je to ale bridgovani mezi ethernet portama a to tvuj problem neresi.

Jedine rozumne reseni je to co jsem popsal vysse. Sam jsem mel podobny problem a takhle to vesele pouzivam. Pokud by jsi ovsem z nejakeho neznameho duvodu pozadoval aby to umelo AP, tak si musis koupit Orinoco AP2000 a vysse (cena radove 28tis za jedno AP). Ten to ve verzi Outdoor router umi. Ovsem po zprovozneni budes zklamanej datovou propustnosti ...

Jinak linksys samozrejme ostatne jako vsechna AP umi pracovat samostatne, s tim ze se konfiguruje pomoci www prohlizece (je to jednoduche a prehledne) Ovsem samostatna funkce ma vyznam jen v AP modu (nikoli bridge, nebo client modu, ti musi mit pripojene neco na eth)

Old Post 16.09.2002 v 10:12
alp je offline   Click Here to See the Profile for alp   Find more posts by alp   Click here to Send alp a Private Message     Visit alp's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PetrMegac
Newbie

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 77

Příspěvek č. 7 

O tom Orinocu vím, ale nabídli mi ještě dražší variantu než uvádáš ty, skoro za 40 tísíc a to je úplně mimo. Tedy pokud zprávně chápu první řešení, tak by na té střeše musel být ten ethernet convertor, ale spojený s nějakým AP(2) ethernetem (teda třeba ty 2 linksysy WET11), čili by tam byly zařízení 2. K tomu ethernet convertoru by se přihlásil AP(1) a komunikoval by PtP a k AP(2) by se připojovali všichni ostatní.

Old Post 16.09.2002 v 10:29
PetrMegac je offline   Click Here to See the Profile for PetrMegac   Find more posts by PetrMegac   Click here to Send PetrMegac a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alp
Junior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 153

Příspěvek č. 8 

Trochu jinak.

1. AP s pripojenym serverem, k tomu by se vzdalene pres vzduch pripojil jeden ethernet converter (WET11). Ten by pak byl propojen ethernet kabelem s jakymkoliv AP2, ktere by sirilo signal dale.

Staci ti pouze jeden ethernet converter, ktery se bude defacto tvarit jako jakykoliv jiny klient toho prvniho AP. Tudiz ti tam zadny PtP nevznikne.

Old Post 16.09.2002 v 10:44
alp je offline   Click Here to See the Profile for alp   Find more posts by alp   Click here to Send alp a Private Message     Visit alp's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xmasin
Junior Member

Registrován: 14.07.2002
Příspěvků: 152

WET11 Příspěvek č. 9 

Mohu se zeptat, zda by byly k mani jeste dalsi kousky? Taky bych nejake uzivil.

Old Post 16.09.2002 v 10:50
xmasin je offline   Click Here to See the Profile for xmasin   Find more posts by xmasin   Click here to Send xmasin a Private Message   Click Here to Email xmasin     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PetrMegac
Newbie

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 77

Příspěvek č. 10 

Pro xmasina
ono se to asi ještě u nás neprodává

Pro alpa
už je mi to jasné. Akorát by mě zajímalo. jaký AP má výstup na ethernet aby se dal připojit k tomu Linksysu. Já mám doma pouze karty do notebooku od Avaye a Orinoca.

Old Post 16.09.2002 v 11:18
PetrMegac je offline   Click Here to See the Profile for PetrMegac   Find more posts by PetrMegac   Click here to Send PetrMegac a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alp
Junior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 153

Příspěvek č. 11 

xmasin: uz se to prodava, dneska privezli prvni kousky. Nemel jsem cas pro to jeste zajet, ale behem tydne to otestim. Mam trochu obavu kolik to zvlada mac adres, aby tam nebylo nejake omezeni a pak taky nevim jaky to ma anteni konektory. Az to otestuju, tak to hodim na forum. Jestli chces nejaky hned, tak mi napis PMko s nejakym kontaktem, muzu ti tam vzit nejaky klidne hned.


petr: To co mas doma, nejsou APecka. APecka se az na par vyjimek delaji v externim provedeni tudiz maji ethernet port (jak jinak pripojit pocitac).
S tech dostupnejsich asi Avaya 500, Orinoco 200, pripadne linksys WAP11 a hafl dalsich

Old Post 16.09.2002 v 11:31
alp je offline   Click Here to See the Profile for alp   Find more posts by alp   Click here to Send alp a Private Message     Visit alp's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xmasin
Junior Member

Registrován: 14.07.2002
Příspěvků: 152

Příspěvek č. 12 

No co jsem koukal na web Linksysu, tak by to melo mit SMA konektory. Zatim je nutne nepotrebuju. Vyzkousej je a potom by jsme se nejak dohodli. Jaka je predpokladana cena?

Old Post 16.09.2002 v 11:37
xmasin je offline   Click Here to See the Profile for xmasin   Find more posts by xmasin   Click here to Send xmasin a Private Message   Click Here to Email xmasin     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alp
Junior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 153

Příspěvek č. 13 

VC neco kolem 6.500,-

Old Post 16.09.2002 v 11:59
alp je offline   Click Here to See the Profile for alp   Find more posts by alp   Click here to Send alp a Private Message     Visit alp's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PetrMegac
Newbie

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 77

Příspěvek č. 14 

No tak jsem to porovnával cenově a asi nejlevnější je skutečně spojit kabelem WAP11 a WET11 a dát je do nějakého malého rozvaděče přímo na střechu, přivést 230V a napojit 2 antény, jednu směrovou na AP(1) a druhou všesměrovou pro pokrytí okolí. Zajímavé je, že takový problém ještě s výjimkou nás nikdo neřešil. Děkuji moc, zkusím sehnat na zapůjčení, protože podle mě nemá cenu si je kupovat, pokud to neodzkouším. Jestli to půjde, zajímaly by mě tvé zkušenosti až WET11 odzkoušíš.

Old Post 16.09.2002 v 12:05
PetrMegac je offline   Click Here to See the Profile for PetrMegac   Find more posts by PetrMegac   Click here to Send PetrMegac a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xmasin
Junior Member

Registrován: 14.07.2002
Příspěvků: 152

Příspěvek č. 15 

Pokud by to fungovalo, tak by to bylo dobre, mozna budu muset jeden AP resit stejnym zpusobem.

Old Post 16.09.2002 v 13:35
xmasin je offline   Click Here to See the Profile for xmasin   Find more posts by xmasin   Click here to Send xmasin a Private Message   Click Here to Email xmasin     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alp
Junior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 153

Příspěvek č. 16 

mohu zcela zodpovedne rici ze to funguje. Mam to odzkousene s cizokrajnou verzi wetu, ktery jsem mel pujcen. Ted to chce jen aby uz byly na trhu ceske verze. Dnes jsem byl u dodavatele a opet neprisly ... smula ...

Old Post 16.09.2002 v 13:46
alp je offline   Click Here to See the Profile for alp   Find more posts by alp   Click here to Send alp a Private Message     Visit alp's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:08.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz