CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 6 > Střešovice, Břevnov
12345678910111213 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
[Y2k]Trinit][
Junior Member

Registrován: 30.06.2002
Příspěvků: 195

Lightbulb Příspěvek č. 97 

Old Post 07.01.2003 v 20:37
[Y2k]Trinit][ je offline   Click Here to See the Profile for [Y2k]Trinit][   Find more posts by [Y2k]Trinit][   Click here to Send [Y2k]Trinit][ a Private Message   Click Here to Email [Y2k]Trinit][     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 98 

neco se urcite poresi... vidite na Petriny ? koho vlastne vidite z nodu na mape ?
pocet hopu pres vice AP kupodivu neni skoro vubec rozhodujici - zdaleka nejhorsi vec je packet loss, lepsi 3 hopy pres packet loss 0%, nez 1 hop s packet loss 20% a velkou latenci...

__________________

Old Post 08.01.2003 v 04:07
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
[Y2k]Trinit][
Junior Member

Registrován: 30.06.2002
Příspěvků: 195

Question Příspěvek č. 99 

....do konce tydne snad dam konecne vsecko dohromady ... chybi mi uz jen antena :-/. Jestli se mi ji do patku podari sehnat (asi ISM nebo asu14), budu pres vikend zkouset, co okolo sebe chytnu. Ma se rozjet test. provoz pe3ny -uvidim, jestli je chytnu.

Naposledy upravil [Y2k]Trinit][ 08.01.2003 v 20:28

Old Post 08.01.2003 v 20:24
[Y2k]Trinit][ je offline   Click Here to See the Profile for [Y2k]Trinit][   Find more posts by [Y2k]Trinit][   Click here to Send [Y2k]Trinit][ a Private Message   Click Here to Email [Y2k]Trinit][     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yed
Newbie

Registrován: 10.11.2002
Příspěvků: 31

mereni - Wanderer a Wolfweb Příspěvek č. 100 

Old Post 08.01.2003 v 22:44
yed je offline   Click Here to See the Profile for yed   Find more posts by yed   Click here to Send yed a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wanderer
Newbie

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 9

Příspěvek č. 101 

Jo jo uz to schanim jak divej nejradsi bych to mel do konce tejdne
A konecne PRYC s telesuxem

Old Post 08.01.2003 v 23:05
Wanderer je offline   Click Here to See the Profile for Wanderer   Find more posts by Wanderer   Click here to Send Wanderer a Private Message   Click Here to Email Wanderer     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
woody
Member

Registrován: 25.09.2002
Příspěvků: 448

Příspěvek č. 102 

Old Post 09.01.2003 v 13:39
woody je offline   Click Here to See the Profile for woody   Find more posts by woody   Click here to Send woody a Private Message     Visit woody's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gotcha
Newbie

Registrován: 09.01.2003
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 103 

drzte mi palce at mi to Mirax zejtra dobre zmeri a at muzu ty dementy s telecomu poslat do prdele s celym jejich modemem i s dratama ;8O)

Naposledy upravil Gotcha 09.01.2003 v 21:57

Old Post 09.01.2003 v 21:44
Gotcha je offline   Click Here to See the Profile for Gotcha   Find more posts by Gotcha   Click here to Send Gotcha a Private Message   Click Here to Email Gotcha     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirax
Newbie

Registrován: 08.11.2002
Příspěvků: 13

Angry měření u Gotcha Příspěvek č. 104 

Dnes jsem měřil signál na node Gotcha, ale bohužel jsem nic nenaměřil. Nemá přístup na střechu, ale ani tam by to asi nebylo lepší. V úvahu připadají tři možnosti připojení:
- Věžáky na Petřinách
- Zbudovat AP u Wanderera
- Připojit Gotcha na Radlice
Jak to vypadá u Jima nevím, ale pokud nemá přímou viditelnost, tak vidím jeho spoj na Horala dosti nepravděpodobně.

Old Post 10.01.2003 v 19:59
mirax je offline   Click Here to See the Profile for mirax   Find more posts by mirax   Click here to Send mirax a Private Message   Click Here to Email mirax   Visit mirax's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Holder
Newbie

Registrován: 10.01.2003
Příspěvků: 2

Baterie Příspěvek č. 105 

Ahoj,
tak jsem si procetl forum ohledne Brevnova a Stresovic a mel bych par dotazku:
Jaka je presnejsi adresa AP pangracova?
Bydlim totiz ve stejne ulici tj. Na Bateriich 13/820 a projet czfree.net me fakt dost zaujal. Rad bych se do nej zapojil trebas i aktivne. Jenze z teto oblasti zatim nejak nemam zadne zkusenosti. Co ale mam je pozice nad velkou casti Brevnova - ze strechy perfektni vyhled zleva od Pohorelce, hotel Pyramida, Strahov, Brevnovska poliklinika...
Bohuzel nevlastnim zadny kvalitni pristup na net :-( Myslim si ale, ze by nebyl zadny problem s instalaci (ted asi budu placat) zesilovace??? ci jineho pristroje k nam na strechu. Pripadne bych byl ochotnej pomoci spravovat AP pangracova, kdyz bude zajem.

Holder
PS: Omylem jsem zaozil novej thread a doslo mi to az po odkliknuti, tak ho ignorujte

Old Post 10.01.2003 v 22:17
Holder je offline   Click Here to See the Profile for Holder   Find more posts by Holder   Click here to Send Holder a Private Message   Click Here to Email Holder     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wanderer
Newbie

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 9

Příspěvek č. 106 

Uz jsem mluvil s Gotchou a rozhodli jsme se ze udelame u me APcko takze se bude moct pripojit a snad i Jim a Wolfweb

Old Post 11.01.2003 v 15:45
Wanderer je offline   Click Here to See the Profile for Wanderer   Find more posts by Wanderer   Click here to Send Wanderer a Private Message   Click Here to Email Wanderer     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirax
Newbie

Registrován: 08.11.2002
Příspěvků: 13

Příspěvek č. 107 

Old Post 11.01.2003 v 16:01
mirax je offline   Click Here to See the Profile for mirax   Find more posts by mirax   Click here to Send mirax a Private Message   Click Here to Email mirax   Visit mirax's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wanderer
Newbie

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 9

Příspěvek č. 108 

Jo na plechovku by to bylo v pohode to by se dost snizila investice...takze tam budu mit jednu plechovku namirenou na Gotchu a druhou na Horala asi co? I kdyz bych tam pozdejc dal spis nakou vsesmerovku kdyby v okoli pribyli naky dalsi nody a taky kvuli Wolfwebovi. Uvidime jakej bude signal. Ale vypada to dost nadejne!

Old Post 11.01.2003 v 17:15
Wanderer je offline   Click Here to See the Profile for Wanderer   Find more posts by Wanderer   Click here to Send Wanderer a Private Message   Click Here to Email Wanderer     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 109 

dej si tam spis malou antenku od karty na nejake prodluzovacce, a Gotscha na tebe muze byt pripojeny plechovkou a Jim poradnou smerovkou... male antenky asi staci, kdyz je na jedne strane poradna antena. upgrade anteny se da resit pozdeji... nebo jestli mas zbytecnych 4-5 tisic...

__________________

Old Post 11.01.2003 v 19:44
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JiM
Member

Registrován: 17.10.2002
Příspěvků: 24

Příspěvek č. 110 

Sleduji forum a pro informaci uvádím, že mám směrovou antenu cca 20 dB, konektory a v pondělí jdu pro kabel. Nejpozději ve středu budu mít antenu na stožáru a připojenou, jenže zatím čekám na objednanou kartu od i4 a tak bych uvítal, kdyby mi mohl někdo pomoci se změřením signálu. Kabel z anteny bude končit N-konektorem. Podle profilu v mapě vidím i na Smíchov node Bakulak a pokud on nemá v mém směru blízký dům, můžeme to zkusit. Pokud jste viděli mé fotky ze střechy, vidím dobře i na Petřiny a Střešovice. Proto bych rád zjistil všechny možnosti, abychom měli z čeho vycházet při dalším plánování.
Zdravím a můžete-li mi někdo pomoci s měřením, nesmírně to uvítám.

__________________

You needn´t be nut to work here but it helps

Old Post 11.01.2003 v 22:15
JiM je offline   Click Here to See the Profile for JiM   Find more posts by JiM   Click here to Send JiM a Private Message   Click Here to Email JiM     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 111 

__________________

Old Post 11.01.2003 v 22:33
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 112 

nebo jinak - ja vam do toho nebudu samozrejme kecat, domluvte se mezi sebou jak chcete, nechte si poradit od Horala, ktery je nejbliz, atd.

u vas na kopci by bylo fajn:

- jedno AP pro lidi, co nevidej na horala (stavet spoje, ktery by strilely treba na Baterie, by asi slo, ale je to zbytecny) - a pro lidi co si v lete vezmou notebooky na kopec nahoru na travnik.

- jedna retranslace, nejlepe na Bakulaka, protoze u nej je Ronja - a ten clovek by mel zaroven viset na Horalovi, ktery ma packet loss 0% pres Elses do Arachne...

kdo presne bude retranslace a kdo AP, to je mi jedno, ale mam "pozadavek" - idealni by bylo, kdyby celkovy pocet hopu mezi Bakulakem a Arachne nebyl vetsi, nez 4 - coz vychazi asi jedine v pripade, ze retranslace bude u

retranslace vyzaduje aspon 24 dB antenu, kvuli kvalite spoje, a tu maji pujcenou na mereni Yed s Miraxem. Jsem ji ochoten venovat na tu linku, po ktere povede retranslace, pokud se povede zajistit, ze mezi Bakulakem (kde je Ronja) a Arachne bude packet loss 0% - takze linku pujde vyuzit ke smenovani zahranicni konektivity firmy Inway za ceskou konektivitu do NIXu, ktera je neomezene k dispozici na TransgasNetu. To bude vyhodne pro cely Brevnov...

jinak u koho bude dalsi AP, to je mi fakt jedno, jen by byla fajn vsesmerovka pro ten park. Free konektivitou podle ceniku budu asi dotovat jenom to AP, ktere si poridi stejne kvalitni vsesmerovou antenu, jako ma Horal - aby se tam v lete mohl clovek valet s notebookem na travniku ;-)

__________________

Old Post 11.01.2003 v 22:57
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:06.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678910111213 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz