CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > Asus WL 500b
« 24252627282930313233343536 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Molekula
Junior Member

Registrován: 02.04.2003
Příspěvků: 163

Příspěvek č. 465 

Old Post 26.04.2004 v 09:53
Molekula je offline   Click Here to See the Profile for Molekula   Find more posts by Molekula   Click here to Send Molekula a Private Message   Click Here to Email Molekula     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p-bares
Newbie

Registrován: 26.04.2004
Příspěvků: 1

Bridge v klient módu Příspěvek č. 466 

Skoušel jste někdo bridge v klient módu ?
Mě jde bridge udělat ale pakety neprocházejí
V AP módu je vše OK.

Old Post 26.04.2004 v 21:40
p-bares je offline   Click Here to See the Profile for p-bares   Find more posts by p-bares   Click here to Send p-bares a Private Message   Click Here to Email p-bares     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wanthalf
Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 316

Příspěvek č. 467 

Old Post 27.04.2004 v 00:34
wanthalf je offline   Click Here to See the Profile for wanthalf   Find more posts by wanthalf   Click here to Send wanthalf a Private Message     Visit wanthalf's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ko
Newbie

Registrován: 27.05.2002
Příspěvků: 8

Nastavovani DHCP serveru Příspěvek č. 468 

Potreboval bych od nekoho fundovanyho poradit ohledne nastavovani DHCP serveru (UDHCPc) pro ethernetove porty. Absolutne nevim jak to delat. Nenasla by se zde duse ktera by mi s tim helfla???
Diky moc predem

Old Post 27.04.2004 v 11:22
ko je offline   Click Here to See the Profile for ko   Find more posts by ko   Click here to Send ko a Private Message   Click Here to Email ko   Visit ko's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 469 

Old Post 27.04.2004 v 20:41
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

FW Příspěvek č. 470 

Tak uz je to opraveno,
web menu co je tam ted by uz melo bejt WL-500g.
Nevim jestli to funguje, momentalne nemam asusa na otestovani.

Old Post 27.04.2004 v 20:55
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wanthalf
Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 316

Příspěvek č. 471 

Old Post 27.04.2004 v 21:33
wanthalf je offline   Click Here to See the Profile for wanthalf   Find more posts by wanthalf   Click here to Send wanthalf a Private Message     Visit wanthalf's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 472 

Takze,
ten bastl od asusu ma upravenej busybox a inicializacni scripty nelezi standartne v /etc/init.d
ale v adresary /init
uplne prvni script co se spousti je /init/boot, tam se nactou promeny z nvramu a nastavi par blbosti jako treba vytvoreni interfacu pro ovladani led a resetu v /dev a taky se tam vytvari adresar etc a log v ramdisku, do kteryho se standartni nastaveni prekopiruje z flasky.
Potom se spusti /init/functions a tam uz nabehne vsechno ostatni.

Stranky vyuzivaj cgi scriptu ktery jsou ulozeny v adresari s webama myslim v podslozce script. Vsechny parametry si to bere z adresare /etc/linuxigd, kam j do urcitecj souboru naladuje nejakej script, uz nevim jakej, z nvramu.

heslo je ulozeny taky v nvramu, init script pro telnet a ssh si ho generujou prave z nvramu.

Co se tyka moji verze:

To podivny cislo je z duvodu abych si to odlisil od standartniho firmwaru od asusa aby se mi to nepletlo.

U me je to udelany tak ze po startu se nastavi eth0 rozhrani na ip 192.168.1.1 a spusti se telnet daemon.
Vse dalsi probiha uz ze souboru etc/setnet kde je momentalne dany
/etc/functions coz zpusobi ze nabehne standartni web interface atd. jako v nezmenenym firmwaru.
Pokud to vymazes, tak mas v podstate po restartu cistej linux.
¨
heslo beru standartne taky z nvramu, protoze pokud by se bralo z etc/passwd tak by pak nefungovalo do web interfacu.

Pokud ti to nevyhovuje tak si uprav /init/telnet.d.

Jako pridavek v mojem firmwaru je:
quagga s demony zebra a ospfd
scripty saveetc,loadetc,eraseetc.

Pokud si neco zapises o adresare /etc tak po restartu by to zmizlo, protoze to je v ramdisku, takze kdyz pouzijes
saveetc
a pak nvram commit
tak po restartu se ti to tam zase objevi.

loadetc je ta vec co to naladuje z nvramu do toho etc

a clearetc vymaze tu zalohu z nvramu.

akorat si davej bacha, aby jsi do toho etc nenacpal vic jak 30 kB, pac by se to neveslo do volnyho mista na flashce a buhvijeste co by se mohlo stat.

A dalsi a posledni varovani pro experimentatory jest:

nezapisujte pomoci nvram set xxx=yyy moc dlouhy retezce, ja tam takhle nacpal asi 10kBajtovej retezec, nic to nereklo a po restartu uz to nenabehlo a slo to na reklamaci. Je mozny ze to byl vadnej kus, pac by se nemo teoreticky nic stat, ale radsi nepokouset.


PS> Nastaveni essid pokud je to v rezimu ap jde uplne bezproblemu, tak nevim proc ti to neslo, ale prepnout do rezimu klient uz nejde bez vyhozeni eth2 z bridge.

Old Post 27.04.2004 v 22:18
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Plnt
HonzaK

Registrován: 04.06.2002
Příspěvků: 804

Team Member: MOD

Příspěvek č. 473 

Ahoj,

chtel bych podekovat vsem, co prispeli do tohoto threadu, za velice uzitecne informace ohledne flashovani ASUSu WL-500b. Dneska jsem ho koupil a behem vecera sem mi podarilo rozjet vsechno, co jsem potreboval - klientsky rezim, ssh daemon, NAT a firewall. Musim rict, ze ta krabicka je fakt super .

Honza

__________________

Old Post 01.05.2004 v 02:41
Plnt je offline   Click Here to See the Profile for Plnt   Find more posts by Plnt   Click here to Send Plnt a Private Message   Click Here to Email Plnt   Visit Plnt's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
neo10
Senior Member

Registrován: 06.10.2003
Příspěvků: 535

RE:? Příspěvek č. 474 

Old Post 01.05.2004 v 09:29
neo10 je offline   Click Here to See the Profile for neo10   Find more posts by neo10   Click here to Send neo10 a Private Message     Visit neo10's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
v.q
Newbie

Registrován: 28.01.2004
Příspěvků: 32

SMTP Příspěvek č. 475 

Prave jsem se poprve pripojil Asusem v klientskem rezimu k nedalekemu AP. Chodi to OK (neuveritelna masinka), ale mam problem s rozbehanim odchozi posty z Mozilly - SMTP mam nastaveny na adresu v nasi firme, to mi bezne chodilo treba pres modem, ted ale ne. Je mozne, ze tu odchozi postu nejak filtruje firewall v Asusu? - je tam puvodni nastaveni, nic jsem v teto casti nemenil. Diky za tipy.
vq

Old Post 01.05.2004 v 13:19
v.q je offline   Click Here to See the Profile for v.q   Find more posts by v.q   Click here to Send v.q a Private Message   Click Here to Email v.q     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
raptik
Junior Member

Registrován: 11.02.2003
Příspěvků: 267

prosim pomoct Příspěvek č. 476 

(asus wl500b)
zkusil sem nahrat firmware z webu, zda se ze je ale nejak spatnej... update probehl ok, jenze nefunguje, ap nejede, dhcp neprirazuje, web nejede, asus utility nenajde, restore nefunguje, jelikoz update probehl ok, podle led je vse ok, jenze funguje jen jak switch ani do default nejde zresetovat :(

je nejakej spusob, jak jej prepnout do modu, kde je mozny tam nahrat spravnej firmware???
prosim poradte, dik moc

dodatek: prave sem docet jeden prispevek blize a zjistil to (uz je to ok) tak mi to zmoderujte ))

__________________

Naposledy upravil raptik 02.05.2004 v 22:13

Old Post 02.05.2004 v 21:51
raptik je offline   Click Here to See the Profile for raptik   Find more posts by raptik   Click here to Send raptik a Private Message   Click Here to Email raptik   Visit raptik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Beren
Newbie

Registrován: 20.02.2004
Příspěvků: 14

Re: RE:? Příspěvek č. 477 

Old Post 03.05.2004 v 08:47
Beren je offline   Click Here to See the Profile for Beren   Find more posts by Beren   Click here to Send Beren a Private Message   Click Here to Email Beren     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JaraN
Newbie

Registrován: 10.04.2003
Příspěvků: 8

Firewall Příspěvek č. 478 

Ahoj, nemohl by jste mne někdo nakopnout správným směrem, jak nastavit subj ? Upozorňuji, že nemám zkušenosti s nastavoáním firewalu v linuxu, ale podle toho, co jsem již někde viděl, tak přes webové rozhraní na Asusu to vypadá nějak jinak. Nevím třeba jestli Asus *.*.*.* je connf 0.0.0.0 ? Potřebuji povolit 80 pro web a něco pro icq, jinak všechno zakázat.
Díky

Jara

Old Post 03.05.2004 v 16:11
JaraN je offline   Click Here to See the Profile for JaraN   Find more posts by JaraN   Click here to Send JaraN a Private Message   Click Here to Email JaraN     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mrQv
Junior Member

Registrován: 26.05.2003
Příspěvků: 104

Příspěvek č. 479 

ahoj.
tak jsem si, povzbuzen reakcemi v tomto threadu, poridil asuse-500b a pokousim se do nej nacpat oleguv firmware wl500g-1.7.5.6-2.trx. ale nak mi to nejde. delam to presne podle postupu. tedy vcetne podrzeni tacitka restore a zapnuti. ale firmware restoration utility mi pise: Upload fails! Please check the connection. jinak na asuse se normalne pingnu. predem dik za radu jak tam ten firmware nacpat!!

Old Post 03.05.2004 v 20:07
mrQv je offline   Click Here to See the Profile for mrQv   Find more posts by mrQv   Click here to Send mrQv a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 480 

zkontroluj si masku podsite a ipcka.
musis bejt 192.168.1.necojinehokormejedna
maska 255.255.255.0
poku je maska jina, tak to nejede i kdy to pingnes.

Old Post 03.05.2004 v 23:07
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:19.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 24252627282930313233343536 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz