CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 5 > Klamovka (AP sranda)
« 4567891011
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
xanda
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 10

Zkouska anteny Příspěvek č. 145 

Ahoj vsichni,

tak jsem si ke svemu DeskBooku v utery zapujcil USB kartu s integrovanou anténou a trosku testoval.

Z naseho domku (Hlavackova 5) se to nechyta vubec.

Kdyz jsem to postavil na auto pred vchodem, chytil jsem tri az ctyri site mezi nimi i AP Sranda, ale nepodarilo se mi k ni pripojit. VSechny AP se totiz jevily jako by je nekdo stale zapinal a vypinal. asi spatny signal.

Tak jsem vylezl na strechu, ze to bude o neco lepsi (nebyt topolu, vidim primo na standovu antenu). Tam to ale bylo jeste horsi a nase AP jsem vubec nezachytil.

Tak nevim, myslim, ze potrebuji nejaky WiFi kartu pripojitelnou pres USB s konektorem na externi antenu, abych to mohl nekam vysponovat.

POradite nekdo???

Diky

Xanda

__________________


X.

Old Post 15.05.2003 v 10:31
xanda je offline   Click Here to See the Profile for xanda   Find more posts by xanda   Click here to Send xanda a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sranda
Newbie

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 81

wifi usb Příspěvek č. 146 

__________________

sranda

Old Post 15.05.2003 v 11:46
sranda je offline   Click Here to See the Profile for sranda   Find more posts by sranda   Click here to Send sranda a Private Message   Click Here to Email sranda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xanda
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 10

Příspěvek č. 147 

UZ JSEM NA NI KOUKAL, ALE JE DOCELA DRAHA A NAVIC JSEM Z TOHO NEPOCHOPIL, JESTLI TO JE CISTE JENOM ANTENA CI TO MA V SOBE VSE DALSI PRO POTREBY WIFI KOMUNIKACE.


PRY NEDKO, KDO JE PRIPOJEN NA STANDU TO MA RESENO PODOBNYM ZPUSOBEM (USB-KARTA-ANTENA). TAK SE PLS OZVETE.

__________________


X.

Old Post 15.05.2003 v 12:11
xanda je offline   Click Here to See the Profile for xanda   Find more posts by xanda   Click here to Send xanda a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sranda
Newbie

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 81

re USB Příspěvek č. 148 

myslim, ze vse potrebny v te antene je, protoze se ta antena pripojuje pres USB -> jasny.
Ten kdo to pouziva se jmenuje Marek Palatinus

__________________

sranda

Old Post 15.05.2003 v 14:03
sranda je offline   Click Here to See the Profile for sranda   Find more posts by sranda   Click here to Send sranda a Private Message   Click Here to Email sranda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Peter
Team Leader

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 311

Příspěvek č. 149 

Zeptej se DJDODO,

ma tytez anteny s wifi vnitrkem a usb rozhranim za polovicni cenu naz i4. Kupuje ve velkem bez papiru.

__________________

-- Dalibor Peter Straka

Old Post 26.05.2003 v 10:00
Peter je offline   Click Here to See the Profile for Peter   Find more posts by Peter     Click Here to Email Peter   Visit Peter's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kruz
Newbie

Registrován: 01.09.2002
Příspěvků: 27

Re: wifi usb Příspěvek č. 150 

Old Post 27.05.2003 v 00:16
Kruz je offline   Click Here to See the Profile for Kruz   Find more posts by Kruz   Click here to Send Kruz a Private Message   Click Here to Email Kruz     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xanda
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 10

Promereni signalu Příspěvek č. 151 

Caute lidicky,

nasel by se tu nekdo, kdy by se mohl ke me na Hlavackovu stavit a promerit signal Standovy AP? Mam totiz takovy pocit, ze problem je jinde, nez ve spatne antene.

K AP mam necelych 160 m a nebyt topolu, ktery tam stoji, tak vidim primo na antenu. Myslim, ze to bude muj problem, ze jsem ve stinu toho stromu.

Silna antena by to asi propalila skrz, ale co za deste...

Stando vidim dobre na roh te kostky na vasi treste (co je bliz k Plzenske a centrum a na ten co je ve smeru Prachnerova.

Kdyby bylo AP na te kostce posunuto (cca 1 m v danem smeru) pak bych to mel asi bez problemu.


Predtim viz muj preminuly prispevek - jako by to AP nekdo porad zapinal a vypinal.

Tak co vy zkusenejsi na to???

Ahoj Petr

__________________


X.

Old Post 27.05.2003 v 08:13
xanda je offline   Click Here to See the Profile for xanda   Find more posts by xanda   Click here to Send xanda a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sranda
Newbie

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 81

Příspěvek č. 152 

xanda:
Problem je ten, ze mas tu integrovanou "slabou" antenku ve spojeni dalsich faktoru.
1. Jsi asi trochu pric z vertikalniho uhlu.
2. Stromy opravdu vadi. ( Karel i musel antenu posouvat vys a prozezat trochu zelen).
3. Nase vsesmerovka ma vertikalni polarizaci( zkousel jsi otacet s antenkou?).

Vypinani: muze to byt vitr v topolu.

Zmerit signal bych moch, az pristi tyden, alke myslim ze je to zbytecny. Signal ted mas, ale blbu -> kdyz si poridis lepsi anteu, tak to bude OK urcite. Integrovane antenky jsou pro pouziti do budov na par metru.

Zatim ahoj.

__________________

sranda

Old Post 27.05.2003 v 10:07
sranda je offline   Click Here to See the Profile for sranda   Find more posts by sranda   Click here to Send sranda a Private Message   Click Here to Email sranda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xanda
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 10

ANTENA Příspěvek č. 153 

No jasne, ze ta antenka, co jsem mel je nic moc, ale na Strahove na ni bezi dost lidi.

Byla jen na vyzkouseni, takze me to nic nestalo. Jde mi ale o to, jakou antenu, jake sily, jak dlouhy kabel a kde je ten nejlepsi signal. Proto bych rad to promereni. Bude to aspon potom jednodussi a je mi hloupe, kdyz se co tyden stavuji do obchodu, ze si zase pujcim a vyzkousim neco jineho :-)

__________________


X.

Old Post 27.05.2003 v 10:13
xanda je offline   Click Here to See the Profile for xanda   Find more posts by xanda   Click here to Send xanda a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sranda
Newbie

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 81

Příspěvek č. 154 

Strahov je placka, a pokud maj primou viditelnost, tak je to OK.

Jeste jsem si spomel, ze jsi psal o posouvani anteny. To bohuzel neni mozny, protoze je pridelana ke stozaru a ten je zas napevno pridelanej do baraku.

Kdyz na tom trvas, tak mi pristi pondeli zavolej a domluvime se kdy bych k tobe prisel.

To ze si pujcujes od obchodniku veci k vyzkouseni ti blby nemusi bejt, vzdyt ti to nabyzej, aby te nalakali zarizeni u nich koupit. Zaplatis jim.

Zatim Ahoj
Standa

__________________

sranda

Old Post 27.05.2003 v 11:07
sranda je offline   Click Here to See the Profile for sranda   Find more posts by sranda   Click here to Send sranda a Private Message   Click Here to Email sranda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
i4ShopNet
Member

Registrován: 04.11.2002
Příspěvků: 434

XI-325 a XI-305 Příspěvek č. 155 

__________________

i4 support personnel

Old Post 27.05.2003 v 17:24
i4ShopNet je offline   Click Here to See the Profile for i4ShopNet   Find more posts by i4ShopNet   Click here to Send i4ShopNet a Private Message   Click Here to Email i4ShopNet   Visit i4ShopNet's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kruz
Newbie

Registrován: 01.09.2002
Příspěvků: 27

Re: XI-325 a XI-305 Příspěvek č. 156 

Naposledy upravil Kruz 27.05.2003 v 23:14

Old Post 27.05.2003 v 23:11
Kruz je offline   Click Here to See the Profile for Kruz   Find more posts by Kruz   Click here to Send Kruz a Private Message   Click Here to Email Kruz     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sranda
Newbie

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 81

upozorneni Příspěvek č. 157 

__________________

sranda

Old Post 09.06.2003 v 23:20
sranda je offline   Click Here to See the Profile for sranda   Find more posts by sranda   Click here to Send sranda a Private Message   Click Here to Email sranda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
M.K.
Newbie

Registrován: 24.10.2003
Příspěvků: 2

Příspěvek č. 158 

Zdravim vsechny. Momentalne bydlim ob jeden barak od AP sranda, Plzenska 119, 3. pattro. Cumim z okna na skolu. Mam PCMCIA bez moznosti ext. anteny. Mam sanci ?

Old Post 24.10.2003 v 14:28
M.K. je offline   Click Here to See the Profile for M.K.   Find more posts by M.K.   Click here to Send M.K. a Private Message   Click Here to Email M.K.     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kaso
Newbie

Registrován: 22.09.2002
Příspěvků: 11

Sila signalu Příspěvek č. 159 

Zdravim M.K. no pokud neco jako "sranda" chytas pak asi ano. Podminkou snad je jen rozumnej signal popripade najit misto kde by byl, popripade poridit jinou PCMCIA WiFi kartu...

Old Post 25.10.2003 v 12:50
kaso je offline   Click Here to See the Profile for kaso   Find more posts by kaso   Click here to Send kaso a Private Message   Click Here to Email kaso   Visit kaso's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kruz
Newbie

Registrován: 01.09.2002
Příspěvků: 27

ethernet Příspěvek č. 160 

Old Post 25.10.2003 v 13:26
Kruz je offline   Click Here to See the Profile for Kruz   Find more posts by Kruz   Click here to Send Kruz a Private Message   Click Here to Email Kruz     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:02.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 4567891011  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz