CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > Mate nekdo skusenosti s DLINK 700AP?
« 3536373839404142
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
highlander
Senior Member

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 898

Příspěvek č. 641 

to citron: ano nejde to na něj pingnout přes wifi
ani ho nejde spravovat přes wifi v klient modu


to all: nemáte prosím někdo fotku případně scan ze scaneru plechovky co je uvnitř dwl700 ?

potřebuju se podívat jak je zapojené napájení koncového stupně...

nemůžu si dovolit sundavat to ze střechy a skoumat to,.. lidi by mně sežrali

Old Post 16.03.2005 v 17:15
highlander je offline   Click Here to See the Profile for highlander   Find more posts by highlander   Click here to Send highlander a Private Message   Click Here to Email highlander     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dodo
Senior Member

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 704

Příspěvek č. 642 

to je ale strašná sračka ta sedmistovka. mám to jako AP čas od času to musím resetovat jen protože se se to tajuplně kousne. nechcete to někdo koupit ? spíš na klienta..

__________________

float like a butterfly, sting like a bee

Old Post 25.03.2005 v 15:13
dodo je offline   Click Here to See the Profile for dodo   Find more posts by dodo   Click here to Send dodo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kmarko
Newbie

Registrován: 09.05.2005
Příspěvků: 66

help Příspěvek č. 643 

mam dotaz jde s timto Dlinkem700AP pripojit nasledujucim zpusobem mam AP-XI626 (prirazeny 2adresy)===> Dlink700AP ===> Swich ===> ---------1PC(192.168.10.xx)
----------2PC(192.168.10.xx) bude to fungovat nebo to umi klienta pouze pro jedno PC???

Old Post 31.08.2005 v 16:35
kmarko je offline   Click Here to See the Profile for kmarko   Find more posts by kmarko   Click here to Send kmarko a Private Message   Click Here to Email kmarko     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D@vid
...nikdo...

Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 322

Re: help Příspěvek č. 644 

__________________

Zkuste to bez drátů, milý Marconi

Old Post 31.08.2005 v 20:13
D@vid je offline   Click Here to See the Profile for D@vid   Find more posts by D@vid   Click here to Send D@vid a Private Message   Click Here to Email D@vid     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
luzar
Junior Member

Registrován: 12.05.2004
Příspěvků: 103

DWL-700AP Příspěvek č. 645 

No pročetl sem si dvě poslední stránky tohoto tématu. A shrnu po delší době to co se tu už několikrát shrnovalo. S DWL-700AP mám už dlouholeté zkušenosti takže zhruba vím o čem mluvim (aspoň o něčem něco vím)
- Je to dobrý krám ale byl levný. I přesto nám někde běží rok bez toho aniž bych o něm věděl. Ale je třeba dodržet pár niže zmíněných pravidel.
- Moc se v mašince nehrabat (web rozhraní). Prostě nastavit a nechat být. Především nikdy nelézt do položky stats nebo status či jak je to tam napsáno. Mašina se kousne a lze ji rozchodit jen přes seriové rozhraní. Na piny do kterých se má napojit RX, TX a GND si už nevzpomenu tak jako na baud rate. Takže musíte prohledat celý thread a najít si to či experimentovat.
- Nikdyž za tuto mašinku necpat víc klientů na ethernetu. Tzn nedávat za to switch, hub atd.. DWL-700 nemá cache pro víc neže jednu mac na ethernetu.
- Někdy toto AP má neduhy že po čase vyskočí ping latence na velké hodnoty a při tom vzniká i velké PL. Pomůže reboot.
- Resetování přístoje do defaultního nastavení je velkou záhadou. S určitostí lze říci, že minimum držení tlačítka reset je 30s. Kamarád doporučuje držet tlačítko reset minutu a pak ještě několikrat krátce zmačnout toto tlačítko. Prý je to zaručené
- Samozřejmostí je že repeatuje jen zařízení stejného typu (případně chipsetu) tak jako většina strojů z minulých i těchto dob. Nikde není psáno že to je universal repeater.
- Nedporučuju používat jako AP. Někdo píše že to není vhodné na klienta ale já tvrdím opak. Na módu AP jsem zpozoroval že časem vylítají pingy nahoru.
- Aby dobře fungoval v klientském režimu tak potřebuje dobrý stabilní signál. Někdy se stává že při výpadku signálu dojde k záseku přístroje. Většinou pomůže restart/lehký reset přístroje.
- Zajímovostí a pěkně blbou neduhou je, že pokud je toto zařízení v klientském režimu, tak se spojení neváže jen na ssid ale i na mac adresu ap na kterém je připojen. Tzn. s výměnou AP musíte nastavit v D-Linku i novou MAC adresu AP (nebo se připojit pomoci site survey) jinak se d-link automaticky nespojí.
- Skrytá položka frame_setup.htm moc nepomůže protože tam skoro nic z rozšířených funkcí nejede.

Na víc si teďka nevzpomenu. Ale snad sem to základní vystihnul.

__________________

HovNet. Suggestive name for suggestive net.

Old Post 29.04.2006 v 13:30
luzar je offline   Click Here to See the Profile for luzar   Find more posts by luzar   Click here to Send luzar a Private Message   Click Here to Email luzar   Visit luzar's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aldaran
Newbie

Registrován: 13.01.2005
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 646 

Pouzivam DWL700 jako AP uz tretim rokem, visi na tom cca 20 klientu. Jakykoli pokus dat tam neco jineho melo za dusledek, ze se par klientu ozvalo ze je nove AP slabsi.

Shrnul bych par mych poznatku:

- Kdyz to bezi nehrabat se do nej - napr. pri slednuti logu - 100% zamrznuti. Na vsech AP pouzivam resetator, ktery pinga a kdyz se nedopingne sebere na 10s napajeni. Obvykle v logu vidim zaznam o resetu v dobe, kdy jsem tam lezl webem.

- Jako AP jede bez problemu proti : 1120, WRT311, d-link family, Asus family, Trendnet family

- Jako jedinou vytku mam ze celkem ochotne duplikuje pakety, cimz se lehce zmensuje propustnost.

Zaver: Za ty prachy je to super delnik, nebojim se ze mi do nej prasti blesk, protoze mam jeste 4ks ve skrini, ktere jsem koupil za par korun.

Old Post 17.05.2006 v 08:58
Aldaran je offline   Click Here to See the Profile for Aldaran   Find more posts by Aldaran   Click here to Send Aldaran a Private Message   Click Here to Email Aldaran     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LT.CLOUD
Member

Registrován: 14.10.2005
Příspěvků: 449

nejede lan Příspěvek č. 647 

Zdravím, momentálně laboruju D-Linka 700ap
Jede jenom wifi část, vpohodě se dostanu přes wifi do nastavení (web)
Lan část ani neblikne (po zapojení do sítovky, switch,...) nepomůže ani reset (spíše je to hardwarová chyba)

Nepůjde to ,,nějak,, rozchodit ???

PS je to jenom labor, skusím stím nenáročnou aktivní retranslaci

Old Post 20.05.2006 v 11:34
LT.CLOUD je offline   Click Here to See the Profile for LT.CLOUD   Find more posts by LT.CLOUD   Click here to Send LT.CLOUD a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mnaga
Senior Member

Registrován: 19.03.2003
Příspěvků: 1214

Příspěvek č. 648 

__________________

http://laser.webpark.cz

Old Post 20.05.2006 v 12:19
mnaga je offline   Click Here to See the Profile for mnaga   Find more posts by mnaga   Click here to Send mnaga a Private Message   Click Here to Email mnaga   Visit mnaga's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LT.CLOUD
Member

Registrován: 14.10.2005
Příspěvků: 449

Příspěvek č. 649 

Re: mnaga

- včera jsem to všechno pročítal

- seriový kabel sestrojím a skusím

- retlanslace to bude taková laborace na stole a pokud to pofrčí tak to nasadím do terénu (na skoušku), jenom ta zima mě dělá vrásky (u nás -20, -24 vpohodě :( )
předpokládám ( klijent_1 - - -> AP(dwl 700ap) <- - - klijent_2)

Old Post 20.05.2006 v 14:11
LT.CLOUD je offline   Click Here to See the Profile for LT.CLOUD   Find more posts by LT.CLOUD   Click here to Send LT.CLOUD a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LT.CLOUD
Member

Registrován: 14.10.2005
Příspěvků: 449

LAN funguje Příspěvek č. 650 

Zdravím, tak nefunkční LAN nebyl spůsobený mechanickou závadou ale UTPčkem, jenom to chtělo křížené UTP

-při pokusech s retlanslací jelo vše vpohodě

Old Post 24.05.2006 v 20:05
LT.CLOUD je offline   Click Here to See the Profile for LT.CLOUD   Find more posts by LT.CLOUD   Click here to Send LT.CLOUD a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kate.H
Newbie

Registrován: 08.03.2009
Příspěvků: 8

Unhappy Prosím, pomoc! Příspěvek č. 651 

Zdravím.
Koupila jsem si D-link DWL 700AP, ale mám jeden velký problém - ačkoli postupuji podle manuálů a návodů, dosud se mi nepodařilo jej zprovoznit. Po připojení napájecího a síťového kabelu se mi nepodaří přes síťové rozhraní k zařízení přihlásit. Po zadání IP adresy zařízení se zkrátka nic neděje. Už jsem zkusila snad vše, prosím Vás tedy o pomoc. Děkuji

Old Post 08.03.2009 v 20:20
Kate.H je offline   Click Here to See the Profile for Kate.H   Find more posts by Kate.H   Click here to Send Kate.H a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Defendrius
Newbie
zastupce cloudu 10.110


Registrován: 12.09.2005
Příspěvků: 82

Příspěvek č. 652 

a mas v pocitaci nastavenou IP adresu v rozsahu jako je defaultni adresa toho dlinku?

Old Post 08.03.2009 v 20:43
Defendrius je offline   Click Here to See the Profile for Defendrius   Find more posts by Defendrius   Click here to Send Defendrius a Private Message     Visit Defendrius's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kate.H
Newbie

Registrován: 08.03.2009
Příspěvků: 8

Příspěvek č. 653 

Old Post 09.03.2009 v 22:07
Kate.H je offline   Click Here to See the Profile for Kate.H   Find more posts by Kate.H   Click here to Send Kate.H a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Defendrius
Newbie
zastupce cloudu 10.110


Registrován: 12.09.2005
Příspěvků: 82

Příspěvek č. 654 

Old Post 09.03.2009 v 23:14
Defendrius je offline   Click Here to See the Profile for Defendrius   Find more posts by Defendrius   Click here to Send Defendrius a Private Message     Visit Defendrius's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ppeyrak
Newbie

Registrován: 30.08.2008
Příspěvků: 35

ap Příspěvek č. 655 

bacha, je k tomu potřeba cross patchcord

Old Post 10.03.2009 v 06:00
ppeyrak je offline   Click Here to See the Profile for ppeyrak   Find more posts by ppeyrak   Click here to Send ppeyrak a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kate.H
Newbie

Registrován: 08.03.2009
Příspěvků: 8

Příspěvek č. 656 

Old Post 10.03.2009 v 07:44
Kate.H je offline   Click Here to See the Profile for Kate.H   Find more posts by Kate.H   Click here to Send Kate.H a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:01.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 3536373839404142  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz