CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ústředna > Jak dělat levné antény
« 910111213141516171819
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Slimmer
Junior Member

Registrován: 23.12.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 225 

>jonas
Nebud naivni....

Old Post 31.05.2005 v 11:40
Slimmer je offline   Click Here to See the Profile for Slimmer   Find more posts by Slimmer   Click here to Send Slimmer a Private Message   Click Here to Email Slimmer   Visit Slimmer's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xor
Member

Registrován: 25.06.2002
Příspěvků: 474

Příspěvek č. 226 

__________________

Old Post 31.05.2005 v 12:56
xor je offline   Click Here to See the Profile for xor   Find more posts by xor   Click here to Send xor a Private Message   Click Here to Email xor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
misi
Junior Member

Registrován: 09.06.2003
Příspěvků: 123

Příspěvek č. 227 

Old Post 31.05.2005 v 17:42
misi je offline   Click Here to See the Profile for misi   Find more posts by misi   Click here to Send misi a Private Message   Click Here to Email misi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Slimmer
Junior Member

Registrován: 23.12.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 228 

>xor Misi ti rekl maximalne vystizne... Je to i o lidech, z tveho bych usuzoval, ze kdo ma sito musi smazit bez regulace. Coz je nesmysl.

Old Post 31.05.2005 v 21:14
Slimmer je offline   Click Here to See the Profile for Slimmer   Find more posts by Slimmer   Click here to Send Slimmer a Private Message   Click Here to Email Slimmer   Visit Slimmer's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nortone
Newbie

Registrován: 10.08.2003
Příspěvků: 19

Příspěvek č. 229 

Ja jsem udelal 5Ghz plechovku podle toho kalkulatoru na 2,4Ghz co pouzivaj snad vsichni, tet nevim rychle link, byli stim velky problemy, protoze mi to nechtelo chodit tak jak bych si predstavoval, ale tet uz to funguje skvele. Mame to jako ozarovac k parabole a dokonce ma zisk o 2-3db lepsi nez original ozarovac od vyrobce. Ale kdyby tady nekdo zalozil samostatny tema na anteny 5Ghz, bylo by to supr, protoze nez jsem udelal supr plechovku tak to bylo mesice zkouseni a cteni. Na internetu zatim neni vubec nic.

Old Post 16.06.2005 v 21:15
nortone je offline   Click Here to See the Profile for nortone   Find more posts by nortone   Click here to Send nortone a Private Message   Click Here to Email nortone     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zedd_x
Junior Member

Registrován: 28.04.2004
Příspěvků: 105

Příspěvek č. 230 

Old Post 16.06.2005 v 22:44
zedd_x je offline   Click Here to See the Profile for zedd_x   Find more posts by zedd_x   Click here to Send zedd_x a Private Message   Click Here to Email zedd_x   Visit zedd_x's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
skeptik
HF Assistant

Registrován: 05.09.2002
Příspěvků: 586

Příspěvek č. 231 

__________________


- Skeptik

Old Post 16.06.2005 v 22:47
skeptik je offline   Click Here to See the Profile for skeptik   Find more posts by skeptik   Click here to Send skeptik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AazZ.infO
Newbie

Registrován: 08.02.2004
Příspěvků: 58

Všesměrovka 6dB za skorozadarmiko Příspěvek č. 232 

Old Post 20.10.2005 v 16:36
AazZ.infO je offline   Click Here to See the Profile for AazZ.infO   Find more posts by AazZ.infO   Click here to Send AazZ.infO a Private Message   Click Here to Email AazZ.infO   Visit AazZ.infO's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yupee
Member

Registrován: 15.11.2002
Příspěvků: 454

Re: Všesměrovka 6dB za skorozadarmiko Příspěvek č. 233 

__________________

NOT connected node SklenikNET

Old Post 20.10.2005 v 17:46
yupee je offline   Click Here to See the Profile for yupee   Find more posts by yupee   Click here to Send yupee a Private Message   Click Here to Email yupee   Visit yupee's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AazZ.infO
Newbie

Registrován: 08.02.2004
Příspěvků: 58

Thumbs up Vsesmerovka Příspěvek č. 234 

Old Post 20.10.2005 v 18:18
AazZ.infO je offline   Click Here to See the Profile for AazZ.infO   Find more posts by AazZ.infO   Click here to Send AazZ.infO a Private Message   Click Here to Email AazZ.infO   Visit AazZ.infO's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yupee
Member

Registrován: 15.11.2002
Příspěvků: 454

Re: Vsesmerovka Příspěvek č. 235 

__________________

NOT connected node SklenikNET

Naposledy upravil yupee 20.10.2005 v 18:44

Old Post 20.10.2005 v 18:33
yupee je offline   Click Here to See the Profile for yupee   Find more posts by yupee   Click here to Send yupee a Private Message   Click Here to Email yupee   Visit yupee's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bartali
Newbie

Registrován: 20.10.2005
Příspěvků: 4

Dotaz na detaily parabolové antény Příspěvek č. 236 

Nevíte někdo jsem nováček v týto oblasti. Mám k dispozici parabolu (myslím že je poměrně velká cca 80 až 100cm teď nevím) pevnou kovovou - plechovou. Uchycení není problém. Vzdálenost AP je cca 2km. Jde o Wifi 2,4 GH. Jediné co nevím je zářič, jak ho udělat. Jedná se mi především o tyto detily:

1) udělat stojku z prostředku paraboly nebo trojnožky na kraj paraboly - má to nějaký vliv? neb použít origoš satelitový držák konvertoru s tím že musím jinak zaměřovat parabolu.

2) zářič: jaký je rozdíl mezi plechovkovým zářičem a originál zářič

3) jse li manuálně zručný jde zářič udělat kupř z plechu (stočím plech navařím víčko) nabarvím udělám laminátovej potah aby to pěkně vypadalo. ...

4) Dozvěděl jsem se že plechovka má mít určité rozměry nicméně nevím do jaké vzdálenosti ji dát od paraboly je na to nějaký teoretický vzorec? Nebo se pouze jedná o to aby vyzářený signál z plechovky dopadal pokuď možno na celou plochu paraboly ?

5) někde jsem se dozvěděl že když se na plechovku ještě přidělá jakýsi trychtýř směrem k parabole získá se tím 3 dB příjmu na víc.

Díky moc za odpovědi

Old Post 24.10.2005 v 09:57
bartali je offline   Click Here to See the Profile for bartali   Find more posts by bartali   Click here to Send bartali a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lord DIABLO
Senior Member

Registrován: 29.03.2003
Příspěvků: 729

Re: Dotaz na detaily parabolové antény Příspěvek č. 237 

Old Post 24.10.2005 v 10:33
Lord DIABLO je offline   Click Here to See the Profile for Lord DIABLO   Find more posts by Lord DIABLO   Click here to Send Lord DIABLO a Private Message   Click Here to Email Lord DIABLO     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Plnt
HonzaK

Registrován: 04.06.2002
Příspěvků: 804

Team Member: MOD

Re: Re: Dotaz na detaily parabolové antény Příspěvek č. 238 

__________________

Old Post 24.10.2005 v 11:09
Plnt je offline   Click Here to See the Profile for Plnt   Find more posts by Plnt   Click here to Send Plnt a Private Message   Click Here to Email Plnt   Visit Plnt's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bartali
Newbie

Registrován: 20.10.2005
Příspěvků: 4

Příspěvek č. 239 

1) No já mám dojem že výkon se reguluje i vysílacím zařízením ne?

2) No myslím že od toho forum je ne ? ... a proto se ptám a pak usoudím co bude lepší. Kreslením a měřením a počítáním zaberu jen čas. Nějaké to vzdělání v elektro mám jen už dlouho se tomu nevěnuji a neznám nové poznatky a tak dále...

3) Mám dojem že s jakoukoliv směrovou anténou tedy i kupovaným sítem se zamoří určité pásmo před anténou. Samozřejmě je pak rozdíl ve směrovosti. A mám dojem že jakákoliv směrová anténa na tuto vzdálenost s potřebným výkonem stejně bude mimo normu.... Tedy i to síto. Mimo to na tuto vzdálenost by měla stačit nějaká směrová 16dB že?

4) a proto se ptám jak to správně spočítat a správně navrhnout zářič. Jestli to jde.

Old Post 24.10.2005 v 11:14
bartali je offline   Click Here to See the Profile for bartali   Find more posts by bartali   Click here to Send bartali a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TomášT
Junior Member

Registrován: 21.05.2004
Příspěvků: 104

Příspěvek č. 240 

1/ Máš středovou nebo offesovou parabolu? pokud se nemýlím offsetová má jiný tvar. Na offsetovou nejlépe originál držák (jinak nenajdš ohnisko), na středovou spíš trojnožku - je stabilnější než jedna tyč (a líp tam tu plechovku přiděláš).

2/ při správné výrobě a umístění - rozdíl minimální až nulový

3/ ano, samozřejmě

4/ každá parabola má ohnisko, tam byl také umístěn původní ozařovač - tak tam :-)

5/ trychtýř není určen na ozařovač, ale na samostatnou plechovku použitou jako anténa - zvýší směrovost a zisk.

Old Post 24.10.2005 v 11:46
TomášT je offline   Click Here to See the Profile for TomášT   Find more posts by TomášT   Click here to Send TomášT a Private Message   Click Here to Email TomášT     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:33.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 910111213141516171819  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz