CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > lze nejak nastavit komrese prenasenych dat?/FTPko na never.IP ??
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
korny
Newbie

Registrován: 22.10.2002
Příspěvků: 60

lze nejak nastavit komrese prenasenych dat?/FTPko na never.IP ?? Příspěvek č. 1 

Cus lidi..
par dni jsem pripojenej rychosti 64Kb
Mam ale 2 problemy
1)pokud prenasim (natahuju) obyc. HTML stranky tak se mi natahuji pomaleji , nez dyz jsem byl pripojenej pres klas. dialup.
Prisuzuju to kompresi, ktera se dala u dialup zapnout.
da se neco takoveho taky zapnout na WIFI?

2) jsem pripojenej na pevnou NEVEREJNOU IP adresu.
Pokud chci neco stahnout z NETu pomoci ftpka neni problem, ale nevim jak vyresit pokud chci sam pustit FTPko nekomu jinemu, aby si mohl neco stahnout odemne.Ten samej problem resim u telefonnovani pres NET (boddyphone/piccophone) - vyzaduje to verejnou moji IP adresu.(snad jedina moznost je SKYPE.com)
Moje pripojeni se na venek tvari pod IP adresou mojeho pripojovatele k internetu.
Mohl bych si priplatit za prideleni verejne IPny..ale to se mi nechce :-)

MOJE PRIPOJENI:cznet.cz (babka0001)
KARTA:noname GWPCI20
SYSTEM:WINXP

diky za rady

Old Post 01.01.2004 v 16:23
korny je offline   Click Here to See the Profile for korny   Find more posts by korny   Click here to Send korny a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xor
Member

Registrován: 25.06.2002
Příspěvků: 474

Příspěvek č. 2 

1) muze byt zpusobeny shapingem. kdysi se takhle chovala iGW mototechna, ted se jim asi podarilo najit optimum v HTB a jede solidne. ono wifi pripojeni je vubec dost "gumovy" (horsi odezva), i kdyz na konci jsou treba 2 Mbit bez shapingu. kompresi to neni.
2) hledej frazi portforwarding. kdyz provider dela NAT (preklad adres), tak potrebujes, aby iGW presmeroval vsechno, co dorazi na urictej port (napr. 21), na stroj uvnitr site (na tu tvoji neverejnou IP). zkus rict nekomu, kdo se stara o branu cznetu.

Old Post 01.01.2004 v 21:18
xor je offline   Click Here to See the Profile for xor   Find more posts by xor   Click here to Send xor a Private Message   Click Here to Email xor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Yablos
Junior Member

Registrován: 04.02.2003
Příspěvků: 126

Příspěvek č. 3 

dodatek 1) Samotny FTP/server/klient neumi zapinat kompresi. Ta neni v popisu protokolu

dodatek 2) Pokud nema ISP NAT, muze mit jeste PAT(Port Address Translation) takze napr na port 5555 si namaslujes sebe atd atd... Je to relativne lehce konfigurovatelne

__________________

Yablos - P.T.

Old Post 02.01.2004 v 09:50
Yablos je offline   Click Here to See the Profile for Yablos   Find more posts by Yablos   Click here to Send Yablos a Private Message   Click Here to Email Yablos   Visit Yablos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
korny
Newbie

Registrován: 22.10.2002
Příspěvků: 60

diky za rady, ale neslo by to upresnit? Příspěvek č. 4 

diky za dary, ale moc z toho chatrej nejsem,

Neni mi jasny, kdyz napise nekdo verejnou IP adresu FTPka
treba korny:korny@80.95.120.45:1111 (aresa meho pripojneho bodu k NETu)jak mam donutit pripojnej bod , aby tenhle pozadavej pak dale smeroval na moji (vnitrni/neverejnou) IP adresu typu 192.168.10.XXX, respektove na FTPko, ktery tady spustim..
jeste kdyz bych ho pustil standardne na portu 21(to bych samozrejme mohl pustit na portu 11111,
ale co pak kdyz nekdo jiny si pusti na taky neco na portu 1111 a je pripojenej pres stenem pripojnej bod.

Vzdyt ja nemam moznost menit nastaveni AP

Neexistuje treba naka sluzba na NETu, ktera kratkodobe prideluje verejny IP adresy, nebo tak neco..ze se tak clovek nejak naloguje(nastavi si proxy..co ja vim) a pak vystupuje pod verejnou IP adresou, kterou ma pouze pro sebe?

Old Post 02.01.2004 v 12:17
korny je offline   Click Here to See the Profile for korny   Find more posts by korny   Click here to Send korny a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:53.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz