CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha venkov & blízké okolí Prahy > Hostivice a Sobín
1234567
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
peat
Newbie

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 33

Příspěvek č. 49 

Old Post 13.03.2003 v 09:44
peat je offline   Click Here to See the Profile for peat   Find more posts by peat   Click here to Send peat a Private Message   Click Here to Email peat   Visit peat's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fulda
Newbie

Registrován: 17.02.2003
Příspěvků: 4

Na Hrazi Příspěvek č. 50 

OK, ctvrtek je dobrej.

Old Post 13.03.2003 v 15:10
fulda je offline   Click Here to See the Profile for fulda   Find more posts by fulda   Click here to Send fulda a Private Message   Click Here to Email fulda   Visit fulda's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IJK
Member
zastupce cloudu 10.66


Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 56

Setkani Příspěvek č. 51 

Ctvrtek by sel, ale schuzka ma vyznam, pokud se nas sejde vic - zejmena by chtelo zkusit kontaktovat nekoho z tech Rep - Divochu nebo jiny, ozvete se!

__________________

IJK
Simuv axiom: Libovolny signal se zlepsi, pripojime-li antenu!

Old Post 13.03.2003 v 17:23
IJK je offline   Click Here to See the Profile for IJK   Find more posts by IJK   Click here to Send IJK a Private Message   Click Here to Email IJK   Visit IJK's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wentasah
Member
zastupce cloudu 10.21


Registrován: 10.10.2002
Příspěvků: 29

Příspěvek č. 52 

Zkusil bych se taky zastavit. Jsem z Rep, ale tam to zatim vypada blbe. Starosta je d...l a zadny anteny na strechu proste nepovoli. Leda ze bysme platili jak mourovaty. Budem to zkouset dal opficialni cestou s pomoci pravniku, ale je to na dlouho.

__________________

Wentasah

Old Post 14.03.2003 v 11:05
Wentasah je offline   Click Here to See the Profile for Wentasah   Find more posts by Wentasah   Click here to Send Wentasah a Private Message   Click Here to Email Wentasah   Visit Wentasah's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kane
Newbie

Registrován: 23.09.2002
Příspěvků: 9

... Příspěvek č. 53 

Sory ze sem se vcera nezucastnil, nemoh sem. A nejak sem se nedostal poradne na net, takze sem k tomu ani nemoh nic napsat.
Teda nezucastnit sem se moh jenom kdyby to probehlo...takze delo se teda vcera vlastne neco? piste vsechno...

Old Post 15.03.2003 v 11:17
Kane je offline   Click Here to See the Profile for Kane   Find more posts by Kane   Click here to Send Kane a Private Message   Click Here to Email Kane   Visit Kane's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
peat
Newbie

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 33

Příspěvek č. 54 

Jeste se nic nedelo. Az skoro za 14 dni. 27. brezna

Old Post 15.03.2003 v 11:42
peat je offline   Click Here to See the Profile for peat   Find more posts by peat   Click here to Send peat a Private Message   Click Here to Email peat   Visit peat's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Divoch
Newbie

Registrován: 14.09.2002
Příspěvků: 49

Příspěvek č. 55 

Ok pro sraz jsem vsemi deseti,
ale do te doby by sme si meli vyjasnit vic veci.
1)kdo vsechno by se pripojil a hlavne kde bude AP. IJK navrhoval aby bylo u
nich v Sobine kvuli tomu ze maji bliz do Rep (ja proti tomu nic nemam), ale
bude ze Sobina. dobrej dosah treba i peata ci Kane??
2)jak s tim pripojenim na Repy. Co mam informace tak nody antosj a skupina
LuZor Shakul a dalsi v tomto baraku uvazuji o zrizeni AP, ale na strechu
zatim nemuzou. Ja z Hostivic vydim priblizne 4 horni patra z panelaku v
Galandove ulici (kde jsou nody Luzor a shakul), kolik jich je videt ze
Sobina??
3) Pripojeni k internetu - pro vsechny z nas docela dulezity bod. Zatim asi
jedinou moznosti je az budeme pripojeni na Repy. Co vim tak v Repich shaneji
pripojeni tak doufam ze by snad nebyl problem aby pripojili i nas, lae s
nikym sem o tomto nemluvil. (no pak by jeste prichazelo v uvaho az budou
Repy pripojene do zbytku Czfree, pripojit se ne nekterou inet branu - Deu,
Aranche Labs - ale to uz by bylo pres hodne nodu a asi by se zhorsoval ping
a i kvalita pripojeni.)


Jestli mate nekdo dalsi info z Rep umisteteho sem at se mame o ceho
odpichnout
Divoch

Naposledy upravil Divoch 15.03.2003 v 17:46

Old Post 15.03.2003 v 17:10
Divoch je offline   Click Here to See the Profile for Divoch   Find more posts by Divoch   Click here to Send Divoch a Private Message   Click Here to Email Divoch   Visit Divoch's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Divoch
Newbie

Registrován: 14.09.2002
Příspěvků: 49

Informace o Repich Příspěvek č. 56 

Old Post 17.03.2003 v 22:41
Divoch je offline   Click Here to See the Profile for Divoch   Find more posts by Divoch   Click here to Send Divoch a Private Message   Click Here to Email Divoch   Visit Divoch's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
peat
Newbie

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 33

Příspěvek č. 57 

Old Post 20.03.2003 v 16:06
peat je offline   Click Here to See the Profile for peat   Find more posts by peat   Click here to Send peat a Private Message   Click Here to Email peat   Visit peat's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IJK
Member
zastupce cloudu 10.66


Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 56

Jak dál Příspěvek č. 58 

Abychom se pohnuli dál, je nutno první sehnat někoho, kdo může dělat přípojný bod - z toho lze odvodit možnou konektivitu, cenu a nejlepší topologii naší podsítě. Zatím jsem vycházel z předpokladu, že připojení Řep se vyřeší. Pokud to tam vypadá špatně, viděl bych to na Dědinu - je sice trochu dál, ale už funguje a měla by mít rozumnou konektivitu (alespoň podle lidí z Archane). V tom případě by možná vycházelo líp propojení k PEATovi a zpět, pokud máte někdo přístup k rozumné digitální mapě, zkuste to změřit. Výhledově, pokud chceme vytvořit sí? s rozumnou spolehlivostí, je zaokruhování prakticky nutností.
Nemám zásadní touhu vytvářet klíčový node, vedly mne k tomu spíš logické úvahy
- jednak bych měl několik (3-5) dalších lidí, kteří se chtějí připojit, na což by nám stačil lokální LAN, ale pro to nějaký router tak jako tak potřebujeme.
- Rozumná poloha a dohled (Zličín, Řepy, Hostivice, Dědina, Bílá hora...)
- Dům, tedy i střecha a půda je můj, t.j. odpadají problémy jako v Řepích, není problém umístit router přímo na půdu tak, aby kabeláž k anténám byla co nejkratší.

Ve čtvrtek jsem na LinuxWorldu mluvil s lidmi z Archane, 3km vzdušnou čarou by se směrovkami na obou stranách a rozumnou kartou neměl být problém, pro routování dál by to samozřejmě chtělo kartu na každou anténu - rozbočovač v podstatě zežere zisk antény :-(.
Ukazovali tam distribuci Linuxu pro router na flash kartě, která se připojovala přímo na IDE - to se mi zdá na daný účel ideální, nehlučí, žere málo proudu, spolehlivější a rychlejší než HDD, chráněná proti zápisu (cracku), snadná údržba routeru - při problémech se prostě přebootuje.
Dneska se budu snažit udělat nějaký fotky - je velmi slušná viditelnost. Ostatní, máte li trochu času, zkuste prosím ještě jednou projít mapy a kontaktovat nejbližší AKTIVNÍ nody - bez toho se nedostaneme dál. Nejlíp tak, aby se to povedlo do naší plánované schůzky.

__________________

IJK
Simuv axiom: Libovolny signal se zlepsi, pripojime-li antenu!

Old Post 22.03.2003 v 11:21
IJK je offline   Click Here to See the Profile for IJK   Find more posts by IJK   Click here to Send IJK a Private Message   Click Here to Email IJK   Visit IJK's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Divoch
Newbie

Registrován: 14.09.2002
Příspěvků: 49

Re: Jak dál Příspěvek č. 59 

Old Post 22.03.2003 v 13:12
Divoch je offline   Click Here to See the Profile for Divoch   Find more posts by Divoch   Click here to Send Divoch a Private Message   Click Here to Email Divoch   Visit Divoch's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
java
Newbie

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 87

Směr Dědina. Příspěvek č. 60 

Momentálně na JAVA-II je linux server (může být i router ) s deskou s BX440, ma ISA i PCI sloty. Karta navíc (XI-626) není problém.

Výhledový záměr se ale ubírá jiným směrem. Hledám strategický bod na Dědině, který by propojil node JH (Bohnice - tam jsem dodal vlastní router) node Libox (nebo JAVA-II), uvidí určitě i na Pe3ny, propojí Wentasaha (Řepy) a zřejmě nebude problém i Hostivice.

Na tom node by byla dostupná konektivita z naší GW do Contactelu (256kbit), konektivita z Pe3ny (nyní 512kbit), a z node JH - tam bude během několika týdnů komerční konektivita a předběžný odhad je cca 3000,- Kč měsíčně za linku 512kbit....

Budete mít docela slušný výběr .

Každopádně všichni zainteresovaní musí počítat s tím, že potřebnou technologii si budou muset dodat/uhradit sami (nebo přispět podílem). Moje zdroje jsou vyčerpané. Zbudoval jsem z vlastních prostředků infrastrukturu v Ruzyni, realizoval jsem napojení na GW Contactelu, dodal router na JH a složil server na JAVA-II. Teď si situace žádá investice do stavby ronji, takže peněz není nazbyt.

JAVA.

__________________

Old Post 22.03.2003 v 14:11
java je offline   Click Here to See the Profile for java   Find more posts by java   Click here to Send java a Private Message   Click Here to Email java     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Divoch
Newbie

Registrován: 14.09.2002
Příspěvků: 49

Re: Směr Dědina. Příspěvek č. 61 

Old Post 22.03.2003 v 14:29
Divoch je offline   Click Here to See the Profile for Divoch   Find more posts by Divoch   Click here to Send Divoch a Private Message   Click Here to Email Divoch   Visit Divoch's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
peat
Newbie

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 33

Příspěvek č. 62 

Cloveka na zlicin-332 jsem se ptal na eventualni propojeni nekdy zhruba ve ctvrtek a jeste neodpovedel. Zadrhel bych hledal v tom, ze jeho vyhlidky na pripojeni jsou asi jeste mizivejsi nez v repich. Taky jsem ho znovu zval do te hospody.

Mate nekdo moznost vzit notebook s wifi kartou nebo nejakou jinou moznost zmerit silu signalu? Docela by me zajimalo jestli na strese neco chytim nebo ne. V ceste na dedinu mi imho brani minimalne jedna strecha. Vypada to na palene tasky dost stare vyroby, jestli to ma nejaky vliv. Ale prave proto ze tam je si nejsem jistej, ze neni v ceste jeste neco. O wifi toho moc nevim, clovek se zkusenostmi a notebookem prip. prebytecnou smerovou antenou je vitan :-).

Co se tyce linuxu, neni problem, kdyby nekdo chtel muzu sehnat nebo vytvorit tak do tydne instalaci linuxu na bootovatelnym cdcku, s konfiguraci na diskete. Potom neni potreba skoro nic. Kamos delal presne tohle, ale pro "desktop", tj. s xkama a aplikacema. (btw: uzitecny kdyz mate v praci jenom wokna :-)). Drivery to melo pro vsechno mozny. Fungovalo to skvele a to cdcko mam jeste doma. Udelat takhle router je polovicni prace.
Co se tyce zrani proudu a hluku, disk nemusi byt vubec a cdcko se prestane tocit az se vse potrebne nacte (=po startu) - prip. se da prekopnout na ramdisk (ale ono se to stejne nacachuje).

Old Post 22.03.2003 v 14:50
peat je offline   Click Here to See the Profile for peat   Find more posts by peat   Click here to Send peat a Private Message   Click Here to Email peat   Visit peat's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
peat
Newbie

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 33

Příspěvek č. 63 

Rovnez jsem ochoten prispet na realizaci node ke kteremu se hostivice pripoji. Myslim ze tim mluvim za vic lidi v Hostivicich.

Java: zmeril jsi signal v hostivicich u hrbitova, myslis ze bys nasel cas se nekdy podivat na strechu nodu peat (pokud tedy usoudis ze to ma smysl). Prima viditelnost zrejme neni, jak moc vadi jedna strecha v ceste?

Old Post 22.03.2003 v 15:04
peat je offline   Click Here to See the Profile for peat   Find more posts by peat   Click here to Send peat a Private Message   Click Here to Email peat   Visit peat's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
java
Newbie

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 87

Signál. Příspěvek č. 64 

Ono teď dost dobře není proti čemu měřit - AP na JAVA-II jsem na testovacím místě (node JAVA-testH) sice chytil, ale komunikace prachbídná. Je nutno PtP spoj a to buď z JAVA-II, lépe pak z Dědiny. Překážky při krátkých vzdálenostech od AP kupodivu moc nevadí, signál se dá chytit i "za rohem". Teď před chvílí jsem měřil signál z JAVA-II u Blue4 a ten na něj nevidí, je zastíněn bytovkou přes ulici. Přesto je signál dostatečný. Já u sebe zkušebně za oknem - taky není přímá viditelnost (vzdálenost 250m) - chytím signál celkem v pohodě. Při přímé viditelnosti je to pak samozřejmě lepší - JAVA-II jel s přehledem na interní AVAYu v NB i na vzdálenost cca 400m (node JAVA-Vích). Ale za hraniční použitelný dosah AP vidím vzdálenost cca 2-3km dle podmínek.

V dubnu začnu pátrat a kontaktovat lidi na Dědině a hledat strategický bod. Nechci předbíhat a vyvolávat plané naděje, ale pokud by to klaplo, do prázdnin by mohlo být vše v plném provozu. Link na JH jsem taky chtěl realizovat do konce minulého roku a nezadařilo se.

Do hospody přijdu a vemu i Wentu, a? je tam nás víc. Akorát mi někdo přibližte polohu hospody ...

JAVA.

__________________

Old Post 22.03.2003 v 16:50
java je offline   Click Here to See the Profile for java   Find more posts by java   Click here to Send java a Private Message   Click Here to Email java     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:24.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234567  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz