CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Pokrytí celé obce?
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
snake
Newbie

Registrován: 27.12.2002
Příspěvků: 4

Pokrytí celé obce? Příspěvek č. 1 

Chtěl sem se optat všech kteří této oblasti hodně rozumí na pomoc s mým plánem.Se starostou jsme mluvili o pokrytí obce signálem internetu.Dále by mě zajmalo jak by to šlapalo když by se chtělo připojit cca 30 lidí a k tomu Zš, Měu,a sem tam něco..
Po technické stránce jak by to šlo provést.obec má rozlohu cca 2x2km,takže na pokrytí by to bylo uplně v pohodě.Na nejvišším vrcholu obce se nachází stará vojenská věž asi 56m vysoká, na kterou by se dalo vše umístit.Moc děkuji za pomoc.

Old Post 01.01.2004 v 18:34
snake je offline   Click Here to See the Profile for snake   Find more posts by snake   Click here to Send snake a Private Message   Click Here to Email snake     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Re: Pokrytí celé obce? Příspěvek č. 2 

__________________

Naposledy upravil Doc 01.01.2004 v 21:23

Old Post 01.01.2004 v 21:15
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Re: Re: Pokrytí celé obce? Příspěvek č. 3 

__________________

Old Post 01.01.2004 v 21:38
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snake
Newbie

Registrován: 27.12.2002
Příspěvků: 4

Re: Re: Re: Pokrytí celé obce? Příspěvek č. 4 

Old Post 01.01.2004 v 21:52
snake je offline   Click Here to See the Profile for snake   Find more posts by snake   Click here to Send snake a Private Message   Click Here to Email snake     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Re: Re: Re: Re: Pokrytí celé obce? Příspěvek č. 5 

__________________

Old Post 01.01.2004 v 21:59
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Supík
Newbie

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 75

Re: Re: Pokrytí celé obce? Příspěvek č. 6 

__________________

V pekle je krasne horko....

Old Post 02.01.2004 v 06:57
Supík je offline   Click Here to See the Profile for Supík   Find more posts by Supík   Click here to Send Supík a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Příspěvek č. 7 

Dobry napad,
ja jsem to resil takhle :
Na nejvyssim miste kam jsem se dostal jsem dal HW AP (pouzil jsem AP 600 od proximu, jednodussi varianta AP 2000, ma pouze jednu kartu), pres rozbocovac jsem pripojil dve anteny - jednu vsesmerovku a jednu smerovku, vsesmerovka je pro pokryti obce a smerovka na server, ke kteremu je pripojen i router od ISP, bezi tu lokalni weby, forum, mailserver.
Vse jede v pohode jiz 3 mesice bez jedine zavady.
Osobne bych se primluvil taky za HW AP, prece jen je to odolnejsi nez PC a budes tim minimum problemu. Tu 2000 jsem nakonec nepouzil kvuli cene, uvazoval jsem o ni, ale protoze jsem to caloval z vlastni kapsy, nakonec jsem pouzil tu 600 a chodi to dobre.
vsesmerovku ci sektorovku muzes koupit za dobry peniz treba u Alea v Brne, inzeroval nekde na foru - napis ALEO do hledani

Naposledy upravil RadeK_B 02.01.2004 v 08:04

Old Post 02.01.2004 v 08:01
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JaHo
Junior Member

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 200

Příspěvek č. 8 

Chapu to spravne, ze jsi pripojil zdroj internetu take jako klienta toho ap? To je podle meho spatne reseni, kdyz se k tomu ap pripoji vice lidi, tak se podeli o rychlost a klesne tim rychlost i te internetove linky. Pri pripojeni napr. 20 lidi to bude naprosto neunosne, primlouval bych se za extra linku pro pripojeni ke zdroji internetu.

Old Post 02.01.2004 v 10:32
JaHo je offline   Click Here to See the Profile for JaHo   Find more posts by JaHo   Click here to Send JaHo a Private Message   Click Here to Email JaHo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JaHo
Junior Member

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 200

Příspěvek č. 9 

Neznam mistni pomery v te vasi obci, ale myslim si, ze nejjednodussim resenim by bylo umistit vsesmerovku na stozarek na strese radnice. Radnice byva v centru obce a vetsinou to byva jedna z nejvyssich budov, navic tam jiste bude zaveden ten internet o ktery se chcete podelit a bude v ni teplo. Rekl bych idealni poloha. Melo by stacit obycejne HW APcko.

Samozrejme se mohu mylit a radnice se muze krcit v rohu obce v kulne - v tom pripade bych doporucoval najit vhodnou budovu v centru, nez pouzivat vez na okraji obce.

Old Post 02.01.2004 v 10:42
JaHo je offline   Click Here to See the Profile for JaHo   Find more posts by JaHo   Click here to Send JaHo a Private Message   Click Here to Email JaHo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Příspěvek č. 10 

jo, tak nejak jsem to udelal, ovsem vzhledem ke kapacite linky 2Mbit/s a poctu uzivatelu (34) to nedela problem. Problem je umisteni AP (nikdo na rozumnem miste nechtel anteny na strese) a z mista AP. odkud mam pokrytou obec nevidim na vysilac providera. Je to hodne o nastaveni a topologii site, nicmene realny provoz, zvlaste ted o vanocich, kdy byl kazdej doma a na netu ukazal, ze to chodi bez problemu.
Jo a jestli chcete 2mbit, zkuste Ceske Radiokomunikace, meji celkem dobrou cenu (zalezi na mistnich podminkach jak k vam dostat signal) a velice solidni jednani a pristup.

Naposledy upravil RadeK_B 02.01.2004 v 10:51

Old Post 02.01.2004 v 10:44
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JaHo
Junior Member

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 200

Příspěvek č. 11 

Old Post 02.01.2004 v 10:51
JaHo je offline   Click Here to See the Profile for JaHo   Find more posts by JaHo   Click here to Send JaHo a Private Message   Click Here to Email JaHo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Příspěvek č. 12 

Na AP nejdou cele 2 mega, pasmo se rozdeluje primo na serveru, hodne klientu je pripojeno primo kabelem ze serveru, chtelo by to podrobnejsi popis topologie site.Nikde jsem netvrdil za na AP se hrne plna kapacita inetlinky. Nechci se nijak dohadovat, proste nam to takhle chodi podle nasich predstav. Puvodni varianta mela byt takova ze prijimac od ISP bude na stejnem miste jako AP a AP bude pripojene pres switch k routeru ISP a 5 uzivatelu sepripoji jeste na ten switch, pak byl problem s vyhledem na vysilac ISP (20km neni na Wifi zadna prdel pri dodrzeni limitu) tak jsme to udelali takhle. Puvodne jsem chtel taky AP2000, ale 20kKc bylo proste moc tak jsme vyzkouseli tohle. Chodi to tak v pohode, tak to zatim neresim. Na AP bylo max. tech 34 klientu, nyni pro rozvedeni casti site UTPckem je denni prumer tak 12, max. 18 uzivatelu.
Nyni jeste uvazujeme o rozsireni do sousedni obce, ale tam zase neni videt z naseho AP, ale jenom od mista kde je server, tak asi udelame PtP spoj a jedno AP dame tam, mozna bych nakonec koupil tu 2000 a tu 600 dal tam, nevim. Fakt je ze to cele jede na orinocu/proximu a ze ty 3 mesice ostreho provozu zadny problem. Predtim jsme to asi 3 mesice testovali a ladili.

Naposledy upravil RadeK_B 02.01.2004 v 11:04

Old Post 02.01.2004 v 10:54
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JaHo
Junior Member

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 200

Příspěvek č. 13 

Jojo ORiNOCO je fakt super, take ho pouzivam a jsem s nim velmi spokojen. V posledni dobe se mi i docela zamlouva compex a d-link DWL900AP+

Old Post 02.01.2004 v 11:15
JaHo je offline   Click Here to See the Profile for JaHo   Find more posts by JaHo   Click here to Send JaHo a Private Message   Click Here to Email JaHo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Příspěvek č. 14 

__________________

Old Post 02.01.2004 v 11:16
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Příspěvek č. 15 

>A jednomu fizickému AP a? již je to HW AP nebo SW AP jde >připojit max 15 lidí, aby ta rychlost připojení v lokální síti >neklesla někam na k nule

Fakt je ze vyuzivani zdroju interni site je minimalni, kazdymu jde stejne jenom o internet. Spis jsem chtel rict, ze cpat nekam na vez PC s linuxem je podle me celkem nevhodne - nedostupnost, vykyvy teplot, spotreba atak. Spis je lepsi nejake HW AP a k nemu dopravit signal. Kvalitni APcka od proximu zvladaji hodne silnej provoz, hlavne kdyz jde jenom o ten internet a spolehlivost HW AP je velice vysoka. Dulezity je ale taky celkovy navrh topologie site, coz silne zalezi na konkretnich podminkach.
toho d-linka se taky chystam nekdy zkusit, je tam dost zajimava cena.Kamos me jeste radil Ovislinka, tak nevim.

Old Post 02.01.2004 v 11:28
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JaHo
Junior Member

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 200

Příspěvek č. 16 

Old Post 02.01.2004 v 11:34
JaHo je offline   Click Here to See the Profile for JaHo   Find more posts by JaHo   Click here to Send JaHo a Private Message   Click Here to Email JaHo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:58.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz