CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Unixové Systémy > CZF Debian
« 9101112131415161718192021 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Peter
Team Leader

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 311

Příspěvek č. 225 

__________________

-- Dalibor Peter Straka

Old Post 12.04.2004 v 12:16
Peter je offline   Click Here to See the Profile for Peter   Find more posts by Peter     Click Here to Email Peter   Visit Peter's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fidel
Newbie

Registrován: 26.07.2003
Příspěvků: 33

Příspěvek č. 226 

No tak neschopnej nejsem (ještě že tomu nevěříš), jde o to že tohle mě právě odkazovalo na apt-cdrom.

Old Post 12.04.2004 v 14:51
Fidel je offline   Click Here to See the Profile for Fidel   Find more posts by Fidel   Click here to Send Fidel a Private Message   Click Here to Email Fidel   Visit Fidel's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MexMer
Newbie

Registrován: 16.03.2003
Příspěvků: 29

Příspěvek č. 227 

ad apt-cdrom, dulezite je, aby apt vubec vedel, ktere zarizeni je cdrom, standartne se mounti cdrom pod /cdrom a tak ji hleda tam, pokud ji mas jinde a mas ji primountenou, musis dat apt-cdrom -d /mountpoint -m add, a bude to ok, to -m je dulezity, jinak vyhodi chybu, jelikoz ji odmounti a zkusi ji primountit zpet (coz v pripade zes to delal rucne se mu nepovede).

co se tyce zdroju pres web, tak pokud ti funguje ping, pripadne nslookup na ftp.debian.cz nebo jiny mirror, a skoncis stejne na 0%, tak na 99,9% za to muze firewall, do toho 0,1% se vejde blbe nakonfigurovanej router nekde po ceste od tebe k ISP (jelikoz jsem nepotkal zadnyho ISP, co by blokoval klinetum pristup na HTTP, potkal jsem akorat providery, co blokujou pristup na HTTP port klientskych pocitacu)

__________________

to ze sem blbej, jeste neznamena, ze nic nevim!
nebo je to obracene?!?

Old Post 12.04.2004 v 17:30
MexMer je offline   Click Here to See the Profile for MexMer   Find more posts by MexMer   Click here to Send MexMer a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
manas
Newbie

Registrován: 29.01.2003
Příspěvků: 5

poradí někdo? Příspěvek č. 228 

Zdravím všechny
mám následující problém:
Začínáme u nás postupně stavět takovou docela malinkou wi-fi sí? - no a samozřejmě hned je tady problém. Chtěl jsem použít pro náš router CZF-Debiana, ale ouha. Ze ze začátku všechno vypadalo hezky, nějak sem to podle Deu-ova návodu nainstaloval, potom sem z tama vyhodil quaggu(dpkg --purge quagga-czf) protože chci zatím používat jen statické routování, zrušil sem odkaz na ni v rc2.d dopsal sem defaultní routu do /etc/init.d/setnet, kde sem také modifikoval nastavení podle nějakého vzoru co byl tady ve fóru tak aby jely wifiny, no a samzřejmě taky jsem jim přiřadil IP adresy. Pak sem to restartoval a doufal, že to pěkně pošlape a všichni budem spokojení.
Bohužel spokojení nejsme. Pingy jedou ze stanic v lokální bezdrátové síti na všechny sí?ovky v routru, stejně tak to funguje i z domovního ethernetu, bohužel ale na venkovní adresu se to nedostane.
Potřeboval bych poradit co je ještě potřeba kde nastavit aby to fungovalo. Jo routování mám spuštěné (echo "1" > /proc/sys/net......)

ještě pro doplnění :
wlan0 IP 192.168.200.213 - karta, kterou se připojuji ven
wlan1 IP 172.16.2.1 - karta lokální bezdrátové sítě
eth0 IP 172.16.3.1 - karta domovního ethernetu
netmask všude 255.255.255.0

první router (na který už se nedopingnu) za mno je 192.168.200.1

Byl bych fakt rád kdyby mi někdo pomhl - mám tady už pár lidí kteří na tom visí a je to docela nepříjemné jim to tak nějak vysvětlovat.

P.S.: Nemohlo by to nějak souviset s tím IPV6 co se tam nějak motá. Já o tomhle vůbec nic nevím. Tak jestli je to tím poraďte mi jak to vypnout.

Moc Dík.

Old Post 19.04.2004 v 13:50
manas je offline   Click Here to See the Profile for manas   Find more posts by manas   Click here to Send manas a Private Message   Click Here to Email manas     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kero
Newbie

Registrován: 18.10.2002
Příspěvků: 46

Příspěvek č. 229 

Ahojky, jsem jedniny clocek, kteremu
skript standard nebo tak nejak spousteny cronem dava do syslogu takoveto hlasky? CZF Debian 2.4
Apr 18 03:25:02 Ayanami kernel: VFS: Disk change detected on device 03:00
Apr 18 03:25:06 Ayanami kernel: VFS: Disk change detected on device 03:00
Apr 19 03:25:01 Ayanami kernel: VFS: Disk change detected on device 03:00
Apr 19 03:25:06 Ayanami kernel: VFS: Disk change detected on device 03:00
Pouzivam CF128, pokud to ma nejaky vliv

__________________

Symptoms of bonding with alien borg may include nauesia, dizziness and losing your humanity

Old Post 19.04.2004 v 14:20
Kero je offline   Click Here to See the Profile for Kero   Find more posts by Kero   Click here to Send Kero a Private Message   Click Here to Email Kero     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Peter
Team Leader

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 311

Re: poradí někdo? Příspěvek č. 230 

__________________

-- Dalibor Peter Straka

Old Post 20.04.2004 v 12:32
Peter je offline   Click Here to See the Profile for Peter   Find more posts by Peter     Click Here to Email Peter   Visit Peter's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 231 

Muzete nekdo zkompilovat hostap 0.1.3 pro CZF Debian 0.2.4, nejde mi zlkompilovat hostap_cs.
Dik.

Old Post 23.04.2004 v 19:56
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tommm
Old Post 29.04.2004 12:32
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 232 
Peter
Old Post 29.04.2004 12:46
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 233 
tommm
Old Post 29.04.2004 13:19
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 234 
ech00ff
Old Post 29.04.2004 13:23
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 235 
Peter
Old Post 29.04.2004 13:24
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 236 
covex
Member
zastupce cloudu 10.18


Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 234

syslog nerotuje logy Příspěvek č. 237 

Nevim zda je tato chyba jeste v poslednich verzich CZFD ale je v 0.2.5rc1.

Vzhledem k tomu ze v sysklogd skriptu se testuje pritomnost adresare /usr/share/doc/sysklogd a pokud neexistuje skritp se ukonci tak nedochazi k rotovani souboru rotovanych pomoci sysklogd.

Old Post 04.05.2004 v 20:22
covex je offline   Click Here to See the Profile for covex   Find more posts by covex   Click here to Send covex a Private Message     Visit covex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 238 

Mam takovej zadrhel,
na jednom z routeru je CZF debian a po case to udela vzdy pri pokousu o pripojeni pres ssh po prihlaseni tohle.
Welcome to CZF Debian Linux, versatile distro for CZFree.Net !

The programs included with the CZF Debian GNU/Linux system are free software.

CZF Debian GNU/Linux comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY, to the extent
permitted by applicable law.
/bin/bash: Input/output error
Connection to 10.108.3.68 closed.

a konec.

Vubec netusim cim by to mohlo bejt.


Na routeru je 128Mb pameti, jede to v 64Mb CFkarte v ide redukci.

Po tvrdym restartu se to zatim vzdy samo rozjelo.

Vsechny ostatni sluzby bezi.

Old Post 05.05.2004 v 16:21
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Peter
Team Leader

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 311

Příspěvek č. 239 

__________________

-- Dalibor Peter Straka

Old Post 05.05.2004 v 16:28
Peter je offline   Click Here to See the Profile for Peter   Find more posts by Peter     Click Here to Email Peter   Visit Peter's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
covex
Member
zastupce cloudu 10.18


Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 234

Příspěvek č. 240 

Vzhledem k chybe o ktere pisu vyse, je docela dobre mozne ze se vycerpa veskery dostupny ramdisk a volne misto (jak pise peter) - ne ovsem vlivem quagga logu ale vlivem syslogu, messages a debug ktere se nerotuji.

Old Post 05.05.2004 v 17:01
covex je offline   Click Here to See the Profile for covex   Find more posts by covex   Click here to Send covex a Private Message     Visit covex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:44.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 9101112131415161718192021 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz