CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Unixové Systémy > CZF Debian
« 10111213141516171819202122 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
pupik
Junior Member

Registrován: 17.05.2003
Příspěvků: 209

Read-Only, nejde vypnout Příspěvek č. 241 

Nainstaloval jsem verzi 0.2.4 na HDD 260 MB
nabootovanim instalce z CD.

Po restartu a prihlaseni mi nejde odemknout FS :(

kdyz zadam:
# mount -o remount,rw /

vrati se mi:
mount: /dev/hda1 already mounted on / busy
mount: according to mtab, rootfs is already mounted on /

a FS zustane zamceny :(

Diky za typ.

Old Post 11.05.2004 v 14:05
pupik je offline   Click Here to See the Profile for pupik   Find more posts by pupik   Click here to Send pupik a Private Message   Click Here to Email pupik   Visit pupik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
covex
Member
zastupce cloudu 10.18


Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 234

Re: Read-Only, nejde vypnout Příspěvek č. 242 

Old Post 12.05.2004 v 20:32
covex je offline   Click Here to See the Profile for covex   Find more posts by covex   Click here to Send covex a Private Message     Visit covex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pupik
Junior Member

Registrován: 17.05.2003
Příspěvků: 209

komunikace s UPS? Příspěvek č. 243 

Umi tato minidistribuce komunikovat aleson s nejznamejsimi UPSkami?

Vyhovovalo by mi totiz, kdybych mohl na vypadek proudu (na to, ze brzy pravdepodobne dojde k odstavce routeru)
informovat (SNMP? E-mailem? ICQ? do MySQL?) klinty, kteri by se k odberu techto sprav mohli prihlasovat a odhlasovat..

Naposledy upravil pupik 13.05.2004 v 14:42

Old Post 13.05.2004 v 14:07
pupik je offline   Click Here to See the Profile for pupik   Find more posts by pupik   Click here to Send pupik a Private Message   Click Here to Email pupik   Visit pupik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Peter
Team Leader

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 311

Re: komunikace s UPS? Příspěvek č. 244 

__________________

-- Dalibor Peter Straka

Old Post 13.05.2004 v 14:35
Peter je offline   Click Here to See the Profile for Peter   Find more posts by Peter     Click Here to Email Peter   Visit Peter's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vomacko
Newbie

Registrován: 12.08.2003
Příspěvků: 8

CONFIG_IP_NF_MATCH_STRING Příspěvek č. 245 

Zdravim, chtel bych se zeptat, jestli by neslo pridat do vaseho kernelu nejake veci z patch-o-matic..napriklad CONFIG_IP_NF_MATCH_STRING by se hodilo na blokovani nekterych veci, wormu a treba i p2p--jedna se o routery mimo czfree, tak se prosim nezlobte, ze to chci zakazovat..nebo by me zajimalo, jestli kdybych si udelal vlastni deb balicek s kernelem a optachovany, jestli by to mohlo mit vliv na funkcnost ostatnich veci v systemu jako iptables..a tim padem bychse do toho radsi nehrabal....

Old Post 14.05.2004 v 20:01
vomacko je offline   Click Here to See the Profile for vomacko   Find more posts by vomacko   Click here to Send vomacko a Private Message   Click Here to Email vomacko     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frankie
Newbie

Registrován: 05.03.2004
Příspěvků: 24

Resetator Příspěvek č. 246 

Ahoj lidi, jsem v linuxu uplna lama. Pri instalaci Debiana CZF jsem dosel az k vygenerovani ssh - napsalo mi to "Creating SSH RSA keyPRNG is not seeded". Potom kdyz jsem spustil Debiana z disku mi tam naskakuje "/etc/rc2.d/S00resetator: /dev/ttyS0: Permission denied". Muzete mi nekdo helpnout? Vim, ze tady uz neco bylo, ale jak to odstranit jsem se nedovedel.
Dik

Old Post 14.05.2004 v 23:16
frankie je offline   Click Here to See the Profile for frankie   Find more posts by frankie   Click here to Send frankie a Private Message   Click Here to Email frankie   Visit frankie's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Peter
Team Leader

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 311

Re: Resetator Příspěvek č. 247 

__________________

-- Dalibor Peter Straka

Old Post 15.05.2004 v 13:10
Peter je offline   Click Here to See the Profile for Peter   Find more posts by Peter     Click Here to Email Peter   Visit Peter's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frankie
Newbie

Registrován: 05.03.2004
Příspěvků: 24

Příspěvek č. 248 

Diky moc, jeste mam jeden dotaz: na co je ten "etc/ssh/genkeys" ? Ja to totiz zkousel uz z disku a pisem mi to ze mam filesystem jen pro cteni, a tak nevim jestli je to dulezity a mam se s tim dal zabyvat

Old Post 15.05.2004 v 14:01
frankie je offline   Click Here to See the Profile for frankie   Find more posts by frankie   Click here to Send frankie a Private Message   Click Here to Email frankie   Visit frankie's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Peter
Team Leader

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 311

Příspěvek č. 249 

__________________

-- Dalibor Peter Straka

Naposledy upravil Peter 16.05.2004 v 11:57

Old Post 15.05.2004 v 14:59
Peter je offline   Click Here to See the Profile for Peter   Find more posts by Peter     Click Here to Email Peter   Visit Peter's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dzus
Old Post 15.05.2004 18:55
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 250 
Peter
Old Post 16.05.2004 12:00
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 251 
A152
Senior Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 599

navod Příspěvek č. 252 

mohl by nekdo napsat navod na instalaci tohoto debiana pro nas lamy

Old Post 16.05.2004 v 19:12
A152 je offline   Click Here to See the Profile for A152   Find more posts by A152   Click here to Send A152 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kero
Newbie

Registrován: 18.10.2002
Příspěvků: 46

Příspěvek č. 253 

__________________

Symptoms of bonding with alien borg may include nauesia, dizziness and losing your humanity

Old Post 16.05.2004 v 20:04
Kero je offline   Click Here to See the Profile for Kero   Find more posts by Kero   Click here to Send Kero a Private Message   Click Here to Email Kero     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
A152
Senior Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 599

Příspěvek č. 254 

Old Post 16.05.2004 v 20:26
A152 je offline   Click Here to See the Profile for A152   Find more posts by A152   Click here to Send A152 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kero
Newbie

Registrován: 18.10.2002
Příspěvků: 46

Příspěvek č. 255 

Jak nainstalovat CZF debian, jestliže o linuxu moc nevím?
- Připoj nový ata disk/compact flasku jako primary IDE
- nabootuj nějaký linux, například nějakou živou distribuci
- vytvoř novou partition na disku/cf pomocí fdisku:
do příkazového řádku napiš "fdisk /dev/hda" , spustí se program fdisk, který mění strukturu oddílů na disku, stiskni d (d pro zamzání nějakých zbytků, které tam mohly zůstat, jako např dos/wokna nebo tak něco), n (vytvoř novou partition), 1, enter, enter, a, 1, w (přesné vysvětlení toho, co to všechno znamená je někde v minulých příspěvcích). Teďka by na disku měla být vytvořená jeden oddíl pro czf debiana
- vytvoř filesystem ,příkazová řádka "mke2fs /dev/hda1" , "tune2fs -c0 -i0 /dev/hda1"
- připoj přimountůj filesystem (mkdir /mnt/hda1, mount /dev/hda1 /mnt/hda1), moje poznámka, místo hda1 dej raději adresář , pod kterým je czf debian zabalenej v tom tgz např (czfdebian-0.2.4 ), potom se to mnohem snadněji rozbaluje tak, aby v rootu toho nového oddílu nebyl adresář czfdebian-0.2.4
- zkopíruj všechny soubory z archivu s debianem do namountovaného oddílu, nějak jako tar -xvzf czf-debian.tar.gz nebo tak něco, v závislosti, kde ten soubor máš
- přizůsob si /etc/fstab talk, aby ti to vyhovovalo, v podstatě pouze dvě položky, které jsou důležité: root filesystem, nech ho nebo ho změn. Doporučuju nechat na ext2, žurnál v ext3 je v read-only skoro na nic. Reister pokud chceš, ale mám pocit, že se nám zhroutila iGW po půl roce jeho používání.
- přizpůsob si velikost tmfs, je v paměti, větší = víc místa pro logy, méně paměti pro procesy
- "chroot to /mnt/hda1" - změn root tak, aby byl v novém oddílu
- spus? "lilo", aby inicializoval MBR.
- případně použijte jako bootloader grub, pokud ho máte raději, já raději lilo, ale každému dle jeho chu?i, v případě grubu příkazová řádka "grub" a napiš "root(hd0,0) setup(hd0)"
- spus? "/etc/ssh/genkeys", pro vytvoření klíču pro ssh deamona, bez tohohle ho nejde vzdáleně spravovat.
- "exit" (vrátí root z nového oddílu zpátky na předchozí), "umount /mnt/hda1" odpojí nový fs, "reboot" a mělo by to fungovat.

Pozn: toto je tzv rychlý překlad, anglinu moz nezvládám, ale mohlo by to vystiovat podstatu věci. Neručím za žádné škody, způsobené na vašem HW ani na vaší karmě.

__________________

Symptoms of bonding with alien borg may include nauesia, dizziness and losing your humanity

Old Post 16.05.2004 v 21:31
Kero je offline   Click Here to See the Profile for Kero   Find more posts by Kero   Click here to Send Kero a Private Message   Click Here to Email Kero     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fresnel
Newbie

Registrován: 29.04.2004
Příspěvků: 6

RTL8180L Příspěvek č. 256 

Jedete někdo kartu RTL8180L? Potřeboval bych to potvrdit, mně to nechce jet.

Old Post 17.05.2004 v 08:05
Fresnel je offline   Click Here to See the Profile for Fresnel   Find more posts by Fresnel   Click here to Send Fresnel a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:46.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 10111213141516171819202122 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz