CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Mám ještě nějakou možnost se připojit?
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
striš
Newbie

Registrován: 04.11.2002
Příspěvků: 83

Mám ještě nějakou možnost se připojit? Příspěvek č. 1 

Už vidím ty diskuse s hádkami kdo má a nemá pravdu, ale přesto zde musím napsat.
Co mám já, jako předpokládám docela typický uživatel CZFree dělat v případě.
200 metrů ode mě je funkční APOD. Signál mám docela dobrý, přestože je chytán odrazem od protějšího domu. Problém je ale v tom, že zároveň je ze stejného AP vysílán signál na jiné AP technologií Breeze Net, která jakýkoli jiný signál odruší (To, jestli je breeze dobrý nebo špatný je relevantní. Prostě tam je. Já myslím, že je špatný, když ruší vše kolem, ale majitel bude mít pravděpodobně jiný názor).
A teď k problému. Investoval jsem dost peněz (nejedná se jen o koupi karty do PC. Je to několikanásobně více a blíží se to částce 10 000,-, takže žádná maličkost) právě do tohohle připojení. Předtím sem si nechal proměřit signál a vše dopadlo v pořádku. Rušní jsme nevěnovali pozornost a přikládali jej provizorní plechovce a směrování jen tak z ruky. Předpokládám, že více jsem jako laik, který WiFi nerozumí udělat nemoh a investoval jsem do HW. Potom, co jsem měl vše potřebné jsem se týden marně snažil se připojit. Až pak jsem se podstatě náhodou dozvěděl, že tím, že bydlím přesně ve směru vysílání breeze nemám šanci na jakékoli připojení (v tu chvíli mě poznámky „to bylo přece jasné že budeš rušený“ dokázaly vytočit právě proto, že jsem připojení konzultoval se čtyřmi majiteli AP a NIKDO mě na tohle neupozornil. Předpokládám, že se snažíte být sí? i pro lidi, kteří nemají v malíčku tři knihy o WiFi a praxi s touto sítí minimálně pět let). To že budu rušený věděl i majitel AP na které jsem se připojoval a potvrdil mi to v emailu. Na otázku proč mi to neřek mi napsal, že někdy nechává lidi, aby si na určité věci přišli sami (ó, jaký přátelský přístup).
Takže jsem v této situaci. Na CZFree se nemohu nikdy připojit, doma mi leží HW za několik tisíc a majiteli AP jsem dal 4 K za možnost připojit se k jeho AP a připojen nejsem a ani nemohu být (o čemž majitel věděl už ve chvíli, kdy jsem mu peníze předával). Ten se mnou odmítá komunikovat a já s ním už také, protože na čemkoli jsme se domluvili, na to se vykašlal.
Problém ale pokračuje. Takhle „postižených“ lidí je zde více. Domluvili jsme se, že jedinná možnost, jak využít nakoupený HW je, že ještě něco nainvestujem a postavíme si vlastní AP. Přestože by jsem na nové AP měl přímou viditelnost, měřením jsem zjistil že i v tomto případě budu rušen (méně, ale přesto se nám ztratilo 27% pingů ). Takže i tato možnost padla.
Mám nějakou možnost připojit se do CZFree?
Je nějaká šance udělat si vlastní sí? mezi třemi PC bez toho, abychom byli napojeni na CZFree?
Mám nějakou možnost dostat peníze za připojení, které se nikdy nepodařilo?
Je možné, aby člověk jedinou anténou zarušil celé pásmo? Vím, že je 2,4Ghz pásmo bezlicenční, ale i tak si myslím, že by s tímhle ČTU nesouhlasilo (Psát tam zatím nebudu, protože by to odnesli ti, kteří s tím nemají nic společného).

Kdyby si tohle dotyčný přečet, určitě se v tom pozná. Může sem napsat i jeho verzi, ale bylo by rozumnější odpovědět mi na email.
Gooorila

Old Post 24.01.2004 v 14:10
striš je offline   Click Here to See the Profile for striš   Find more posts by striš   Click here to Send striš a Private Message   Click Here to Email striš   Visit striš's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fyzik
Team Leader

Registrován: 23.05.2002
Příspěvků: 1102

Příspěvek č. 2 

zkus jinou technoligii, ktera se nerusi - Ronja, Dessto, Crusader, ...

__________________

Old Post 24.01.2004 v 16:26
Fyzik je offline   Click Here to See the Profile for Fyzik   Find more posts by Fyzik   Click here to Send Fyzik a Private Message   Click Here to Email Fyzik   Visit Fyzik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lyra
Junior Member

Registrován: 26.09.2002
Příspěvků: 258

Jiná technologie Příspěvek č. 3 

Pokud jsem to dobře četl tak investovat další peníze do další technologie bude těžké ,když mu leží peníze v HW. Zkusit HW prodat.. Ano třeba prodá,ale vždy spíše prodělá. Pokud ten dotyčný co používá tu breezu je z Czfree tak ,by podle mě měl mít ohled na ostatní uživatle. Vím že breeza je někde těžko nahraditelná,ale zase pokud to nejde tak aspon vrátit peníze od toho jistého člověka či ne ?Asi jsem moc měkej,ale já bych nějaké řešení hledal,když už není fakt možnost se připojit a bylo mi zaplaceno.

__________________

www.wiracom.cz bezdrátová počítačová sí? v Rakovníku a okolí.

Old Post 24.01.2004 v 19:53
lyra je offline   Click Here to See the Profile for lyra   Find more posts by lyra   Click here to Send lyra a Private Message   Click Here to Email lyra   Visit lyra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
profix
Junior Member

Registrován: 23.05.2002
Příspěvků: 191

Re: Mám ještě nějakou možnost se připojit? Příspěvek č. 4 

__________________

HELL - Báječní muži (a ženy) na počítacích strojích

Old Post 24.01.2004 v 21:51
profix je offline   Click Here to See the Profile for profix   Find more posts by profix   Click here to Send profix a Private Message   Click Here to Email profix     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
=PJ= Azzie
Pekelník

Registrován: 16.06.2003
Příspěvků: 1941

Příspěvek č. 5 

Ono by stalo za to rict kdo je onen provozovatel AP, nevidim jediny duvod proc to tajit. Resp. ono to neni tezky vypatrat.

Ostrava? To ovsem neni fyzicky CZFree.Net?

Kazdopadne... domluva.

__________________

OUT OF SERVICE

Naposledy upravil =PJ= Azzie 24.01.2004 v 22:25

Old Post 24.01.2004 v 22:18
=PJ= Azzie je offline   Click Here to See the Profile for =PJ= Azzie   Find more posts by =PJ= Azzie   Click here to Send =PJ= Azzie a Private Message   Click Here to Email =PJ= Azzie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Albert.Einstein
Junior Member

Registrován: 24.06.2002
Příspěvků: 160

Příspěvek č. 6 

__________________

AE e=m*c^2

Old Post 25.01.2004 v 00:30
Albert.Einstein je offline   Click Here to See the Profile for Albert.Einstein   Find more posts by Albert.Einstein   Click here to Send Albert.Einstein a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
absolution
Newbie

Registrován: 23.11.2002
Příspěvků: 38

Příspěvek č. 7 

Old Post 25.01.2004 v 01:06
absolution je offline   Click Here to See the Profile for absolution   Find more posts by absolution   Click here to Send absolution a Private Message   Click Here to Email absolution     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Příspěvek č. 8 

No muj nazor jako uplne nezucastneneho je takovyto - vratit ty 4000 za pripojeni, nejde to, nejede to, tak za co platit.
Pokud ten clovek udelal pro "czfree hodne", tak svym zpusobem chapu i to, ze na neco si nekteri musi prijit sami. Vysvetlovat casto uplne samozrejmosti a 100x opakovat to, co je nekde 1000x napsane je unavne a po nejake dobe snad i obtezujici. To znam a mohu potvrdit i z vlastni zkusenosti.
S breezem se da zit, rychlost jde dolu, ale vetsinou se da komunikovat. Casto pomuze lepsi karta a smerova antena na obou koncich spoje ev. i u toho spoje z breezem. Pokud se jedna o linku na cca 200m, tak si myslim ze vhodnymi smerovymi antenami (plne paraboly) vetsiho prumeru (90-120cm) by mohla jit linka realizovat.

Old Post 25.01.2004 v 10:02
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lyra
Junior Member

Registrován: 26.09.2002
Příspěvků: 258

Zastávám stejný názor jako RadeK_B Příspěvek č. 9 

Takže jsem rád,že jsem se neozval na toto téma jen já sám. Ta možnost udělat zvlášt link s parabolou a zkusit odstínit breeze je samozřejmá,ale to by musel udělat pro něj ten majitel AP který je na dohled, Pokud už 4 000 má tak by měl mít zájem spolupracovat a vytvořit podmínky ,jasně že by se tam muselo dát aspon HW AP,ale když by to bylo jen to nejzákladnější,tak ta cena už by nebyla tak vysoká.

__________________

www.wiracom.cz bezdrátová počítačová sí? v Rakovníku a okolí.

Old Post 25.01.2004 v 11:42
lyra je offline   Click Here to See the Profile for lyra   Find more posts by lyra   Click here to Send lyra a Private Message   Click Here to Email lyra   Visit lyra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Příspěvek č. 10 

Presne tak - NA OBOU STRANACH SPOJE, ale je nutne pouzit plne paraboly a prumeru min. 90cm (30cm nic neresi) a vhodne je umistit. Pokud se nechce moc investovat, da se zaexperimnovat - starsi SAT parabola a udelat ozarovac, vyjde to max.do 1000/kus. Na strane AP by mohl stacit splitter a parabola.
Sam mam jednu linku asi 50m od breezy, vhodnym umistenim anten a dohodou s majitelem breezu (mala zmena umisteni anteny ) jede linka bez vetsich vypadku a packetloos je kolem 7 procent, rychlost 1Mbit/s, parabola 90cm, orinoco silver karta.
Vetsinou zalezi vetsinou JEN NA DOMLUVE !
Jinak ja osobne si myslim ze BreezNet je velice dobra technologie, ale jeho pouziti musi byt s rozumem a po zvazeni vsech aspektu, jako ostatne u vseho co podnikame.

Naposledy upravil RadeK_B 25.01.2004 v 12:05

Old Post 25.01.2004 v 12:01
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ech00ff
Senior Member

Registrován: 20.10.2002
Příspěvků: 690

Ze ma vratit 4000,- je zcela bez debat Příspěvek č. 11 

I kdyby zivil 80 manzelek a 2000 deti a vlastnorucne vybudoval celoregionalni freenet, nic ho neopravnuje parazitovat na neznalych. Pokud je pravda, ze si vzal penize a pak rekl, ze to nejde, vyridil bych si to s nim at uz jakkoliv. To miluju, tyhle kryptokomoussky nadhery. Delaji si, co sami uznaji za vhodne, ale penize jim maji davat ostatni, paznehti. Jdi po tom !!!

Old Post 25.01.2004 v 12:16
ech00ff je offline   Click Here to See the Profile for ech00ff   Find more posts by ech00ff         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
profix
Junior Member

Registrován: 23.05.2002
Příspěvků: 191

Příspěvek č. 12 

Premyslel jsem o tomto problemu z technickeho hlediska a zda se mi to podivne - jaka antena je pripojena k tomu breezu? Kdyby se vymenila za nejakou kvalitni smerovku, treba sito 24db nebo jeste lepe plnou parabolu, melo by to pomoct. Dal by ta smerovka mela mit jinou polarizaci nez wifi na tom AP.

__________________

HELL - Báječní muži (a ženy) na počítacích strojích

Old Post 25.01.2004 v 12:25
profix je offline   Click Here to See the Profile for profix   Find more posts by profix   Click here to Send profix a Private Message   Click Here to Email profix     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Příspěvek č. 13 

ja se tu nechci dohadovat ani prit a tom kdo ma pravdu, navrhl jsem ti konkretni reseni, ktere v praxi funguje.
XI626 neni lepsi karta, je to obycejny prumer a jak jsem nekde jiz psal, co karta to jiny vysledek, VF casti nastavene mizerne, co kus to original. Lepsi karta = orinoco.
velka parabola je proto, ze ma uzky svazek jak v H tak i V rovine, sito neni dobre reseni, je sice smerove, ale zari i dozadu a staci mala namraza nebo silny dest a to se pak deji divy. A nejenom tehdy.
Pokud bydlis v prizemi, tak urcite na tebe primo nezari ta breeza, takova antena snad ani neexistuje,aby zarila takto dolu, opet rikam - vhodna volba anten a musi to jet na prijatelne urovni. Pokud je ta breeza na smerovem spoji a ty jsi v prizemi, musi to jit nejak udelat. Nejsem u OVY, skoda, rad bych ti pomohl.
Jaka je antena na AP ?
Jakou antenu mas ty ?
Jestli mas Andrewa 24, tak staci asi jina antena na AP, potreboval bych to videt v realu, jak jsou umisteny anteny atak, jestli muzes, posli fotky.
Jestli chces, muzu ti aspon teoreticky poradit, ale asi jenom pres ICQ, nebo na muj telefon, nekde ve foru je na me cislo.Tady to asi nema cenu.
To 100x napsane a tak - mel jsem spis na mysli zakladni myslenku xxxfreenet siti - naucit se, vyzkouset, experimntovat, ptat se. Ale jak jsem psal - jsem totalne nezucastneny tohoto problemu, proto na toto tema se dal vyjadrovat nebudu.

Naposledy upravil RadeK_B 25.01.2004 v 13:32

Old Post 25.01.2004 v 13:27
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JaHo
Junior Member

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 200

Příspěvek č. 14 

Old Post 26.01.2004 v 10:53
JaHo je offline   Click Here to See the Profile for JaHo   Find more posts by JaHo   Click here to Send JaHo a Private Message   Click Here to Email JaHo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

Ach jo... Příspěvek č. 15 

Já se k tomu taky vyjádřím, protože celá tahle diskuze vrhá špatné světlo na celou ostravskou sí? a především na toho onoho člověka, který se snaží a pro naší sí? udělal opravdu významný kus práce! Nebudeme dělat dusno a tajnosti, mgolema v OV známe skoro všichni!

V době kdy ty jsi se chtěl připojit, bylo ti nabídnuto použití optického kabelu - finančně poměrně výhodné, tobě se však nehodilo. Na tom baráku ještě AP v té době nebylo, takže jsi musel na to místo to HWAP zaplatit. To že na střeše je breezenet jsi věděl (pokud ne, tak je to tvůj problém, protože to je věc veřejně známá a že jsi na to za dva měsíce nenarazil mě zaráží), to že pro WiFi je potřeba přímou viditelnost jsi taky věděl (pokud ne, tak tady nemáš co dělat), konečně to, že tam nebude přímá viditelnost jsi musel vědt taky (leda že by jsi byl bystrozraký a těch pár zdí neviděl).
V podstatě je to tak, že jsi si SÁM navrhnul řešení a to jsi i zainvestoval. V poslední době se scházíme pravidelně každé první pondělí v měsíci (to taky nevíš?) a že by se tam někdy o tomhle problému mluvilo nwvím (v životě jsem tě neviděl, nebo o tom nevím, takže jsi tam asi nebyl).

Ach jo.... kde jsme se to dostali. Ještě že se to u mě řešit nemusí :-)

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Naposledy upravil rsaf 26.01.2004 v 18:43

Old Post 26.01.2004 v 18:32
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JaHo
Junior Member

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 200

Příspěvek č. 16 

Jestli je to tak a bylo to technicky proveditelne tak se celkem divim, ze si neskocil po te optice - bylo by to urcite pod 10000,-

Antenu na strechu das jednoduse - antenu umistis na stozar, ten musi byt uzemnen hromosvodem. Idealni je pouzit stavajici stozar spolecne televizni anteny. Od anteny pokracujes kabelem H1000 do nejblizsi mistnosti pod strechou. Zde pripojis bleskojistku, tu nezapomenes uzemnit. K bleskojistce pripojis pigtail a k nemu ten COMPEX. Je-li zde zasuvka, tak to zapojis do zasuvky. Neni-li musis natahnout jeste napajeni. Z compexu natahnes k sobe uz jen ethernetovy kabel. Tot vse.

Old Post 26.01.2004 v 18:57
JaHo je offline   Click Here to See the Profile for JaHo   Find more posts by JaHo   Click here to Send JaHo a Private Message   Click Here to Email JaHo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:46.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz