CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Severní Morava > Opava a okolí
12345678
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
hostice
Newbie

Registrován: 17.01.2003
Příspěvků: 5

Hedvika Příspěvek č. 65 

Tak vidím, že jsou další zájemci. Je velká škoda, že nejede ten web – opava.wz.cz. Bohužel jsem si všiml, že nejde již delší dobu. Chtěl jsem se zeptat, kdy pak ten web pojede?? Určíte noví zájemci by se přidali do mapky pro všechny by to bylo přehlednější kde kdo je!!

K té Hedvice: To by bylo dobré místo, ale nemám představu kolik by za to umístění požadovali. Určitě to nájemné nebude gratis. Jinak pokud by byl zájem, tak se nabízím a mohl bych pořídit digitální fotografie s té věže a pak je hodit na web a? je vidět kde je vidět . Na druhou stranu, možná, že je to blbost fotit, když stačí se podívat jestli tu věž každý vidí nebo ne. Takže vlastně proč tam lezt???

Spíše by to chtělo se tam s někým komu to patři zkontaktovat, co to bude stát a je-li to vůbec možné tam umístit.

S tím webem je nutno něco dělat!!!

Old Post 17.04.2003 v 20:47
hostice je offline   Click Here to See the Profile for hostice   Find more posts by hostice   Click here to Send hostice a Private Message   Click Here to Email hostice     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jurasg
Newbie

Registrován: 08.04.2003
Příspěvků: 17

jj,vlezt na strechu Příspěvek č. 66 

jj, potencialni zajemci, necht vysunou zebre a svou nohou mini vkrociti na sve strechy, rozhlednou se po okoli po vhodnem bode, zapisi si kam vidi na jednotlive svet. strany, zhruba odhadnou vzdalennosti k jednotlivym bodum a pote se podeli o informace, nez bude v provozu mapa, at se to trochu rozjede. (snad to pres vikend stihnu taky )

Old Post 18.04.2003 v 11:23
jurasg je offline   Click Here to See the Profile for jurasg   Find more posts by jurasg   Click here to Send jurasg a Private Message   Click Here to Email jurasg     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ovocny
Newbie

Registrován: 01.10.2002
Příspěvků: 44

Příspěvek č. 67 

Napsal jsem dlohy prispevek ale nejak ho to nevlozilo a smazalo takze to zkratim

Jurasg ma pravdu. pokud je na jedne strane nejaka vyrazna dominanta tak je vzycky mnohem lepsi zistovat viditelnost smerem na ni a ne od ni ( smer rodiny domek-Kostel je mnohem lepsi nez kostel- RD protoze kostel tam je skoro vzdycky jenom jedem a baraku je tam kvanta )

Uz nejaky cas se snazim kontaktovat cloveka ktery se o web stara ale zatim bezuspesne. Samozrejme se budu snazit co nejdriv se s nim domluvit ,zistit jaky je stav a kdy to znova pojede.

nevim kdo z vas me kontaktovalpres ICQ ale prvni zasada zni " nejdriv reknete kdo vlastne jste co chcete a hlavne kde jste prisli k memu cislu" ja totiz nepoznam odkud ho mate a potom netusim kam si vas mam zaradit .

Jak jsem tu uz jednou psal. Vidim v podstate celou vycodni stranu Opavy. Bohuzel nevidim na Hostice ( jsou tam nekde na pul cesty stromy , treby by se nejaky mistecko na "prustrel" naslo ale je to nepravdepodobne) . Byly zde navrhy ze by se u me mohl vybudovat AP ale vzhledem ke vzdalenosti je to hodne extremni reseni a prodrazilo by to celou realizaci (=nutnost mit na vsech bidech mnohem lepsi a tedy drazsi anteny) . Do Opavy je to sice daleko ale misto pro AP na pokriti okoli by se naslo ( pokud by na to bylo dost lidi) .

Pokud by nekdo nasel rozumne uplatneni pro Ortofotomapu tak se to da zaridit. Dokonce nekteri urednici na geodesii jsou pomerne otevreni novym technologiim

Hlavne jsem rad ze to tady po dlouhe dobe zase ozilo protoze jsem uz ani nedoufal ze se to pohne.

Old Post 18.04.2003 v 22:56
ovocny je offline   Click Here to See the Profile for ovocny   Find more posts by ovocny   Click here to Send ovocny a Private Message   Click Here to Email ovocny   Visit ovocny's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hostice
Newbie

Registrován: 17.01.2003
Příspěvků: 5

Alternativa Příspěvek č. 68 

Věž kostelu sv. Hedviky se zda jako ideální. Já také na něj vidím, takže bych pak event. mohl snad i něco chytnout. Bohužel je to od mě 4,05 km, ale i tak jsem pro. Jinak jsem projížděl Opavu a tak jsem díval více vzhůru a zaujalo mě místo na komíně firmy OPA THERM, kde mají vysoký komín a je i osvětlený, takže tam mají přívod elektřiny. Je to hodně vysoký komín. Ten komín je přímo v té firmě. Je to v kateřinkách na Hillové ( tam jak se jede k bunkrům – myslím, že se tomu místu říká na vyhlídce) a je 465 metru od plánovaného NODu: jurasg. Říkám to jako alternativu, kdyby se nepohodlo se sv. Helenou. Co vy na to??

Old Post 22.04.2003 v 20:04
hostice je offline   Click Here to See the Profile for hostice   Find more posts by hostice   Click here to Send hostice a Private Message   Click Here to Email hostice     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jurasg
Newbie

Registrován: 08.04.2003
Příspěvků: 17

Re: Alternativa Příspěvek č. 69 

hm, ten komin by byl fajn, jen kdyby nas bylo v konecne fazi vic. to uz tady nekdo rikal, ze je potreba sehnat a zainteresovat dasli lidi. zatim je nas zalostne malo pro vytvoreni nejakeho praktickeho spoje. cim vic lidi, tim vyssi pravdepodobnost, ze se dostane i na ty, kteri jsou kupr. dal, jelikoz na ne nekdo uvidi, kdo je k nim bliz, atd...

Old Post 23.04.2003 v 17:19
jurasg je offline   Click Here to See the Profile for jurasg   Find more posts by jurasg   Click here to Send jurasg a Private Message   Click Here to Email jurasg     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ovocny
Newbie

Registrován: 01.10.2002
Příspěvků: 44

Příspěvek č. 70 

pozadal jsem o prideleni IP rozsahu pro uzemi byvaleho okresu Opava a uzemi smerem k Jesenikum ( hlavne kvuli Krnovu ktery je hodne blizsko a navic jsme pomerne dost huste osidleni narozdil od smeru na Olomouc kde jsou dost velke kopce). Pokud ma nekdo na tomto uzemi sit kterou by chtel pozdeji spojit se zbytkem "sveta" necht se ozve a domluvime se na prideleni casti IP umerne velikosti uzemi na ktrem svou sit provozuje. Pokud se nekdo "stara" o vedsi celek ( napriklad o vedsi mesto a jeho okoli) ktery spada do tohoto uzemi tak se ozvete a domluvime se na dalsim postupu

Jinak pokud ma nekdo k teto problematice jakekoli namitky tak at se ozve (treba nekdo kdo mi neveri a chce se o tuhle zalezitost starat sam, prece jenom je to zodpovednost . pokud ma nekdo takovy nazor a ma dost casu na to aby to delal sam tak se domluvime na prenechani, ja si oddechnu ze mi to nebude brat cas

Old Post 28.04.2003 v 00:15
ovocny je offline   Click Here to See the Profile for ovocny   Find more posts by ovocny   Click here to Send ovocny a Private Message   Click Here to Email ovocny   Visit ovocny's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ovocny
Newbie

Registrován: 01.10.2002
Příspěvků: 44

Příspěvek č. 71 

Se strankou to vypada docela zle. porad se mi nepodarilo kontaktovat cloveka ktery ji spravoval a ma k ni pristup :(
Budu se samozrejme snazit ho kontaktovat i nadale ale uz by jsme se pomalu mohli zacit poohlizet kdo z vas je schopen a hlavne ochoten vytvorit nasemu projektu prezentaci ( jak uz jsem tu jednou psal, pokud nebude zbyti tak to vytvorim ja ale to by jste si asi neprali, potom by novacky spise odrazovala nez lakala )

Old Post 28.04.2003 v 00:22
ovocny je offline   Click Here to See the Profile for ovocny   Find more posts by ovocny   Click here to Send ovocny a Private Message   Click Here to Email ovocny   Visit ovocny's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jurasg
Newbie

Registrován: 08.04.2003
Příspěvků: 17

web a jine Příspěvek č. 72 

2ovocny : muzu se o web klidne starat, pokud bude dost casu. vis co k tomu zhruba potrebuju, tak to posli.

2all: vcera jsem se byl projet na kole, zamiril jsem do stepankovic a prvni co me trklo do oka nebyla moucha, ale vyveska u tamni restaurace (inet od 350, bezdrat, na popud mistniho cloveka) - dobra prace. Musime to taky rozjet, kdo jde do toho, at pozjistuje moznosti ve sve lokalite, vyvesi plakat, projde po sousedech, atd. uz at se to zacne hybat. nebo navrhnete neco jineho...

Old Post 02.05.2003 v 08:00
jurasg je offline   Click Here to See the Profile for jurasg   Find more posts by jurasg   Click here to Send jurasg a Private Message   Click Here to Email jurasg     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ovocny
Newbie

Registrován: 01.10.2002
Příspěvků: 44

Reklama ! :) Příspěvek č. 73 

Dnes vysel casopis Coputer cislo 9/03 a v nem v ramci obashlejsiho tematu "domaci sit" je na strane 18-19 clanek "Mate sit za dvermi ?". Ale proc to tady vlastne pisu, v predposlednim odstavci se pise ze podobnych projektu jako CZfree a nejsou jen soukromou siti nekolika kamoradu vznika v mestech po cele republice nekolik, napriklad Trebic, OPAVA, Hlucin , Frydek-Mistek nebo Prostejov. Trikrat hura ze reklamu kterou nam udelali !
Verim ze to nektere lidi zaujme natolik ze se na toto forum prijdou podivat.
Pokud jste zrovna nekdo takovy tak vas srdecne vitam a pokud mate jakykoli dotaz ktery nechcete "ventilovat" primo na tomto foru ( coz je nejlepsi protoze od toho tu to forum je ze ) tak se muzete obratit na muj e-mail nebo mi poslat PM popripade me jinak kontaktovat, vsechny nejasnosti rad vysvetlim jen se muze stat ze to nebude hned druhy den ale treba az po 48 hodinach. Tak vyckejte a nezatracujte me , momentalne jsem bohuzel docela vytizeny.

Old Post 09.05.2003 v 21:57
ovocny je offline   Click Here to See the Profile for ovocny   Find more posts by ovocny   Click here to Send ovocny a Private Message   Click Here to Email ovocny   Visit ovocny's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
javar
Newbie

Registrován: 04.06.2003
Příspěvků: 2

Re: Reklama ! :) Příspěvek č. 74 

Já jsem tu taky díky reklamě. Jsem totiž odběratelem Softwarových novin. Uvažovažuji o připojení na net i doma. Problém je ale v tom, že se za rok budu stěhovat a nevím ještě kam. Uričtě to ale bude v rámci Opavy. Pak bych se pravděpodobně přidal.

Old Post 04.06.2003 v 07:03
javar je offline   Click Here to See the Profile for javar   Find more posts by javar   Click here to Send javar a Private Message     Visit javar's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jurasg
Newbie

Registrován: 08.04.2003
Příspěvků: 17

Re: web a jine Příspěvek č. 75 

hm, sice se po case zase ozyvam, ale u me je to vcelku na h..... vytiskl jsem plakaty, abych nalakal alespon sousedy v okolnich domech..... a nic. Mam to vcelku naprd, vsude starsi lide,´kteri nemaji zajem, mladych je malo a ti to nechcou z duvodu inetu v praci., popr. nemaji prachy nazbyt. Koukal jsem zbezne po okoli z vedlejsiho panelaku a viditelnostne jsem taky v pr., v uvahu pripada pro mne snad komin opathermu, jinak vsude samy vyssi panelak. casu je cim dal tim min, tak nevim nevim.

Old Post 04.08.2003 v 08:02
jurasg je offline   Click Here to See the Profile for jurasg   Find more posts by jurasg   Click here to Send jurasg a Private Message   Click Here to Email jurasg     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Petr J.
Newbie

Registrován: 15.07.2003
Příspěvků: 3

Nějak to tady upadá :) Příspěvek č. 76 

Ahoj všichni,

jak si tady čtu ty příspěvky, čím dál tím víc si uvědomuji, že když opadne počáteční nadšení a narazí se na první problémy, tak se spousta lidí velice rychle vzdá. Nesnažím se tímto kohokoli kritizovat, ale jde mi spíš o popsání pocitu, který jsem z celé diskuze získal.

Nejsem sice přímo opavák, ale Opavě pracuji v "počítačové" společnosti (nechci dělat reklamu) a o problematiku WiFi mám zájem. Z toho vyplývá i relativně dobrý přístup k informacím a technologiím. Dovolím si proto nabídnout pomoc na teoretické i praktické úrovni každému, kdo bude mít zájem (pokud to bude v mých silách).

Tato pomoc může spočívat např. v krátkodobém zapůjčení komponent na otestování jednotlivých HW řešení, bezplatný prostor pro webové stránky (z přípěvků není jasné, proč nefungují - není na to čas? prostředky? chu??) atd.

Pokud máte zájem, tak se ozvěte prostřednictvím ICQ 117542768. U žádosti o autorizaci uveďte informaci, že se to týká WiFi (anonymní žádosti o autorizaci většinou ignoruji).

A ještě jedna doplňující informace - OpavaNet není sám, kdo na území Opavy poskutuje připojení na internet bezdrátem (mikrovlnou).

Petr Jurášek
ICQ 117542768

Old Post 05.08.2003 v 21:51
Petr J. je offline   Click Here to See the Profile for Petr J.   Find more posts by Petr J.   Click here to Send Petr J. a Private Message   Click Here to Email Petr J.     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ovocny
Newbie

Registrován: 01.10.2002
Příspěvků: 44

Příspěvek č. 77 

Po dlouhatanske dobe vas opjet zdravim. jak se tak divam tak se to nepohnulo coz je skoda. jak jsem rikal tak ja uz jsem si net zaridil jinak ale porad bych do toho sel (a i bych mohl poskytnout nejakou minikonektivitu) ale uz neminim delat nejake "vseobecneosvetove akce" protoze jsem v tom utopil spoustu casu a taky par drobnych (opravdu malo protoze to jsou vystrely do tmy a pokud to neni nijak organizovane tak je to spis pruzkum trhu) a vysledek bylo jenom to ze jsem zistil ze obyvatele Opavy (a celkove vsichni obyvatele tehle republiky) jsou strasne lini cokoli zacit delat a natoz do toho davat penize. kazdy vam rekne ze az to bude fungovat tak si od vas pujci pokud mozno na mesic testovani veskere vybaveni a po tom zhodnoti jestli si poridi svoje a pripoji se posledni dobou spis premyslim ze az budu mit nejake "zbytecne" penize tak udelam "internet zone" kolem sveho bydliste a budu poskytovat pripojeni lidem kteri jen tak zavitaji do okoli. Pokud to nekdy uskutecnim tak dam vedet ale penez nikdy neni nazbyt a navic jak znam lidi tak se pres to pripojeni budou pri nejmensim nabourat stranky CIA a budou s toho akorat problemy. Jinac se vsichni majte dobre a hodne stesti pri budovani site, ja uz na organizovani bohuzel nemam cas.

Old Post 11.08.2003 v 02:32
ovocny je offline   Click Here to See the Profile for ovocny   Find more posts by ovocny   Click here to Send ovocny a Private Message   Click Here to Email ovocny   Visit ovocny's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jurasg
Newbie

Registrován: 08.04.2003
Příspěvků: 17

silo Příspěvek č. 78 

Zdravim vsechny. Doslechl jsem se o moznosti pripojeni firmou MRAW, maji anteny na OP sile. Rychlost 256. Kdo by vedel vic, at da vedet. Pokusim se take zjistit vice informaci.

Old Post 01.10.2003 v 13:02
jurasg je offline   Click Here to See the Profile for jurasg   Find more posts by jurasg   Click here to Send jurasg a Private Message   Click Here to Email jurasg     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
borecky
Newbie

Registrován: 01.10.2003
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 79 

Old Post 01.10.2003 v 22:06
borecky je offline   Click Here to See the Profile for borecky   Find more posts by borecky   Click here to Send borecky a Private Message   Click Here to Email borecky   Visit borecky's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tonda F
Junior Member

Registrován: 20.07.2003
Příspěvků: 179

Re: silo Příspěvek č. 80 

__________________

Když jsem na netu tak teprve začínám žít.

Old Post 03.10.2003 v 15:08
Tonda F je offline   Click Here to See the Profile for Tonda F   Find more posts by Tonda F   Click here to Send Tonda F a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:33.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz