CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Software > MikroTik
« 567891011121314151617 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
LHosek
Junior Member

Registrován: 19.07.2005
Příspěvků: 108

Příspěvek č. 161 

Old Post 10.09.2006 v 12:57
LHosek je offline   Click Here to See the Profile for LHosek   Find more posts by LHosek   Click here to Send LHosek a Private Message     Visit LHosek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kofi
Newbie

Registrován: 29.11.2005
Příspěvků: 34

Prosím o pomoc s konfigurací Příspěvek č. 162 

Prosím o pomoc s nastavením.

Konfigurace:

Mikrotik - 192.168.100.55 + CM9 je jako brána k providerovi s ip 10.x.x.x
|
LAN
|
Mikrotik - 192.168.100.1
+ CM9 192.168.100.100
+ CM10 192.168.100.101
na tyto dvě karty se potřebuji připojovat z laptopu třeba 192.168.100.11
taky aby navzájem byli oddělené.

Problém mám v připojení laptopu, jakmile se připojím třeba na 192.168.100.100 tak se nedostanu na bránu a ani do netu.

Určitě základní znalost v konfiguraci ale Mikrotik vidím prvně Smile

Old Post 22.09.2006 v 14:45
kofi je offline   Click Here to See the Profile for kofi   Find more posts by kofi   Click here to Send kofi a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
edoras
Team Leader
zastupce cloudu 10.89


Registrován: 24.01.2004
Příspěvků: 786

Re: Prosím o pomoc s konfigurací Příspěvek č. 163 

__________________

Old Post 22.09.2006 v 15:54
edoras je offline   Click Here to See the Profile for edoras   Find more posts by edoras   Click here to Send edoras a Private Message   Click Here to Email edoras   Visit edoras's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
edoras
Team Leader
zastupce cloudu 10.89


Registrován: 24.01.2004
Příspěvků: 786

Re: Re: Prosím o pomoc s konfigurací Příspěvek č. 164 

__________________

Old Post 22.09.2006 v 16:02
edoras je offline   Click Here to See the Profile for edoras   Find more posts by edoras   Click here to Send edoras a Private Message   Click Here to Email edoras   Visit edoras's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dolby.digital00
Junior Member

Registrován: 24.08.2006
Příspěvků: 114

Příspěvek č. 165 

ahoj

jal jsem se vyzkouset mikrotik!

potreboval bych poradit. po 2dench vahani jsem do toho skocil ale teprve se ucim! jenze bych to potreboval uz pouzit tak vas prosim o radu. s 2 kamosem sem si kdysi vytvoril sit na hrani her pres koax a pozdeji jsem ho vyuzily na spolecne sdileni netu a postupem casu se me zeptal dalsi kamos ale dratem to neslo jal jsem se zakoupit ovislink 1120 kadz jsem tu vsech udelal tak me s litosti oznamil ze by ho to stslo moc penez a nejde do toho ja do toho zahucel 5000.- ... :-( sleha jak blazen dalsi pripojeni s jiz nekonalo az ted pred tydnem me oslovil soused jestli tu neni naky levny net tak jsem mu nybydnu al to zkusi pres nas aspon se slozime na nakou poradnou linku tak rikal ze do toho de no a co se nestalo zapojil jsem myleho ovise co me lezel doma v supliku a tyden ho zkousel asi 3x se zasek nechapu proc a pak se spalil ... no smula jak krava :-( tak sem si rek ze skusim mikrotik ad treba ¨to pojede vpoho a tak sem se chtel zeptat jak se u tohoto systemu provadi filtrovani MAC nejak jsem nato neprisel... dik soused uz me uhani kdy to bude zatim to tam dam bez toho filtrovani

dik

Old Post 22.09.2006 v 17:14
dolby.digital00 je offline   Click Here to See the Profile for dolby.digital00   Find more posts by dolby.digital00   Click here to Send dolby.digital00 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
edoras
Team Leader
zastupce cloudu 10.89


Registrován: 24.01.2004
Příspěvků: 786

Příspěvek č. 166 

PANOVE! VITE CO ZNAMENA ZKRATKA RTFM!?!?!?
Read The Fucking Manual!!!

Tou rychlou linkou si zajiste myslel rychlou linku do CZFree, ze!? No nic ...
Kazdy wireless interface ma moznost zakazat/povolit default autenticate. Jak jiz nazev napovida, tato volba urcuje, jak se bude defaultne zachazet s uzivatelem, ktereho neevidujeme v access listu - zda se defaultne kazdy pripoji (pak muzeme treba v access listu uvest jen lidi kteri se pripojit nesmi), nebo zda se naopak defaultne nepripoji nikdo (a v access listu uvedeme pouze lidi, kteri se smi pripojit).
Volbu Default authenticate najdes, kdyz si otevres dany interface, tak na zalozce wireless dole. Je-li volba zaskrtla, pripoji se vsichni. Je-li vypnuta, nepripoji se nikdo.
Druhou vec, kterou musis nastavit, je prave Access list. Nejsnaze ho nastavis tak, ze si vlezes do zalozky Registration a uzivatele ktery je pripojen oznacis a kliknes na copy to access list.

Nebudu se tu rozepisovat o moznostech co vse s tim muzes udelat. Jednak k tomu existuje manual, ktery sis jiste precetl a jednak to lze i bez manualu docela dobre pochopit.

__________________

Old Post 24.09.2006 v 23:43
edoras je offline   Click Here to See the Profile for edoras   Find more posts by edoras   Click here to Send edoras a Private Message   Click Here to Email edoras   Visit edoras's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dolby.digital00
Junior Member

Registrován: 24.08.2006
Příspěvků: 114

Příspěvek č. 167 

super!!! dik za radu nevsiml jsem si te funkce ve wireless!!! jinak vsecko jsem pochopil dcocela snadno. jen tohle! jinak co se tyce pripojeni do czf tak to mame taky pekne do uzlu v mototechne. budu tam davat taky naky ftp tak casem tam bude spoustu veci ke stazeni :-) jeste bych mel 2 otazecky jestli se bude nokumu chtit me poradit :-) v manualu jsem se toho moc nedocetl staci jen natuknout a ja si to tu nak preberu a vyzkousim.1, mam v RB kartu 560g s Atheros 5212 pouze 2.4 karta umi jak G tak B lec chtel jsem dat kombinaci B/G jako u ovise ale karty s B se nepripojej to druhy jsem nezkousel protoze je nemam ale do budoucna jsem myslel co kdyby se nekdo dalsi pripojil a na max 150 metru by to treba mohlo jet rychlejc jenze tanhle kombinovanej mod nejde...nevite nekdo proc? a pak jsem se chtel zeptat na moznosti shapingu? nastavit treba 2 mb nebo 3 aby kdyz nekdo neco stahuje od druhyho kterej je na kabelu tak aby to dalsimu nevypadavalo zatim je tam jen jeden clovek ale mozna pribyde jeste jeden dik za info

Old Post 26.09.2006 v 14:58
dolby.digital00 je offline   Click Here to See the Profile for dolby.digital00   Find more posts by dolby.digital00   Click here to Send dolby.digital00 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
edoras
Team Leader
zastupce cloudu 10.89


Registrován: 24.01.2004
Příspěvků: 786

Příspěvek č. 168 

__________________

Old Post 27.09.2006 v 08:23
edoras je offline   Click Here to See the Profile for edoras   Find more posts by edoras   Click here to Send edoras a Private Message   Click Here to Email edoras   Visit edoras's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Spratek
Newbie

Registrován: 25.12.2005
Příspěvků: 14

Příspěvek č. 169 

Old Post 27.09.2006 v 13:46
Spratek je offline   Click Here to See the Profile for Spratek   Find more posts by Spratek   Click here to Send Spratek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
edoras
Team Leader
zastupce cloudu 10.89


Registrován: 24.01.2004
Příspěvků: 786

Příspěvek č. 170 

__________________

Naposledy upravil edoras 27.09.2006 v 14:22

Old Post 27.09.2006 v 14:16
edoras je offline   Click Here to See the Profile for edoras   Find more posts by edoras   Click here to Send edoras a Private Message   Click Here to Email edoras   Visit edoras's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Spratek
Newbie

Registrován: 25.12.2005
Příspěvků: 14

Příspěvek č. 171 

a kolik je teda realne pripojit do bcka klientu kdyz kazdej ma 2mbps inet? a je potreba aby mu to jelo ty 2 mbps ? prostredi je dejme tomu pomerne zarusene vic nez stredne zarusene....jestli mas nejaky odhad? diky

Old Post 27.09.2006 v 14:50
Spratek je offline   Click Here to See the Profile for Spratek   Find more posts by Spratek   Click here to Send Spratek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frodo
Úlet

Registrován: 01.08.2002
Příspěvků: 726

Příspěvek č. 172 

__________________

:::: whois -h whois.czfree.net 64550|grep ^descr

Old Post 27.09.2006 v 15:30
frodo je offline   Click Here to See the Profile for frodo   Find more posts by frodo   Click here to Send frodo a Private Message   Click Here to Email frodo   Visit frodo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PetrLa
Junior Member

Registrován: 20.07.2003
Příspěvků: 121

Příspěvek č. 173 

Old Post 27.09.2006 v 17:51
PetrLa je offline   Click Here to See the Profile for PetrLa   Find more posts by PetrLa   Click here to Send PetrLa a Private Message   Click Here to Email PetrLa     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dolby.digital00
Junior Member

Registrován: 24.08.2006
Příspěvků: 114

Příspěvek č. 174 

ahoj to sem zase ja!

resim neprekonatelnej problem! odhodlal jsem se tedy ze skusim ubgrade z verze 28 na verzi 30 nejnovjejsi! ale narazil jsem na problem FTP klient me pise chybu ze se s zarizenim nejde na udane adrese spojit! zkousel jsem i jinej ftp klient to samy! ¨tak jsem patral dal a zjistil jsem ze udana adresa co jsem mu dal 10.13.135.14 se snim vubec pres winbox nespoji kdyz dam pres MAC tak se spoji normalne mam to spravne nastavene? podle me spravne je to takhle adresa 10.13.135.14 network nastavim na 10.13.135.0 a broadcast na 10.13.135.255 nebo je to jinak interface necham na ether1 ani ping nejde! doufam ze se to nastavuje v IP/addresses! a co me taky zarazilo ze svidi jen napajeci ledka to je normalni? ja myslel ze v manualu byl neco takovyh ze kdyz je tam nejaka karta tak by mela svitit nejaka ta zelena ledka nebo se mylim?

jde o board 112


ja se uz z toho normalne picnu jestli je v haji ten board!


taky co jsem moc nepochopil je naky aktivovanani licence! tyka se to taky tohohle? koupil jsem to uz takhle vcelku z i4 soft tam byl uz nahranej. nebo je to jen v pripade ze to teprve budu nekam instalovat!

takze pokud nekdo poradi budu velice vdecny :-)

Old Post 27.09.2006 v 21:50
dolby.digital00 je offline   Click Here to See the Profile for dolby.digital00   Find more posts by dolby.digital00   Click here to Send dolby.digital00 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
6host
Senior Member

Registrován: 13.03.2006
Příspěvků: 889

Příspěvek č. 175 

Old Post 27.09.2006 v 22:19
6host je offline   Click Here to See the Profile for 6host   Find more posts by 6host   Click here to Send 6host a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
edoras
Team Leader
zastupce cloudu 10.89


Registrován: 24.01.2004
Příspěvků: 786

Příspěvek č. 176 

__________________

Old Post 29.09.2006 v 07:16
edoras je offline   Click Here to See the Profile for edoras   Find more posts by edoras   Click here to Send edoras a Private Message   Click Here to Email edoras   Visit edoras's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:45.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 567891011121314151617 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz