CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ústředna > Problém: Propojeni APs/routing/gateway
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
cm3l1k1
Newbie

Registrován: 04.04.2004
Příspěvků: 9

Problém: Propojeni APs/routing/gateway Příspěvek č. 1 

Dobry den,

chi umistit na jednu strechu tri sektorove anteny s tahem 120° (=> 360°), dam je na kanaly 1, 6 a 11 aby se nemohli rusit, ale tady mi vyvstava problem...

Jak zajistit routovani mezi APckama/antenama ? Napadlo me, ze bych bud mohl koupit 3 APcka (i kdyz jejich vykon bych asi nikdy uplne nevyuzil), do kazdyho AP kabel od jedny anteny a pak pres porty RJ-45 je propojit... jde je vubec prej RJ-45 propojit ? bude dochazet k routovani ?

Nebo, stary PC se tremi kartami Prism prepnutych do rezimu AP pomoci HostAP, ktery by bezel napr. nejlepe na FreeBSD. Zde je pro me vsak o5 spousta nejasnosti... Dokaze HostAP spravovat 3 wifi karty ? Ale n ejvetsi problem, bude asi nastaveni routovani a jeste ke vsemu ve FBSD, kde budu potrebovat routovani a gateway do i-netu na jedne z anteny...

==> 3 HW AP stoji moc moc, Old PC je tezeke nastavit (aspon pro me) routovani...

Moh by mi prosim nekdo poradit, jestli bo to slo resit i jinak, nebo ktera z moznosti je lepsi ?

(p.s. kdyz mi bouchne do anten blesk a ja budu mit pred AP bleskojistku, tak se mi AP nevypari, ale antena se pekne upece, ze?)
Velice dekuji!!!

Old Post 04.04.2004 v 17:51
cm3l1k1 je offline   Click Here to See the Profile for cm3l1k1   Find more posts by cm3l1k1   Click here to Send cm3l1k1 a Private Message   Click Here to Email cm3l1k1     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:42.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz