CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > WL-500b umí klienta?
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
AmoRico
Newbie

Registrován: 22.06.2003
Příspěvků: 32

WL-500b umí klienta? Příspěvek č. 1 

Zdravím,

nevíte někdo, jestli WL-500b od ASUSu funguje i jako klient? Chci se napojit na AP do sítě CZFree a pak k němu připojit 2 PC přes LAN porty. Díky za reakce,

AR

Old Post 13.04.2004 v 15:30
AmoRico je offline   Click Here to See the Profile for AmoRico   Find more posts by AmoRico   Click here to Send AmoRico a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Re: WL-500b umí klienta? Příspěvek č. 2 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 13.04.2004 v 18:15
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AmoRico
Newbie

Registrován: 22.06.2003
Příspěvků: 32

Příspěvek č. 3 

Děkuji, teď mám jinou otázku, je někde postup jak firmwarovat AP jinde, tady ten popis na CZFree mi příjde k nepochopení.

Old Post 13.04.2004 v 18:20
AmoRico je offline   Click Here to See the Profile for AmoRico   Find more posts by AmoRico   Click here to Send AmoRico a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 4 

upgrade firmware bud pres web rozhrani nebo pomoci utility dodany na cd k asusu.
vypnout, zmacknou a drzet tlacitko na asusovi, zapnout, zacne blikat power led, pustit utilitu a naladovaf firmware pomoci tlacitka upload.
Musis mit v pc IPcko 192.168.1.neco krome 1 kterou ma ten asus.

A nebo se prihlasi pres telnet, nahrat si treba do tempu ten trx soubor, a dat mtdutil upgrade /dev/mtd/1 /tmp/tenfirmware

A nebo jeste po startu pres tftp, ale to dela za tebe ta utilita od Asusa.

Ad klient,

tohle:

wl ap 0 #prepnuti do managed
wl scan #proskanuje site
wl scanresults # zobrazi dostupny site
wl join nejakyssid
wl status # ukaze jestli je to asociovany a signal

Old Post 13.04.2004 v 23:51
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AmoRico
Newbie

Registrován: 22.06.2003
Příspěvků: 32

Příspěvek č. 5 

Old Post 14.04.2004 v 04:40
AmoRico je offline   Click Here to See the Profile for AmoRico   Find more posts by AmoRico   Click here to Send AmoRico a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AmoRico
Newbie

Registrován: 22.06.2003
Příspěvků: 32

Příspěvek č. 6 

Old Post 14.04.2004 v 05:00
AmoRico je offline   Click Here to See the Profile for AmoRico   Find more posts by AmoRico   Click here to Send AmoRico a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Molekula
Junior Member

Registrován: 02.04.2003
Příspěvků: 163

Příspěvek č. 7 

Ano v teto chvili ti jede AP v rezimu klienta.

Old Post 14.04.2004 v 11:46
Molekula je offline   Click Here to See the Profile for Molekula   Find more posts by Molekula   Click here to Send Molekula a Private Message   Click Here to Email Molekula     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 8 

Old Post 14.04.2004 v 16:40
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AmoRico
Newbie

Registrován: 22.06.2003
Příspěvků: 32

Příspěvek č. 9 

p.salek ještě jednou moc děkuju za pomoc. Nesmírně si ji cením. Ty stránky shlédnu. Jinak, to co jsem udělal ráno jsem musel udělat i odpoledne, protože to ten ASUS nějak zapomněl.

Chtěl bych ještě vědět, jestli existuje nějaká utilita, která by mi řekla, jestli a jak silným signálem jsem spojen s APčkem z CZFree na PC, který je na to AP napojen ethernetem přes AP port LAN. Nebo se přes web rozhraní tohle dá nějak zjistít? Nějaký příkaz nebo něco?

Když jsem výše psal, že mi to napsalo třeb -89dBm je to dobrej signál? Jak to poznám? Jde mi jen o to, abych mohl z PC poznat, že je moje AP připojený na jiný AP. Koukal jsem na příbalový CD ale nic jsem neobjevil. Dík

Old Post 14.04.2004 v 16:53
AmoRico je offline   Click Here to See the Profile for AmoRico   Find more posts by AmoRico   Click here to Send AmoRico a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AmoRico
Newbie

Registrován: 22.06.2003
Příspěvků: 32

Příspěvek č. 10 

ještě pro upřesnění:

můj záměr je připojit na můj AP přes LAN své počítače a prostřednictvím mého AP se připojit na AP v síti CZFree. Pokud by to vůbec bylo možné (asi ale ne), rád bych připojil druhý PC přes kartu XI-626 na můj AP. Ale nevěřím, že by to zároveň šlo. Ale zase v nastavení je hybrid mode a to mi přišlo, že je to právě tohle, ale nevím nevím. Budu rád za radu čí vysvětlení.

Dík

Old Post 14.04.2004 v 16:58
AmoRico je offline   Click Here to See the Profile for AmoRico   Find more posts by AmoRico   Click here to Send AmoRico a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AmoRico
Newbie

Registrován: 22.06.2003
Příspěvků: 32

Příspěvek č. 11 

taky jsem zjistil, že pokud se pak znovu po určité době přihlásím přes telnet na AP (občas to zlobí), tak při vpisu wl status už mi to sice napíš jeden přípojný bod, ale už tam je u obou hodnot 0dBm, proč?

Old Post 14.04.2004 v 17:03
AmoRico je offline   Click Here to See the Profile for AmoRico   Find more posts by AmoRico   Click here to Send AmoRico a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 12 

To co bys potreboval je hybrid mode, ale to funguje pouze mezi stejnejma apckama od asusu.

Pokud ti napise wl status ze mas 0 db tak bude nemas signal nebo nejsi asociovanej. Davas wl join essidneco ??

Pokud pouzijes ten firmware ode me, tak tam telnet neblbne, je tam i funkcni sshcko, ale to si musis nejdriv zapnout po startu.
Taktez ve firmwaru od olega.

Trosku podrobnejsi navod jsem dal do jinyho threadu.


Jinak pokud chces udelat to ze pripojis svoje PC do toho switche na asusu a pak asus bude pripojenej pres wifi na ap,
tak na to budes potrebovat bud nastavit routovani, nebo znova bridge, kazdopadne to jeste nemam otestovany.

Old Post 14.04.2004 v 17:28
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jaha2x
Junior Member

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 246

Příspěvek č. 13 

Old Post 14.04.2004 v 18:16
jaha2x je offline   Click Here to See the Profile for jaha2x   Find more posts by jaha2x   Click here to Send jaha2x a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AmoRico
Newbie

Registrován: 22.06.2003
Příspěvků: 32

Příspěvek č. 14 

p.salek omlouvám se, ale tyhlety příkazy jako wl join essid mi nic neříkají. Jestli se týkají linuxu nebo bezdrátové komunikace, tak holt jsem tu nováček. Je nějaká stránka jak se tyhle příkazy naučit?

Old Post 14.04.2004 v 19:18
AmoRico je offline   Click Here to See the Profile for AmoRico   Find more posts by AmoRico   Click here to Send AmoRico a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jaha2x
Junior Member

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 246

Příspěvek č. 15 

Old Post 15.04.2004 v 07:04
jaha2x je offline   Click Here to See the Profile for jaha2x   Find more posts by jaha2x   Click here to Send jaha2x a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AmoRico
Newbie

Registrován: 22.06.2003
Příspěvků: 32

Příspěvek č. 16 

p.salek děkuji za informace. Ty tvé firmwary jsou pro "500g" (alespoň jsou tak pojmenovány soubory) bude hodně vadit to dát na "500b"? Na co bych si měl dát pozor, na co nešahat, atp. Jinak bych potřeboval poradit, jak zařídit to, aby si moje AP pamatovalo všechno nastavení, které má před vypnutím ze sí?ového napájení, nebo tak podobně.

Taky nechápu, proč mi na 192.168.1.1 na úvodní stránce nenaběhnou všechny složky, jako tomu je v manuálu. Teď z hlavy si pamatuju, že třeba záložka Camera mi tu chybí. Je to třeba tím, že ji nemám zapojenou?

Jde u tohoto AP ještě nastavit více věcí, které třeba nejsou v uživatelském webovém rozhraní "vidět"?

Díky za info.

Old Post 18.04.2004 v 21:40
AmoRico je offline   Click Here to See the Profile for AmoRico   Find more posts by AmoRico   Click here to Send AmoRico a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:41.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz