CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Propojeni dvou siti s vyrobky na vzdalenost 1 km. Nevim si rady. Prosim moc o pomoc .
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
pepulis
Junior Member

Registrován: 28.11.2003
Příspěvků: 162

Propojeni dvou siti s vyrobky na vzdalenost 1 km. Nevim si rady. Prosim moc o pomoc . Příspěvek č. 1 

Tohle jsem psal na technickou podporu USR, ale zatim mi neodepsali, proto prosim zda-li se nekdo najde, at mi pomuze upresnit me nejasnosti.

Dobrý den.

Chtěl bych Vás poprosit o radu a vysvětlení, jakym zpusobem propojit vyrobky USR. JSou celkem tri AP. Jeden je Wireles Turbo Acces Point and Router, ke kteremu je pripojena vsesmerova antena. Asi (zatim) 6 klientu se pripojuej na tento AP a vse je v poradku. Ted vznikla ve vzdalenosti cca 1 km stejna sit, se stejnym poctem uzivatelu, kteri se rovnez pripojuji na vsesmerovou antenu stejneho typu AP. Chceme obe AP propojit, proto jsem zakoupil AP typu Wireless Turbo Multi-Function Acces point, k nemu smerovou antenu. Chci jej tedy prepnout do modu acees point client a tim propojit obe site. Tohle ma fungovat myslim bez vetsich problemu, ale...Tento multi function AP musim propojit jiz se stavajicim AP, pomoci kabelu UTP.Jelikoz je switch u AP auto crosing, tak je jedno jaky kabel pouziji (krizeny, nekrizeny - stejne pouzivam kabel co je v dodavce u vyrobku, tak jsem to ani neresil, jaky kabel pouzit)). Co se tyka SW nastaveni, tak kdyz jej prepnu do modu AP client, tak to chce po me REMOTE MAC ADRESU. O jakou MAC adresu se jedna? O MAC adresu AP s kterou je dany multi function AP propojeny. JE to asi logicke, ze to chce tuhle adresu, ale radeji se ptam. Tak ji tedy zadam, kliknu na apply, ale MAC adresa se nezmeni, aspon co je v tom souhrnu informaci u toho SW zobrazeno. Je tam porad jina MAC adresa ktera se neda zmenit a vubec nevim co je zac (mozna MAC adresa toho vyrobku, v tom pripade se omlouvam). Dale bych jeste chtel poprosit jake IP adresy mam nastavit u toho multi function AP. U meho AP na ktery se pripojuji uzivatele je adresa 192.168.123.100. U druheho AP (ten o 1 km dale) je adresa 192.168.123.150.Mam tedy u toho multi f. AP nastavit adresu napr. 192.168.123.101, nebo uplne stejnou (to je ale asi blbost) a nebo uplne jinou napr. 10.0.0.1. Vse krome kombinace IP adres jsem zkousel a nepodarilo se mi propojit multi AP s AP,v rezimu klient ktery je kilometr vzdalene. Rikal jsem si ze to muze byt i spatnym zamerenim anteny, proto jsem to zkousel i ze vzdalenosti 100 m a nic. CHtel bych VAs poprosit tedy o upresneni IP adres, jake se maji nastavit u Multi AP a AP, s kterym je propojen. Dale jakou MAC adresu zadavat u multi AP a jakym zpusobem propojit multi AP s AP. Dekuji predem.

U obou AP jsou vsesmerky 11 dB. U mult. AP je smerovka 24 dB. Utlum resim potrebnou delkou kabelu, ale jede mi to trochu pres nej. JSem z vesnice, kde zadne jine AP ani nic jineho neni.

Old Post 19.04.2004 v 09:30
pepulis je offline   Click Here to See the Profile for pepulis   Find more posts by pepulis   Click here to Send pepulis a Private Message   Click Here to Email pepulis     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xor
Member

Registrován: 25.06.2002
Příspěvků: 474

Re: Propojeni dvou siti s vyrobky na vzdalenost 1 km. Nevim si rady. Prosim moc o pomoc . Příspěvek č. 2 

__________________

Old Post 19.04.2004 v 10:59
xor je offline   Click Here to See the Profile for xor   Find more posts by xor   Click here to Send xor a Private Message   Click Here to Email xor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

AP klient ... Příspěvek č. 3 

k tomu bych dodal ještě, že MAC adresa je u nového AP v režimu klient nezbytná berlička, aby se držel jen toho jednoho AP, které potřebuješ. Jinak by totiž hledal stále po kanálech jiné AP a byly by výpadky spojení a kdyby tam přibyly ještě další AP, tak by se věšel třeba na nejsilnější signál ale ne na žádaný.
Co se týká IP adres, nikdy se v síti nesmějí potkat stejné adresy, jinak to spadne.
Ještě je otázka, jsou-li adresy poskytnuty DHCP servrem.
Když už to spec. AP máš, tak už se s ním musíš potrápit. Jinak lze jeden z kompů nové sítě opatřit PCI WiFi kartou a udělat tak klienta z něj.

Old Post 19.04.2004 v 14:44
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pepulis
Junior Member

Registrován: 28.11.2003
Příspěvků: 162

Příspěvek č. 4 

Ano to mě napadlo, že bych mohl pouzit PCI kartu a pripojovat se tak, ale to bych musel mit zaply pc porad, coz se mi nechce. Jde jen o to jakou MAC adresu tam zadat. NApr. u USR jsou celkem 3 MAc adresy. Je tam MAC adresa pro wireles, wan a LAN. Xor mi poradil ze je treba vyzkouset vsechny, ze nekdy se pouziva LAN, nekdy zase Wireles. TAk uvidim. Juknu na to asi az o vikendu. ALe diky vsem.

Old Post 20.04.2004 v 05:25
pepulis je offline   Click Here to See the Profile for pepulis   Find more posts by pepulis   Click here to Send pepulis a Private Message   Click Here to Email pepulis     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

ještě bych upřesnil ... Příspěvek č. 5 

vždy se zadává MAC toho protějšku WiFi, se kterým chci spojení stabilizovat.

Old Post 02.05.2004 v 08:21
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:06.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz