CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Zkušenosti s WL-500g & WL-138g
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
rrajnoha
Newbie

Registrován: 02.03.2004
Příspěvků: 3

Zkušenosti s WL-500g & WL-138g Příspěvek č. 1 

Dobrý den.

Zprovoznil jsem si doma počítačovou sí? z těchto komponentů (zakoupených u Vás) :
1x WL-500g
2x WL-138g

Vše celkem funguje až na tyto problémy :
- Jak mám provést nastavení u uživatelů, kterí nejsou ve skupině Administrators ?
Pokud v ní nejsou nelze vytvářet "Mobil Managerem", ani editovat "profily" připojení

- Poku nechám je provoz be cryptování je spojení stabilní a "vydrží".
Pokud jsem ale zvolil nějakou Cryptovací metodu tak nastaly problémy - viz níže

- Zvolil jsem "Authentication Method" : Shared key, Encryption : WEP-128bits a nastavil jsem Passphrase např. na "WIFI_WL500g"
Tím se automaticky předvyplnily WEP Key 1-4.
Na straně WL-138g - u obou karet jsem po výzvě (spustil jsem "Survey" a pak "Connect") změnil nastavení "Encryption" takto :
1. Zaškrkl jsem WEP enable
2. Zaškrkl jsem Shared mode
3. Key format jsem nechal na Hexa
4. Key Length : 128bits
5. Vybral jsem "Automatic Generation"
6. Passphrase jesem nastavil stejné jako u WL-500g : WIFI_500g.
7. Default Key : zkoušl jsem Key Rotation a pak i Key 1
Profil jsem uložil a vše se úspěšně aktivizovalo. Ale po čase cca 2-3 min jsem se nemohl dostat ani na internet
ani na web správu WL-500g (192.168.1.1).
Pokud jsem znovu provedl vyhledání - Survey a pak Connect a znovu stejného nastavení včetně stejného Passphrase
tak se připojení obdovilo.


Děkuji za radu a Hezký den

Naposledy upravil rrajnoha 12.05.2004 v 13:18

Old Post 12.05.2004 v 11:41
rrajnoha je offline   Click Here to See the Profile for rrajnoha   Find more posts by rrajnoha   Click here to Send rrajnoha a Private Message   Click Here to Email rrajnoha     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Red
Former as MikeRoland

Registrován: 17.04.2004
Příspěvků: 584

User is Mapper

Re: Zkušenosti s WL-500g & WL-138g Příspěvek č. 2 

__________________

Já jsem jenom malej blázen...

-----Ursprüngliche Nachricht-----
Von: Ernst Ingmar Bergman <ingmar.bergman@coopergay.cz>
Gesendet: 16-2, 2:14

Old Post 31.10.2004 v 19:07
Red je offline   Click Here to See the Profile for Red   Find more posts by Red   Click here to Send Red a Private Message   Click Here to Email Red   Visit Red's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:45.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz